Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solární panely - montáž: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solární panely - montáž

Poslední aktualizace před 3 roky
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Citovat


No zjistil jsem že 30A ano, ale jen pro 30A ze soláru do baterie, ne z baterie do karavanu.

Se mi fakt velmi nezdá...co máš za typ regulátoru ?


Tak to nebylo regulátorem, ale zaku,ala baterka :D


Jinak mam tenhle
https://www.aliex...818ffd27d0
Bürstner AMARA 4722 R.v. 1998

http://www.kite-r...ytne-vozy/
antantČlen
Přidáno před 7 let
no hlavne ten panel z i4wifi ma krycí sklo tenke jak desky na faktury ;) zkuste porovnat jako já s jinými modely chapu, že na montáž 45 stupnů to asi vadit nebude,ale vodorovná montáž a krupobití bude zajímavé, malinký kamínek také. Nikde jsem nenašel zmínku o odolnosti krycího skla..u toho mého se píše kalené horní sklo odolné proti mrazu a krupobití
L
teamviewer, Dell partner, Hp reseller, Zyxel partner
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let
vo stvrtok mi "odletel" panel 1000x1200mm zo strechy karavanu. ststie ze na nikoho nespadol. panel pol osadeny v original drziakoch, prilepeny zazracnym lepidlom sikaflex. zaujimave je ze lepidlo ostalo na streche karavanu a z original drziaku sa krasne odluplo. samozrejme som obe plochy pred lepenim ocistil a odmastil. takze moja skusenost.
!y rav4 + adria + !i honda marine
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Miro_SV napsal:

vo stvrtok mi "odletel" panel 1000x1200mm zo strechy karavanu. ststie ze na nikoho nespadol. panel pol osadeny v original drziakoch, prilepeny zazracnym lepidlom sikaflex. zaujimave je ze lepidlo ostalo na streche karavanu a z original drziaku sa krasne odluplo. samozrejme som obe plochy pred lepenim ocistil a odmastil. takze moja skusenost.

No to je panel velikej jak prase,ten bych určitě i přišrouboval.Já mám teda hrubě menší a i tak jsem ty 4 díry do střechy prostě udělal.Hlavně že není škoda na zdraví...
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let
dalsi urcite prisrubujem, uz ma nik nepresveci na ziadne drahe lepidla.


Citovat

bleriot11 napsal:

Citovat

Miro_SV napsal:

vo stvrtok mi "odletel" panel 1000x1200mm zo strechy karavanu. ststie ze na nikoho nespadol. panel pol osadeny v original drziakoch, prilepeny zazracnym lepidlom sikaflex. zaujimave je ze lepidlo ostalo na streche karavanu a z original drziaku sa krasne odluplo. samozrejme som obe plochy pred lepenim ocistil a odmastil. takze moja skusenost.

No to je panel velikej jak prase,ten bych určitě i přišrouboval.Já mám teda hrubě menší a i tak jsem ty 4 díry do střechy prostě udělal.Hlavně že není škoda na zdraví...
!y rav4 + adria + !i honda marine
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Co se stane, když do okruhu spotřebičů pustím 12v z alternátoru? Předpokládám, že MPPT to z okruhu spotřebičů do okruhu baterky zpátky nepustí, nebo ano? Nemůžu tím regulátor nějak poškodit? Jde mi o to, jestli má pro napájení lednice z alternátoru smysl tu lednici zcela od okruhu spotřebičů oddělit a dát ji samostatně právě na ten kontakt od alternátoru auta.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Nevadí. Stejně tak, když tam připneš nabíječku.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
A pojede ta lednice jenom na alternátor? Myslím, že tak klidně můžu vycucnout i baterku v karavanu.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Jestli pojedeš na klasickou přípojku z auta do karavanu, tak si myslím, že napětí z alternátoru při 10 A pro ledničku bude nižší a půjde to z baterky. Musel by jsi posílit průřezy drátů pro ledničku aspoň na 6 mm2 Kdys jsem to někomu měřil a při nastartovaném autě a napětí alternátoru 14 V v motoru, bylo na svorkách topného tělesa ledničky cca 10-11 V
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jo, to jsem si myslel. Kabely posilovat nebudu, prostě oddělím 12V napájení lednice od vnitřního rozvodu a připojím POUZE na kabel od alternátoru. Stejně provoz na 12V mimo jízdu nepřichází v úvahu, takže to oddělení bolet nebude :-)
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
H
Honza-PHČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarous350 napsal:

Jo, to jsem si myslel. Kabely posilovat nebudu, prostě oddělím 12V napájení lednice od vnitřního rozvodu a připojím POUZE na kabel od alternátoru. Stejně provoz na 12V mimo jízdu nepřichází v úvahu, takže to oddělení bolet nebude :-)

To si moc nepomůžeš, ušetříš pouze elektriku na dobíjení baterie v přívěsu. Pokud to chceš takto tak je jednodušší dát odpojovač na baterii.
Honza, Romča, Honzík (13)
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Tomu nerozumím, jakou elektriku na dobíjení baterie ušetřím? Já pouze nechci, aby se mi při jízdě bralo cokoliv z baterie kvůli lednici. Odpojovač to odpojí až to při nějakém nižším napětí baterie, a to znamená, že už to z ní něco odebralo.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
H
Honza-PHČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarous350 napsal:

Tomu nerozumím, jakou elektriku na dobíjení baterie ušetřím? Já pouze nechci, aby se mi při jízdě bralo cokoliv z baterie kvůli lednici. Odpojovač to odpojí až to při nějakém nižším napětí baterie, a to znamená, že už to z ní něco odebralo.

http://www.prekos...76_516.jpg
Nic se neodebere, podstatně jednodušší montáž, nemusíš rozesrat původní zapojení.
Honza, Romča, Honzík (13)
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jo to je takhle ruční, to aby na to člověk furt myslel.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Ruční přepínání bylo dřív v holandských karavanech, když lidi krmili ledničku přes zapnutou mlhovku. Zapojení "nějak" fungovalo, úbytky byly vesměs katastrofální a drátoví bylo rádo, že neshořelo. V době Duo/Mono controlů už takovouhle operaci nikdo neprovádí.
Pokud to chceš řešit - vodiče z auta min 4mm2, lépe 6mm2. Kvalitní konektorovej spoj (ne autozásuvku).
Jištění formou napěťovýho relé (relé sepne až po dosažení např.14V při poklesu odpojuje). Aby lednice nezabila startovačku.
Dřív to byl skanzen: všichni se dušovali že na to nezapomenou a pak večer z vopuštěnýho parkoviště volali co mají dělat: že už tam nikdo není a startovačka je :D prázdná.
Samozřejmě ihned po dovolený stáli na dvoře a objednávali Duo/Monocontrol případně vestavbu baterky do karavanu.

zn. zkušenost je nesdělitelná :)

p.s. I lidová tvořivost může být zdrojem dobré zábavy. Hlavně u přihlížejících a potažmo servisáků.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Tím, že to pouštím mlhovkou, tak mi to startovačku ani vysát nemůže, ale je mi jasný, že by bylo lepší to táhnout separátním vodičem o větší tloušťce, protože do lednice teče čtyřnásobek oproti mlhovce. Ale zase si říkám, že když to utáhne původní pojistka, tak by se nic stát nemělo - to si říkám hlavně kvůli tomu, protože se mi do tahání novýho kabelu nechce :D
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
C
chaddevilČlen
Přidáno před 7 let
Prosím o radu...
Ahoj, bohužel jsem se včera setkal také s utrženým panelem, naštěstí odlétl do pole. Montáž byla provedena na obroušený, odmaštěný povrch střechy i hliníkového profilu 50x50x3 mm lepidlem Sikaflexem 252, panel o rozměru 990X1640 mm, usazen do 2 ks L profilů o délce 1640mm a přišroubován nerez šrouby skrz profily. Lepidlo se utrhlo v půlce své hmoty, zůstalo jak na střeše, tak na hliníkovém profilu. Vždy jsem panely viděl montovat ve směru jízdy, aby pod nimy proudil vzduch. Tento byl namontován napříč. Nechápu , že se to utrhlo. Napadá mě, že to mohl způsobit pouze vztlak. Prosím o radu, jak to namontovat lépe... Skladby střechy 1 mm hliníkový plech a 5 cm izolace podle mne neřeší přišroubování ... Děkuji předem za rady
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím- zajímalo by mně ,při jaké rychlosti nebo při jakých provozních podmínkách se to stalo(jak dlouho po instalaci,zda byl použit aktivátor,postup lepeníatd).Díky.
Upravil ferdasan dne 19.09.2017 19:23, před 7 let
C
chaddevilČlen
Přidáno před 7 let
Stalo se to cca při 70 km/h. Panel byl namontován před měsícem. Teplota vzduchu cca 22 stupňů. Podklad i profily zdrsněny smirklem a následně odmaštěny Sica Cleaner 205. Na čistý odmaštěný , suchý povrch střechy naneseny housenky na střechu a okamžitě položeny profily prošroubované s panelem, na které byla vyvinuta přítlačná síla, která lehce vytlačila lepidlo k hraně profilu. Auto bylo 34 hodin ponecháno v klidu bez pohybu. S autem se pak najelo cca 1500 km během měsíce, než to ulítlo..víc nevím..
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

chaddevil napsal:

Stalo se to cca při 70 km/h. Panel byl namontován před měsícem. Teplota vzduchu cca 22 stupňů. Podklad i profily zdrsněny smirklem a následně odmaštěny Sica Cleaner 205. Na čistý odmaštěný , suchý povrch střechy naneseny housenky na střechu a okamžitě položeny profily prošroubované s panelem, na které byla vyvinuta přítlačná síla, která lehce vytlačila lepidlo k hraně profilu. Auto bylo 34 hodin ponecháno v klidu bez pohybu. S autem se pak najelo cca 1500 km během měsíce, než to ulítlo..víc nevím..


Obdivuhodný výkon, to jsem ještě neslyšel .... docela by mne zajímalo co jsi udělal špatně, resp. kde byla chyba.

Jak velká byla plocha těch profilů co jsi lepil na střechu ?
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mtruelle, Karel Prokop, Karlos_Brno, Lotr, Pavla a Vlastik, Me2d, pekarna, Jarda a Maru, Dudla, Tomas Brabec, magnum30, jarda77, Tomi166, Daniel Trochta, mengic333, Honza Palasek, Kapitank1400, ivano, sipadan, RIVA, Lubino, Rudy, JiPe Highlanders, milosduris, jardaso, Vasu, bleriot11, Radek Sladky, Pavka01, Roman235, Zdenek a Alena, Garda, Jardaklidek, matus, transit-obytka, parag, Roman ST1, Robert, koval, mekie, jesterka, floridan79, Peterb, mb, jirkaj, kutil1, Dzoska, hasic, Grabici, Hans, Franta REZAC, p0l0us, Michal, Dunn, Seberap, Jarek Dominika, operativec, kitemonkee, Pavel77, Praga, karelH, Robca, TomTP, Cibi, rexi, Sisatej, severaci, vaclav horky, maria, Pivna, Laky, cigi, simcha, allfa, supertom, Ivan a Hanka, Tomas17, MonikaT, bigman, CuCuN, Kulisak, Piff66, Pirat z Ruzyne, hamlet, groula, surfici, GSman, Tomycar, Jarda_1, standa a renata, Michalll, maregree, eblazek, bar, _P_H_, bob7373, Barys, madmax1200, IVRI, ViTaSeK, mafi8, Jimboo, merli, PetrDubi, Jirka W, Dejf, Jakub Satek, Standa1, MTS, upotreblenci, Doskocil, ZdendaZemda, tuareg, Nytrak, hyry2, karavanydovoziku, Miro_SV, ant, bruzkin, stova, index, peda, grom, andyw, Jarda Borek, mara1113, georgecotagge, Dyndas, jarous350, pe3ik, Honza-PH, chaddevil, ferdasan, kikisak36, camperboy, Yon, Mick, padlo, ivoi, Van, Labus77, Bery, yarrica, JardaK2, onak8, koford, fillip, Coralek, j0hn, Bobas, Tomik Kralu, edaherman, novotnakjiri, Chlapi_sobe, hasky, DadkaL, Pedro cestovatel, Capo56, HappyCamper, Bapet, Jenz83, beeman, Leorek, berka, Biimbo, Jagi, oltcitak, Lubos a Dasa, petak, HAF22, thomash1, Jirka a Hanka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,044,107 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.41686 sekund | Průměrně za: 0.41686 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.38MB/4MB