Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nosič kol, zadní: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nosič kol, zadní

Poslední aktualizace před 6 let
P
pigyČlen
Přidáno před 11 let
Máte někdo zkušenost s montáží nosiče kol (zadní), uvažuji o dokoupení a namontování na Adrii.
Jaká jsou rizika a klady, dá se to zvládnout svépomocí?

Děkuji za odpovědi, pigy:c
priborjpriborjČlen
Přidáno před 11 let
Svépomocí se dá namontovat, nevím jestli to máš na adrii přívěs nebo obytné auto. Já jsem měl zadní nosič na přívěsu, ale po dvou sezónách jsem ho přebudoval dopředu. Sice vzadu má výhodu že můžeš do kastlíku, ale jednak na kola nevidíš za jízdy(a při couvání) , dál mi to houpalo s karavanem (prodloužení páky) a musel jsem mnohem víc zatěžovat předek (a tím kouli). Jízda s koly vzadu příjemná nebyla. Pokud to jen trochu jde, je to lepší u přívěsu vpředu
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, možná trochu mimo téma, ale já mám problém ten, že můj karavan TEC 500 je těžký na předek, a abych dodržel 50 kg na kouli, tak křesla, židličky musím nakládat na zadní sedačku "U" sezení do deky, aby se nepodřelo čalounění, koberec do verandy (předstanu) pod stůl, a vůbec, co nejvíc toho dozadu. Mi by kola vzadu tuto nevyváženost určitě vyřešila. Čáo, Pepa, r. a v.
P
pigyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

pigy napsal:

Máte někdo zkušenost s montáží nosiče kol (zadní), uvažuji o dokoupení a namontování na Adrii karavan.
Jaká jsou rizika a klady, dá se to zvládnout svépomocí?

Děkuji za odpovědi, pigy:c
vojskovojskoČlen
Přidáno před 11 let
Instalace neni nijak narocna. Je to tak na 1-2 hodiny.
Ja montuju nosice Fiamma a na zadek je vyborny CARRY BIKE PRO ktery rozsiris az na 4 kola a je vyskove stavitelny.
Dulezite je zkontrolovat jak pujdou potom otevirat okna na zadku a vymerit aby ti nesly srouby uvnitr do nejake pricky nabytku. Kdyz pujdou dovnitr nabytku tak to nevadi ale hlavne netrefit pricku. Pokud nebudes nosic sundavat tak doporucuju vyndat ze zadniho okna stavitka protoze pak bys okno asi nemusel zavrit.
Drzak je na vysku stavitelny. Pokud to pujde tak to vysun co nejvice aby pri zatizeni pusobila paka na co nejvetsi plochu ale bacha at ti nosic nebo kola potom nezakryvaji zadni svetla.
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
Já mam s zadním nosičem špatne skušenosti.Je to kyvadlo.Na oji o kolech nevím.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
masamiramasamiraČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj karavanisti,řeším stejný problém. Taky chci namontovat držák na zadek. jen nevím kde má být ukotvený. Nejspíš nahoře nad oknem v liště a pak spodek podle mě do nějaké příčky.:|
Míra,tři holky a Adria ALTEA
Upravil masamira dne 24.05.2013 18:33, před 11 let
masamira Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
rajanrajanČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
začínám taky a chci dát nosič na karavan, chtěl bych na tři kola .
Má někdo skušenosti dát nosič na přední stranu karavanu nad kastlí jak je to na téhle fotografii
rajan Připojili následující obrazek:
p5210010.jpg
masamiramasamiraČlen
Přidáno před 11 let
To není špatný nápad,dát ten nosič dopředu. Zkusím si zvážit zatížení na kouli a budu chytřejší B)
Míra,tři holky a Adria ALTEA
rajanrajanČlen
Přidáno před 11 let
Myslíte, že by se tam vešli i tři kola.
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
Zaleží na delce oje, a ukosení karavanu.Chce to změřit při plnem rejdu,Ja mam povoleno na kouly svisle100kg, takže není problem.Vždy se souprava chová lepe při max zatížení na oj.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 11 let
Při montáži nosiče je důležité aby byl uchycen ve výdřevě, tu je třeba najít, jinak bude uchycení jen v polystyrenu, nepůjde utáhnout, stěna se bude bortit a nosnost taky nic moc.
masamiramasamiraČlen
Přidáno před 11 let
Já mám takový uni nosič,spodek bych dal mezi madla(tam je asi výdřeva). Vršek bych chtěl nad okno do lišty,ale u mého nosiče je na dva šrouby na každé straně. Ta lišta je taky na výdřevě?:|
Míra,tři holky a Adria ALTEA
masamira Připojili následující obrazek:
zda.jpg
Lada a AlenaLada a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
Do lišty se zasouvá kulatina spatkou. čím delší tím lepe.
Láďa + Alena + vnučka Nikola , Karolínka,Viktorka
HonzaMINHonzaMINČlen
Přidáno před 9 let
Už se kdosi ptal v jiném vlákně, ale bohužel to zůstalo bez odpovědi. Jak se pozná, kde je v karavanu výdřeva? Já mám konkrétně Hobby 560 KMF, 2007 a netuším, kam nosič přidělat. Vzadu má sice lištu, ale co jsem viděl fotky na netu, tak do ní to nikdo neupevňuje... Je na to nějaká metoda?
P
PeterLČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

HonzaMIN napsal:

Už se kdosi ptal v jiném vlákně, ale bohužel to zůstalo bez odpovědi. Jak se pozná, kde je v karavanu výdřeva? Já mám konkrétně Hobby 560 KMF, 2007 a netuším, kam nosič přidělat. Vzadu má sice lištu, ale co jsem viděl fotky na netu, tak do ní to nikdo neupevňuje... Je na to nějaká metoda?

Zrovna mám rozobratý ten svoj - pretesňujem predné okno a pokiaľ som celú tu konštrukciu pochopil tak tam kde sa spájajú strešný s čelným plechom máš lištu a tá je naskrutkovaná do výdrevy. Inak určite v lomoch a okolo okien, dverí. Okolo okien to ale nemusí byť veľa - ja mám bočné lišty predného okna široké len 2cm, potom je tam len polystyrén až ku hrane.
Peter, Zuzka a deti
HonzaMINHonzaMINČlen
Přidáno před 9 let
Dík za tip. Říkal jsem si, zda by se nedala využít tato lišta, která má v sobě dvě drážky. Foto zde:

https://lh3.googl...20/012.JPG
https://lh3.googl...20/015.JPG
https://lh4.googl...76/016.JPG
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
minulou sezonu jsem řešil stejné dilema. Nakonec po doporučení jsem namontoval sklápěcí nosič Fiamma na oj a
myslím, že jsem udělal dobře. Po sklopení se v pohodě dostanu do předního kastlíku. Vyvážení karavanu řeším
dokládáním věcí za nápravu. Koupil jsem váhu na zatížení oje a když je nejhůř tak to vyvážím vodou. Nádrž mám vzadu za nápravou. Když jedu někam blízko tak to beru od oka. Na delší trasy to poctivě vyvážím a je to sakra znát.
Karavan se chová o dost klidněji a netahá tak za kouli.
kamaradka7kamaradka7Nováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, právě jsem si koupila starší karavan KIP i s nosičem na kola. Vzhledem k tomu že nikdy na kole nejezdím ráda bych tenhle hliníkový zadní nosič prodala - můžete mi poradit kde to mám inzerovat ? Existuje nějaký web-inzerát na karavanové doplňky ? Díky za rady
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

kamaradka7 napsal:

Ahoj, právě jsem si koupila starší karavan KIP i s nosičem na kola. Vzhledem k tomu že nikdy na kole nejezdím ráda bych tenhle hliníkový zadní nosič prodala - můžete mi poradit kde to mám inzerovat ? Existuje nějaký web-inzerát na karavanové doplňky ? Díky za rady


Nabídni to zde v sekci Burza. Po kliknutí Prodej zadáš Nové téma. Tyto doplňky se zde úspěšně prodají.
http://www.caravan24.cz/forum/post.ph...orum_id=81
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pigy, priborj, Doskocil, vojsko, Lada a Alena, masamira, rajan, jarda77, Miroslav6, HonzaMIN, PeterL, kamaradka7, _P_H_, salash

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,721,718 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23858 sekund | Průměrně za: 0.23858 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB