Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Ještě jednou a naposledy. Nikomu jsem nenutil, aby na výjezdech vařil z čerstvých potravin. Ani jsem ty, kdož zavařují, nijak nehanil. Jen jsem si dovolil položit otázku, proč zavařovat, když jsou potraviny všude v okolí kvalitnější a mnohdy i lacinější. Argumenty pro ( nemoc, dieta, Skandinávie, domácí zdroje) beru. Na druhé straně jsem se pokusil nastínit i jinou možnost.
Nebyl jsem to já, kdo normální diskusi zvrhl do útoku proti nepříteli během pár prvních přispěvků. Jedinou chybou bylo, že můj přispěvek byl možná off-topic ( pro kolegu Vondráčka "mimo téma") I tohle se však dalo řešit přátelským upozorněním.
Takže přátelé, loučím se s tímto vláknem zvoláním:
S konzervami na věčné časy a nikdy jinak :_


Díky za tvoji laskavost, bez ní bych setrval ve zmatku a nevědomí. A nerozčiluj se a nebuď
ukřivděn. Například moje milá narážka vůbec nebyla určena tobě. Třeba ti někdy brnkne
o klobouček nějaký recept na konzervu a když ho vpíšeš do vlákna, které nebude určeno jako "off-topic", tedy bude mít konkretní tema stanoveno /to je pro tvoji informaci
pravý význam a účel OT/, tak budeme jenom rádi, zavaříme a dáme případně ochutnat. :D
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let
Já jsem psal, že my vaříme z "čerstvých" surovin, ale zavařené maso mě zajímá, protože si to pamatuju z dětství a pamatuju si, že mi to chutnalo. A z čertvých surovin i tak trochu z lenosti. Připravit konzervy (zavařovačky) přece jen znamená jakousi práci a čas.

Zeptat se chci těch, co to zavařování praktikují, zda-li ty zavařovačky fakt vydrží mimo lednici i třeba několik dnů nebo dokonce týdnů? A to i v létě třeba u moře kde je pařák i ve stínu o karavanu nemluvě?
Pokud ano, tak letos určitě něco vyrobím podle zdejších receptů, protože už jen když to čtu, tak slintám :) Poslední dobrou a chutnou masovou konzervu jsem jedl na vojně a to už je nějaký ten pátek zpět :)
P
Petr a MirkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Citovat

Petr a Mirka napsal:

ta krkovička zní lákavě!j jestli by šla upéct i v grilu,::x máme rádi tyhle "alobalové" balíčky:)

--------------
Předpokládám že ano, je třeba zajistit teplotu i kolem toho balíčku, tedy třeba něčím vhodným zakrýt.
Grilovat ale zřejmě velmi pozvolna, aby se brambory nepřipálili.
Jinak to krásně vše voní. nejraději máme ty připečené brambory do zlatova, na tom alobalu.

Jinak máme v obytném autě dostatečný příkon ( z akumulátoru přes měnič na 230V ), i na remosku 500W, případně i 750W.
Tedy naprostá nezávislost i bez přípojky.
Dokonce po vyzkoušení varné konvice na 12V / 200W, jsem toto zavrhl jako nevhodné řešení.
Nyní používáme varnou konvici na 220V / 1500W, která vaří za 3 minuty. Vše z akumulátorů a měnič.
Solární panely vše rychle dobijí, tedy pokud alespoň část dne svítí sluníčko.!e
Snad nikoho tím dodatkem o solárech nenaštvu, že tady je téma o vaření a zavařování.
Jen jsem chtěl uvést, že se dá péci na elektrice bez přípojky.:_


:^ asi příště připravím na gril, s námi jezdí mlsné huby tím to bude chutnat!j
Petr a Mirka
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

vondracek napsal:

.....Třeba ti někdy brnkne
o klobouček nějaký recept na konzervu a když ho vpíšeš do vlákna, které nebude určeno jako "off-topic", tedy bude mít konkretní tema stanoveno /to je pro tvoji informaci
pravý význam a účel OT/, tak budeme jenom rádi, zavaříme a dáme případně ochutnat. :D

Vážený kolego Vondráčku, velice si vážím Tvé snahy mne dovzdělat, nicméně musím konstatovat, že Tvůj výklad termínu " off-topic" je bohužel neúplný.
.
Citace z Wikipedie: http://cs.wikiped.../Off_Topic
.
Off Topic (někdy zkracováno OT) je výraz přejatý z angličtiny a znamená mimo téma. Tento výraz se dává většinou na fóra jako sekce, kam mohou uživatelé psát cokoliv, co chtějí, eventuálně jako označení stavu, kdy se přispěvatelé odchylují od tématu.
Omlouvám se ostatním diskutujícím za OT příspěvek.
Upravil Rudy dne 01.06.2013 15:15, před 11 let
priborjpriborjČlen
Přidáno před 11 let
Dosti často děláme nejen doma ale i na cesty vlastní drůbeží paštiku. Protože to, co je v paštikách kupovaných mnohdy víme a někdy lepší nevědět .
Máme rádi kuřecí a tak recept: osmažíme cibulku a 30dkg jater (drůbeží). Na druhé pánvičce osmažit jedno nakrájené kuřecí prso. Obojí musí být upraveno tak, aby se dalo jíst. Do jater přidáme 1dcl červeného vína, lžíci hořčice, lžíci másla, provencálské koření. Vše dáme dohromady a rozmixujeme. Do hmoty přidáme drcené mandle, orestované kostičky špeku, dochutíme solí, pepřem a popřípadě jiným kořením podle chuti. Podle momentální chuti dál někdy přidáváme hlívu, brusinky nebo sušené švestky.
Nacpeme do skleniček, aby tam nebyl vzduch. Sklenička vydrží v ledničce cca pět dnů. No, většinou nevydrží, protože ji sníme mnohem dřív. Pokud chceme nechat na déle, tak ji dáváme zamrazit.
Taková domácí paštička je něco opravdu excelentního. :P
Určitě by šla i varianta zavařovaná s tím, že by se na vrch dalo sádlo a sklenička zavařovala klasicky jak tu bylo popsáno. ale to jsme nezkoušeli.
A ještě k diskuzi - rejsnily necháme, oni nevědí o čem je řeč...
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:




Vážený kolego Vondráčku, velice si vážím Tvé snahy mne dovzdělat, nicméně musím konstatovat, že Tvůj výklad termínu " off-topic" je bohužel neúplný.
.
Citace z Wikipedie: http://cs.wikiped.../Off_Topic
.
Off Topic (někdy zkracováno OT) je výraz přejatý z angličtiny a znamená mimo téma. Tento výraz se dává většinou na fóra jako sekce, kam mohou uživatelé psát cokoliv, co chtějí, eventuálně jako označení stavu, kdy se přispěvatelé odchylují od tématu.
Omlouvám se ostatním diskutujícím za OT příspěvek.



Já se omlouvám ostatním diskutujícím hned v úvodu, jeví se mi nezbytným dokončit
naši téměř vědeckou vzájemně dovzdělávací disputaci s kolegou Rudy/m/ .

Budu-li vycházet ze zdroje, který jsi velkoryse nabídl, tak ten konstatuje, že....
"Tento výraz se dává většinou na fóra jako sekce, kam mohou uživatelé psát
cokoliv, co chtějí.."/ tedy téma není dáno/, eventuálně jako označení stavu,
kdy se přispěvatelé odchylují od tématu. /V případě, kdy téma je dáno/.
Posoudíme-li společně váhu výrazů většinou a eventuálně, pak se jistě shodneme, že sekce
prostoru k vyjádření bez daného tématu, kde může každý blábolit co chce je evidentně
hodna svého názvu off-topic a tak to v praxi je, kde je téma dáno, třeba "konzervy", tedy
sekce on-topic, pak cokoliv, co se téma netýká je blábol odchýlený od tématu.
Dojem přecházející v jistotu, že jsme v současnosti off-topic svými posledními příspěvky oba dva ve mně sílí a jistě svojí bohulibou vědeckou činností otravujeme ostatní,
navrhuji disputaci buď ukončit, nebo přejít na SZ. :D :o
Upravil vondracek dne 01.06.2013 18:50, před 11 let
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj Vondráčku, chtěla bych si udělat tu tvoji pochoutku, ale nemám pracharandu. Dá se v dnešní době někde koupit nebo musím počkat až na nové hrušky a vyrobit si ji "samodomo"? !j :_
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Ahoj Vondráčku, chtěla bych si udělat tu tvoji pochoutku, ale nemám pracharandu. Dá se v dnešní době někde koupit nebo musím počkat až na nové hrušky a vyrobit si ji "samodomo"? !j :_


Ahoj, myslím že ve Vondráčkově receptu jde asi o toto: http://drogeriema...smes-250-g
ale jistě ti to upřesní sám :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Ahoj Vondráčku, chtěla bych si udělat tu tvoji pochoutku, ale nemám pracharandu. Dá se v dnešní době někde koupit nebo musím počkat až na nové hrušky a vyrobit si ji "samodomo"? !j :_



Moc se omlouvám, starý kamarád Zdeněk od Aleny /oběma Ahoooj/ má jasně pravdu! Mastil jsem
to bez brýlí a je to jasný překlep! Jedná se samozřejmě o "Pragandu", tzn. "rychlosůl"!.
Mám to ve sbírce jako hodně starý recept a tato surovina je tam uvedena pod původním
obchodním názvem. Ještě jednou se příznivcům konzervování a všem, co nejsou líní se najíst
omlouvám s přátelským pozdravem! !M
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Ahoj Vondráčku, chtěla bych si udělat tu tvoji pochoutku, ale nemám pracharandu. Dá se v dnešní době někde koupit nebo musím počkat až na nové hrušky a vyrobit si ji "samodomo"? !j :_


Ahoj, myslím že ve Vondráčkově receptu jde asi o toto: http://drogeriema...smes-250-g
ale jistě ti to upřesní sám :_


Pane kolego, pletete si pojmy a to zásadně
http://recepty.ch...79784.html
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let
@ Vondráček
Termín off-topic má jako většina anglických výrazů více významů. Ty významy jsou naprosto rovnocenné. Pokud bys o tom dále pochyboval, doporučuji Ti ke studiu některý z renomovaných výkladových slovníků anglického jazyka. Výklad z české wiki jsem použil pouze pro zjednodušení.
Oba naše příspěvky jsou v tomto vlákně zjevně off-topic, tj. mimo zadané téma, dalšími jej plevelit nehodlám. Na tomto webu je ale zřízeno i off-topic vlákno, (Vrba), kde můžeš ve svém záslužném pedagogickém úsilí pokračovat.
Přeji Ti i všem ostatním diskutujícím hezký večer :_
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Jarda a Maru napsal:

Ahoj Vondráčku, chtěla bych si udělat tu tvoji pochoutku, ale nemám pracharandu. Dá se v dnešní době někde koupit nebo musím počkat až na nové hrušky a vyrobit si ji "samodomo"? !j :_


Ahoj, myslím že ve Vondráčkově receptu jde asi o toto: http://drogeriema...smes-250-g
ale jistě ti to upřesní sám :_


Pane kolego, pletete si pojmy a to zásadně
http://recepty.ch...79784.html


Ahoj, myslím že se Vondráček vyjádřil jasně :) do masové konzervy by toto asi moc nebylo:
Cituji z tvého odkazu -
Usušené hrušky nastrouháme nebo umeleme, promícháme s cukrem a ochutíme skořicí. Prachandu neboli pracharandu k používáme k posypání ovocných knedlíků, škubánků, bramborových šišek, sladkých kaší a podobných jídel.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 11 let
Ta sladká chuť pracharandy se mi zdála divná. Rychlosůl jsem nikdy nepoužila - tak ji neznám. Ale zase jsem o něco chytřejší :D :_
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let
Lidi, neblbněte zmatečnými odkazy. Vondráček už zmýlenou opravil a Zdeněk má samozřejmě pravdu. Praganda je směs kuchyňské soli (99,8%) a Dusičňanu draselného (do 0,2%). Dusičňan draselný (sanytr) býval součástí střelného prachu a pro potravinářství byl užíván již od středověku.
Pragandu si vyrábím sám . Dávám do 0,3% Sanytru a přidávám ještě 0,3% cukru. Jen pro úplnost bych si dovolil ještě dodat, že sanytr v mase urychluje uleženost a zrání hlavně u uzenin, v druhé řadě zanechá výrobku růžovou barvu a působí částečně i jako konzervant.:_
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lada721 napsal:

Lidi, neblbněte zmatečnými odkazy. Vondráček už zmýlenou opravil a Zdeněk má samozřejmě pravdu. Praganda je směs kuchyňské soli (99,8%) a Dusičňanu draselného (do 0,2%). Dusičňan draselný (sanytr) býval součástí střelného prachu a pro potravinářství byl užíván již od středověku.
Pragandu si vyrábím sám . Dávám do 0,3% Sanytru a přidávám ještě 0,3% cukru. Jen pro úplnost bych si dovolil ještě dodat, že sanytr v mase urychluje uleženost a zrání hlavně u uzenin, v druhé řadě zanechá výrobku růžovou barvu a působí částečně i jako konzervant.:_


V potravinářství je ukryt pod kódem E252 a řadí se mezi konzervanty. Využívá se při výrobě masných a rybích výrobků a sýrů. Do jídelníčku se tento minerál dostává hlavně vodou a konzumací zeleniny. Dusičnany nejsou příliš toxické, ale v těle se mohou přeměňovat na jedovatější dusitany, které mohou dále reagovat a tvořit karcinogenní látky .:_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, to ano, ale museli byste sníst 25 - 30 kg párků (uzeniny) "na posezení". A to málokdo dokáže. Dělal jsem kdysi doma suché salámy a (prý vynikající) klobásy, takže vím mnoho i o tomto. Nakonec víte mnozí, že kuchtění, i když jsem (vlastně byl) chladírenský mechanik, je jeden z mých koníčků. Čáo, Pepa, r. a v.
BlueBlueČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

zuzi777a napsal:

Citovat

Mirek57 napsal:

Chápu lidi s dietou, chápu vytvoření železné zásoby, chápu pivo. Jinak je to podle mne o "ničem". Všude v Evropě,nejenom na tržištích koupíte často levnější a vždy kvalitnější potraviny než v Čechách. To je skutečnost, Evropu kromě severu mám projetou- možná to ještě neplatí(cena) v HR. Tak zavařujte a někdy si i zavařte na problém..... Mirek




Nevím kolik času strávíš obecně vařením na cestách a pro kolik lidí a jak moc hladových. Pro mě je naprosto děsivá představa,že bych majíc s sebou vlastní kuchyň ,trávila denně čas oběda někde po hospodách byť 5 hvězdičkových.
Pokud vyjdu z tvého tvrzení, že nakoupit čerstvé a lepší není problém -tak ještě pořád po nákupu nejím. Jen mám suroviny. V mém případě mohu polemizovat i o kvalitě suroviny neboť jak drůbež tak hovězí i vepřové máme z domácího chovu. Časová kalkulace "obyčejné " silné drůbeží polévky ( zdravé bez konzervantů, glutamatu, aditiv a barev) je následující:
Příprava mě bude stát kupu mého času na mé dovolence. U slepičí polévky celé dopoledne :
Koupit za ranního kuropění na místním trhu pěknou slepici ,pokud možno oškubanou :D - tipnu si 20min i s cestou
Uvařit slepici doměkka - 2-2,5 hod a to nejlépe v papiňáku, který s sebou tedy ani já coby šílená kuchařka nevozím.
Obrat maso, vrátit do hrnce , přidat těstoviny, zeleninu, dochutit- minimálně dalších 20 minut.
Udělat něco se zbytky ,kostmi, odpadem = čas. MŮJ!!!
Celkem minimálně 3 hodiny profrcaného času a kupa nádobí, kterou doma řeší myčka.

Moje příprava z mého doma s láskou uchystaného polotovaru je 20 minut celkem. Našpiněný jeden hrnec a jedna sklenice( a talíře tedy samozřejmě). Vím, co v tom hrnci mám. Protože doma mi není zatěžko si i ty nudličky uchystat a nasušit. Pro někoho jsem cvok a je to o ničem . Pro mě je to koníček a úspora- času a financí. Nezlobím se , že nechápeš, pokud nemáš stejné potřeby. Ale tvrdit , že to je o "ničem" je přinejmenším diskutabilní.
Pro mě ( a zjevně podle zdejšího vlákna i pro jiné) to není o "ničem". :_


Ahoj,

tak si myslím, že Zuzi je prostě fantatická. Já makám ve firmě denně od 7 do pozdní noci. Já jsem prostě ráda, když doma jakž takž uklidím a o víkendu navařím (ale pro mně je vaření to poctivé - babičkovské, pracné a zdlouhavé) a tím odlehčím našim žaludkům, trýzněným kantýnsko-hospodskou stravou. Pro nás je proto dovolená odpočinkem - tzn. že ji chceme trávit s manželem pospolu - a to neznamená že bude jeden u sporáku a druhý u něčeho jiného. Na dovolené na jihu vaříme snídani a večer vesměs grilujeme s pohledem na moře..... Představa náročnějšího vaření - to pro nás není.
Ale je pravda, že ani nemáme ty zdroje, jako Zuzi. Takže nakupujeme lepší potraviny v Německu a vaříme lehká rychlá jídla - ale opravdu jen večer. Přes den bychom do sebe klasické české bomby nedostali. I večer mnohdy máme jen syrovou nebo grilovanou zeleninu.
Ale vezměme to tak - my relaxujeme na dovolené od domácích povinností i od vaření. Zuzi zase při vaření relaxuje a já jí moc fandím. Je to supr ženská. Asi při tom vaření relaxuje od těch domácích chovů nebo od něčeho jiného.
Zuzko, drž se. Já tě obdivuju - ty v karavanu stíháš péct chleba v pekárně, od tebe jsem se myslím dozvěděla o zázraku "pečenka", dokážeš uvařit knedlíky v hicech a ještě k tomu sběhat vše zajímavé kolem dokola. Podle mne ty své miláčky rozmazluješ v karavanu i domácími dortíky. Když si představím pak navíc to mytí nádobí..... Máš můj obdiv. Já osobně vařím z místních dostupných surovin (nevozíme s sebou skoro nic - jen nějaký ten uheráček, čabajku, český chlebík, kafe, čaj a trochu koření). Ale naše kulinářské výsledky jsou také velmi chutné. Bohužel je nemůžeme zopakovat, neb jsou neopakovatelné. Nikdy přesně nevíme, jak jsme to udělali.
Popravdě - plynový sporák v karavanu jsme dosud nepoužili. Vaříme jen sporadicky, pouze na delší dovolené a to v předstanu. Smrad (pro někoho vůně) smažené cibulky v karavanu - to bych tam už nemohla spát. Na krátkých výjezdech nevaříme nikdy. Ale pro nás vaření prostě relax není - ale obdivuji hluboce ty, pro které je. A všem, kteří vaří, fandím. A s těmi, co jdou do hospůdky, s těmi všemi okamžitě půjdeme.... Rudy, máme to tak trochu jako vy. Nebo jako Mirek77.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:



Zeptat se chci těch, co to zavařování praktikují, zda-li ty zavařovačky fakt vydrží mimo lednici i třeba několik dnů nebo dokonce týdnů? A to i v létě třeba u moře kde je pařák i ve stínu o karavanu nemluvě?


Když dodržíš postup, tak určitě. Můžeš zavařit i hotovky, zahušťovat moukou ale až před
konzumací. Do menších sklenic děláme také různé "směsky" na špagety atd.
Vydrželo by to asi hezky dlouho, ale na sklad to nevyrábíme, většinou to zbaštíme na
výjezdu, když zbyde, tak na příštím. :^ :D
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj. K mým "návodům a doporučením" předkládám obrazovou dokumentaci. Kdo tento způsob vrcholně odsuzuje, tak ať to vůbec nečte, nejlépe, kdyby to "přešel s úsměvem", neboť s úsměvem jde všechno líp. Na jednom obrázku je přepravka po návratu ze srazu CC Olomouc v Lednici 15. - 20. 5., na druhém je špajzka, která je pak umístěna v autě, nachystána na okružní pobyt Bojkovice - Luhačovice, celkem osm nocí. V jednom sloupečku jsou nad sebou vždy dvě stejná jídla. Jídla jsou uložena doma ve špajzce při teplotě 12 - 25°C, v autě i při 35°C, nikdy se nic nepokazilo. Sklenice kolikrát otevírám se značným úsilím.
Na dalších jsou detaily zavařených jídel. Popisky na tzv. zakrývací pásce (pro natěrače a lakýrníky), lepí se a popisuje po sterilizaci a snadno se odlepí po spotřebování. Sklenice se šroubovacími víčky od Moravjanky, Kunovjanky 330 ml. Lze hodně opakované použití, mám i nová náhr. víčka, zatím nebylo potřeba. jednou dvě sklenice "nechytly", nakonec jsem přišel na to, že jsem pořádně neočistil dosedací plochu hrdla sklenice před uzavíráním. Šálek je jen jako příměr velikosti. V jedné sklenici je jedna porce, takže k obědu můžeme mít každý něco jiného, ale nemíváme. Čáo, Pepa, r. a v.
PS: Komu se to líbí, tomu rád poradím. Naše třicátá sezona karavaningu.


Ahoj, k dotazům dodávám, že jsme vlastní sterilizované hotovky s sebou vozili již v době, kdy jsme karavan (KAPRa) ještě neměli a jezdili do chatek. Jídla jsou úplně hotová, vč. zahuštění moukou atd. Na víčko na papírovou tzv. zakrývací pásku popisuji kromě názvu jídla i měsíc a rok výroby, abychom to, co zbude, spotřebovali v další sezoně, i když by ta jídla vydržela déle, tak, jako každá plnohodnotná konzerva. Jídla jsou skladována ve tmě - velmi důležité - a při teplotě v domě bez použití chl. zařízení. Pokud se někomu jídla kazí, i třeba po krátké době, tak dělá při sterilizování vážnou chybu. Jídla máme vlastní hlavně z důvodu diabetické diety a také ceně, nezanedbatelná je i úspora času, při přípravě v pohodě 20 jídel stejného druhu za den - navařím a zpracuji sám, v karavanu 1/4 hodiny, ale bez umytí dvou talířů a příborů a také těch sklenic s víčky pro příští použití. Toto jen pro informaci z mých zkušeností. Ale nikomu tyto zkušenosti nevnucuju.
Dříve, před 10 lety, kdy žila ještě moje manželka, tak jsme přes celý víkend navařili do 3/4 l sklenic jídel na více, jak 14 dnů.
Čáo, Pepa, r. a v.
rubicirubiciČlen
Přidáno před 11 let
Asi už opravdu dlouho prší, že se někteří z nás chytí i na tak nevinné téma jako byl můj původní dotaz k zavařování. Chci poděkovat všem, kteří se podělili o zkušenosti - Pepovi, Marušce a dalším. Můžu se jenom smát, pokud mě někdo nazývá paštikářem, pokud jsem zavařila 5 sklenic (některé 0.5 l) na 23 dnů dovolené. Brala jsem to jako objevení něčeho nového, co jsem vyzkoušela.
Jsem přesvědčená (a několik let našeho toulání mi dává za pravdu), že člověk může zažít úžasný cestování i bez návštěv místních restaurací. Pokud na to nemám, tak se tím netrápím, řeším to každodenním vařením. Většinou jedeme dvě auta a během vaření si otevřeme lahvinku a "vaříme v partě". Kdo má na to, chodit denně do restaurace, ať si to užije a přeju mu skvělé kulinářské zážitky.
Přeji všem krásné léto, ať už v provensálské restauraci, v hospodě u rybníka nebo na skotské vysočině (tam si to jedeme užívat my a moc se těšíme).
Nebojte, sluníčko brzo vyleze.
Zdraví Katka
Rubíci (K+M+V+M) + Rolík (LMC)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,708,373 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26076 sekund | Průměrně za: 0.26076 (0) sekund | Dotazy: 157 | Použitá paměť: 2.51MB/2MB