Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaké máte zkušenosti s vytápěním karavanu elektrikou?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaké máte zkušenosti s vytápěním karavanu elektrikou?

Poslední aktualizace před 6 let
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všem, s dotazem.
Jaké máte zkušenosti s vytápěním karavanu elektrikou? jaký máte zdroj a kolik vatů. líbil by se mi olejový radiátor, na internetu jsem našel asi přímotop určený do karavanu. problém určitě je v přechodových odporech a kvalitní prodlužce. Nikoho nenavádím k takovému topení bez předchozí revize, protože já jsem po zakoupení karavanu předělal 50% svorek a kabelů. a tady byla věcná připomínka, že karavan nevyhoří,ale za 5min shoří.
Vlada
Upravil Fun dne 24.11.2008 16:59, před 15 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Ahoj, my topíme obyčejným přímotopem 700W, 1200W a 2000W ze supermarketu cca za 550Kč. Samozřejmě jenom v kempu, když už platíme 80Kč za přípojku.
Na divoko pouze plyn.
Fun
Smile
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 15 let
Moje zkušenost, elektrikou přitápím pouze do 10 nad 0 olejovým radiátorem.Pokud je pod 0 ,topím plynem a to z důvodu,že nezamrzá WC,nádrž s vodou,boiler atd.Toto mám na mysli-léto-zima.Pokud se rozhodneš pro elektr.vytápění,buď olej.radiátor(koupen v TV shopu okolo 400kč ,někteří ho máme už 2roky a bez problému),anebo v SRN radiátorek se spirálou a stavitelným rozfukem,taktéž dobrý výkon ,cena 10 e.Vše na 230V ,tak máš o čem přemýšlet.
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
bydlíka nezazimuju, nechávám elektrikou temperovat na plus pět. perfektní, bez vlhka, bez zatuchliny. elktrikou. je napojená na rozvod. pokud chcete plnohodnotně topit elektrikou místo plynu a máte rozfuk, tak volit ultraheat

FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Ultraheat se mi jeví, jako ideální řešení. Navíc bych přidal ještě vytápěné koberce. :_
www.caravan24.cz/images/ultraheat.gif
Fun
Smile
Upravil Fun dne 13.11.2009 19:00, před 14 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
no právě, jde o to, dostat teplo všude. teď nemme problém, neb máme radiátory, ale s rozfukem to chtělo přemýšlet...
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

fun napsal:
Ultraheat se mi jeví, jako ideální řešení. Navíc bych přidal ještě vytápěné koberce. :_
www.caravan24.cz/images/ultraheat.gif


teplá podlaha je to nellepší,ale díval jsem se na vytápěné koberce 60x90cm 250w 3000kč
Upravil Fun dne 27.01.2009 12:06, před 15 let
vladazvladazČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

vlhynek napsal:
teplá podlaha je to nellepší,ale díval jsem se na vytápěné koberce 60x90cm 250w 3000kč


zkoušel jsi www.terko.cz ? Menší výkon, než píšeš, ale nižší cena...
O
oldaČlen
Přidáno před 15 let
zkus se kouknout na ...http://www.terko.cz/eshop/
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Udělal sem si sám na topení Truma sem si přidělal 5 kusů spirál ze zářiče tuším že má jeda každá 800W pám to přidělaný zezhora na výměníku .Funguje to super zapínám si je jak chci a normálně to nasává rozfuk takže kdýž je proud tak to zapnu a je to stejný jako kdž jedu na plyn.
VlciVlciČlen
Přidáno před 15 let
Jestli tuto diskuzi sledují i provozovatelé kempů, jak přecházíme na přitápění s elektrikou, tak už určitě přepisují ceník, a určitě né směrem dolů. Problém bude až v noci vypadnou jističe v celým kempu, to pak bude zima i těm kdo topí plynem. I takovou zkušenost mám.
M
matusČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

Vlci napsal:
Jestli tuto diskuzi sledují i provozovatelé kempů, jak přecházíme na přitápění s elektrikou, tak už určitě přepisují ceník, a určitě né směrem dolů. Problém bude až v noci vypadnou jističe v celým kempu, to pak bude zima i těm kdo topí plynem. I takovou zkušenost mám.

Vyriešilo by sa to, keby sa v kempoch platilo len za skutočný odber elektriny. Žiaľ, vo väčšine kempoch sa platí paušal, ktorý je stanovený tak, akoby aj v letných horúčavách každý karavan využíval elektrinu na kúrenie 24 hod. denne... Aj preto, keď sa už karavanisti pripoja na elektrinu, chcú reálne odčerpať elektrickú energiu tak, aby sa im vrátilo aspoň okolo 30 percent z vynaloženého poplatku.
Ešte dodám, že my berieme elektrinu len vo výnimočnom prípade, a vtedy, keď je sú "ľudské" poplatky. A to nie preto, že som škrob, ale proste nerád platím, a to nielen v tom prípade, za to, čo v podstate využijem tak na 10 percent...
Prepáčte, že som trošku odbočil od danej témy.
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Já to mám hlavě když stojím u baráku abych to moh temperovat.Jinak v Rakousku má každej svůj jistč takže může připojit jen co mu unese.Tak se to týká jenom jeho né celího kempu.Ale je to asi jak kde.
V
vhmNováček
Přidáno před 15 let

Citovat

vladaz napsal:

Citovat

vlhynek napsal:
teplá podlaha je to nellepší,ale díval jsem se na vytápěné koberce 60x90cm 250w 3000kč


zkoušel jsi www.terko.cz ? Menší výkon, než píšeš, ale nižší cena...


Pro podlahové vytápění by příkon měl být relativně nízký - tak, aby teplota podlahy (koberce apod.) nepřesahovala 30°C, optimální je 25-27°C - ale ve větší ploše.
Výkon 245W mají koberce Terko ve velikosti 60x200cm (což je zhruba chodbička karavanu) - viz http://www.terko.cz/eshop/show_cat.ph...p?catid=23 .
Přestože povrchová teplota není vysoká, člověk má pocit příjemného tepla, i když celkově je v karavanu třeba o 4°C méně - právě proto, že cítí teplo od nohou.
Terko vyrábí koberce na míru, ale dodává i samotné fólie - buď v šíři 50, nebo jen 25cm - pro různá zákoutí, nebo třeba vyhřívání schránky na plynové bomby apod.
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj všem, do nového roku přeju vše nejlepší! Před vánocemi jsem si nechal do karavanu namontovat elektrické přitápění TRUMA Ultraheat a letošní silvestr jsem ho měl možnost poprvé otestovat. Musím se ale přiznat, že si s tím moc nevím rady. Díval jsem se do návodu, který mi taky moc nepomohl. Je napsaný hodně jednoduše a jen popisuje ovládání. Pokusím se tedy zeptat Vás.

Po příjezdu do kempu jsem nejprve spustil Ultraheat. Nevěděl jsem, kolik vydrží přípojka, tak jsem zapnul nejdříve 500, potom 1000 a nakonec i 2000W. Na termostatu jsem jsem nastavil 7 až 8 (z celkem devíti) a po chvilce pustil i ventilátor. Za chvilku byl cítit rozfuk teplého vzduchu. Potřeboval jsem ale víc, tak jsem přidal i plyn. Prodejce říkal, že může fungovat oboje. Topení topilo super. Když se karavan vyhřál, odcházeli jsme do bazénu a já vypnul plyn a nechal běžet elektriku na 2000W a termostat 8. Rozfuk byl stále teplý (byl rozehřátý plynem). Když jsem se vrátil asi po 4 hodinách zkontrolovat topení, foukal jen studený vzduch. Během noci jsem topil plynem s tím, že topení nefunguje. ¨

Druhý den ráno jsme odcházeli do bazénů, tak jsem zapnul topení na elektro a pustil rozfuk s tím, že to ještě vyzkouším. Při odchodu foukal teplý vzduch a já předpokládal, že to zase jen dochází rozehřátí plynem. Za delší dobu jsem se přišel kouknout a vše fungovalo super a karavan byl vytopený. Když jsme přišli večer, přítopil jsem tak, že jsem ještě přidal plyn.

Před ulehnutím do postele jsem plyn vypnul a nechal běžet pouze elektřinu. V noci nás probudil chlad, foukal jen studený vzduch.

Vůbec tomu nerozumín. Dokáže mi nějaký uživatel vysvětlit princip fungování? Mám pocit, že topení nespíná po topení plynem. Ale proč? A jaký zvolit způsob, aby se zaplo? Dík moc za odpovědi.

Řešením je reklamace, ale co když to jen nechápu :x

Milan:_

Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
Ultraheat je prima věc. Mám s ní zkušenosti už z karavanu rodičů (mají toto topení cca 5 let) tak z karavanu mého - poslední rok.

Funguje tam termostat, který natvrdo zapíná a vypíná. Tudíž se někdy stane, že topení je studené - termostat vypnul, protože bylo již dost teplo. Zapne zas až když teplota klesne.

My používáne cca stupeň 7 - ideální na spaní, v karavanu je okolo 25°C. Ale záleží na tom, jak jste zvyklí.

Jinak mám zkušenost - tento týden ze Sedmihorek - že když teplota venku klesne na cca -10°C, Ultraheat ani na 2000W nestačí prostor vytopit.

Já osobně, když přijedu do "studeného karavanu" zatopim pořádně na plyn, do toho ještě pustím v karavanu klasický přímotop. Po hodině je uvnitř teplo, přímotop uklidim a pouštím Ultraheat.

Plyn tedy používám k topení jen minimálně. Když v kempu platím 80,-kč za elektriku za den, nevidím důvod, proč si plácat už tak drahý plyn.

Jinak přímotopy jako takové se mi v karavanu moc neosvědčily - stálé přeskakování a hlavně "nemožnost" rozfuku vzduchu - takže v jednom rohu karavanu zamrzal záchod a v druhém rohu byla sauna.

ahoj Zbyněk
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Zbyňku,
dík za reakci. Říkal jsem si, že v tom bude nějak namočený ten termostat, který topení vypne nebo nesepne, protože je díky plynu roztopené nad nastavenou teplotu. Nechápu ale, že nás pak v noci probuila zima a foukal jen studený vzduch. Že to ten termostat nesepnul.

Milan
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
G
GULIČlen
Přidáno před 15 let
Doporučil bych ti se pořádně zamyslet nad termostatem.Jestli je někde v koutě např. v kuchyni kde se drží teplejší vzduch,nebo "fouká" teplejší vzduch od lednice-myslím teplo ze zadní části tak prostě termostat spíná špatně. ¨Dal bych termostat níž k podlaze,aby reagoval na větší chladno.Určitě to vychytáš,žádnej problém v tom nehledej.
ZbynekZbynekČlen
Přidáno před 15 let
Ano, souhlasim. Možná bude chyba v umístění termostatu - čili "ovládací krabičce". Já jí mám v úrovni očí u dveří.
Jinak Milane, je možné, že jste se probudili pár vteřin před sepnutím. Občas se mi to taky stane, že v noci vstávám a přidávám teplotu. Ale je to jen o vychytání a naučení se manipulovat se stupnicí. Pak je taky pochopitelně prodleva mezi zapnutím termostatu a chvílí, kdy teplný vzduch začne proudit...
Upravil Zbynek dne 04.01.2009 21:39, před 15 let
SvitavaciSvitavaciČlen
Přidáno před 15 let
Nejsem provozovatel kempu, ale nedá mně to, abych trochu upřesnil představy o cenách za topení elektřinou. Je-li -10°C, 2kW na vytápění nestačí, topení bude tedy zapnuto nepřetržitě. Sazbu může mít každý kemp jinou, ale průměrně to bude 4 Kč/kWh. Za celý den to je 48 kWh a tudíž 192,- Kč. To jenom pro ty, kterým se zdá 80 Kč/den moc. Mít kemp, účtuji 10 Kč paušál + 5 Kč/kWh, něco přece musím mít na režii přípojek. Pak by všichni rychle pochopili, že vytápět elekřinou je docela luxus - výše uvedený případ topení by "u mě" vyšel na 250,- Kč/den...
Do nového roku přeji všem hodně příjemných a teplých dnů v bydlících!
Břeťa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,718,342 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25117 sekund | Průměrně za: 0.25117 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB