Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 12 V - autobaterie: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

12 V - autobaterie

Poslední aktualizace před 6 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 10 let
Jedno z řešení, které funguje, je mít v karavanu jen 220V.
Sestava:
baterie
měnič/nabíječ (kombinované zařízení)

1. stav karavanu bez připojení na externí 220V
12V baterie dodává do měniče energii, které se transformuje na 220V a výstup z měniče je připojen do rozvodné krabice karavanu. Pokud je solár, ten dobíjí přímo 12V baterii, solár má vlastní regulátor, tudíž je to nezávislé

2. stav karavanu s připojením na externí 220V
karavan primárné funguje celý na 220V z externího zdroje a baterie 12V je dobíjena přes měnič/nabíječ
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:
Možná úplně nerozumím otázce ..., ... Představ si trakční baterii jako nádrž na teplou vodu ...

Proč zrovna teplou vodu ? Jenom to zase mate lidi, jako obvykle.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Jirka Canon napsal:

Citovat

Tomas Brabec napsal:
Možná úplně nerozumím otázce ..., ... Představ si trakční baterii jako nádrž na teplou vodu ...

Proč zrovna teplou vodu ? Jenom to zase mate lidi, jako obvykle.


Nemyslím si ,že by to mátlo lidi(jako obvykle).Tomáš se to snaží jednoduše vysvětlit.Ale možná je lepší sem nepsat nic....
SisatejSisatejČlen
Přidáno před 10 let
Souhlasim, teplota vody na to vliv nema.

Spise u te aplikace s trvale pripojenou a zapojenou nabijeckou bych spise resil vnitrni odpor (auto)baterie a pod. s trvale pripojenou zatezi...

Ale co, kaslat na to, poridim sobe 12V/9A automatickou nabijecku a uvidime. Trvalou zatez mam "jen" kompresorovku Waeco, zdroj "pro sichr" strcim do kufru :-D
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:Nemyslím si ,že by to mátlo lidi(jako obvykle).Tomáš se to snaží jednoduše vysvětlit.Ale možná je lepší sem nepsat nic....

To s tebou bude souhlasit spousta registrovaných. Raději NIC ...
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mám takový malý dotaz a nechci zakládat nové vlákno. Když bych pořídil jen trakční baterii, bez soláru, bez měniče na 220, pro příklad třeba 100 Ah, kterou před odjezdem nabiju a chci z ní napájet jenom led světla v interiéru které budou svítit možná půl hodinky před spaním a čidlo plynů, jak dlouho myslíte že mi nabití baterie vydrží? Podotázka: co kdybych plánoval třeba jednou za 4-5 dní zastavit na noc v kempu a dobít baterii ze síte. Je to proveditelná konfigurace? Vyplatí se dávat jistič, když budu odebírat jen 12V? Kapacitu bych kontroloval standardním multimetrem.
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Tak počítej, 1 hod denně světlo led 10W = 0,8A, čidlo plynu 10 hodin 1Ah , nebo ještě 1 A a celkem to je za den cca 3 Ah z baterky. Takže při takovém rytmu do 50% kapacity baterky to je 15 dnů ! Každopádně do obvodu 12 V je jištění nutné, uděláš zkrat a vyhoří ti bydlík. Ten jistič tam jednoznačně dej, například 10 A a obvody průřezem drátu raději 2,5 mm2
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
Dík za rychlou odpověď, podobné čísla mi taky vycházeli, ale protože nejsem profesionál v elektrice a protože mi to přišlo hodně přitažený za vlasy tak jsem nechtěl dělat blbce a psát to sem.

Takže bude v pohodě si jednou za týden na tom nabít i telefon a mělo by to utáhnout celou dovolenou.

K tomu teda moje další prosba. Kdyby někdo měl nějaké tipy k zapojení budu rád. Zatím předpokládám zapojení:

Baterie > Jistič > Hlavní vypínač > skříňka ze které půjde světelný obvod s vypínačem a zásuvkový obvod

je lepší mít každou zásuvku na vlastním obvodu, nebo můžu sériově?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,665,508 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14395 sekund | Průměrně za: 0.14395 (0) sekund | Dotazy: 83 | Použitá paměť: 1.87MB/2MB