Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kolik váží váš karavan?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kolik váží váš karavan?

Poslední aktualizace před 6 let
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 11 let
Dnes jsme zažili šok! :x
Jen ze zvědavosti jsme dnes zapřáhli karavan a zajeli na váhu. V karavanu chybí potraviny, náplně (voda v nádrži a WC), 2 kola na oji a snad pár drobností na cestu a pobyt. Auto může táhnout 1 500kg.
Dle výrobního štítku a TP, prázdný vlek 1 140kg, maximální váha 1 350kg, doložnost tedy 210kg. Hmotnost na váze
1 620kg!!!!!!!!! Přeloženo tedy o 270kg!!!! Kde se to vzalo, to tedy nevím, kde se vzalo celých 480kg????
Samozřejmě se nám to nezdálo, tak jsme hned zajeli na jinou váhu, tam nám však navážili přesně stejně. A teď "babo" raď, co vyložit a nechat doma, abychom se dostali na limit, pár věcí lze dát do auta, ale nevím, nevím. Ještě že nás nezvážili při nějaké kontrole na silnici! Asi bychom se nestačili divit. :o
A co vy, jak jste na tom? Možná raději ani nevědět.... !y

Jen by mně zajímalo, co vše je započteno výrobcem v pohotovostní hmotnosti karavanu, přijde mi to, že ho váží ještě bez nábytku a zařízení.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Dnes jsme zažili šok! :x
Jen ze zvědavosti jsme dnes zapřáhli karavan a zajeli na váhu. V karavanu chybí potraviny, náplně (voda v nádrži a WC), 2 kola na oji a snad pár drobností na cestu a pobyt. Auto může táhnout 1 500kg.
Dle výrobního štítku a TP, prázdný vlek 1 140kg, maximální váha 1 350kg, doložnost tedy 210kg. Hmotnost na váze
1 620kg!!!!!!!!! Přeloženo tedy o 270kg!!!! Kde se to vzalo, to tedy nevím, kde se vzalo celých 480kg????
Samozřejmě se nám to nezdálo, tak jsme hned zajeli na jinou váhu, tam nám však navážili přesně stejně. A teď "babo" raď, co vyložit a nechat doma, abychom se dostali na limit, pár věcí lze dát do auta, ale nevím, nevím. Ještě že nás nezvážili při nějaké kontrole na silnici! Asi bychom se nestačili divit. :o
A co vy, jak jste na tom? Možná raději ani nevědět.... !y

Jen by mně zajímalo, co vše je započteno výrobcem v pohotovostní hmotnosti karavanu, přijde mi to, že ho váží ještě bez nábytku a zařízení.


A právě proto jsme s novým autem ještě na váze nebyli :D
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
MilaMilaČlen
Přidáno před 11 let
:) a nepojedu :P
dandykdandykČlen
Přidáno před 11 let
Už to nikdy nedělej, nebudeš se potit při jízdě, pokaždé když uvidíš policajta se neroztřeseš a když vidíš jak mávne tou plácačkou jako že karavan kontrolovat nebude ,(nebude přece ze sebe dělat vola,že nemůže najít vin) a raději jeďte!M,tak nebudeš slyšet ten šutr co ti spadne ze srdce:D:D:^

A tvá druhá otázka co vyložit??? Já vyložil kolíky na stan a měl jsem hned lepší pocit:_:D:D!M!M

Tak že nic !h
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

dandyk napsal:

Už to nikdy nedělej, nebudeš se potit při jízdě, pokaždé když uvidíš policajta se neroztřeseš a když vidíš jak mávne tou plácačkou jako že karavan kontrolovat nebude ,(nebude přece ze sebe dělat vola,že nemůže najít vin) a raději jeďte!M,tak nebudeš slyšet ten šutr co ti spadne ze srdce:D:D:^

A tvá druhá otázka co vyložit??? Já vyložil kolíky na stan a měl jsem hned lepší pocit:_:D:D!M!M

Tak že nic !h


Tak to máš pravdu, kolikrát jsem měl cukání tam zajet, ale když jsem jednou jen tak od oka spočítal náklad v garáži a motal jsem se okolo 500 kg (člun, motor, benzín....) tak mě to rychle přešlo
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 11 let
Co oči nevidí,to srdce nebolí.Takže na váhu nikdy nepojedu. Neb bych se asi také zhroutil.:v
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 11 let
No, mě se zdá,že doložnost na takovou váhu karavanu je dost malá....,nevím ale co máš za karavan a odkud.
Já mám provozní 1070kg, celkovou 1500kg,takže doložnost 430kg.
Zdá se mi to jako uměle snížená celková hmotnost v TP,což se standartně dělá hlavně dovozů.
Jinak jsem se samozřejmě nechal zvážit taky a mám tam dost krámů,včetně 4m žaluzie vody,plynu,bez kol a potravin a navážili jsme 1370kg.
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, svůj karavan vážím pravidelně (kecám, pouze dvakrát). Poprvé (2010) jsem, nebo mi bylo naváženo 1170 kg, může mít 1200 (850/1200). Podruhé (2012) mi navážili 1280 kg, ale nevím, jestli se mnou, nebo beze mne. Je to váha, kde přijede náklaďák, šofér, aniž by vystrčil hlavu, je zvážen také, a při jízdě zpět zase odečten. Jenomže - poprvé jsem vážil skutečně samotný přívěs, podruhé (za dva roky) byl na váze takový frmol, že jsme zvážili celou soupravu, já rychle odjel, odpojil karavan a přijel sem zvážit auto, přitom jsem ale vystoupil, ale nevím, zda kompjůtr to zvážil před, nebo po, neboť je to superautomat. Ale ať je to jak chce, nejsem na tom zase tak zle (tj. nadváha karavanu) podle ostatních. Ale už to vážit nebudu. Nakonec, čím je těžší, tím líp brzdí. Alespoň něco pozitivního. (Kromě tady toho románu). Čáo, Pepa, r. a v.
VlciVlciČlen
Přidáno před 11 let
Jak to vážíte? Zapojený za autem, nebo postavený na kolečku?
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 11 let
Máme již pátý karavan v řadě, a protože jsem byl vždy zvědavý, jel jsem s každým z nich na váhu!! :-( Dopadlo to vždycky stejně hrozně - cca 300 kg nad max.hmotnost přívěsu !!! A když se podívám na dnešní výbavu - nosič + 2 jízdní kola, Mover + baterie, SAT, mikrovlnka, lůžkoviny, forcelta + tyče, kempingový nábytek.... Čím mám karavan odlehčit?? Vyhodit 2 hrnky, nebo si nevzít bundu??? Blbost - 300 kg nejde ničím odlehčit! Chce to koupit pneumatiky dimenzované na 1700 kg, a doufat, že nás nezváží!
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
HorniciHorniciČlen
Přidáno před 11 let
Ahojky, tak já mám váhu prázdného karavanu 663 kg, doložná na 950 kg. Na váhu raději nejezdím a těžší věci se snažím dávat do auta. No, ale s kolama na oji bych se asi do uvedené váhy nevešel. Auto může táhnout až 1200 kg, tak to se snad vejdu.
LUBALUBAČlen
Přidáno před 11 let
Také mě to zajímalo co tahám, tak jsem zajel při návratu z dovolené na váhu a měl jsem 30 kilo nad limit což je hodně slušný. A se dvěme kolama na oji. :D
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 11 let
Já to zvážit byl, polointegráč pro 4+4 s půlkou nádrže a bez vody, garáž a spíž napůl naplněná, ale bez piva a minerálek 3230kg. Osádka +200(2+dítě), voda +100, zásoby + 100, nafta + 50 tj. 3680kg, takže skoro v toleranci, jen bych měl trochu zhubnout( 3500+ 5% tj. 3675kg), přinejhorším upustit vodu. Jen jsem dosud neuchápal, jak někdo může prodávat obytné auto na jízdu a spaní pro 6 lidí do 3,5 tuny. Pokud kdokoli převáží jakoukoli alkovnu se 4mi dospělými( nebo 2+ 2 skorodospělé děti), vybavenou na dovolenou, pak bude přetížená a tučná pokuta vyžadovaná podle tohoto fóra zejména v Rakousku, popř. C řidičák nutný. Měl jsem alkovnu a jednou jsem ji naplněnou na dovolenou nechal zvážit a bez osádky 3530kg ! Lepší je zvážit a vědět na čem jsem, než se nechat nachytat..... . Mirek
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Mirek57 napsal:

Já to zvážit byl, polointegráč pro 4+4 s půlkou nádrže a bez vody, garáž a spíž napůl naplněná, ale bez piva a minerálek 3230kg. Osádka +200(2+dítě), voda +100, zásoby + 100, nafta + 50 tj. 3680kg, takže skoro v toleranci, jen bych měl trochu zhubnout( 3500+ 5% tj. 3675kg), přinejhorším upustit vodu. Jen jsem dosud neuchápal, jak někdo může prodávat obytné auto na jízdu a spaní pro 6 lidí do 3,5 tuny. Pokud kdokoli převáží jakoukoli alkovnu se 4mi dospělými( nebo 2+ 2 skorodospělé děti), vybavenou na dovolenou, pak bude přetížená a tučná pokuta vyžadovaná podle tohoto fóra zejména v Rakousku, popř. C řidičák nutný. Měl jsem alkovnu a jednou jsem ji naplněnou na dovolenou nechal zvážit a bez osádky 3530kg ! Lepší je zvážit a vědět na čem jsem, než se nechat nachytat..... . Mirek


Taky jsem byl na váze a přesně jak píšeš, bez vody, s půlkou nafty, úložnák z půlky naloženej, bez minerálek, bez piva, a též 3230kg. Myslím že pohoda :)
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vlci napsal:

Jak to vážíte? Zapojený za autem, nebo postavený na kolečku?


Najel jsem na váhu, spustil kolečko a karavan odpojil. Pak jsem ještě zvážil celou soupravu bez posádky.
pnoepnoeČlen
Přidáno před 11 let
První výjezd jsem absolvoval na váhu.Váží se po najetí kol karavanu na ocel.desku se zapojeným autem.Mover SAT baterie mikrovlnka nádrž cca 40l plná nádrž wc nosič kol.Max.mám 1400kg měl jsem 1480kg.Bez oblečení a jídla.Ubohá doložnost prázdného pouhých 188kg!Měl jsem obavy,že jsem přetížený,ale po přečtení příspěvků jsem v klidu.Jen mě nesmí zvážit cestou do IT jinak nevím co vyhodím.Takže asi raději nevážit a neřešit:)
LMC Breezer 714G Black Edition
V
Vasek70Nováček
Přidáno před 6 let
Tak jsem rád, že v tom nejsem sám... :)

Příští týden jedeme Chorvatsko a jelikož jsem četl hodně o rakouských "pomahačích a chráničích", kteří jsa vybaveni váhou rádi trénují nebohé kempaře, zajel jsem si na váhu a od té doby řeším, co bych vyndal, jak bych karavan odlehčil.
Na váhu jsem jel uprostřed vylepšování domova na kolečkách, jen jsem vyndal vercajk a manželčinu kuchyňskou bedýnku. Takže mi v něm zůstaly peřiny, 4 skládací židle, skládací stůl a nějaké nádobí - celkem bych to odhadl na cca 40kg. Mám karavan z r. 96 a váhu mám uvedenu jen jednu - 900kg. Váha však ukázala 940kg a to mám vyndanou baterku, telku, sundaná 2 jízdní kola a ve skříni není žádné oblečení. Jak to naplním, tak to šacuji minimálně na 1000kg. Přemýšlím, co bych z karavanu vyndal, co nepotřebuji, ale už takhle jsem ho vážil prakticky prázdný. Našel jsem si na netu, že můj Knaus by měl prázdný vážit 690kg. Není mi jasné, co patří do takto lehkého "prázdného" karavanu - asi ne nábytek, WC a další zbytečnosti.
No, na jednu stranu jsem rád, že tento problém neřeším sám, na stranu druhou mi to při případném jednání s policisty nebude asi mnoho platné. Takže tepová frekvence mi bude při zahlédnutí příslušníků zase o něco víc stoupat... :(
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 6 let
A té tepové frekvence by jsi byl ušetřen, pokud bys na váhu nikdy nejel.:_

Automatické sloučení 01.07.2018 07:30:

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:

Co oči nevidí,to srdce nebolí.Takže na váhu nikdy nepojedu. Neb bych se asi také zhroutil.:v



Mám to úplně stejně.
Tím že karavan zvážím, nic nevyřeším a akorát budu pořád nervózní.:D
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Upravil tuareg dne 01.07.2018 06:30, před 6 let
mafi8mafi8Člen
Přidáno před 6 let
A my se proklínali, že jsme kupovali alkovnu místo přívěsu, že ten by měl určitě větší doložnost. Očividně to vychází tak nastejno... na váze v roce 2016 (při koupi) s alkovnou pro 6 vlastně bez vybavení, bez plynu, bez vody, s půlkou nádrže asi 3200 kg. Kvůli nevyužití jsme sundali tažné, satelit a pár dalších věcí, takže skoro 100 kg ušetřených a tedy skoro dosaženo tabulkové hmotnodti. Na váhu chceme zajet ještě jednou, tak jsme o to více zvědavi. Do Itálie přes Rakousko jsme proto ve třech dospělých jeli mimo dálnici... cesta asi 10 hodin. :D
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mafi8 napsal:

A my se proklínali, že jsme kupovali alkovnu místo přívěsu, že ten by měl určitě větší doložnost. Očividně to vychází tak nastejno. :D


Ono záleží co koupíte za přívěs. Jsou přívěsy s malou, žádnou i dostatečnou doložností. U prvního přívěsu jsem doložnost ještě neřešil, u druhého jsem již trochu prozřel a zjistil že jsem o hodně přes.
Při koupi třetího a čtvrtého jsem již vybíral i podle doložnosti a mám klid.
Do obytky vím že se váhově nemohu vejít.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,818 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28419 sekund | Průměrně za: 0.28419 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB