Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vysílačka Do našeho Obytňáčku - karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vysílačka Do našeho Obytňáčku - karavanu

Poslední aktualizace před 8 let
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Lidi...

Vlastním CB vysílačku v obytňáku a nemohu si na to stěžovat... vím o všem,kde se stala nehoda,kde měří policie,prostě veškeré info o dopravě.Chtěl bych zde upozornit na mnoha výhod mít vysílačku v autě a hlavně v obytkách a karavanech.Člověk se může spojit s jiným uživatel obytky-karavanu na cestách a pokecat,získat informace jak o dopravě a nebo o místu kam zrouna drandí,připojit se a společně zabrat místo... Také kvůli bezpečnosti si člověk může přivolat pomoc,nebo upozornit na nekalé,podezřelé lidi co se ometaj kolem a kolem... Chtěl bych upozornit a hlavně oslovit všechny cestovatelé,které mají rádi tento druh cestování aby si pořídili vysílačku... CB vysílačka není drahá a ani nijak náročná na instalaci do jakéhokoliv vozidla... Rád poradím všem zájemcům a rád poskytnu jakékoliv info... Upozurňuji,nejsem žádnej prodejce vysílaček!!! Jsem jen vlastník této vysílačky a proto vím,jaké jsou výhody tutu vysílačku v autě vlastnit a rád bych aby tutu vysílačku vlastnilo více cestovaletů s obytkama a karavanama...

Už mnohokrát jsem potkal kolegu s obytkou nebo karavanem na cestách a volal na ně přes vysílačku a rád bych si snima vyměnil info... ale bohužel marně... Člověk by hodil info a i když by žádné neměl tak i třeba jen pozdravil protijedoucího kolegu a popřál štastnou cestu...

Já si myslím,že by bylo super,kdyby se to rozšířilo do obytek a karavanů stejně jako to mají kamiony...

Co myslíte????
hasichasicČlen
Přidáno před 10 let
Je to nedávno, co jsem si jí spolu s kamarády pořídil a i pro společné cestování je neocenitelná. Opravdu doporučuji. Michal
Ducato Knaus C510 2,8 idTd Michal 46, Péťa 46
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Tak to je super... Vím že je neocenitelná... a na jakém kanálu jste?Na 10 ? Nebo co si tady vyhradit - říci kanál přímo pro obytky a karavany?
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Chtěl bych poprosit o rady kam jste dali anténu a kdo vám to ladil....Jsem na Praze 5 a mám alkovnu Fiat.... CB mám i na moto originál a je to dobrá věc a tady by se také hodila. Dík za rady a názory. Jirka
...hlavně že se máme....!c
hasichasicČlen
Přidáno před 10 let
Nejdřív jsme ji ladily na C24 :) ale pak možná líp běhala na 10 kanálu. S umístěním antény je problém u aut s alkovnou. Mám jí na blatníku odladěnou u odborníků při příjezdu z Plzně po dálnici na poslední pumpě tuším Benzina. Tahat kabel a vrtat do střechy se mě nechce a 5 - 10 km dosahu je dostačující.
Ducato Knaus C510 2,8 idTd Michal 46, Péťa 46
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Jiříku... rád ti porádím se vším co budeš potřebovat... Anténu musíš dát na kovovej díl kstle aby měla anténa protiváhu....jinak ti to vysílat nebude a když bude tak s velice omezeným dosahem... Anténu můžešvolit 1. magnetku,kde jenom přicvakneš na kapotu a nemusíš nic vrtat... 2 anténu kde musíš provrtat díru... což je věc do které se asi věčině z vás nebude chtít... Anténa se ladí PSV metrem... když budeš chtít,klidně ti anténu vyladím... to není problém...
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
........a alkovna tomu nestíní....????
...hlavně že se máme....!c
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Tak samozřejmě že nejlepší věc máš,když máš anténu kde nemáš žádnou překážku... ve volném prostoru,ale když není jiná možnost tak jí šoupnout na blatník... trochu ti jí zastíní alkovna,ale zase to není tak hrozné,že by ses nedomluvil s kamarádama nebo se ptal na info o dopravě projíždějící kolegou...
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Dík za info. Budu o tom přemýšlet a někam asi dojedu to pořídit.....
...hlavně že se máme....!c
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 10 let
Jirko bakelit vlnám nevadí.Jinak já používám CB na autech 20let a na obytce většinou na 10 kanále,bo slyšíš info od kamionů,na pokec mezi sebou se dá přejít na jiný kanál,vím že karavaning používá 18 kanál,ale ještě jsem je ta tomto kanále neměl štěstí slyšet.
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Pro ty kteří nevědí,jak je užitečná CB vysílačka v autě... tady je odkaz na video...

http://www.youtub...y03JvOHXYw
J
jirka dagmarČlen
Přidáno před 10 let
Jo jo taká je roky používám ale nevěděl jsem co na to alkovna a stínění. na moto to používám hodně ..... máme stejné motorky tak víš..... Vím že u Nissan Patrol jsem jí měl na nárazníku a na střeše expediční stan a dosah byl málo a prý to stínilo. Tak to tam asi dám a uvidíme co a jak......:_
...hlavně že se máme....!c
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Řikáš 18 kanál pro karavanig ???
M
michal-bČlen
Přidáno před 10 let
jsou nekde popsany pravidla/doporuceni/zvyklosti komunikace na CB? dik
Michal
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Michale....

Tak jsou nepsaná pravidla na pásmu CB... třeba na 10 kanále jsou kamiony,tam zjistíš veškeré dopravní info... můžeš jen poslouchat a nebo se můžeš i optat... Pravidlo je takové,že když se chceš optat třeba na trase po který jedeš ( Hradec Králové - Jičín ) a vypadá to asi takto... Výzva na kanále,kluci jak to vypadá na trase Hradec Králové na Jičín?Díky za info... kamion když tě zaslechne tak ti odpoví něco v tom smyslu,že třeba viděl měřit policii v té a té vesnici... nebo že tam a tam je nehoda at si dáš pozor a nebo ti může odpovědět že je čisto... to znamená,že tvá trasa na kterou ses ptal je bez policejních radarů,bez nehod atd... to ale neznamená,že poletíš jako utržený od řetězu :-) Vyslechneš si jeho zprávu a bejvá zvykem,že člověk poděkuje,řekne svoje info,že jedeš od Hradce na Jičín a že zatím také čisto a popřeješ štastnou cestu a dobrej dolet a zdraví tě --- řekneš svoji volačku,to znamená třeba tvoji přezdívku a nebo můžeš říci svoje křestné jméno... Za další... když slyšíš jak se na jakémkoliv kanále bavej a rád by si stoupil do jejich pokecu tak se řiká slovo BREJK... samozřejmě,že počkaš na přestávku až jeden domluví a řekneš to slovo BREJK... když budou chtít tě přizvat do hovoru tak ti odpovědí pojd brejku a ty už sníma můžeš tlachat a tlachat a tlachat... Toť vše...
V
vendyČlen
Přidáno před 10 let
Z Vašich zkušeností jakou vysílačku s anténou a kde zakoupit ? Znáte někoho, nejlépe na jihu, západě až střední čechy, kdo je ochoten vysílačku namontovat a zprovoznit ? Díky za info Vendy
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Vendy...

Odkud jsi?Přesněji...
V
vendyČlen
Přidáno před 10 let
Strakonice
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

jirka dagmar napsal:

Chtěl bych poprosit o rady kam jste dali anténu a kdo vám to ladil....Jsem na Praze 5 a mám alkovnu Fiat.... CB mám i na moto originál a je to dobrá věc a tady by se také hodila. Dík za rady a názory. Jirka



takze to asi znamena ze se neda pripojit CBecko na antenu od radia? Jsem v tomhle ultra big lama, asi to nemusim ani rikat, ale myslel jsem si ze staci jen nejakou rozdvojkou to pripojit k antene na radio.... mam asi 3m antenu prutovou laminatovou k radiu.. taky jsem premyslel o porizeni si vysilacky. kdyz jedou 2 na vylet, je to neocenitelna vec, zatim jsme vzdy jeli jen s tema malyma co se drzi v ruce a prodavaj se po dvou..... a furt se musej nabijet :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

vendy napsal:

Z Vašich zkušeností jakou vysílačku s anténou a kde zakoupit ? Znáte někoho, nejlépe na jihu, západě až střední čechy, kdo je ochoten vysílačku namontovat a zprovoznit ? Díky za info Vendy



Ahoj... Když si dáš do vyhlédavače CB vysílačky tak ti vyjede mnoho odkazů s CB vysílačkama... Na dotaz jakou vysílačku já odpovím kolik do toho chcete vrazit... Myslím,že je zbytečné do vysílačky do auta vrážet mnoho peněz když stejnou funkci Vám zajistí vysílačka cca kolem 2000kč Zamontování vám také udělají a s výběrem antény poradí a doporučí... seřízení antény by mělo být automatické... Pokud budeš chtít pomoci s výběrem tak si můžeme napsat skype pokud máš a není problém poradit a vybrat vhodnou vysílačku - anténu-

Automatické sloučení 23.10.2013 10:09:

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

jirka dagmar napsal:

Chtěl bych poprosit o rady kam jste dali anténu a kdo vám to ladil....Jsem na Praze 5 a mám alkovnu Fiat.... CB mám i na moto originál a je to dobrá věc a tady by se také hodila. Dík za rady a názory. Jirka



takze to asi znamena ze se neda pripojit CBecko na antenu od radia? Jsem v tomhle ultra big lama, asi to nemusim ani rikat, ale myslel jsem si ze staci jen nejakou rozdvojkou to pripojit k antene na radio.... mam asi 3m antenu prutovou laminatovou k radiu.. taky jsem premyslel o porizeni si vysilacky. kdyz jedou 2 na vylet, je to neocenitelna vec, zatim jsme vzdy jeli jen s tema malyma co se drzi v ruce a prodavaj se po dvou..... a furt se musej nabijet :-)



Ano,máš pravdu...CB vysílačka se nedá připojit na radio... to by jsi tu vysílačku zničil a musel by jsi vynakládat penízky za opravu... CB vysílačka musí mít svoji anténu... Antény pro CB vysílačku je několik druhů.... jak velikostně tak na upevnění... Nejednoduší je magnetka,kde nic nemusíš vrtat... stačí připlácnout na magnetický plech,protáhnout kabel mužej jak dveřma nebo od motoru do vnitř,zapojíš a už vysíláš... Je lepší vyladit anténu,má to vliv na příjem a na vysílání... ale když koupíš CB anténu je už od výroby sladěná... sice né na chloupek přesně,ale je použitelná... ty malé vysílačky se jmenujou PMR co jste používali... Tam je naprd to,že tam nezjistiš dopravní info... a věčina řidičů jak kamion tak i osobák si zadělává CB vysílačku a né PMR. Založil jsem tuhle diskusi abych poradil,pomohl lidem s CB vysílačkama do obytek a karavanů... aby jsme se mohli spojit když někoho potkáme,domluvit,přivolat pomoc,zjistit info jakéhokoliv druhu a nebo se dohodnout na společné cestě... jak se řiká ve více lidech je to lepší... A nebo jenom pozdravit a popřát si štastnou cestu... Kidně se optej a rád ti vše vysvětlím...
Upravil Buker dne 23.10.2013 10:09, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,688,393 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22480 sekund | Průměrně za: 0.2248 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB