Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dálniční poplatky v Maďarsku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dálniční poplatky v Maďarsku

Poslední aktualizace před 6 let
doktor11111doktor11111Člen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem,

neví prosím někdo jak je to v maďarsku s dálničními poplatky když mám u auta největší technicky přístupnou hmotnost 2530kg a u karavanu 1400kg. Je to jako u nás, že se bere jen auto nebo se tam váhy sčítají a jsem tedy přes 3500kg a musím si koupit dálniční známku nad 3500kg?
Citroën C8 + Hobby 560 UFE
Upravil Fun dne 28.02.2018 15:00, před 6 let
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 11 let
54!y+45!f+24!u+17!l
H
holubbČlen
Přidáno před 11 let
Týdenní známka má platnost 9 dní

http://www.dalnic...arsko.html
L
ludanekČlen
Přidáno před 11 let
Kouknul jsem jen ze zvědavosti na ty odkazy, a nikde jsem se nedozvěděl to, co zajímá doktora. Zvláště toto sdělení je úsměvné "D1 - motocykle, vozidlá s celkovou hmotnosťou jazdnej súpravy do 3,5 s akýmkoľvek návesom a prívesom,". To psal někdo hodně chytrej. A nebo jsem já trochu pomalejší? !) Vůbec nevím, co si mám představit pod takýmto pojmom , vozidlo s celkovou hmotností jízdní soupravy, a navíc s akýmkolvek návesom či prívesom. Já rozeznám jen jednotlivá vozidla, nebo jízdní soupravy, složené z vozidel. Taky bych pochopil vozidlo s přívěsem. Vozidlo s hmotností jízdní soupravy neznám :x
Upravil ludanek dne 08.06.2013 12:16, před 11 let
H
holubbČlen
Přidáno před 11 let
z me zkusenosti, jezdime do rumunska přes madarsko každý rok a na dotaz při placeni poplatku na madarskych hranicich zda platit i za vlek/velky dvouosy vlek na prevoz aut nalozeny 3x ctyrkolka/ vždy mavnou rukou ze není třeba a platíme vždy do 3.5 tuny 10deni poplatek 12-13 euro.vyjizdime dnes v noci zas tak budu moudrejsi zda je nejaka změna letos.
MrFreeze85MrFreeze85Člen
Přidáno před 11 let
Loni jsem jel přes Slovensko a Maďarsko, cena měsíční "známky" je cca 450Kč a jde zaplatit na kterékoliv benzínce. Dostaneš jen účtenku, kterou schovás pro případnou kontrolu. Místo nálepky si napíší SPZ do systému a kontroly jsou pomocí mýtných bran. Já mám soupravu do 3,5t a pro karavany žádná zvláštní známka být nemusí.
Vectra B Caravan 74kW 205Nm + Oase 575 1000/1300kg
ipyipyČlen
Přidáno před 11 let
Ahojte cez Madarsko chodim s karavanom + SUV čiže nad 3.5 t už tretí rok,prvý krát som zaplatil poplatok do 3.5 t najmenšie- na týžden no posledné dva roky platím nad 3.5 t bo je jednoznačne napísané celková váha súpravy nad 3.5t.No najmenšia táto známka platí len jeden den a to len do pol noci nezáležiac kedy ju kúpiš.No skratka -Madari....Ináč poslednú dobu Madarská policia ide nekompromisne po poplatkoch a hlavne rýchlosti v Madarsku súprava max.80 Km/h pokuty vysoké - pozor na to.....
Ivan
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Tady jsou přímo maďarské stránky. V souvislosti s dálničními poplatky se hovoří jen o motorových vozidlech příslušných kategorií, nikoliv o přívěsech nebo soupravách.
http://www.hungar...va/dalnice

No, aby to nebylo tak jednoduché, tak dodatečně ještě jeden odkaz na oficiální stránky fy Maďarské státní dálnice, kde je český překlad instrukcí pro používání dálnic a tam na třetím listu (viz věta po symboly) už to tak jednoznačně nevypadá.

http://www.motorw...3-CSEH.pdf
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 08.06.2013 22:02, před 11 let
ipyipyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Tady jsou přímo maďarské stránky. V souvislosti s dálničními poplatky se hovoří jen o motorových vozidlech příslušných kategorií, nikoliv o přívěsech nebo soupravách.
http://www.hungar...va/dalnice


Máš zlý preklad ja som zistoval v Madarsku.Alebo na tejto stránke:
http://www.vyvlas...a-predaja/
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

ipy napsal:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Tady jsou přímo maďarské stránky. V souvislosti s dálničními poplatky se hovoří jen o motorových vozidlech příslušných kategorií, nikoliv o přívěsech nebo soupravách.
http://www.hungar...va/dalnice


Máš zlý preklad ja som zistoval v Madarsku.Alebo na tejto stránke:
http://www.vyvlas...a-predaja/


Ahoj. Máš pravdu, už jsem to taky taky našel, ale ve tvém odkazu je to uvedeno úplně jasně.
Zdraví
Luboš a Dáša
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

ipy napsal:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Ahoj. Tady jsou přímo maďarské stránky. V souvislosti s dálničními poplatky se hovoří jen o motorových vozidlech příslušných kategorií, nikoliv o přívěsech nebo soupravách.
http://www.hungar...va/dalnice


Máš zlý preklad ja som zistoval v Madarsku.Alebo na tejto stránke:
http://www.vyvlas...a-predaja/


Pozerám ,že Maďari pekne podražili. Kedysi som platil za obytku 1 530 HF za 10 dní do 3,5 t. No asi ideme do Evropy veľkými skokmi. Tak pekný deň.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
feroferoČlen
Přidáno před 11 let
Priatelia, viacerí z vás sa mýlia. V maďarsku sa platia dialničné poplatky za MOTOROVÉ vozidlá, nezávisle od toho aké prípojné vozidlo je za ne pripojené. Teda osobný automobil do 3,5 t s pripojeným karavanom patrí do kategórie D1 , poplatok 2975 HUF za známku, ktorá je platná v deň zakúpenia + nasledujúcich 9 dní, teda celkom 10 dní. Neviem nakoľko relevantná je stránka vyvlastnenie.sk, každopádne text na oficiálnej stránke maďarských dialnic nehovorí o celkovej hmotnosti jazdnej súpravy ale o hmotnosti motorového vozidla.
Čo sa týka platku cca 1500 HUF, tento bol za trojdňové známky, ktoré sa predávali na vozidlá do 3.5 t počas letnej sezóny. V súčasnosti na stránke maďarských dialnic nie je informácia o tom, či sa takéto známky budú predávať aj v tejto sezóne.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

fero napsal:

Priatelia, viacerí z vás sa mýlia. V maďarsku sa platia dialničné poplatky za MOTOROVÉ vozidlá, nezávisle od toho aké prípojné vozidlo je za ne pripojené. Teda osobný automobil do 3,5 t s pripojeným karavanom patrí do kategórie D1 , poplatok 2975 HUF za známku, ktorá je platná v deň zakúpenia + nasledujúcich 9 dní, teda celkom 10 dní. Neviem nakoľko relevantná je stránka vyvlastnenie.sk, každopádne text na oficiálnej stránke maďarských dialnic nehovorí o celkovej hmotnosti jazdnej súpravy ale o hmotnosti motorového vozidla.
Čo sa týka platku cca 1500 HUF, tento bol za trojdňové známky, ktoré sa predávali na vozidlá do 3.5 t počas letnej sezóny. V súčasnosti na stránke maďarských dialnic nie je informácia o tom, či sa takéto známky budú predávať aj v tejto sezóne.


Ahoj. Obávám se, že do stanovené hmotnosti sčítají motorové vozidlo i přívěs. Vyplývá to z textu i z piktogramu výkladu k dálničním známkám na oficiálních stránkách maďarské Správy státních silnic ( http://www.motorw...3-CSEH.pdf ), jak jsem ve svém příspěvku výše už napsal. Viz text na začátku třetího listu pod nadpisem
KATEGORIE VOZIDEL, kde je u D1 ≤ 3,5 t piktogram motocyklu a osobního auta s přívěsem a pod tím text:

Maximální přípustná celková hmotnost motorového vozidla a jeho přívěsu musí být stanovena na základě úředního záznamu, který se nachází v technickém osvědčení motorového vozidla

Na dalších místech je v textu uvedeno - motorové vozidlo / dlouhý dopravní prostředek -, což je zřejmě nepřesný překlad pro u nás používaný termín "jízdní souprava"
Zdraví
Luboš a Dáša
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

fero napsal:

Priatelia, viacerí z vás sa mýlia. V maďarsku sa platia dialničné poplatky za MOTOROVÉ vozidlá, nezávisle od toho aké prípojné vozidlo je za ne pripojené. Teda osobný automobil do 3,5 t s pripojeným karavanom patrí do kategórie D1 , poplatok 2975 HUF za známku, ktorá je platná v deň zakúpenia + nasledujúcich 9 dní, teda celkom 10 dní. Neviem nakoľko relevantná je stránka vyvlastnenie.sk, každopádne text na oficiálnej stránke maďarských dialnic nehovorí o celkovej hmotnosti jazdnej súpravy ale o hmotnosti motorového vozidla.
Čo sa týka platku cca 1500 HUF, tento bol za trojdňové známky, ktoré sa predávali na vozidlá do 3.5 t počas letnej sezóny. V súčasnosti na stránke maďarských dialnic nie je informácia o tom, či sa takéto známky budú predávať aj v tejto sezóne.


Ano máš pravdu ja som si nikdy neuvedomil,že majú aj 3 dňové známky. Bral som automaticky,že sú 10 dňové. Vždy to bol iba tranzit do Chorvátska.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
C
codyČlen
Přidáno před 11 let
Samotny Madari v tom maju gulas. Na pumpe nam stale tvrdili ze to je hmotnost auta. Tu sa teraz tvrdi ine. Ak mam obytne auto nad 3,5 tony je to kategoria D2 alebo nova B2?
Inak na tom odkaze co dal "Lubos a Dasa" je napisane ze rocna znamka plati od 1.1.2013 do 31.12.2014. Kedze to tam je uvadzane mozem sa nato odvalat a nebudu ma moct pokutovat ci ako? Obcas mi to pripada ze ani oni tomu nerozumeju a prekladaju si to cez google translator.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Obávám se, že pokud někdo potřebuje jistotu, tak to může asi rozseknout jedině přímý dotaz na jejich kontaktní centrum. Pokud v tom ale sami nemají guláš jako v případě našeho MD po změnách v rozsahu oprávnění skupin ŘP.

Call Centrum: +36/36587500 (také v angličtině)
+36/40405060 (dostupné pouze v Maďarsku)
e-mail: ugyf@autopalya.hu
Zdraví
Luboš a Dáša
feroferoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

cody napsal:

Samotny Madari v tom maju gulas. Na pumpe nam stale tvrdili ze to je hmotnost auta. Tu sa teraz tvrdi ine. Ak mam obytne auto nad 3,5 tony je to kategoria D2 alebo nova B2?
Inak na tom odkaze co dal "Lubos a Dasa" je napisane ze rocna znamka plati od 1.1.2013 do 31.12.2014. Kedze to tam je uvadzane mozem sa nato odvalat a nebudu ma moct pokutovat ci ako? Obcas mi to pripada ze ani oni tomu nerozumeju a prekladaju si to cez google translator.


Guláš je v rôznych neoficiálnych prekladoch. Ani oficiálny preklad do češtiny nie je formulovaný najšťastnejšie . Originálne texty na ofic. stránke sú ale jednoznačné a na pumpe ti to tvrdili správne.


Od 1.júla končí predaj ročných vignet v kategóriách D2 až D4. Preto bola zavedená skupina B2 pre autobusy a obytné automobily - doslova takto to uvádza ofic. stránka - od 3.5 do 7.5 ton. B2 existuje len ako ročná známka, týzdennu a mesacnu si na obytku nad 3.5 tony kupuješ kategoriu D2
ipyipyČlen
Přidáno před 11 let
Je otázne ako si to vysvetlí policajt ja radšej kupujem na prejazd jednodennú D2 auto+karavan 3700 kg.Nestojí mi to za to aby som sa hádal s nejakým Madarom ktorému nerozumiem ani slovo a vonkoncom platil nejakú pokutu ktoré sú teraz v Madarsku vysoké.
feroferoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

ipy napsal:

Je otázne ako si to vysvetlí policajt ja radšej kupujem na prejazd jednodennú D2 auto+karavan 3700 kg.Nestojí mi to za to aby som sa hádal s nejakým Madarom ktorému nerozumiem ani slovo a vonkoncom platil nejakú pokutu ktoré sú teraz v Madarsku vysoké.


Skutočne Ti nechcem brániť v zbytočnom vyhadzovaní peňazí, sú Tvoje a robíš si s nimi čo chceš.:) Len sa tu pokúšam vysvetliť, že v Maďarsku si musíš kúpiť e-známku ako aj v Rakúsku - teda podľa hmotnosti ťažného vozidla. Kým som jazdil s karavanom, aj v Rakúsku aj v Maďarsku /aj všade inde/ som si kupoval len predpísané známky. Predsa si nebudem kupovať niečo zbytočne, na základe úvahy, že čo keď nejaký Rakúšan si bude veci vysvetľovať inak.

Z dôvodu absolútneho kľudu svedomia, som poslal na zákaznícke centrum HU diaľnic mail s otázkou:

akú známku si musím kúpiť, keď vlečiem karavan vlečným vozidlom, ktorého hmotnosť nepresahuje 3,5 t, ale celková hmotnosť súpravy bude viac než 3,5 t.


Odpoveď je v priloženom súbore a znie:

Výška úhrady je závislá od kategórie MOTOROVÉHO vozidla, vozidlo, ktorého celková hmotnosť nepresahuje 3500 kg patrí do kategórie D1, aj keď má pripnutý akýkoľvek príves.

Snažil som sa pomôcť vniesť trochu svetla do vašich dohadov, skutočne ale nechcem nikomu brániť aby platil viac.:)
Upravil fero dne 18.06.2013 11:58, před 11 let
fero Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
C
codyČlen
Přidáno před 11 let
Tak a mame madarsko po novom. Nad 3.5 tony sa obytnym ist neoplati http://www.motorw...cing-2013/

A jasne je napisane ze cela suprava pokial ma nad 3.5 tony tak uz nepatri do kategorie D1.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,951 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24699 sekund | Průměrně za: 0.24699 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB