Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vysílačka Do našeho Obytňáčku - karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vysílačka Do našeho Obytňáčku - karavanu

Poslední aktualizace před 8 let
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let
Jen upřesnění délka antény není rozhodující,pro úspěšné vysílání je nejkritičtější její naladění.Jinak z vlastní zkušenosti dávám CB antenu na opačnou stranu jak FN antenu,silné mag.pole při vysíláni může poškodit vstup autoradia,obzvláště při používání topení/zesilovače/.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

99lojza napsal:

Jen upřesnění délka antény není rozhodující,pro úspěšné vysílání je nejkritičtější její naladění.


Prijem jako takovy je tim lepsi, cim se priblizi delka anteny delce vlny daneho pasma - plati pro vsechna pasma ....

Kratsi anteny nelze ani naladit na uroven anteny znatelne delsi.

Maximalni naladenost se samozrejme predpoklada.
4.114683,118.628756
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:




Kratsi anteny nelze ani naladit na uroven anteny znatelne delsi.


Sipadan to mi vysvětli.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

99lojza napsal:

Citovat

sipadan napsal:




Kratsi anteny nelze ani naladit na uroven anteny znatelne delsi.


Sipadan to mi vysvětli.


Vezmeme-li v uvahu, ze idealne naladena antena ma hodnotu PSV cca. 1,1 - tzn. ze z vyzareneho vykonu ztracis opravdove minimum, tak abys dosahl teto hodnoty v cele siri pasma 1 - 80 kanalu, plati cim delsi, tim lepsi - alespon u stejneho konstrukcniho typu (jelikoz ve vsem jsou vyjimky).

5/8 stabil teto hodnoty dosahne temer jiste, 1/4 stabil uz nejiste, 5/8 mobilka na strese auta s dobrou protivahou maximalne pri naladeni na nekolika po sobe jdoucich kanalech a to jeste velice tezko, spise tak 1,3 , 1/4 tezko i na jednom kanale.

Pokud tedy provedu jednoduchy pokus, nainstaluji na stejne misto konstrukcne stejnou antenu o ruznych delkach, ziskam vzdy lepsi PSV pri zohledneni celeho spektra kanalu u te delsi.

Dalsi velice podstatnou velicinou u radioveho vysilani obecne je nadmorska vyska, v tomto pripade nejvyssi bod anteny. 15 let mam na stozaru antenu v doliku, provedl jsem nespocet pokusu a pouhych 20 cm rozdilu v delce anteny mi umoznuje rozsirit vysilani a prijem o cca. 10 km (jelikoz vyzarovaci diagram i u ziskove silnejsi anteny neprejde pres kopec ktery mam za barakem).

Na zaklade tohoto pokusu, si dovolim tvrdit to, co jsem vyse napsal.

Kazdy si to muze zkusit CB mobilni antena stoji par stovek korun. MirDav zakladni pravidla naprosto spravne napsal v bodu c. 90 tohoto vlakna.

Je to fyzikalni zalezitost. S kratkou antenou to mas vzdy tezsi (opet podotykam stejne konstrukce - vyjimky jsou) .... takze asi tak ...
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 19.09.2014 12:26, před 10 let
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 9 let
Znovu oživím téma. Chci si namontovat vysílačku. Základní pravidla jsou dohledatelná lehce, ale bohužel nic není ideální a musím dělat kompromisy.
Vysílačku budu montovat na dodávku. Jelikož s tím budu jezdit i v porostu, montáž na blatník moc nechci. Uvažoval jsem to dát na šikminu nad čelní okno.
A tady už nevím, nic zásadního jsem nedohledal. Někde se tvrdí, že celý prut přijímá ale vysílá hlavně ta cívka dole na anténě. Pokud to šoupnu na šikminu, uvažuju o Sirius Turbo 80 nebo 1000, tak jak moc dole může ta anténa být, aby pořád slušně vysílala? Přece jen výška střechy je už teď lehce pod 3 metry, tak nechci aby to čumělo extra moc nahoru. A je lepší, aby směrem od skla byla nejdříve anténa autorádia a pak vysílačky nebo opačně? Tohle moc neznám, tak se radši ptám.
A dále ačkoliv vím, že kostra antény musí být ukostřená na vozidle, někde jsem pochytil, že by pod anténou měl být nějaký plech cca půl čtverečního metru pro elektromagnetické odrazy či co. Když ovšem koukám na kamiony, tak to mají třeba jen na zrcátku. Takže jak to tedy můžu šoupnout?
O doladění odborníkem samozřejmě počítám.
Díky
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
ten plech se doporucuje pokud to das treba na laminatovou strechu, pokud to davas na dodavku kde je plechova strecha tak tam uz nic pridavat nemusis, ja dal antenu do puvodni diry od anteny autoradia, tedy osove na stred a hned nad sklo a antenu na autoradio mam dal od skla. na CB je delsi tak proto jsem ji dal niz
R
Radim5844Člen
Přidáno před 8 let
Nejake doporuceni na vysilacku vcetne anteny atp? Zavatecnik, rekonstukce obytnaku a rpemyslim ze poridim vysilacky ale total laik. Stracha je laminatova. Diyk za rady.

Radim
Fiat Frankia 1985-kompletní renovace 2015
http://krfc.rajce...t_Frankia/
http://krfc.rajce...rankia_II/

Citroen Jumper 3.0 HDI obytna vestavba
http://www.rajce....
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj Radime,

doporučil bych Ti namontovat anténu spíše do blatníku, než-li na střechu.
Změřil bych si vzdálenost mezi blatníkem a střechou, rozhodl se pro výškový limit co mi vyhovuje a posléze osadil nejdelší anténou dle této úvahy.
Samozřejmě čím více bude přesahovat, tím lépe.

U relativně dlouhé vlny CB (11 m) není instalace do laminátové střechy jednoduchá, jelikož protivážná plocha musí být úměrná radiové vlně.
Ve finále pak výsledek - dosah / příjem - často vykazuje horších parametrů než-li anténa delší usazená níže, ale do dobře vodivého materiálu (plech).

Podle výsledků měření a určení přesahu prutu bych nainstaloval Sirio 3000 (171 cm) nebo i Sirio 5000 (197 cm), případně nějaké kratši Sirio řady Turbo.

Co se týče radiostanice, zde je to horší rozhodování.

Je třeba si ujasnit zda budu poslouchat jen dopravní infomace, zda budu komunikovat pouze s auty, nebo i se záklanovkou, zda se budu chtít bavit s Poláky (ti mají CB velmi frekventovaně i na osobácích, ale je nutná polská norma), a třeba zda chci využívat jakousi "privátní" komunikaci zajištěnou CTCSS tóny.
Důležitá je též dobře fungující automatický squelsch ....

:_
4.114683,118.628756
R
Radim5844Člen
Přidáno před 8 let
Omluva za neodpoved. Ale presel jsem, ze jsme psal a neni tady zadne upozorneni na nove odpovedi ve vlakne :-/ dekuji. jakmile byhc resil, aktualne je mozno se ozvat tel a probrat to?

Dekuji za odpoved.
Radim
Fiat Frankia 1985-kompletní renovace 2015
http://krfc.rajce...t_Frankia/
http://krfc.rajce...rankia_II/

Citroen Jumper 3.0 HDI obytna vestavba
http://www.rajce....
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Považuji za dúležité říci všem kteří se o radiostanice zajímají, aby se napřed seznámili s provozem.
Mnohdy to funguje tak že ,, VIDÍM TĚ DOBŘE SLYŠÍM TĚ ŠPATNĚ.

Ja pokud jezdil sám supr, akceptuji i šumy a občasné nevrlé a sprosté kolegy.
S rodinou kdy ..pusu nezavřou . a dotoho občas zašumí vysilačka nic moc. Pokud jsou potichu a usínají ,pustím si to a třeba s někým pokecám. Pokud jezdíte víc aut spolu je to pokec zadarmo celý den. Také vám občas někdo místní poradí.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radim5844 napsal:

jakmile byhc resil, aktualne je mozno se ozvat tel a probrat to?



Ahoj,
az to bude aktualni, posli SZ. Jsem ted na horach :_
4.114683,118.628756
LerryLerryČlen
Přidáno před 8 let
Páni má niekto INTEK M 799 POWER ? Má automatik squelch, dual watch - a to je asi všetko čo viem - je to pre mňa "spanische dorf" Nikdy som nemal vysielačku a nechcem dávať prachy za niečo , čo nevyužijem. Prosím o radu. Dík - "mýdlo končí" :t :o :o

Automatické sloučení 07.03.2016 07:03:
...a ešte takýto maličký albrecht ae 6110 mini cb Stačí to na základ: počúvam 10 kanál a keď niekto na mňa zavolá z 18 kanalu budem o tom vedieť? Nepotrebujem lámať rekordy, len sa dorozumieť. Ďakujem.
Upravil Lerry dne 07.03.2016 08:03, před 8 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Albrecht ae 6110 mini nemá dual watch, takže když budeš na 10. kanále, uslyšíš jen to, co se bude vysílat na tomto kanále.
Pokud máš v plánu kontrolovat dva, musíš mít funkci dual watch.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 07.03.2016 08:38, před 8 let
pilinispilinisČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj prosím o radu bude vhodná tato vysílačka do ob.auta díky za pomoc. Honza http://www.radio-...e-SMART-CB
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

pilinis napsal:

Ahoj prosím o radu bude vhodná tato vysílačka do ob.auta díky za pomoc. Honza http://www.radio-...e-SMART-CB


Zdá se, že AnyTone SMART CB a Albrecht AE-610 mini jsou totožné stanice (bude nějaký čínský OEM zdroj) ....

Podle mého názoru vhodná do obytného auta je jakákoliv multinormní CB, jelikož slouží pouze na dopravní informace a komunikaci mezi vozy.

Na privátní hovory mezi autem/karavanem a rodinou/kamarády je mnohem praktičtější mít malou ruční PMR se subtóny.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 08.03.2016 00:15, před 8 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Zakoupil jsem toto Cbéčko: Albrecht AE-6891 http://www.vysilacky.com/767-albrecht...iostanice/ od zdejšího člena - děkuji.

Äle v čem plavu ? celkově v ovládání a vůbec co s tolika čudlíkama. Projel jsem několik fór o CB. A nenašel jsem nějaký návod popřípadě co jaký knoflík se k čemu používá. Prostě jak nastavit, aby to bylo za jízdy funkční. Nemá tu někdo z fóra nějaký návod k nastavení a provozu CB rádia ?
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
zdenek1961zdenek1961Člen
Přidáno před 8 let
mám zdemontované 2ks doma na prodej.vč antén.
B
bob7373Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

99lojza napsal:

Jen upřesnění délka antény není rozhodující,pro úspěšné vysílání je nejkritičtější její naladění.Jinak z vlastní zkušenosti dávám CB antenu na opačnou stranu jak FN antenu,silné mag.pole při vysíláni může poškodit vstup autoradia,obzvláště při používání topení/zesilovače/.

Jako radioamatér musím odporovat, vyladění co nejblíž k PSV 1 je nutnou podmínkou aby neodešel koncový zesilovač, nicméně i PSV 2 není na překážku. Vyladit se dá šroubovák i žárovka, ale moc spojení na takto vyladěné antény nenavážete. Čím delší anténa, tím lepší je její účinnost při vyzařování výkonu a samozřejmě i příjem.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
@ Bob7373

Ahoj,
jsi aktivní na nějakém pásmu ?
:_

@ SB

Ahoj,
máš manuál ?

Hlavně bacha u této stanice abys neměl aktivní CTCSS subtóny, to bys nikoho neslyšel (slyšeli by Tě všichni bez CTCSS)
4.114683,118.628756
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

pilinis napsal:

Ahoj prosím o radu bude vhodná tato vysílačka do ob.auta díky za pomoc. Honza http://www.radio-...e-SMART-CB

Naprosto vyhovující, nic jiného totiž prakticky nepotřebuješ, než nastavit pracovní kanál, zesílení a umlčovač šumu. Hodně podstatné je ale správné naladění antény.
A taky tolik neztratíž až to budeš za chvíli pro minimální využití prodávat.
To Tě nechci naštvat, je to jen moje zkušenost. A to jsem skoro celoživotní radiový operátor na různých stanicích :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,636,517 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18793 sekund | Průměrně za: 0.18793 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB