Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 podlahové vytápění: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

podlahové vytápění

Poslední aktualizace před 5 let
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let
Dobrý den chtělbych do svojeho karavanu domontovat podlahové vytápěni nemá někdo nějaky návod na postup nebo jak to udělat nejlíp?
Dík
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 11 let
No nevím,prodejců topných rohoží je dost ale...
Já to mám z fabriky, pod linem, takže bys asi musel strhnout lino a tím i rozebrat nábytek,což je asi blbost.
Druhá varianta asi je dát to na původní lino a položit na to nové.
Nicméně, mě to v současnosti přestalo topit i když tam proud jde.
Konzultoval jsem to s mechanikem od Burstneru a zkušenosti jsou takové,že po šesti letech to odchází, do nových přívěsů už to nemontují...
Je ale fakt,že když je 220V a zima, tak to je velmi přijemné.
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
dost často montuji tohle http://www.doplnk...openi-48v/
Jinak brácha teď koupil hobby 2013 a je tam origo z výroby.
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

karavanyplus napsal:

Ahoj,
dost často montuji tohle http://www.doplnk...openi-48v/
Jinak brácha teď koupil hobby 2013 a je tam origo z výroby.


A jak to montuješ pod lino nebo jen pod nejaký koberec?
a vyhřeje to i karavan nebo to osvěží jen podlahu?
Puclik 308Puclik 308Člen
Přidáno před 11 let
Ahoj a co tohle http://www.fenixg...
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 11 let
Podlahové odporové fólie jsou podle mne dobré, dal jsem si je do maringotky a ve spojení s bezdrátovým kombinovaným termostatem z Jablotronu (měří teplotu podlahy a teplotu prostoru) to vidím jako dobrou kombinaci a určitě na víc jak 6 let. Ke všemu jsem to nikdy nedělal a zvládl jsem to sám, tedy s bráchou neelektrikářem.
Akorát nechápu, co je dobrého na 48V provedení. Větší proudy, tedy větší riziko požáru a baterka to stejně nedá. Pak je třeba mít tak jak tak 230 V střídavých a honit to přes drahé trafo......
Udělal jsem to rovnou na 230V a dal bych to tak i do přívěsu.
Ahoj, R.
Radek
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Podlahové odporové fólie jsou podle mne dobré, dal jsem si je do maringotky a ve spojení s bezdrátovým kombinovaným termostatem z Jablotronu (měří teplotu podlahy a teplotu prostoru) to vidím jako dobrou kombinaci a určitě na víc jak 6 let. Ke všemu jsem to nikdy nedělal a zvládl jsem to sám, tedy s bráchou neelektrikářem.
Akorát nechápu, co je dobrého na 48V provedení. Větší proudy, tedy větší riziko požáru a baterka to stejně nedá. Pak je třeba mít tak jak tak 230 V střídavých a honit to přes drahé trafo......
Udělal jsem to rovnou na 230V a dal bych to tak i do přívěsu.
Ahoj, R.

Taky bych to viděl na 230v akorát to ovladani
Hymer BMC I 600
VasuVasuČlen
Přidáno před 11 let
Nebudu tady citovat normy, ale to napětí lehce vysvětlím. U pevného stabilního zařízení doma, je tepelná rohož v podlaze a vyhřívaná napětím 230 V Obytné auto, karavan atd. jsou vedeny jako zařízení se zvýšeným nebezpečím úrazu el. proudem, proto bezpečné napětí do 50 V V případě probití rohože doma se celkem snadno protlačí poruchový proud do proudového chrániče. V obytných autech a karavanech jsou okolní předměty izolanty a poruchový proud by se tam těžko vytvořil. Rohož při napětí 230 V a poruše by tě kopla, ale nevypla by proudový chránič. Při dotyku člověka na fázi většinou protéká proud menší než 30mA, jen v případě, že jsi mokrý a stojíš na vodivé podložce je proud větší a vybavíš proudový chránič !
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vasu napsal:

Nebudu tady citovat normy, ale to napětí lehce vysvětlím. U pevného stabilního zařízení doma, je tepelná rohož v podlaze a vyhřívaná napětím 230 V Obytné auto, karavan atd. jsou vedeny jako zařízení se zvýšeným nebezpečím úrazu el. proudem, proto bezpečné napětí do 50 V V případě probití rohože doma se celkem snadno protlačí poruchový proud do proudového chrániče. V obytných autech a karavanech jsou okolní předměty izolanty a poruchový proud by se tam těžko vytvořil. Rohož při napětí 230 V a poruše by tě kopla, ale nevypla by proudový chránič. Při dotyku člověka na fázi většinou protéká proud menší než 30mA, jen v případě, že jsi mokrý a stojíš na vodivé podložce je proud větší a vybavíš proudový chránič !

Takže laicky je to v karavanu na 230v nepripustné nebo jen nebezpečné?
co tedy doporučuješ?
Hymer BMC I 600
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

karavanyplus napsal:

Ahoj,
dost často montuji tohle http://www.doplnk...openi-48v/
Jinak brácha teď koupil hobby 2013 a je tam origo z výroby.


Ve tvém doporučení je odkaz na tranformátor za cca 3000,- Kč.
http://www.doplnk...tor-230-v/

Dá se sehnat levnější trafo? Asi by to chtělo to trafo, jak vysvětlil kolega, aby nás 220 nešlehlo při případné poruše. Právě to teď sháním na zimu, abych se mohl vydávat na lyžovačky.
VasuVasuČlen
Přidáno před 11 let
Názor na podlahové topení mám takový. Za mou éru revizního technika elektro jsem se ještě nesetkal s poruchou u elektrických rohoží v koupelnách, nebo kuchyních. Nahřívají se na nízkou teplotu a jsou chráněny proti mechanickému poškození keramickým povrchem. V případě probití jsou chráněny proudovým chráničem a na tu plochu se tam většinou vytvoří poruchový vybavovací proud.
U karavanu je vše izolant. Při napětí 230 V v případě poruchy bude při vlhkém stavu podlahy vše kopat, ale chránič nevypne !Ten vypíná až při poruchovém proudu 30mA a to je pro lidské tělo pořádná pecka !
Při napětí do 50 V, v případě poruchy elektrické rohože provozovateli nehrozí žádné nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Podmínka ještě je to napájet bezpečnostním transformátorem, který je trochu dražší. Když si vezmeme případ, že do karavanu potřebujeme 3 m2 el. rohože, takže při 80W na m2 to dělá 240 W
Jednoznačně jsem pro toto napětí, které nikoho neohrozí ! Může se stát, čert nikdy nespí, kousne do toho pes, přeřízne to nezbedné dítě a při tomto napětí se nic nestane !
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let
Vasu dikes to mi stačí to potřebuje člověk slyšet a popsal jsi todokonale i pro laika!t
Hymer BMC I 600
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let
Vasu, to máš pravdu, už asi nebudu přemýšlet o 230 V. Pozorněji jsem koukal a k tomu nejen trafo za 3000,- Kč, ale ještě kleště za 2000,-.
Co se těmi kleštěmi spojuje? Dá se to udělat i jinak, jiným nářadím?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
navážu na Vašuho:
Jsem taky elektrikář, takže Vašu to jako revizák říká naprosto přesně.
Uvědomte si že V KARAVANU NENÍ PEVNÁ PODLAHA.
Pruží, houpe se a kolikrát ve spoji povolí. Víte co to znamená ?

Špekulujte plnou parou, ale 220 tam nepatří.

Nechci rozvíjet teorie že na to řachlý místo ve spoji šlápně dítě, ale 220V NE !!!
Pevná topná podlaha zalitá v betonu (lepidle) pod dlažbou je ouplně jinej systém. Taky jsem pár metrů položil :).
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:


Jsem taky elektrikář, .


Ahoj, na netu jsem vyhledal:

Proudový chránič porovnává proud, který teče "DO" spotřebiče a který odchází "ZE" spotřebiče. Kontroluje vlastně rozdíl proudů mezi fází a "nulákem". Pokud je v těch proudech rozdíl, znamená to, že ten proud uniká ještě někudy jinudy (obvykle přes tělo chudáka člověka přímo do země). V tom případě ihned odpojí přívod proudu.

Můžeš dát schémátko zapojení jističe a chrániče v baráku, pro zjednodušení, pokud by byl v baráku jen jediný spotřebič?
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, článek o chrániči v karavanu, a hlavně proč ano, nožná i s nějakým obrázkem, teď nevím, je to už nějaká doba, co jsem to psal, tak najdete jako jeden mezi mými dvanácti naučnými články. Čáo, Pepa, r. a v.
T
thomash1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, článek o chrániči v karavanu, a hlavně proč ano, nožná i s nějakým obrázkem, teď nevím, je to už nějaká doba, co jsem to psal, tak najdete jako jeden mezi mými dvanácti naučnými články. Čáo, Pepa, r. a v.

http://www.carava...cle_id=298

Automatické sloučení 26.09.2013 09:43:

Citovat

thomash1 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, článek o chrániči v karavanu, a hlavně proč ano, nožná i s nějakým obrázkem, teď nevím, je to už nějaká doba, co jsem to psal, tak najdete jako jeden mezi mými dvanácti naučnými články. Čáo, Pepa, r. a v.

http://www.carava...cle_id=298

no tim paden pokud jsem dobře četl tak jestli to má proudový chránič dá se použít vytápění na 230v? nebo se pořád mýlím karavan co jsem měl si vzpomínám že při měřěni vadaskou mi to vyhazoval tak proudový chranič měl těd co mám jsem ještě nezkousel
Hymer BMC I 600
Upravil thomash1 dne 26.09.2013 08:43, před 11 let
MTSMTSČlen
Přidáno před 11 let
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, článek o chrániči v karavanu, a hlavně proč ano, nožná i s nějakým obrázkem, teď nevím, je to už nějaká doba, co jsem to psal, tak najdete jako jeden mezi mými dvanácti naučnými články. Čáo, Pepa, r. a v.


Děkuji, pěkný a poučný článek. Tedy jistič jsi vyhodil a dal tam chránič, který má též funkci jističe?
Pokud nejsou nožky obytky uzeměny, tak chránič nefunguje?

Automatické sloučení 26.09.2013 11:16:


Není to jen pro 200 a 500 W ? Není to na rohož málo?
Upravil kutil1 dne 26.09.2013 10:16, před 11 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Při použití proudového chrániče poruchový proud, tzn. ten, který "utíká" pryč z uzavřeného obvodu 230 V porušenou izolací, odchází ochranným vodičem, a až dosáhne 30 mA, tj. 0,03 A, tak chránič odpojí, jsou to milisekundy. Vtip je v tom, že obvod ochranného vodiče nemusí mít minimální odpor, tj. perfektní vodivost, jako u ochrany prostým jističem, protože jistič vypíná na základě vyvolaného zkratu do ochranného vodiče, a ten zkrat nemusí být tak "kvalitní", zvláště při používání dlouhých přípojek, aby jistič vyhodil hned, pak chvíli drží, než odpojí, a za tu chvíli může nebezpečný proud zabít pět lidí. Karavan vždy ještě přizemňuji tyčkou s připojeným vodičem napevno, i když si někteří myslí, že jsem debil, protože to nikdo nedělá, ale skutečně u přípojek, kterými se smýká po kempu, tak nelze zaručit, že se některý vodič nepřeruší. Když se přeruší některý z pracovních vodičů, tj. fázový vodič, nebo nulák, tak "zhasne elektrika", a jde se po tom. Jestliže se ale přeruší ochranný vodič, tak se to zjistí, až někdo dostane "pecku". Přípojku a celou elektroinstalaci si každý rok (sám) reviduji.
Čáo, Pepa, r. a v.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,022,674 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25935 sekund | Průměrně za: 0.25935 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB