Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
D
domorodecNováček
Přidáno před 7 let
Celý půlrok tu nikdo nic nepřipsal,tak nevím,zda bude ještě aktuální.V Týnci n.Lab.,(07.-09.10) Avia 30 (domorodec,bílá s modrým pruhem nahoře i dole) bude k ochutnání vlastní,domácí vepřová konzerva. Natisknu a přivezu i recept.
Franta
FeromontFeromontČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

domorodec napsal:

Celý půlrok tu nikdo nic nepřipsal,tak nevím,zda bude ještě aktuální.V Týnci n.Lab.,(07.-09.10) Avia 30 (domorodec,bílá s modrým pruhem nahoře i dole) bude k ochutnání vlastní,domácí vepřová konzerva. Natisknu a přivezu i recept.


Aktuální téma to určitě je.Hotová jídla zavařuji bez problémů. Vepřovku ráda ochutnám a přiučím se.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Vyzkoušeli jsme guláš podle tohoto receptu a u stolu panovalo všeobecné nadšení.
A kdo by si ho chtěl dát se šesti třeba v Chorvatsku na pláži k obědu , tak zavařit určitě půjde. :_

https://video.akt...position-3


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
firemanfiremanČlen
Přidáno před 7 let
ja som tiez skusal zavarat ale vsetko sa mi pokazilo-som z toho znechuteny.precital som navody-recepty a kazdy to robi inak, ja to chcem robit v malom,napr. ostane nam doma trocha gulasu sup do dvoch poharov,potom do rury a zavarit.-a nefunguje mi to. zavaral som v rure pri 120st. cca.hodinu ako pisali na nete. v plechu s trochou vody. Ale zatial nikto mi nevie presne povedat co nemoze byt v jedle aby vydrzalo-jedny pisu ze nemoze byt smotana,dalsi ze majoran. som z toho mimo.moja mama volakedy zavarala zabijackovu kapustnicu cca.50 poharov vonku v kotli a mali sme to aj dva roky,tak kde robim chybu?
Hana a HonzaHana a HonzaČlen
Přidáno před 7 let
Trouby, myčky a podobné záležitosti na zavařování nefungují spolehlivě. Vyzkoušené je zavařování v hrnci, zcela ponořené do vodní lázně a to 2x. První den 1 hodinu, teplota 90 stupňů, nebo v normálním hrnci občasné probublání. Po hodině vyndat z hrnce. Po 24 hod., kdy se rozběhnou možné zbývající bakterie, zavařím znovu 1/2 hod. Konzumováno i po roce bez následků, čemuž se mi nechtělo z počátku moc věřit.
Honza a Hana
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 7 let
Dříve jsem leta používala klasický zavař.hrnec s teploměrem. Nyní cca3 roky zavařuji v zavař.hrnci s digit. displejem zakoupeném v Lídlu /cena 1990,-kč/ a prozatím nic se nekazí. Jarka:_
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Na delší cestu do Norska jsem s pomocí kamarádky, která má letitou zkušenost, zavařila několik sklenic vepřového masa jako rezervu. Je to výborné, ani jedna sklenice se mi nezkazila a dvě co zbyly vozím už půl roku stále sebou. Maso po otevření má krásnou barvu, hezky voní a lze ho použít na vše možné. Do omáčky nebo rovnou na chleba.

Zavařené vepřové maso ve sklenici od Milušky z Chmelné

Vepřové maso ( plecko, krkovice, kýta ) – dle potřeby a množství požadovaných sklenic + vepřová kůže ( použila jsem vepřová kolena a stáhla z kůže ) + sůl

Kůže se nařeže na proužky, jeden přijde na dno sklenice a druhý navrch na maso. Nakrájím vepřové maso na kusy a pěstí, silou zatlačím do sklenice, lehounce posolím a přidám pár lžic vody, 2-3 lžíce a nakonec proužek kůže. Masa může být maximálně do 2/3 sklenice. Víčka a hrdla sklenic vytřu alkoholem. Miluška používá francovku, ale je možné použít co je u ruky. Rum, vodka. Prý nejlepší je 12 letá whisky. Zavíčkuji a dám zavařit. Na dno hrnce je potřeba dát utěrku a pomalu přivedu do varu. Když je voda teplá, vložím sklenice tak, aby voda dosahovala do 2/3 sklenice. Ve varu vařím hodinu. Sklenice nechám v hrnci dojít a pak vyndám a nechám stát s víčky nahoře. Zavařování opakuji po 24 h ještě jednou také na hodinu. Maso krásně zrůžoví a vypadá, jakoby bylo upečené a je opravdu výborné. Je to vynikající změna a rezerva na cestu. Rozhodně je to lepší než všechny možné masové konzervy z obchodu.

Trocha práce, zkušenosti a ochota přítelkyně a dobrota je na světě.

Miluška ještě dodává, že je velmi důležité, aby se víčka neprotáčely. Sklenice musí být uzavřená tak pevně, že se víčko nesmí ani pohnout. To samé platí i u zavařování paštiky.

Paštiku jsem taky dělala a taky se povedla, tady je kdyžtak recept http://www.bydlik...ne/recepty

Přeji dobrou chuť :g Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj kuchařky B+M jen doplňující otázky.Maso předpokládám syrové ? A prosím o upřesnění jak velký ten proužek kůže nebo proužky nasypat nahoru a dolů? A mohl bych to proložit bůčkem ať to má vitamíny? Způsob zavařovánì známe,provozujeme a funguje.Dík
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím Petře, kůže bylo tak na pokrytí dna o trochu nahoru.... já nevím... zkrátka pruh dolů a nahoru taky tak.... ono to pustí jakoby želatinu.... a je dobrý sos do omáčky.....

Moje maminka totiž kdysi dávno zavařovala na dovolenou do chatek pečené vepřové maso. Jako holka si pamatuji, že to bylo jako dříví, nedalo se to jíst. Maminka to asi taky hodně upekla, nevím, už se jí nezeptám. Miluška nám dala na první cestu dvě flašky a když jsem je otevřela, myslela jsem si, že je to až trošku předuzené. Vonělo to.... vůbec jsem jí nevěřila, že je to syrové maso takto upravené, narvané do flašek a jenom zavařené....... část jsme snědli jen s chlebem a okurkou. Kdybychom se potkali, dám ochutnat.... dvě flašky pořád mám v železné rezervě. Domnívám se, že bůček by tomu vůbec neuškodil.. ještě bych to příště posypala maličko kmínem... to by taky nemuselo být špatné..... kolegyňku jsem přemlouvala, aby vyzkoušela v pohodlí domova hovězí maso, ale ještě se k tomu nedostala.........
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Tak jo Bobeško,proužek si vysvětlím jako tenkou vrstvu a kdyź jsme u toho vzpomínání tak mě ten recept připoměl čínskou vepřovou konzervu která nesměla chybět v teletině na žádném vandru mého ztraceného mládí..Ty dnešní jsou tak pro psa a snad ani to.Vyzkouším jen se musí rozhlédnout po někom kdo to udělà.Pozvání na ochutnávku vyuźiju,schovej.Čau
Z
zigi57Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny a přispívám svou zkušeností se zavařováním. Používám zde uvedený systém zavařování : 1 hodina+ druhý den další hodina. Zavařuji takto nejen vepřové, ale i hovězí maso(nejvíc nám chutná kližka nakrájená na kousky).Zavařuji již tak třetí rok pro pobyt ve Španělsku, kde jsme zhruba 4-5 měsíců. Zavařeniny máme uloženy v karavanu pod postelí a zažili jsme zde i 40st. vedra, mnohdy dovezeme sklenky ještě i domů, kde je zkonzumujeme až na podzim, t.j. cca 3/4 roku od zavaření. Za celou dobu se nám zkazila pouze jedna vepřovka.
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím Zigi.... mohu mít podobný dotaz? :D To hovězí maso použité do flašek je syrové???? Můžeš napsat postup???? Nebo alespoň, v čem se to ode mne liší... moc děkuji. Vepřové je přeci jen drobet mastnější, tučnější, a ještě mu pomohu kůží, ale hovězí??? Bojím se, aby to nebylo tuhé a suché.....!j napiš prosím, jak to děláš - děkuji.... :x
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Z
zigi57Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj Bobeško, mám vyzkoušené hovězí zadní i kližku a jelikož ta kližka se mi zdála lepší, tak jsem u ní zůstala i tento rok. Recept na zavařování mám načtený od tebe - potažmo tedy tvé kamarádky, jen tam k vepřovému vůbec nedávám kůži a je to i tak v pohodě. Na hovězí mám úplně stejný systém- dám do sklenice menší lžičku soli, manžel Zdeněk nakrájí maso na kostky, dá do sklenic a mým dalším úkolem je podlít vodou. Důležitý krok očištění vyvařených víček slivovicí Zdeněk zatrhnul, takže čistím Alpou. Nám se zdá, že kližka je moc dobrá, ve sklenici to pustí šťávu, která fajn szulcovatí. Děláme na náš výjezd vždy 2/3 várky vepřového a 1/3 hovězího a zatím spokojenost. Jen je zajímavé, že víčko od hovězího ani můj silný Zdeněk nemůže ani za nic povolit, takže ho bohužel zničí propíchnutím.
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím Zigi a mám velkou radost, že recept funguje. Děkuji za upřesnění na zavařování hovězího masa.. Do Španělska se snad taky jednou dostaneme, tak doufám, že se tam někde setkáme :g . Užívejte a mějte se moc a moc krásně :_
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
patapataČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fireman napsal:

ja som tiez skusal zavarat ale vsetko sa mi pokazilo-som z toho znechuteny.precital som navody-recepty a kazdy to robi inak, ja to chcem robit v malom,napr. ostane nam doma trocha gulasu sup do dvoch poharov,potom do rury a zavarit.-a nefunguje mi to. zavaral som v rure pri 120st. cca.hodinu ako pisali na nete. v plechu s trochou vody. Ale zatial nikto mi nevie presne povedat co nemoze byt v jedle aby vydrzalo-jedny pisu ze nemoze byt smotana,dalsi ze majoran. som z toho mimo.moja mama volakedy zavarala zabijackovu kapustnicu cca.50 poharov vonku v kotli a mali sme to aj dva roky,tak kde robim chybu?

Základem je mít vše sterilní tj. Sklenice, víčka naběračku prostě vše s čím přijde jídlo do styku. Já to vyvarim v hrnci. Poté vše ještě vařící naleji do sklenic a uzavru víčkem a hned ponořím do hrnce s vodou a ještě jednou vařím 20minut. Poté nechám vychladnout. Podle mě buď špatně dezinfikujes sklenice nebo jídlo málo provaris. Sorry za překlepy píšu z mobilu.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Sterilizovat cokoliv z jídla pouze 20 minut je velice málo a ukrutná troufalost. Od r. 1980 si vyrábíme hotovky, téměř přesně takové, jaké se dají koupit. Hotová jídla, na co si kdo vzpomene. To že musí být vše čisté je předpoklad. A další předpoklad je usmrtit teplem po dlouhou dobu všechny bakterie v jídle, které se tam dostaly např. ze vzduchu, nedělám to přece ve vzduchoprázdnu. Po uzavření zavařuji ve vařící vodě, sklenice do 3/4 ponořené a pod pokličkou po dobu nejméně dvě hodiny, já si ještě přidávám půlhodinu, abych měl jistotu, že ty dvě hodiny počítám od doby, kdy už je obsah ve sklenici prohřátý. Nikdy se nic nerozvařilo, vlastně do sklenic vkládám jídla, která se mohou okamžitě konzumovat ještě před zavařováním. A nikdy se nám nic nezkazilo, vyjma prvního roku něco, kdy jsme to zavařovali jako okurky, tzn. těch 20 minut.
Čánek o tom mám na stránkách Caravan clubu Olomouc, tam jsou i obrázky. Jídla mají trvanlivost čtyři roky, jako tovární výrobek při pokojové (špajzkové) teplotě, ale potmě.
Čáo, Pepa
2
2retroČlen
Přidáno před 7 let
moje malá rada podle které cestujeme po republice. Uvařené jakékoliv jídlo dám do sklenice pod víčko asi na 4 min. do mikrovlnky, bez problému vydří v lednici i celý týden. Synovi taklhle dávala snacha jídlo na cesty i po světě - řidič zájezdů.
HribHribČlen
Přidáno před 7 let
Do mikrovlnky s víčkem??? Pak ale jen se skleněnými víčky, ale pak i bez plechových spon!! Jinak mikrovlnka zacvičí se vším kovovým a kov začvičí s mikrovlnkou!
Václav (Hřib), Jitka + svišťata: Šimon, Tobiáš a Anička
2
2retroČlen
Přidáno před 7 let
ahoj - zdravím všechny. Všechna víčka omnia nejsou kovová - vůbec nic se nestane -zkuste a uvidte - hlavně za krátkou dobu je vše hotové
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Hrib napsal:

Do mikrovlnky s víčkem??? Pak ale jen se skleněnými víčky, ale pak i bez plechových spon!! Jinak mikrovlnka zacvičí se vším kovovým a kov začvičí s mikrovlnkou!


Opravdu do MT to jde take. Ja jsem tak zavarovala manželovi jídlo na cesty. S tím, že jsem plechova víčka se sponou zakryvala plastovou miskou. Nekdo pouziva pouze sroubovaci vicka a nic neprikryva . Asi bych to nevidela na rocni skladovani jako u klasického zavarovani, ale 3-4 týdny máme vyzkoušené.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,734 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26708 sekund | Průměrně za: 0.26708 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB