Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Puclik 308 napsal:

Ahoj nedalo mi sem nenapsat.Mrzí mě,že se chce někdo na něco zeptat,poradit získat zkušenosti a spousta rejpalů se do něj pustí a vnucují mu svůj názor proč ?Něco jiného je když jedu na výlet a mám tři děti + dva dospělí a každý den jdu do restaurace snídat,obědvat i večeřet tak si spočitej kolik tě bude stát 10ti denní dovolená.Někoho baví vařit či grilovat proč mu hanit jeho koníček či styl života atd.Každý si to bude dělat po svém jak to nejlépe cítí tak mu to nehaňte, ale poradte sdělte své zkušenosti.Přeji hodně zdaru při konzumaci jídel všeho druhu .Dobrou chuť !!!!j!j!j



Založím-li vlákno" Nezavařování masa na cesty"(nezavařuju ale hotovky v zásobě vozím) a do tohoto vlákna napíšou spousty těch zavařujících svůj
opačný názor, budu je považovat za spoustu rejpalů? Copak zde někdo někoho soudí aby v tom nemístném smyslu byla používána pořekadla či rčení o soudech? Proboha chtělo by to trochu více oboustranné, názorové tolerance. Tato nerespektování jiného názoru se projevuje skoro ve všech vláknech a pak to vede stěhováním do vrby. Často se mně stává, že se sem už bojím napsat byť jen názor, abych nebyl za rejpala.:_
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat




Založím-li vlákno" Nezavařování masa na cesty"(nezavařuju ale hotovky v zásobě vozím) a do tohoto vlákna napíšou spousty těch zavařujících svůj
opačný názor, budu je považovat za spoustu rejpalů? Copak zde někdo někoho soudí aby v tom nemístném smyslu byla používána pořekadla či rčení o soudech? Proboha chtělo by to trochu více oboustranné, názorové tolerance. Tato nerespektování jiného názoru se projevuje skoro ve všech vláknech a pak to vede stěhováním do vrby. Často se mně stává, že se sem už bojím napsat byť jen názor, abych nebyl za rejpala.:_


Pokud by někdo takové vlákno založil a mě by náhodou zaujalo, dopíšu k němu tip na zdroj hotovek- jako tu udělal někdo ze začátku tady. Tedy pokud budu nějkaý zdroj vědět.
Rozhodně toho dotyčného z vlákna o "nezavařování " nebudu nabádat k zamyšlení, jak se to blbě stravuje a že nešetří domácí kasu, že nepodporuje zavařující na cestách a pod čarou mu nenaznačím, že je vlastně úplný looser a outsider, když nezavařuje jako ty zavařující.
To mi přijde přinejmenším zlé, když už ne praštěné.
Zrovna tak se nebudu háčkovat do vlákna o vyladění motoru, nátěru lodí , úpravě solárních panelů a já nevím čeho ještě. Buď si to přečtu , s úžasem pokývám hlavou , co všechno ti lidé umí a používají - nebo to vynechám, pokud mě to nebere.
Já tady nacházím spoustu vláken, která jen čtu- protože mi jsou přínosem a taky vlákna kde absolutně nejsem na stejné vlně. Tak je prostě NEČTU a NEPŘISPÍVÁM.
I opačný názor lze napsat milou formou .Pokud je míněn jako "vtipný" tak se k němu dá připnout smajlík. Řekla bych , že od toho tihle pajduláci na podobných fórech jsou. Bez něho se v písemné formě těžko dokazuje dobrý úmysl -varování před botulotoxinem například.
Nic to nemění na tom, že tady na tomto vlákně měla být výměna receptů na způsob zavařování - podle přání zakladatele..
No nic- je pátek. Pěkný víkend všem !
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 11 let
V zemi kde mají paštikáři vybudovanou mezinárodně proslulou tradici, zřejmě není dobré vyjadřovat opačné názory na stravování.!sn
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 11 let
No, je vidět, že toho sluníčka moc není, na tento roční čas relativně chladno a navíc už dlouho a vydatně prší.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 11 let
Nezavařujeme ani třešně co nám padaj na zem, natož něco, co se musí umět, ale za to, jak tady Ti, co nezavařují machrují na ty co zavařují bych asi v reále nějakou už pustil. Za netaktnost se předem omlouvám, ale vlákno je o tom , jak a co zavařovat . Nikoliv o tom, jaký je kdo chudák, když zavařuje.
PS: Nadchlo nás to zavařené vepřové do sklenic, brzy to prubnem a už se těšíme! Bude to pro nás experiment. Hezký deštivý víkend všem!
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Mnooo, asi to to schytám ale nedá mi to.
Smím se zeptat, kampak to jezdíte, že tam nelze koupit potraviny v místě? Naše zkušenost je taková, že zatím ve všech zemích které jsme navštívili byly potraviny kvalitnější než v tuzemsku. Cena plus/mínus taky stejná. Nenapadá mne proto jediný důvod, proč zavařovat a pak znovu ohřívat, místo vaření z čerstvých surovin. Snad jen potravinová alergie.... :x

Nenstačím se divit, co můj nevinný dotaz ( zkopíroval jsem jej výše) na smysl zavařování způsobil za melu. Ti co zavařují jsou paštikáři a naopak ti co nezavařují zbohatlíci a namachrovaní frajeři. Hmmm a napadlo někoho že svoji pravdu mají obě skupiny. Rozumím těm, kteří si doma chystají diety, těm kteří jezdí mimo civilizaci nebo do zemí, kde jsou potraviny velmi drahe, i těm, kdo chtějí ušetřit zavařováním masa z domácího chovu.
Proč jsem ale zbohatlík, namachrovaný frajer a ignorant pokud nezavaŕuji? Do Skandinávie nejezdím, doma nic nepěstuji ani nechovám a dietu díky bohu nepotřebuji. Pouze si rád při procházce italským městečkem koupím balíček domácích těstovin, k tomu kousek pancety, parmazánu a láhev dobrého Bardolina. Večer si během 20 minut připravím vynikajicí pasta carbonara, kterou si vychutnám se skleničkou červeného. Ta pasta mne přišla na 4 E, víno na 8. Kdybych si chtěl stejnou pastu udělat doma, příjdou mne kvalitní suroviny minimálně na dvojnásobek.
Nebo místo domácích těstovin použiju špagety ze supermarketu, místo pancety " anglickou slaninu" a navrch nastrouhám Eidam. Bude mne to sice stát taky 4E ale chutnat to nebude.
Za OT se omlouvám, příště si raději svůj alternativní názor nechám pro sebe.
Upravil Rudy dne 31.05.2013 16:31, před 11 let
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jmesser napsal:

Nezavařujeme ani třešně co nám padaj na zem, natož něco, co se musí umět, ale za to, jak tady Ti, co nezavařují machrují na ty co zavařují bych asi v reále nějakou už pustil. Za netaktnost se předem omlouvám, ale vlákno je o tom , jak a co zavařovat . Nikoliv o tom, jaký je kdo chudák, když zavařuje.
PS: Nadchlo nás to zavařené vepřové do sklenic, brzy to prubnem a už se těšíme! Bude to pro nás experiment. Hezký deštivý víkend všem!



Jirko, určitě to prubni, děláme to léta, je to fakt lahoda. Osvědčilo se složení plecko+bůček
a to v poměru 2:1. Dík pro Jarda a Maru za propagaci dobré věci a za poskytnutí rady s
vložením kousku kůže, rosůlek bude ještě lepší. My dáváme navíc ještě trochu kmínu
a sterilujeme na 100°C dvě a půl hodiny. A pak hezky s brambůrkem, nebo na chlebíček,
k tomu pívíčko....!M
P.S. Pro klid bdících, tak brambory vaříme v karavanu a chleba kupujeme před odjezdem. :D
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Mnooo, asi to to schytám ale nedá mi to.
Smím se zeptat, kampak to jezdíte, že tam nelze koupit potraviny v místě? Naše zkušenost je taková, že zatím ve všech zemích které jsme navštívili byly potraviny kvalitnější než v tuzemsku. Cena plus/mínus taky stejná. Nenapadá mne proto jediný důvod, proč zavařovat a pak znovu ohřívat, místo vaření z čerstvých surovin. Snad jen potravinová alergie.... :x

Nenstačím se divit, co můj nevinný dotaz ( zkopíroval jsem jej výše) na smysl zavařování způsobil za melu. Ti co zavařují jsou paštikáři a naopak ti co nezavařují zbohatlíci a namachrovaní frajeři. Hmmm a napadlo někoho že svoji pravdu mají obě skupiny. Rozumím těm, kteří si doma chystají diety, těm kteří jezdí mimo civilizaci nebo do zemí, kde jsou potraviny velmi drahe, i těm, kdo chtějí ušetřit zavařováním masa z domácího chovu.
Proč jsem ale zbohatlík, namachrovaný frajer a ignorant pokud nezavaŕuji? Do Skandinávie nejezdím, doma nic nepěstuji ani nechovám a dietu díky bohu nepotřebuji. Pouze si rád při procházce italským městečkem koupím balíček domácích těstovin, k tomu kousek pancety, parmazánu a láhev dobrého Bardolina. Večer si během 20 minut připravím vynikajicí pasta carbonara, kterou si vychutnám se skleničkou červeného. Ta pasta mne přišla na 4 E, víno na 8. Kdybych si chtěl stejnou pastu udělat doma, příjdou mne kvalitní suroviny minimálně na dvojnásobek.
Nebo místo domácích těstovin použiju špagety ze supermarketu, místo pancety " anglickou slaninu" a navrch nastrouhám Eidam. Bude mne to sice stát taky 4E ale chutnat to nebude.
Za OT se omlouvám, příště si raději svůj alternativní názor nechám pro sebe.


:^ přesně tak,,, ale jsou lidi co si na pastu lejou kečup, a taky jsem se doslechl že někdo dělá pastu s párků nebo lanchenmeatu,,,:o
H
HunyadyČlen
Přidáno před 11 let
vondracek : Ježkovy zraky, s jakým paštikářem jsem to byl na výjezdu :o. Zdendo, na Fatře jsi vypadal celkem fajn, až teď ses odkopal :D :D :D.

Doteď jsme nezavařovali, ale taky to asi zkusím. Nechci hodnotit vlákno, ale uvítal bych taky víc zkušeností a receptů místo té "omáčky". Zuzi a další, nenechte se otrávit a něco přihoďte.
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Mnooo, asi to to schytám ale nedá mi to.
Smím se zeptat, kampak to jezdíte, že tam nelze koupit potraviny v místě? Naše zkušenost je taková, že zatím ve všech zemích které jsme navštívili byly potraviny kvalitnější než v tuzemsku. Cena plus/mínus taky stejná. Nenapadá mne proto jediný důvod, proč zavařovat a pak znovu ohřívat, místo vaření z čerstvých surovin. Snad jen potravinová alergie.... :x


Ahoj. Jsme oba diabetici, já si dávám šlehy inzulínu již čtrnáctým rokem. Jistě, pokaždé si někam zajdeme na nějaké jídlo, ale trvalá strava pro nás to být nemůže. Pak při kontrole u lékaře zpráva začíná slovy: Pacient přichází po dietní chybě....
Tato mnou vyrobená jídla nemají charakterístickou chuť konzervy, tak, jako když otevřete např. Vepřové ve vlastní šťávě, nebo Jihočeský guláš.
Důležitou položkou u nás je i cena, neboť jediným naším příjmem obou je starobní a vdovský / vdovecký důchod a cena jedné porce bez přílohy a polévky průměrně vychází na 22 Kč při našich diabetických porcích. Pozn: v restauraci mohu sníst jen polovinu porce, je to trapné, jako by mi jídlo nechutnalo, nebo se neudržím a je mi pak pěkně šoufl.
Všimněte si, že v mém výčtu jídel jsou jen jídla vařená, max. dušená (vepřové se zelím), žádné prančení a oleji, smažení a pečení.
Při "výrobě" jídel dosahuji pozoruhodné produktivity, po ránu (8:30) začnu vařit, někdy mám něco nachystáno v předešlém dni (svíčková), a v 19 hod. je po všem a na stole 20 porcí ve sklenicích.

Moudrý citát: Chceš-li někoho soudit, tak nejprve ujdi alespoň dvě míle v jeho botách.
Čáo, Pepa, r. a v.

----------------------------------------------------------------------------
Nedá mi to, také se přidávám.
Pokud budeme chtít navštěvovat restaurace a nemusí se jednat pouze o cizinu, tak pojedu na klasickou dovolenou na hotel s cestovkou atd.
Pokud používáme obytné vybavené auto, nechceme ob den chodit po obchodech na nákup či po restauracích, je připravené jídlo sebou to pravé.
Chceme být co nejvíce nezávislí a nezatěžovat se nákupy. Obchody přímo nesnášíme, hlavně na cestách. Tedy ty navštěvujeme co nejméně.
Samozřejmě hlavně důchodci, kteří nejedou pouze na dva týdny v roce, ale jezdí většinou od jara do podzimu, tak by ani většinou nemohli utrácet v předražených obchodech v kempu či v dané rekreační oblasti, kde jsou ceny opravdu našponované a to i v ČR.
Tedy naprosto chápu ,, zavařování " na cesty. Hlavně si lidi v klídku a pohodlně doma uvaří co mají rádi. Následné ohřátí či dodělání jídla na cestách je pohodlné a hlavně rozhodně kvalitnější, jak někde v restauraci. Proč by jsme jinak vybavovali naše obytka a karavany tak dokonale ?
Jezdíme po Evropě i v ČR i na motorce. Tedy sebou nic nelze vzít. Vše se musí koupit na místě. Ne jen že takové cestování je nesrovnatelně dražší, ale ještě si často ani nepochutnáme.
Tedy v karavanu či obytku rozhodně vařit a pokud možno ze svých připravených jídel, pokud si chci pochutnat a netrávit čas někde po supermarketech.:v

Ještě poznámka:
Pokud doma mám ženskou, která nevaří během roku, tak těžko bude něco připravovat na cesty. Tam je to marné. Tedy potom musím do restaurace a budu odsuzovat ty, kteří mají dobrou baštu připravenou z domova.
Poslední dobou mají nakoupeno z domova i západní turisté, dokonce snad více jak lidi z ČR. :_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
M
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
Až budete chtít někdo používat slovo "pasta" tak se prosím naučte co to slovo znamená. Pasta rozhodně nelze dělat z párků nebo lančmítu. Pasta se odjakživa dělá z mouky a vajec,nechtějte být za všech okolností světoví,když neumíte používat slova. A jestliže si těstoviny i ty nejkvalitnější někdo zaleje kečupem tak proč ne ???? Co je Vám potom???? Stejně tak mě chutná biftek vypraženej nadoraz a ne krvavej, ale kvůli tomu, že pár rádoby fajnšmekrů to jí krvavé tak musím taky ? Ach jo,
Už sem nechtěl přispívat,mám jiné starosti a omlouvám se za vstup,který není k tématu,kterým je zavařování jídel , jenže teď už je téma o vnucování jiných názorů,rozdělení osazenstva na ty co si vaří a na ty co chodí do restaurací a kritice, ponižování a povyšování. Proč prostě nelze respektovat názor a styl druhých. Vždyť karavaning je o svobodě a tím je i svoboda volby stravování ne ? Dobrou chuť a pěkné léto konzervářům i těm ostatním.... :y
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let
Kolega MichalJ to vyjádřil naprosto správně! Já jenom dodám, že my starší říkáme obyčejně
místo pasta "těstoviny" na nic si nehrajíce a také víme, že pokud neumíme správně napsat
luncheon meat, tak to napíšeme prostě foneticky "lančmít"! :o

A ten děláme s kamarády také / Radku a Jirko, zkuste vyrobit, je to lahůdka/ a to
takto:

800 g plecka
400 g bůčku
600 g vepř.kůží
10 g prachandy
16 g soli
pepř
1/2 větší cibule, 5 str.česneku, trochu petrželové a celerové natě-to spařeno
a rozmixováno s trochou vývaru z kůží


Maso nakrájet na drobno, promíchat se solí a prachandou, druhý den umlít, rozvařené kůže
také umlít, promíchat všechno dohromady včetně pepře a rozmix.zeleninové přísady, dát do
šroubovacích zavař.lahví a při 100°C dvě a půl hod. sterilovat.
Kdyby se estétům nezdálo užití kůží, tak věřte, že tyto jsou součástí receptur téměř všech
masných a uzenářských výrobků a to i těch nejdražších.
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let
Ještě jednou a naposledy. Nikomu jsem nenutil, aby na výjezdech vařil z čerstvých potravin. Ani jsem ty, kdož zavařují, nijak nehanil. Jen jsem si dovolil položit otázku, proč zavařovat, když jsou potraviny všude v okolí kvalitnější a mnohdy i lacinější. Argumenty pro ( nemoc, dieta, Skandinávie, domácí zdroje) beru. Na druhé straně jsem se pokusil nastínit i jinou možnost.
Nebyl jsem to já, kdo normální diskusi zvrhl do útoku proti nepříteli během pár prvních přispěvků. Jedinou chybou bylo, že můj přispěvek byl možná off-topic ( pro kolegu Vondráčka "mimo téma") I tohle se však dalo řešit přátelským upozorněním.
Takže přátelé, loučím se s tímto vláknem zvoláním:
S konzervami na věčné časy a nikdy jinak :_
Upravil Rudy dne 01.06.2013 07:07, před 11 let
patapataČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
u nas doma se zavaruje celkem jednoduse ..
Uvarim si jidlo jake chci (musi byt dukladne provarene) .. a cca. 10 min pred koncem vareni si vemu potrebne ciste sklenice a vicka a dam je uvarit (nutne proste prudce varit aspon 5 min.) pote je varici vyndavam z hrnce a ihnde do nich davam jeste varici jidlo a okamzite zaviram varicim vickem.
Nutne je nesahat na vicko a sklenici zevnitr (ono to stejne moc kvuli teplote nejde).
Necham v kuchyni postupne vychladnout ... a je hotovo.
Na manipulaci pouzivam kleste na grilovani :)
Princip je jednoduchy vse musi byt proste sterilni a pasterizovane.

Patrik
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Rudy napsal:

Ještě jednou a naposledy. Nikomu jsem nenutil, aby na výjezdech vařil z čerstvých potravin. Ani jsem ty, kdož zavařují, nijak nehanil. Jen jsem si dovolil položit otázku, proč zavařovat, když jsou potraviny všude v okolí kvalitnější a mnohdy i lacinější. Argumenty pro ( nemoc, dieta, Skandinávie, domácí zdroje) beru. Na druhé straně jsem se pokusil nastínit i jinou možnost.
Nebyl jsem to já, kdo normální diskusi zvrhl do útoku proti nepříteli během pár prvních přispěvků. Jedinou chybou bylo, že můj přispěvek byl možná off-topic ( pro kolegu Vondráčka "mimo téma") I tohle se však dalo řešit přátelským upozorněním.
Takže přátelé, loučím se s tímto vláknem zvoláním:
S konzervami na věčné časy a nikdy jinak :_


Naprostý souhlas :^ . Já jen dodám že paštikaření rozhodně není vizitkou těch co chtějí na dovolené šetřit. Naopak podle vlastní zkušenosti vím, že když posčítám čas s výrobou, energie a suroviny tak je to dražší jak vaření z čerstvých surovin v mnoha zemích v zahraničí. To ale zase na druhou stranu musí bavit. Pokud ne, tak jsou všechny ty paštiky a konzervy a polotovary a instatní polívky a knedlíky a vše v prášku tím nejlepším řešením. !):_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

..... Já jen dodám že paštikaření rozhodně není vizitkou těch co chtějí na dovolené šetřit. Naopak podle vlastní zkušenosti vím, že když posčítám čas s výrobou, energie a suroviny tak je to dražší jak vaření z čerstvých surovin v mnoha zemích v zahraničí. To ale zase na druhou stranu musí bavit. Pokud ne, tak jsou všechny ty paštiky a konzervy a polotovary a instatní polívky a knedlíky a vše v prášku tím nejlepším řešením. !):_

Díky, lépe než já si dokázal vyjádřit podstatu toho, co jsem svými příspěvky chtěl od samého počátku fóru říci.
P
Petr a MirkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

pata napsal:

Ahoj,
u nas doma se zavaruje celkem jednoduse ..
Uvarim si jidlo jake chci (musi byt dukladne provarene) .. a cca. 10 min pred koncem vareni si vemu potrebne ciste sklenice a vicka a dam je uvarit (nutne proste prudce varit aspon 5 min.) pote je varici vyndavam z hrnce a ihnde do nich davam jeste varici jidlo a okamzite zaviram varicim vickem.
Nutne je nesahat na vicko a sklenici zevnitr (ono to stejne moc kvuli teplote nejde).
Necham v kuchyni postupne vychladnout ... a je hotovo.
Na manipulaci pouzivam kleste na grilovani :)
Princip je jednoduchy vse musi byt proste sterilni a pasterizovane.

Patrik


ahoj jak dlouho ti takhle zavařené jídlo vydrží, vždy jsem si myslela že se musí sklenice s obsahem ještě zavařovat, ale jde to koukám i jinak:^
Petr a Mirka
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Ještě jednou a naposledy. Nikomu jsem nenutil, aby na výjezdech vařil z čerstvých potravin. Ani jsem ty, kdož zavařují, nijak nehanil. Jen jsem si dovolil položit otázku, proč zavařovat, když jsou potraviny všude v okolí kvalitnější a mnohdy i lacinější. Argumenty pro ( nemoc, dieta, Skandinávie, domácí zdroje) beru. Na druhé straně jsem se pokusil nastínit i jinou možnost.
Nebyl jsem to já, kdo normální diskusi zvrhl do útoku proti nepříteli během pár prvních přispěvků. Jedinou chybou bylo, že můj přispěvek byl možná off-topic ( pro kolegu Vondráčka "mimo téma") I tohle se však dalo řešit přátelským upozorněním.
Takže přátelé, loučím se s tímto vláknem zvoláním:
S konzervami na věčné časy a nikdy jinak :_

----------------------------------------------------------------------------


Naprostý souhlas :^ . Já jen dodám že paštikaření rozhodně není vizitkou těch co chtějí na dovolené šetřit. Naopak podle vlastní zkušenosti vím, že když posčítám čas s výrobou, energie a suroviny tak je to dražší jak vaření z čerstvých surovin v mnoha zemích v zahraničí. To ale zase na druhou stranu musí bavit. Pokud ne, tak jsou všechny ty paštiky a konzervy a polotovary a instatní polívky a knedlíky a vše v prášku tím nejlepším řešením. !):_

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaké pak paštikaření ?
Pokud jsme v zahraničí v kempu, tak především lidi ze západu, mají venku v předstanu velké lednice s mrazáky a v nich zásoby na týdny.
Na víc, nikdo neví, z čeho vaříte či ohříváte. Příloha se stejně vaří na místě vždy. Tak jaká pak negativní vizitka ?
Zajímavé je, že ti co se tomuto uvedenému způsobu přípravy jídel nejvíc diví, tak mají většinou luxusně vybavené obytko za cca. 2 mega. Tedy proč mají uvnitř super vybavení, pokud odsuzují zásoby vlastních kvalitních jídel sebou. Uvědomte si, že ty různé polotovary a připravené masa na gril, které prodávají v obchodech, jsou většinou pěkné nekvalitní ,,sr...y". Ta zrůdnosti co se poslední roky prodávají, je bohužel západní marketingový nápad.
Proto si raději vezmeme sebou do mrazáku kvalitní maso, koupené vedle u sousedů na vesnici ( bydlíme na samotě v lesích ).
Taková domácí krkovice ( za 50Kč/kg ) na grilu, nebo kvalitní gulášek z kližky ( za 80Kč/kg, nebo domácí hovězí z mladého býčka ( který se pásl na louce kousek od nás ), případně šťavnaté mladé hovězí na houbách z lesa za plotem, není žádné paštikaření, za které se máme stydět.
U nás se jí celoročně kvalitně a přeci na cestách si nebudu si kazit chuť, žaludek a zdraví, nějakým sajrajtem ze supermarketu, nebo dokonce v restauraci. A jak se v restauracích většinou vaří, víme z televize, i z vlastní zkušenosti, že.:v
Jsme důchodci a pobyt v obytku na cestách, není rozhodně vymezen na 14 dní v roce. Ale na několik měsíců v roce, tak proč se nestravovat kvalitně ze svého ? A ještě ekonomicky naprosto jinde.:^
A o tom je tady ta debata.
Jsou lidi, kterým vaření nic neříká a ani to často moc neumí. Ti jsou zřejmě ohromeni výtvory kuchařů v restauracích, nebo nějakým polotovarem ze supermarketu.
Ale jsou lidi, kteří mají vaření jako koníček a odpočinou si u toho. A ještě mají radost, že to ostatním chutná.
Jaká kvalita například kupovaných konsev je, podívejte se na česko na talíři, vepřová konzerva. Je to opravdu hnus, ani náš pes to nežere !
Tedy tu zmíněné recepty, na dobroty sebou ve sklenicích, doma připravené, mají jistě své oprávněné místo na kvalitní stravování.
Tedy jen více takových receptů a rad zkušených cestovatelů. :g

Tak alespoň nějaký typ na nějakou tu baštu:
- Smetanové brambory s krkovičkou.
Do remosky dáme slušné 150 - 200g kousky nejlépe domácí krkovice, osolené, opepřené. Na ně dvě vrstvy nakrájených na 2 cm osušených brambor ( nejlépe domácí, koupené od soukromníka na vesnici ). Osolit a celé to zalít šlehačkou. Péct cca. hodinu a potom posypat strouhaným kvalitním sýrem a ještě nechat cca. 10 minut zapéct.
Je to minimální práce a nádobí a ještě se během přípravy můžeme třeba koupat.
Získáme dobrou baštu.
--------------------------------------
- Tajemství s krkovičkou či kotletou.
Vezme opravdu silný alobal, lesklou stranou nahoru. Naneseme hodně silnou vrstvu másla ( rozetřít tuhé máslo ). Na alobal položíme 2 vrstvy nakrájených a osušených osolených brambor na cca.10 - 15 mm. Dále položíme pěkný kousek osušeného masa ( nejlépe vepřová krkovice, či kotleta, nasolené a opepřené ). Dále půlku velké cibule, nakrájené na cm silná kolečka, na vrh dáme kousek kvalitní voňavé uzeniny 50 - 100g ( špekáček, klobásu či salám ).
Celé to zabalíme do balíčku ( balem nahoru) a pečeme v doma troubě na cestách v remosce cca. 90 minut. Je třeba vystihnou okamžik, kdy se spodní brambory připečou do zlatova. Jeden balíček je jedna porce a na talíř se pokládá s alobalem. Nutno rozbalit a konzumovat ihned.

Dobrou chuť. :_!^
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
P
Petr a MirkaČlen
Přidáno před 11 let
ta krkovička zní lákavě!j jestli by šla upéct i v grilu,::x máme rádi tyhle "alobalové" balíčky:)
Petr a Mirka
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Petr a Mirka napsal:

ta krkovička zní lákavě!j jestli by šla upéct i v grilu,::x máme rádi tyhle "alobalové" balíčky:)

--------------
Předpokládám že ano, je třeba zajistit teplotu i kolem toho balíčku, tedy třeba něčím vhodným zakrýt.
Grilovat ale zřejmě velmi pozvolna, aby se brambory nepřipálili.
Jinak to krásně vše voní. nejraději máme ty připečené brambory do zlatova, na tom alobalu.

Jinak máme v obytném autě dostatečný příkon ( z akumulátoru přes měnič na 230V ), i na remosku 500W, případně i 750W.
Tedy naprostá nezávislost i bez přípojky.
Dokonce po vyzkoušení varné konvice na 12V / 200W, jsem toto zavrhl jako nevhodné řešení.
Nyní používáme varnou konvici na 220V / 1500W, která vaří za 3 minuty. Vše z akumulátorů a měnič.
Solární panely vše rychle dobijí, tedy pokud alespoň část dne svítí sluníčko.!e
Snad nikoho tím dodatkem o solárech nenaštvu, že tady je téma o vaření a zavařování.
Jen jsem chtěl uvést, že se dá péci na elektrice bez přípojky.:_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,335 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20642 sekund | Průměrně za: 0.20642 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.46MB/4MB