Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lepení stěny karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lepení stěny karavanu

Poslední aktualizace před 6 let
velorexvelorexČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj Karavanisti,

Váhal jsem, do které rubriky tento dotaz umístit, nakonec jsem vybral tuto, i když se nejedná přímo o vestavbu.

Rozebral jsem stěnu karavanu, zatékalo pod okno a výdřeva byla úplně shnilá. Teď se chystám na novou kostru, izolaci polystyrenem, polepení novou překližkou a otapetování. Potřeboval bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s následujícím:

1. čím lepit dřevěnou konstrukci k hliníkovému opláštění?
2. čím lepit polystyrenové desky k hliníkovému opláštění a pak k vnitřní překližce?
3. vnitřek karavanu je otapetován nějakou plastovou tapetou, chystám se zakoupit nějakou samolepicí plastovou tapetu,
tak jestli nejsem úplně mimo, v případě, že se používá nějaká spešl tapeta, tak jestli někdo nevíte, kde ji sehnat.

Moc děkuji za každé popostrčení.

Viktor
----------------- -------------------
Bürstner Flipper 495 TK + Nissan X-trail

2 dosp. (45,43) 2 děti (17,14) a :i
C
coronerČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj.tak tohle vsechno mam ted zasebou.pred tydnem jsem to dodelal.celou stenu koupelny.taky tam zateklo asi okolo okna.cca 4m2.polystyren,preklizka,tapeta.tak mam bohate zkusenosti.tak jestli chces nejake predat,vcetne cen a kde jsem to shanel,tak mi napis na SZ.ale muzu ti rict, ze je to na dlouhy psani.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Tak to sem napiš veřejně, co jsi dělal, jak jsi to dělal, co je potřeba a na co si dát pozor. Ať neumřeme blbí. Není nad to, mít přehled. Třeba se to bude hodit i ostatním a v podobných situacích. Čáo, Pepa, r. a v.
C
coronerČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,moc se omlouvam ale uz jsem na toto tema poslal SZ tazateli.pro me to bylo psani skoro na hodinu.nejsem pocitacovy maniak.pokud to jde nejak presunout do fora,tak to muzu udelat,ale nevim jak.je to dlouhe a podrobne psani.skoro navod.
velorexvelorexČlen
Přidáno před 11 let
Vkladam komunikaci pres SZ:

Ja:
Ahoj,

budu velice vdecen za kazdou Tvoji radu, momentalne to mam ve stavu ze jsem odstranil shnilou vnitrni preklizku, polystyren a cast vyderevy, zjistili jsem, ze se mi to rozlezlo i do vedlejsi steny, takze budu muset menit rohove late, no parada. O vikendu bych chtel zacit tvorit novou kostru z lati.

Dik,
Viktor

Coroner:
Ahoj.tak to nezavidim.ja tam zadnou konstrukci z lati nemel.pouze venkovni AL plech,na tom nalepeny polystyren 2 cm silny a na nem preklizka 3 mm silna.bylo to takhle fabricky udelany.akorat okolo okna byl ramecek z hranolkz 25x20.tak ze taky jsem to oholil az na ten hlinik.byly z toho tri velke pytle bordelu.koukala na me vrchni a spodni lat ramu.te nic nebylo.koupiljsem pripravek proti hnilobe a plisni k napousteni dreva,myslim Biosan se to jmenovalo a odhalene drevo jsem tim projistotu natrel stetcem.kam jsem nedostel,tak jsem to nastrikal rozprasovacem.delal jsem to vsechno o vikendech a v kvetnu jak byly ty dva svatky.z venku jsem potencinalni misto zateceni ktere jsem si myslel jsem projistotu prelepil izolacni paskou.jelikoz jsem to delal venku a nechtel jsem aby tam znovu zateklo nez jsem pretesnil venkovni listy a gumovy ram okna.to jsem delal predminuly vikend.podle pocasi.jinak to byla vsechno prace vevnitr.az zaschla aplikace Biosanu tak jsem si zmeril stenu a spocital co vubec budu potrebovat za material.polystyren sila 2cm meli v OBI.tabule 100x50cm stala 13Kč.nevim jak silny budes potrebovat ty.vlastne skoro vsechen material jsem nakoupil v OBI.krome preklizky a par drobnosti.koupil jsem hranolky na okenni ramecek,4ks,jeden stal asi 22Kč.narezak na miru a prilepil konstrukcnim lepidlem ktere mi zbylo z lonska jak jsem lepil solarni panel na strechu.to jsem mel z Auto kelly.cena myslim 160kč za kartuš.jak jsem odstranil polystyren z toho hlinikoveho plechu,tak po cele plose zustala vrstvicka puvodniho lepidla,tak nebylo potreba nic penetrovat.jinak hladky hlinik by asi potreba byl.na hranolky jsem nanesl hosenky lepidla.takove mnozstvi aby trosku pri domacknuti k plechu trosku vyteklo a to jsem pak otrel.aby byla jistota ze je to zalepene po cele plose.ramecek jsem predtim sesadil a sponkovackou secvakal jako to bylo original aby drzen fazonu.predtim jsem si koupil sverky.takove ty plastove co maji v sobe pruzine a vypadaji jako kleste.tema jsem to sepnul k plechu a zbytek pepidla se vymackl.to jsem pak orizl nozem.tohle mi schlo,tak jsem sel lepit polystyren.ja jsem ho lepil lepidlem na polystyren.je to disperzni lepidlo bez rozpoustedel.baleni v kyblicku,myslim 3 nebo 4kg a cena byla 170Kč za ks.je to vodou reditelne a je to takova bila pasta.nanasel jsem to zubatou sterkou kterou jsem tam taky koupil asi za 60Kč.plastova byla.nanesl jsm spachtli bobecky na polystyren a sterkou jsem to roztahal po cele plose.musi se to cca do 5 minut nalepit,jinak zasycha.viz navod.mezitimjsem mel nakoupeny lepidlo na polystyren v kartusich,asi 8ks od Soudalu,cena 50kc za ks a tim jsem dolepoval mezery nebo kam jsem se nedostal se sterkou a lepil i desky z boku.abych mel jistotu ze jsou desky po cele plose prilepeny,tak jsem mel z venku stenu zasprajcovanou pres late do zeme a zevnitr jsem pres laticky proti tomu rozeprel jine late.tak ze tlacili proti sobe.musi se dodrzovat technologicke prestavky aby stacilo zaschnout lepidlo.neda se nic uspechat.ja jsem si vzdycky nasel neco jinyho k praci.no a kdyz byla cela stena polepena,tak jsem ji jeste mistama vyspravil lepislem v kartusi a nerovnosti jsem zahladil spachtli.a ted prijde na radu preklizka.tu jsem kupoval u nas v Pardubicich je firma Aigos kde ji maji.sila 3mm a rozmer 220x125cm.cena byla 495Kč za tabuli.ja potreboval dve.lepil jsem ji od podlahy az ke stropu.na ramove late jsem nanesl zase housenku toho konstrukcniho lepidla,mezi tim jsem nanesl opet tou zubatou sterkou lepidlo na polystyren,prlozil preklizku a kazdych asi 10cm od sebe jsem ji prisrouboval vrutama 3,5x16 k ramu karavanu.jo,jeste podle originalu,kdyz jsem strhaval tu puvodni schnilou stenu,tak mezi preklizkou a polystyrenem byly nalepeny plechovy desticky asi 10x10cm.ty slozily k tomu ze v tech mistech bylo neco prisroubovanyho.aby se to nevytrhavalo z preklizky.ma jen 3mm a srobky v ni nedrzi.a v polystyrenu taky ne.ja jsem delal stenu v koupelne a mel jsem tak prisroubovany ram sveri od sprchoveho koutu a pod polickama.ty desticky jsem si nechal ustihnout z 0,8 ocel.plechu a natrel jsem je.rozmeril jsem si je a nalepil konstrukcnim lepidlem na ten polystyren a pak teprv lepil preklizku.zase jsem to rozeprel latickama o protejsi stenu aby to bylo prilepeny po cely plose.kdyz uz jsem to mel cely polepeny preklizkou,tak uz to vypadalo schopne.aale muzu ti rict ze kdyz jsem to rozkuchal az na plech,tak jsem se z toho v noci odkopaval jaka to byla hruza.no a pak nastalo dilema cim to polepit.ja to mel zachod a sprchovy kout,tak jsem potreboval neco nepromokaveho a takovou siri abych nemel spoj ve sprchaci.tak jsem chodil a koumal a osahaval materialy.a pak cim to nalepit.vinylovy tapety byly hezky ale uzky.a taky docela drahy.linoleum je zase tezky.tak jsem objevil v Baumaxu ubrusovinu.oni ji maji v kazdym baumarketu,ale ruzny kosticky a kyticky.az v tom Baumaxu jsem narazil na dekor bledemodreho jakoby mramoru.to se mi libilo.cena byla 159Kč za metr.ale pozor 160cm sire.coz mi vyhovovalo tak ze jsem mel spoj mimo sprchac.material te ubrusoviny je z rubu plastovy a lic je latkovy.je to lehoucky a pekne se s tim delalo.ted cim to lepit.chemopren jsem zavrhl hned.zaprve je drahy,smrdi a kdyz se nahodou netrefis,tak uz to pak neodlepis.tak jsem patral a opet Obi,lepidlo na PVC a vinilove tapety.disperzni,rekl bych na bazi Herkulesu.opet kyblicek asi 1kg a cena 140kč.nanaseni stetcem,vydatnost dobra.dle navodu.stacil mi jeden.a to jsem nijak nesetril.trosku jsem si ho priredil vodou.je dobry ze kdyz se ti tam udela fald,tak to odlepis a opakujes to.vzduch jsem vytirak gumovou sterkou jako pri tapetovani.napojeni te ubrusoviny bylo tak presne ze by se to nemuselo ani schovavat pos listu,ale ja jsem ji tam projistotu dal kvuli vlhkosti v koupelne.kdyz uz jsem to mel cely polepeny,tak uz byko vyhrano.vypadalo to hezky,vonelo to drevem a novotou.a pak uz jsem zacal strojit koupelnu.vanicky na zem,prisroubovat dvere do sprch.koutu,proto tam ty plechovy desticky a cele to zasilikonovat sanitarnim silikonem Den braven bile barvy za 99kč za kartus.spotreboval jsem jich asi 3ks.na to sparovani jsem si koupil v Lidlu meli takovy spachtlicky za stovku a jsou vyborny.jsou tri a maji ruzne uhly a sily na ty housenky tmelu.tak ze potom jeste poopravit nedostatky sparovani,odstranit prebytecny silikon a bylo hotovo.rikam delal jsem to o vikendech pod sirym nebem a nikdo mi nepomahal.a prisla chvile strhat izolepu z venku co jsem mel posichrovany ty listy a zacal jsem pretesnovat komplet listy okolo celyho karavanu.pouzivam na to Soudal tesnici stavbarsky tmel butylenovy,tj medvedi hovno.je bily a v kartusi.cena 65kč.spotreboval jsem ho asi 5 ks.lepi se na prsty ale je super a pousti tech.benzinem nebo kazdym rozpoustedlem.tak ze asi takhle no.snad jsem ti to popsal dobre.kdybys jeste neco potreboval vedet tak napis.kazdopadne dat to nekam do servisu,tak se nedoplatime.ja bych to tipoval na 50tis.takhle si to delas sam a neosidis to.preju hodne zdaru a trpelivosti.je to srasny ale necha se to zvladnout.Ahoj Roman
----------------- -------------------
Bürstner Flipper 495 TK + Nissan X-trail

2 dosp. (45,43) 2 děti (17,14) a :i
C
coronerČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj.dekuji Viktorovi za vlozeni moji zpravy do fora.ja bych to sam asi neumel.tak Pepo,muzes si pocist.ja to psal vcera pres hodinu.a ta prace mi trvala cca 40 hodin.delal jsem pouze o vikendech a svatcich co byli v kvetnu.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, tak to je parádní popis ještě parádnější práce. Za sebe děkuji a ať to přinese hodně užitku nejen těm, co to budou dělat, ale i takovým šílencům práce, jako jsem třeba já. Už jen to počtení mne uspokojuje! (To jsme ti workoholici, že?). Čáo, Pepa, r. a v.
C
coronerČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj Pepo.dekuji za uznani a pochvalu.snad to jako navod nekomu jako jsme my pomuze.ja nesnesu kdyz je neco spatne a hned to musim opravit.delame to pro sebe a je to nase radost ten karavaning.ja uz jsem to minuly vikend zaprahl a byl jsem to vyzkouset.akorat zatim pocasi nepreje.tak bud zdrav,a treba se nekde uvidime.Svetu mir! Roman
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

velorex napsal:

Vkladam komunikaci pres SZ:

Ja:
Ahoj,

budu velice vdecen za kazdou Tvoji radu, momentalne to mam ve stavu ze jsem odstranil shnilou vnitrni preklizku, polystyren a cast vyderevy, zjistili jsem, ze se mi to rozlezlo i do vedlejsi steny, takze budu muset menit rohove late, no parada. O vikendu bych chtel zacit tvorit novou kostru z lati.

Dik,
Viktor

Coroner:
Ahoj.tak to nezavidim.ja tam zadnou konstrukci z lati nemel.pouze venkovni AL plech,na tom nalepeny polystyren 2 cm silny a na nem preklizka 3 mm silna.bylo to takhle fabricky udelany.akorat okolo okna byl ramecek z hranolkz 25x20.tak ze taky jsem to oholil az na ten hlinik.byly z toho tri velke pytle bordelu.koukala na me vrchni a spodni lat ramu.te nic nebylo.koupiljsem pripravek proti hnilobe a plisni k napousteni dreva,myslim Biosan se to jmenovalo a odhalene drevo jsem tim projistotu natrel stetcem.kam jsem nedostel,tak jsem to nastrikal rozprasovacem.delal jsem to vsechno o vikendech a v kvetnu jak byly ty dva svatky.z venku jsem potencinalni misto zateceni ktere jsem si myslel jsem projistotu prelepil izolacni paskou.jelikoz jsem to delal venku a nechtel jsem aby tam znovu zateklo nez jsem pretesnil venkovni listy a gumovy ram okna.to jsem delal predminuly vikend.podle pocasi.jinak to byla vsechno prace vevnitr.az zaschla aplikace Biosanu tak jsem si zmeril stenu a spocital co vubec budu potrebovat za material.polystyren sila 2cm meli v OBI.tabule 100x50cm stala 13Kč.nevim jak silny budes potrebovat ty.vlastne skoro vsechen material jsem nakoupil v OBI.krome preklizky a par drobnosti.koupil jsem hranolky na okenni ramecek,4ks,jeden stal asi 22Kč.narezak na miru a prilepil konstrukcnim lepidlem ktere mi zbylo z lonska jak jsem lepil solarni panel na strechu.to jsem mel z Auto kelly.cena myslim 160kč za kartuš.jak jsem odstranil polystyren z toho hlinikoveho plechu,tak po cele plose zustala vrstvicka puvodniho lepidla,tak nebylo potreba nic penetrovat.jinak hladky hlinik by asi potreba byl.na hranolky jsem nanesl hosenky lepidla.takove mnozstvi aby trosku pri domacknuti k plechu trosku vyteklo a to jsem pak otrel.aby byla jistota ze je to zalepene po cele plose.ramecek jsem predtim sesadil a sponkovackou secvakal jako to bylo original aby drzen fazonu.predtim jsem si koupil sverky.takove ty plastove co maji v sobe pruzine a vypadaji jako kleste.tema jsem to sepnul k plechu a zbytek pepidla se vymackl.to jsem pak orizl nozem.tohle mi schlo,tak jsem sel lepit polystyren.ja jsem ho lepil lepidlem na polystyren.je to disperzni lepidlo bez rozpoustedel.baleni v kyblicku,myslim 3 nebo 4kg a cena byla 170Kč za ks.je to vodou reditelne a je to takova bila pasta.nanasel jsem to zubatou sterkou kterou jsem tam taky koupil asi za 60Kč.plastova byla.nanesl jsm spachtli bobecky na polystyren a sterkou jsem to roztahal po cele plose.musi se to cca do 5 minut nalepit,jinak zasycha.viz navod.mezitimjsem mel nakoupeny lepidlo na polystyren v kartusich,asi 8ks od Soudalu,cena 50kc za ks a tim jsem dolepoval mezery nebo kam jsem se nedostal se sterkou a lepil i desky z boku.abych mel jistotu ze jsou desky po cele plose prilepeny,tak jsem mel z venku stenu zasprajcovanou pres late do zeme a zevnitr jsem pres laticky proti tomu rozeprel jine late.tak ze tlacili proti sobe.musi se dodrzovat technologicke prestavky aby stacilo zaschnout lepidlo.neda se nic uspechat.ja jsem si vzdycky nasel neco jinyho k praci.no a kdyz byla cela stena polepena,tak jsem ji jeste mistama vyspravil lepislem v kartusi a nerovnosti jsem zahladil spachtli.a ted prijde na radu preklizka.tu jsem kupoval u nas v Pardubicich je firma Aigos kde ji maji.sila 3mm a rozmer 220x125cm.cena byla 495Kč za tabuli.ja potreboval dve.lepil jsem ji od podlahy az ke stropu.na ramove late jsem nanesl zase housenku toho konstrukcniho lepidla,mezi tim jsem nanesl opet tou zubatou sterkou lepidlo na polystyren,prlozil preklizku a kazdych asi 10cm od sebe jsem ji prisrouboval vrutama 3,5x16 k ramu karavanu.jo,jeste podle originalu,kdyz jsem strhaval tu puvodni schnilou stenu,tak mezi preklizkou a polystyrenem byly nalepeny plechovy desticky asi 10x10cm.ty slozily k tomu ze v tech mistech bylo neco prisroubovanyho.aby se to nevytrhavalo z preklizky.ma jen 3mm a srobky v ni nedrzi.a v polystyrenu taky ne.ja jsem delal stenu v koupelne a mel jsem tak prisroubovany ram sveri od sprchoveho koutu a pod polickama.ty desticky jsem si nechal ustihnout z 0,8 ocel.plechu a natrel jsem je.rozmeril jsem si je a nalepil konstrukcnim lepidlem na ten polystyren a pak teprv lepil preklizku.zase jsem to rozeprel latickama o protejsi stenu aby to bylo prilepeny po cely plose.kdyz uz jsem to mel cely polepeny preklizkou,tak uz to vypadalo schopne.aale muzu ti rict ze kdyz jsem to rozkuchal az na plech,tak jsem se z toho v noci odkopaval jaka to byla hruza.no a pak nastalo dilema cim to polepit.ja to mel zachod a sprchovy kout,tak jsem potreboval neco nepromokaveho a takovou siri abych nemel spoj ve sprchaci.tak jsem chodil a koumal a osahaval materialy.a pak cim to nalepit.vinylovy tapety byly hezky ale uzky.a taky docela drahy.linoleum je zase tezky.tak jsem objevil v Baumaxu ubrusovinu.oni ji maji v kazdym baumarketu,ale ruzny kosticky a kyticky.az v tom Baumaxu jsem narazil na dekor bledemodreho jakoby mramoru.to se mi libilo.cena byla 159Kč za metr.ale pozor 160cm sire.coz mi vyhovovalo tak ze jsem mel spoj mimo sprchac.material te ubrusoviny je z rubu plastovy a lic je latkovy.je to lehoucky a pekne se s tim delalo.ted cim to lepit.chemopren jsem zavrhl hned.zaprve je drahy,smrdi a kdyz se nahodou netrefis,tak uz to pak neodlepis.tak jsem patral a opet Obi,lepidlo na PVC a vinilove tapety.disperzni,rekl bych na bazi Herkulesu.opet kyblicek asi 1kg a cena 140kč.nanaseni stetcem,vydatnost dobra.dle navodu.stacil mi jeden.a to jsem nijak nesetril.trosku jsem si ho priredil vodou.je dobry ze kdyz se ti tam udela fald,tak to odlepis a opakujes to.vzduch jsem vytirak gumovou sterkou jako pri tapetovani.napojeni te ubrusoviny bylo tak presne ze by se to nemuselo ani schovavat pos listu,ale ja jsem ji tam projistotu dal kvuli vlhkosti v koupelne.kdyz uz jsem to mel cely polepeny,tak uz byko vyhrano.vypadalo to hezky,vonelo to drevem a novotou.a pak uz jsem zacal strojit koupelnu.vanicky na zem,prisroubovat dvere do sprch.koutu,proto tam ty plechovy desticky a cele to zasilikonovat sanitarnim silikonem Den braven bile barvy za 99kč za kartus.spotreboval jsem jich asi 3ks.na to sparovani jsem si koupil v Lidlu meli takovy spachtlicky za stovku a jsou vyborny.jsou tri a maji ruzne uhly a sily na ty housenky tmelu.tak ze potom jeste poopravit nedostatky sparovani,odstranit prebytecny silikon a bylo hotovo.rikam delal jsem to o vikendech pod sirym nebem a nikdo mi nepomahal.a prisla chvile strhat izolepu z venku co jsem mel posichrovany ty listy a zacal jsem pretesnovat komplet listy okolo celyho karavanu.pouzivam na to Soudal tesnici stavbarsky tmel butylenovy,tj medvedi hovno.je bily a v kartusi.cena 65kč.spotreboval jsem ho asi 5 ks.lepi se na prsty ale je super a pousti tech.benzinem nebo kazdym rozpoustedlem.tak ze asi takhle no.snad jsem ti to popsal dobre.kdybys jeste neco potreboval vedet tak napis.kazdopadne dat to nekam do servisu,tak se nedoplatime.ja bych to tipoval na 50tis.takhle si to delas sam a neosidis to.preju hodne zdaru a trpelivosti.je to srasny ale necha se to zvladnout.Ahoj Roman


Jak to tak pročítám, zní mi to dobře. Mám jenom dotázek k podslední fázi - přetěsnování lišt karavanu tim medvědím hovnem jak píšeš :-).
Totiž neni lepší tu lištu sundat a koupit nový těsnění? Počítám že při přetěsnění všech těch lišt, jsi ty lišty nesundaval, ale patlal to kolem?
Ještě by mě zajímalo jak to chová v mrazech. Jestli to nějak netvrdne a nepraská třeba. Nemám s tím zkušenost, tak možná hloupý dotaz.

Já pořád balancuju, jestli se do toho pustit sám, či nechat udělat. Mam strach, že to špatně přetěsnim :-(.
Upravil ZdendaZemda dne 01.04.2015 14:19, před 9 let
C
coronerČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj kamarade.mas pravdu.listy jsem uplne nesundaval dolu po cele delce,ale vzdycky jsem ji povolil asi po jednom metru a odtahl od steny na 10cm a odstranil stary tvrdy tmel.potom jsem manesl housenku a znova prisrouboval.prebytecny tmel se vytlacil a ten jsem otrel hadrem a zbytek zacistil techn.benzinem.vrchni lista vede od zeme nahoru a pres celou delku karavanu.v prostredku je pulena.i tak to ma do te pulky delku skoro 5 metru.kdybych ji sundal celou,tak se tam v jednom cloveku neda dat.nebo treba jo,ale krouti se a jsi pak upatlany od tmelu a steny taky.proto jsem volil tento zpusob.potom jsem tam vratil zpatky ten plastovy klinek ktery schovava vruty kterymi je lista prisroubovana k ramu.timto zpusobem jsem pretesnil veskere listy i okolo oken.ale ty jsou kratsi,tak se daji sundat cele.a stary tmel se z nich sundava lepe kdyz si ji das treba na zem pred sebe.jak jsem psal,delal jsem to stavbarskym butylenovym tmelem bile barvy od Den Braven koupenem v Obi.zatim se to jevi dobre,zadna netesnost se neobjevila.karavan mi stoji pres zimu pos sirym nebem,ani ho nemam zaplachtovany a nic to nedela.ten tmel po case zaschne,udela se na nem takova slupicka,ale pod ni je stale zivy a mazlavy.to jsem zkousel ze jsem si udelal kontrolni housenku na kus dreva a po case jsem vyzkousel jak se to chova.pretesnoval jsem i mrizky od lednicky kdyz jsem tam daval ventilatorky na lepsi odvod tepla a to co se vytlacilo z pod mrizek jsem asi po roce nehtem zkousel oddloubnout a pod tou zaschlou slupkou je to mekke.tak ze si myslim ze to tesni dobre.
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
ahaaa… vida, moc děkuju za radu… to je dobrý nápad. Tedy jeví se mi to tak. Prostě dělat to po kouskách :-). Nevím jestli by takový postup zvolil p. Prokop, který je profesionál, ale myslím, že by to mohlo fungovat správně tahle metoda. Myslím, že p. Prokop by vyměnil celou gumu - aspoň tuším u mého karavanu to tak říkal, že by mělo být. Ovšem tohle zatěsnění mi připadá taky funkční a s menšími náklady a menším úsilím.
Ten plastový klínek já tam nemam bohužel.
Nevíte někdo, kde bych koupil nový? Doufám, že nový se neprodává jenom s lištou :-).

Automatické sloučení 02.04.2015 07:41:
ještě dodám, že tmely a lepidla budu používat jenom ty doporučené p. Prokopem :-). To nic proti. Budu sázet na jistotu ale. I když možná ten medvědí sajrajt něco do sebe má. Vím, že se používá desítky let v různých profesích a nemůžou si ho vynachválit všichni :-). Proto jsem se na něj ptal.
Upravil ZdendaZemda dne 02.04.2015 06:41, před 9 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
no vida - moc děkuju :) paráda - sem asi moch nejdřív googlit než tady otravovat co? :D
K
karavanista-krnasČlen
Přidáno před 9 let
Ja pouzivam na lepeni dreva a polystyrenu Den Braven pover kleber.Lehce napenuje, tak vyplni i mezery a drzi skvele.Osobni zkusenost:hezky den
H
HonzanNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, jsem tu novy. Pred tremi mesici jsme.poridili karavan a dopadl.jsem jako.vetsina novacku... na opravuu místních odoborniku nemam,.tak.jsem.se.do toho pustil. Po te co.jsem ocesal vse shnile jsem.cca ve fazi jako foto (foto zkusim dodat z pc az se na ne dostanu. Lepidla atd.jsem.zde uz nacetl, v planu je zavarit praskliny v prednim plastu, udelat levy roh a.celo a pak.pravy, aby zustala alespon nejaka opora pronlepeni atd. Ted mam ale jiny problem. Po rozborce a oddelani příčky co delila zavazadlovy prostor a kabinu se mi karavan "rozjel" a dveře zvetsili rozměr cca o 1 cm a nejdou zavrit, nikde jinde.zadna viditelna zmena. Ma nekdo.tip.co s tim? Dekuju Honza
Upravil Honzan dne 11.06.2018 21:22, před 6 let
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Nacpi sem fotky aby bylo vidět co všechno jsi rozebral .Takové práce se musí dělat postupně .Zkontroluj hlavně podlahu jestli není načatá pokud je zdravá a stěny dobře drží u podlahy tak by se ti něco podobného,že se ti bouda rozjede stát nemělo.
Hanka a Pavel
H
HonzanNováček
Přidáno před 6 let
https://honhav.ra...ka_oprava/

Stav zde, podlaha myslim je ok. Dekuju za rady. H.
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Já vytáhl rozumy od dvou členů a výsledek je takový.

Latě nadstavovat tak, že je uřežeš šikmo na délce 3x delší než šířka . Lať je 50 mm tak si uřežeš šikminu na 15 cm ,dořežeš si novou lať za poškozenou šmirglem na klátku upravíš úhel,sešroubuješ a můžeš dát i sponky ze sponkovačky. Nedával jsem je mezi plech a dřevo nebo je zabouchni hlouběji. až budeš mít sesazeno zalepíš lepidlem na dřevo odolným vodě označení D4 . Něco jako tohle https://www.zbozi...-d4-250-g/

Celý sendvič se lepí lepidlem https://www.zbozi...ianta=9-kg Doma vezmeš potají váhu naložíš si lepidlo do misky podělíš pěti přidáš tužidlo které nabereš vrškem od spreje na drátě. zamícháš a lepíš.Já to natíral stěrkou na okna auta těma zubama na led. Polystyren jsem koupil nějaký normální a doma jsem mněl nějaký tvrdší ten tvrdší byl lepší na práci.
Překližku jsem použil březovou 3 mm .
Celý sendvič se nějak musí zajistit než zaschne.

Lišty jsem lepil lepidlem Terostat teroson 2759 https://www.prume...ici-hmota/
Byl jsem překvapen kolik se tam toho musí dát aby lepidlo s jistotou vyteklo z pod lišty. druhý den se přetok dá oddělat.

Na vnitřek určitě nepoužívej samolepící tapetu na lepidle začne časem popojíždět.
Tyto tapety by asi šly doufám že nejsou samolepící. https://www.shutt...e_type=all
Nebo použít třeba koženku. Také se dá tady na klubu sehnat přímo překližka s dekorem.

Pokud budeš potřebovat ozvi se, mám i nějaké zbytky a občas něco pro někoho udělám.

Moje učebnice.
https://www.carav...d_id=34352
https://www.carav...rowstart=0

Ales GUTE
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
To že jsi vyndal přední stěnu a budka se rozjela a nejdou zavřít dveře znamená,že je tam ještě jiný problém který je potřeba najít a opravit z těch několika fotek se nedá ani odhadnout co by to mohlo být.Pokud vyndáš tu příčku a ostatní části karavanu jsou OK tak se nemůže bouda hnout tak aby nešly zavřít dveře.Teď tu dělám Adrii má urvanou celou levou stranu přední příčku a asi 75cm pravé přední stěny od podlahy a s dveřmi nebyl žádný problém.Je prasklý plech v levém horním rohu dveří a to je proto že vesele jezdili s urvanou stěnou od podlahy.
Hanka a Pavel
H
HonzanNováček
Přidáno před 6 let
Ony nejsou zavrit proto, ze jejich spara se cca o 1 cm rozsirila. Po sz jsem se jeste dozvedel, ze to muze byt i jen tou deskou, ktera drzi boky a tim ze karavan nemam v rovine a tim se mohla konstrukce lehce hnout... zkusim karavan pomoci nozice a heveru dat do roviny. Zespod nejsou krom vybdane predni desky nekolika sroubu zadna mista kde by bylo spojeno jinak nez tmelem. Co mam pripadne nafotit vic?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: velorex, coroner, Doskocil, ZdendaZemda, Zdenek a Alena, karavanista-krnas, Honzan, pachta, gut, hasky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,041,535 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.37384 sekund | Průměrně za: 0.37384 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB