Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:

Cibule musí v základu pouze zesklovatět... Největším hříchem při přípravě guláše je když se cibulka při restování nechá zhnědnout. :_


Přimlouval bych se na hov.gulášek za cibulku přinejmenším do růžova, hlavně ji nespálit! Ale jestli rád sklovatou....:|

Na zavařovačku dělám gulášek klasiku /cibulku růžovou, skoro světle hnědou/, nezahušťuji moukou, zavařím bez, na místě přivedu k varu, vedle v kastrolku vysmažím na drobno kousek špeku
a nakrájený kus ostřejší klobásy, zasypu moukou, vzniklou světlou jíšku zacáknu vodou, nebo pivkem, šup s tím do guláše, provařím a mám zahuštěno. !M Zavařovat s moukou se bojím.
Může se to zdát jako komplikace, ale kdo má vaření jako hóóóby a není líný se najíst, ten pochopí! :he
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Zdendo, mouka Ti nic neudělá, mouka na to nemá vliv, kažení jídel mají na starosti bakterie, pokud je tam nenecháš v tom jídle, tedy hnilobné a kvasné bakterie, t.j. musí dlouhým pobytem (2 h) při 100°C všechny zdechnout, a pokud je to uskladněno alespoň v nějaké tmě a při teplotě do 26°C, tak životnost jako od HAMÉ, nejméně čtyři roky, a pak je to jedlé taky. Je to plnohodnotná konzerva. Vždyť v konzervárnách to dělají naprosto stejným způsobem. Pokud se mouka při přípravě dobře (tj. dlouho) provaří, tak pak v jídle ani nezřídne a ani nezhoustne, tzn., že škrob musí být dobře varem rozštěpený (a tím i dobře stravitelný). Zavařuju jídla už od r. 1980, podrobný článek na stránkách CC Olomouc při AKČR. Oběd v karavanu pak během 10 minut. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 25.02.2016 15:25, před 8 let
Petr071Petr071Člen
Přidáno před 8 let
Jen bych podotknul, že sterilizací při 100 C se zničí živé bakterie, nicméně ty ve sporách přežijí až do 120 C. Řeší se vícenásobnou sterilizací (tyndalizace) po 24 hodinách 30-45 minut při 100 C. Pak lze konzervu uchovat i několik let. To jen pokud chce mít někdo 100% jistotu :)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa
Doskocil Připojili následující obrazek:
100_2692-002.jpg 100_2691.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Tam je i smetana ?
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 8 let
Ted byly akce :^na vepř. maso v Bille, Penny, Kauflandu, tak také budu zavařovat nějaké to masíčko i dříve než před odjezdem. Budu dělat závitky, něco jako klas.ptáčky!j.To máme moc rádi. Dělám ty závitky také z vykoštěných kuřecích stehen a je to výborné. Pepo tak at se daří :ga jde ti to pěkně od ruky. :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

TomTP napsal:

Tam je i smetana ?

Ahoj, smetana tam není, jen trochu másla na zjemnění chuti, máslo v každém jídle udělá zázrak. Smetana je pro diabetiky zakázaná surovina. Zásada je sacharidů přesně, ani méně, ale ani více, na toto množství je vlastně vypočítaná dávka inzulínu, tuků málo, bílkovin (masa) taky málo.
Množství na 24 hod: 175 g sacharidů (škroby, ráno, v poledne a večer např. 85 g chleba na každé jídlo), 50g tuků (nenasycené) a 75 g bílkovin. To teprve každý diabetik pozná, jak maličko stačí, aby žil. Diabetik, který tomu nevěří a cpe se jídlem, tak z něj pomaličku postupně uřezávají (z nohou), až nakonec umře. A zdravý, který jí třikrát tolik, než kolik stačí k životu, tak má třicet kilo nadváhu.
Čáo, Pepa
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_


A existuji jeste prodejny Nuceny vysek, nebo takovy maso prodavaji uz jen supermarkety ?:x

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_


A existuji jeste prodejny Nuceny vysek, nebo takovy maso prodavaji uz jen supermarkety ?:x

.






Tušil jsem, že se tu objeví nějaký majitel farmy.
Ne každý si může dovolit králíkárnu a p....ý dvůr.
Anebo škodolibost vegetariána.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_


A existuji jeste prodejny Nuceny vysek, nebo takovy maso prodavaji uz jen supermarkety ?:x

.






Tušil jsem, že se tu objeví nějaký majitel farmy.
Ne každý si může dovolit králíkárnu a p....ý dvůr.
Anebo škodolibost vegetariána.



Bohuzel majitel farmy ne a bohudik vegetarian taky ne.
Ale lepsi maso se da preci koupit u znameho reznika nebo farmare. Ale nechci zpochybnovat ze nakup v kolne muze byt pohodlnejsi a ze i lovci slev si prijdou na sve.:_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Vepřová kýta, kterou jsem koupil za 90 Kč -0,1 se při vaření svařila na 66% syrové hmotnosti, krásné libové masíčko. Mám ale jiné zkušenosti, že se to levnější svaří až na 52% syrové hmotnosti, i když vše zůstane v té máčce. Otázka je, jestli je to voda a vývar z masa, nebo vývar z masa. Ničeho nelituji. Každé jednotlivé vaření = moje kalkulace a výpočty, což mi není cizí, takže mám naprostý přehled. Čáo, Pepa
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 8 let
Pepo Kaufland měl ted akci -vepřová plec 1kg/59,-kč. Baleno po 3,3 kg. A počítáš dobře, jen tak dál:_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

petr a jarka napsal:

Pepo Kaufland měl ted akci -vepřová plec 1kg/59,-kč. Baleno po 3,3 kg. A počítáš dobře, jen tak dál:_Jarka

Ahoj, jenomže já už ty hotovky nemám kam dávat, a ještě mám 2,5 hovězího a přes kilo vepřového v mražáku. Tak se na akce raději nedívám. V Tescu měli taky v. plec za 59.9 , přijel jsem tam, ne schválně, byl jsem "u doktora", do Přerova a zp. mě to stojí 50 v českých, pokud tedy nejedu na elektrokole, to je jen za 1 Kč a 30 haléřů, a tak jdu tam o půl dvanácté, a řekli, že až zase zítra. Proto jsem koupil tu kýtu v Kauflu.
Čáo, Pepa
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_


A existuji jeste prodejny Nuceny vysek, nebo takovy maso prodavaji uz jen supermarkety ?:x

.






Tušil jsem, že se tu objeví nějaký majitel farmy.
Ne každý si může dovolit králíkárnu a p....ý dvůr.
Anebo škodolibost vegetariána.



Bohuzel majitel farmy ne a bohudik vegetarian taky ne.
Ale lepsi maso se da preci koupit u znameho reznika nebo farmare. Ale nechci zpochybnovat ze nakup v kolne muze byt pohodlnejsi a ze i lovci slev si prijdou na sve.:_


Já zase nechci zpochybňovat sponzoring "známého řezníka" v domnění, že koupí toho dražšího mám něco lepšího obzvláště když vidím jak auto z masem po složení půlek pokračuje dál v rozvozu třeba do kolny zn. Globus. Nechci brát nikomu iluze z pocitu kolem kouzelného slůvka "domácí". Já ty iluze stratil po náhodné návštěvě takové farmy, kde právě probíhala "domácí zabíjačka" dvou dvěstě padesáti kilových prasnic (jak asi starých ) s následným prodejem. Mně až tak v té velkogaráži nevadila kulisa traktoru, kombajnu a několika archaických strojů ale dva maníci ohánějící se plácačkami na mouchy. Byl konec května.
Ale už nechci dál plevelit, pěkně se rozvíjející, vlákno.:_
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 8 let
Lado on i ten známý soukromý řezník nedělá vždy vše tak jak se má.Možná i on se občas dostane k masu-tzv.nucený výsek. A kdo to pozná, raději to snad ani nechci vědět. A když jsem četla příspěvky zastánců návštěv restaurací, nejen u nás v Česku, tak nevím. Občas také navštívíme restauraci, když není nic jiného po ruce. A vždy mám chut se podívat kde se pro nás jídlo připravuje ale to bohužel není možné. Tak si vzpomenu na ANO ŠÉFE a stačí se podívat na to co objeví v zákulisí většiny kuchyní. Humus, hnus:o a prasárny co se v těch kuchyních děje. Divím se těm majitelům restaurací, kde berou tu drzost a vůbec lezou do televize, když tam mají špínu a plesnivé jídlo:(. Kdo po takovém pořadu jim tam půjde, jen blázen? Na druhou stranu určitě existují i dobré restaurace ale jak je poznat? Tak to si raději udělám na cesty jídlo svoje a opravdu vím co a z čeho jsem si uvařila. Je to jen můj názor a nevadí mi, když má někdo jiný opačný názor . :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
Samozřejmě souhlas ale s tím rádoby Šéfem nesmíš vše věřit. I tento pořad má svůj scénář a režiséra. Vše je o penězích a jak známo pro prachy lidé udělají všechno. Viz výměna manželek.:_
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, v Kaufu měli kýtu za 90 Kč - bez desetníku, (nekupto) tak jsem dnes vařil vepřové po myslivecku, a hned 24 diabetických porcí - celkem 2,4 kg vloženého masa. Na obrázcích stručný postup, rovážené maso ve sklenicích, zalito omáčkou, až po sterilování první dávky. Začal jsem ráno, až jsem se vyspal, hotovo bude tak ve 22:30 hod. Čáo, Pepa




Pepo:o v Tescu za 69.90kč !!!!!!!:_


A existuji jeste prodejny Nuceny vysek, nebo takovy maso prodavaji uz jen supermarkety ?:x

.






Tušil jsem, že se tu objeví nějaký majitel farmy.
Ne každý si může dovolit králíkárnu a p....ý dvůr.
Anebo škodolibost vegetariána.



Bohuzel majitel farmy ne a bohudik vegetarian taky ne.
Ale lepsi maso se da preci koupit u znameho reznika nebo farmare. Ale nechci zpochybnovat ze nakup v kolne muze byt pohodlnejsi a ze i lovci slev si prijdou na sve.:_


Já zase nechci zpochybňovat sponzoring "známého řezníka" v domnění, že koupí toho dražšího mám něco lepšího obzvláště když vidím jak auto z masem po složení půlek pokračuje dál v rozvozu třeba do kolny zn. Globus. Nechci brát nikomu iluze z pocitu kolem kouzelného slůvka "domácí". Já ty iluze stratil po náhodné návštěvě takové farmy, kde právě probíhala "domácí zabíjačka" dvou dvěstě padesáti kilových prasnic (jak asi starých ) s následným prodejem. Mně až tak v té velkogaráži nevadila kulisa traktoru, kombajnu a několika archaických strojů ale dva maníci ohánějící se plácačkami na mouchy. Byl konec května.
Ale už nechci dál plevelit, pěkně se rozvíjející, vlákno.:_



Vono Lado ve finale ten cenovy rozdil je minimalni. A na mysli jsem mel znameho reznika ci farmare v pravem slova smyslu. A kdo hleda ten najde, jen se musi chtit. Ale tak je to se vsim.:_

Pepo Dosky: kdyz to uz nemas kam davat, tak proc to na privydelek neprodavat? Zajem by urcite byl a neni nic lepsiho nez neco pro zabavu a s laskou delat a jeste za to mit Kacky.:_

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 8 let
Lado určitě se nedá všemu co se v tomto pořadu /nebo podob.pořadech/ odehrává, on to i ten "šéf" občas přehání:x Ale nevěřím, že tu špínu, nepořádek, zkažené potraviny si tam nechá majitel restaurace jen tak naaranžovat. To jen v případě, že chce tu rest.zavřít. V jedné z restaurací v Praze 10 jsme byli před i po vysílání pořadu, s odstupem času/změna majitele, rekonstrukce/. Také to není jen o tom jak ta restaurace vypadá ale i o personálu a jaké mají kuchaře. Rozhodně jsou i dobré a slušné restaurace a ty do těchto pořadů nepůjdou. Ale toto vlákno je o zavařování masa na cesty, tak budeme dělat to co umíme , co nás těší a baví a na cestách si to s kamarády užijeme:_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

petr a jarka napsal:

Lado určitě se nedá všemu co se v tomto pořadu /nebo podob.pořadech/ odehrává, on to i ten "šéf" občas přehání:x Ale nevěřím, že tu špínu, nepořádek, zkažené potraviny si tam nechá majitel restaurace jen tak naaranžovat. To jen v případě, že chce tu rest.zavřít. V jedné z restaurací v Praze 10 jsme byli před i po vysílání pořadu, s odstupem času/změna majitele, rekonstrukce/. Také to není jen o tom jak ta restaurace vypadá ale i o personálu a jaké mají kuchaře. Rozhodně jsou i dobré a slušné restaurace a ty do těchto pořadů nepůjdou. Ale toto vlákno je o zavařování masa na cesty, tak budeme dělat to co umíme , co nás těší a baví a na cestách si to s kamarády užijeme:_Jarka
.



OK souhlas. :^:_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,342,359 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30617 sekund | Průměrně za: 0.30617 (0) sekund | Dotazy: 161 | Použitá paměť: 2.54MB/2MB