Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Konec roamingu 15. června v EU v roce 2017: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Konec roamingu 15. června v EU v roce 2017

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Máte chytrý telefon?

    Ano [78/91]86 %
    Ne ale chci ho [0/91]0 %
    Ne [13/91]14 %
korec80korec80Člen
Přidáno před 7 let
Nevím jestli tomu dobře rozumím, ale přijde mi, že z nějakého důvodu dáváte ruce pryč od Vodafonu.

Vodafone data pro Roaming ruší úplně.

Vodafone je pase


to tu zaznělo.

Vodafone data v žádném případě neruší, jen si to špatně vysvětlujete. Data v zahraničí fungují naprosto normálně. Má-li tedy například někdo stejný tarif u Vodafonu jako já, neomezené volání a SMS + 4 Giga dat, může toto vyžívat ve všech zemích EU stejně jako v ČR. Ideálně tak jak popisuje mstr pomocí tetheringu ( pro další zařízení jako je PC či tablet) a klasicky čerpáním dat pro jeden mobil, tak jak to všichni známe... !)
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
ASi takhle:

http://mobil.idnes.cz/vodafone-datova...ratori_LHR

ty máš tarif kombinující data a voice a možná budeš moci používat celé 4GB i v zemích EU. Píšu možná, protože nevím, že by Vodafone něco v tomto ohledu sdělil a podmínky mu umožňují s tím dělat kouzla . Zatím má pro roaming jiné nabídky, třeba tarif za 1800 Kč s 3GB po Evropě.

T-Mobile už má nabídku i pravidla hotové a má tarif pro data, 10 GB, vyzkoušeno.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Mám taky Vodafone, neomezené volání, 1000 min po EU. Před hodinou jsme přeijeli hranice Španělska a přišla mi SMS, že od 11.6. bude odchozí hovor stát 30,50 za minutu, příchozí 17,81, SMS 9,68 a jeden MB 252,- kaček!! Kdyby bylo prvního dubna, tak je to možná dobrej fór, ale zbláznili se?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Nejsi už v Maroku?:_
Fun
Smile
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Nejsem:-(
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte.
Za mne je to jasné. Bez ohledu na datumy jdu cestou po EU Mundo Orange ze Španělska - 1E / 100 MB dat a je to dobíjecí karta, po prvotním trápení se španělštinou je ovládání v pohodě. Do Chorvatska potom Bonbon, taky dobíjecí a nestresuji, jestli mi někdo nenaúčtuje majlant.

Udělal jsem upgade mobilních krabiček, aktuálně používám D-Link DWR-116 jako wifi a ALCATEL ONETOUCH 4G PLUS L850V jako USB router - pracuje to i v místech, kde je pouze GPRS a LTE bez 3G (u mne na chalupě :D ). U toho USB je nutné povolit roaming, jinak se utrápíte (jako já poprvé :D ).

SIM karty a vše chystám doma před cestováním, nechci se trápit na dovolené s extra nastavováním. To jsem udělal jen jednou, v Chorvatsku den trápení s nastavením telefonu, nakonec jsem musel jít cestou rootu (najít info, udělat), den v pytli... Ale nakonec to fungovalo ;) A kdo si hraje, (prý) nezlobí.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

korec80 napsal:

Nevím jestli tomu dobře rozumím, ale přijde mi, že z nějakého důvodu dáváte ruce pryč od Vodafonu.

Vodafone data pro Roaming ruší úplně.

Vodafone je pase


to tu zaznělo.

Vodafone data v žádném případě neruší, jen si to špatně vysvětlujete. Data v zahraničí fungují naprosto normálně. Má-li tedy například někdo stejný tarif u Vodafonu jako já, neomezené volání a SMS + 4 Giga dat, může toto vyžívat ve všech zemích EU stejně jako v ČR. Ideálně tak jak popisuje mstr pomocí tetheringu ( pro další zařízení jako je PC či tablet) a klasicky čerpáním dat pro jeden mobil, tak jak to všichni známe... !)


Takže pro upřesnění jak je to s daty u Vodafone.

SIM karty, které máte v mobilu (umožňující volání i připojení k internetu) fungují a budou fungovat stejně a za stejné ceny v ČR i v EU - volání i data.

Existují ale ještě datové SIM karty (karty jen pro data ne na volání) a právě tyto Vodafone omezil pro používání jen v ČR - v EU nebudou data fungovat. Tyto karty vycházely cenově velice dobře pro připojení k internetu oproti výše zmíněným.

Ceny dat SIM karet jsou dle vás tyto:
- Orange Mundo - Španělsko - 27 Kč / 100 MB ( při přepočtu je to 270 Kč / 1 GB ) - předplacená karta - při jakémkoli připojení odečte za den min. 100 MB (1 EUR) - další odečítání je po 100 MB blocích po 1 EUR.

- Vodafone - Česko - 936 Kč / 5 + 2 GB (při přepočtu je to 134 Kč / 1 GB ) - měsíční paušál
LAIKA X710R
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Tomáši souhlasím. Matika je neúprosná. Bohužel třeba moje situace je taková, že pro telefon (Vodafone) mám limit 150MB, což mi pro synchronizaci stačí. Cena v řádu desetikorun. A pro mobilní použití mám 10 GB na datové SIM (Vodafone) za necelých 500,- , tam používám USB dongle + Wifi router.

Ten telefon mi i po změně pojede, má data mi zůstanou, pro Waze třeba dobré, ale víc nic. A tu datovou SIMku můžu nechat na dovču doma, měnit nastavení tarifů je ve firemním prostředí trochu problém, proto je jednodušší na tu relativně krátkou dobu řešit externí zdroj.

ALE to, co vyhovuje mi, vůbec nemusí vyhovovat někomu jinému :)
janvasjanvasČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

korec80 napsal:

Nevím jestli tomu dobře rozumím, ale přijde mi, že z nějakého důvodu dáváte ruce pryč od Vodafonu.

Vodafone data pro Roaming ruší úplně.

Vodafone je pase


to tu zaznělo.

Vodafone data v žádném případě neruší, jen si to špatně vysvětlujete. Data v zahraničí fungují naprosto normálně. Má-li tedy například někdo stejný tarif u Vodafonu jako já, neomezené volání a SMS + 4 Giga dat, může toto vyžívat ve všech zemích EU stejně jako v ČR. Ideálně tak jak popisuje mstr pomocí tetheringu ( pro další zařízení jako je PC či tablet) a klasicky čerpáním dat pro jeden mobil, tak jak to všichni známe... !)


Takže ještě k Vodafone - v květnu se mi obnovovala smlouva, takže jsem položil přímý dotaz, jak to bude s fungováním datové karty v zahraničí. Používám totiž ke své SIM kartě v mobilu ještě tzv. sdílenou datovou kartu, kterou mám v tabletu. Bylo mi řečeno že: " pokud máte u Vodafone firemní tarif, tzn. na IČO, tak se nic nemění a data budou fungovat v zahraničí i nadále, omezeny jsou pouze smlouvy na rodné číslo." Tolik vyjádření Vodafonu. Tak uvidíme.....
Už cesta je cíl..........
Jana a Honza
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let
Ještě zaktualizuji to co jsem zjistil:

- Orange Mundo - Španělsko - 27 Kč / 100 MB ( při přepočtu je to 270 Kč / 1 GB ) - předplacená karta - při jakémkoli připojení odečte za den min. 100 MB (1 EUR) - další odečítání je po 100 MB blocích po 1 EUR.

- Vodafone - Česko - 936 Kč / 5 + 2 GB ( při přepočtu je to 134 Kč / 1 GB ) - měsíční paušál
- Vodafone - Česko - 349 Kč / 1,5 GB ( při přepočtu je to 233 Kč / 1 GB ) - předplacená karta s balíčkem

- O2 - Česko - 649 Kč / 1,5 GB ( při přepočtu je to 433 Kč / 1 GB ) - měsíční paušál
- O2 - Česko - 299 Kč / 1,5 GB ( při přepočtu je to 199 Kč / 1 GB ) - předplacená karta s balíčkem

- T-Mobile - Česko - 650 Kč / 10 GB ( při přepočtu je to 65 Kč / 1 GB ) - měsíční paušál
- T-Mobile - Česko - 349 Kč / 1,5 GB ( při přepočtu je to 233 Kč / 1 GB ) - předplacená karta s balíčkem
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 05.06.2017 13:37, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
To Orange Mundo se už dnes nemůže při trochu aktivním používání dat vyplatit - včetně čím dál omezenějšího a dražšího dobíjení kreditu, takže je dobré si k ceně za GB připočíst kolem 10%.

Předpokládám, že ty ceny měsíčních paušálů v přehledu máš u všech operátorů bez závazku. U závazku se dostaneš na 49 Kč za 1GB, což není špatné, pokud uvážíš, že je to veřejná nabídka, tj. dostane ji každý, není to firemní tarif a jiné podobné české zvrácenosti.
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let
Z toho co tady zaznělo:
- pokud by platilo co napsal Janvas, pro mne by to bylo super a vyřešeno. Je pravda, že Bonbon mám už na cestě, co už :)
- Tomasbok - obdivuji Tě za trpělivost, při hledání čehokoliv u "našich" operátorů jsem osrstěný předem, ten přehled je paráda.
- Mstr měl připomínku o nevyplacení se Munda, v podstatě máš pravdu a těch cca 10 procent navíc při dobíjení tu nezaznělo.

Přiznám se, Mundo se mi líbí, protože to můžu poměrně lehce řešit dobíjením od 5 E nahoru. Zároveň jsem to před měsícem řešil aktivně, šéf mi poletoval po Evropě a po mě se chtělo: ať mu to funguje a ať to stojí co nejmíň. Projel do Řecka a zpět, internetem používá vzdálenou plochu - jinak to nechce a basta, firmu si řídí takto na dálku. Ta sranda nás vyšla nečekaných 156,- Kč za roamingová data od Vodafone (nešlo mu Mundo) a cca 12 E kreditu Mundo. Taky se nám dříve dokázal vrátit s účtem 2tis+. Když neměl Mundo, míval dříve od Vodafone 100MB na den a tečka. Možnosti se rozšiřují a zvětšují. Ne, že by to firma neutáhla, ale proč to neřešit jinak, když to jde?

Z uvedených údajů si i já určitě vezmu poučení a díky za prima diskusi.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

To Orange Mundo se už dnes nemůže při trochu aktivním používání dat vyplatit - včetně čím dál omezenějšího a dražšího dobíjení kreditu, takže je dobré si k ceně za GB připočíst kolem 10%.

Předpokládám, že ty ceny měsíčních paušálů v přehledu máš u všech operátorů bez závazku. U závazku se dostaneš na 49 Kč za 1GB, což není špatné, pokud uvážíš, že je to veřejná nabídka, tj. dostane ji každý, není to firemní tarif a jiné podobné české zvrácenosti.


Ceny jsou pro občana, bez závazku a s DPH, alespoň jsem to takto chtěl, je sranda, že po telefonu mi řekli jiné ceny, než na chatu a je úsměvné jak ty chudinky a chudáci na infolinkách neví a tápou, neustále se doptávají a pak vám řeknou úplně něco jiného než na co jste se ptal, tím pádem jsou ceny bez záruky, a hlavně bych počkal co bude po 15.6.2017 jestli se neobjeví něco zajímavějšího třeba i v zahraničí.
LAIKA X710R
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 7 let

Citovat


Ceny jsou pro občana, bez závazku a s DPH, alespoň jsem to takto chtěl, je sranda, že po telefonu mi řekli jiné ceny, než na chatu a je úsměvné jak ty chudinky a chudáci na infolinkách neví a tápou, neustále se doptávají a pak vám řeknou úplně něco jiného než na co jste se ptal, tím pádem jsou ceny bez záruky, a hlavně bych počkal co bude po 15.6.2017 jestli se neobjeví něco zajímavějšího třeba i v zahraničí.


Souhlasím. Bohužel byli jsme nuceni v minulosti hledat kličky, uvidíme co bude na konci června...
Jarda BorekJarda BorekČlen
Přidáno před 7 let
!z!)Smile
ZdeneksedZdeneksedČlen
Přidáno před 7 let
Operátor Vodafone. Jak volaní tak data jsem používal na 3 zařízeních hned od 11.6. V Německu, Dánsku, Švédsku a Norsku. Veškeré vyúčtování proběhlo dle mého národního paušálního tarifu v pořádku.
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let
u T-Mobile taky OK. volani, SMS a data :Rakousko, Slovensko, Italie ..... vse v ramci mesicniho pausalu
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,078,262 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.10873 sekund | Průměrně za: 1.10873 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.66MB/4MB