Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jake vodovodni baterie doporucite (koupekna, kuchyne)?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jake vodovodni baterie doporucite (koupekna, kuchyne)?

Poslední aktualizace před 6 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Už jsme to s Medvědem řešili po telefonu ale zopakuju to:
Pokud má někdo v autě tlakové čerpadlo (Shurflo, Aqua) nemusí mít vůbec baterie se spínače resp je nemusí mít zapojené,
ČERPADLO MÁ SVŮJ VLASTNÍ TLAKOVÝ SPÍNAČ.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Tak díky všem, už neprotéká baterie a ikdyž mi všichni znalci říkali, že jedině vyměnit baterii, tak bylo špatné těsnění v kartuši a ta nová stála 200,- oprava na 10min. A od minulého majitele už vím, že tam mám mikrospínač na bateriích proto, aby když náhodou rupne někdy někde něco, aby to shurflo nevyházelo všechnu vodu do interieru, je to přes relátko a maká to super:^ jen ještě rozchodit plyn, ale nejspíš bude regulátor, je tam starý čssr a nevým zda to bude 30 nebo 50 pokud dám 30, tak to 50 spotřebiči neublíží a naopak asi jo, že?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2d Připojili následující obrazek:
kartustesnenivoda.jpg
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Už jsme to s Medvědem řešili po telefonu ale zopakuju to:
Pokud má někdo v autě tlakové čerpadlo (Shurflo, Aqua) nemusí mít vůbec baterie se spínače resp je nemusí mít zapojené,
ČERPADLO MÁ SVŮJ VLASTNÍ TLAKOVÝ SPÍNAČ.


No právě! Tak to mám a v zimě,když jsem drandil na sjezdovce, prdla hadice, do podpalubí vyteklo cca 100 l vody a bydlik mi přimrznul k parkovišti rampouchama. I tak nadále zůstávám zastáncem tlakové vody. Opraveno jest, vysušeno taky, hadice nová, ale kdy rupne další - to je otázka!
Prostě "ten vůl nevypnul čerpalo"!
Každý systém má své mouchy ... Uvažuju o relátku na čerpadlo, které by vyplo při zamknutí auta a zapnutí alarmu - tehdy v autě nikdo neni, dokonce ani čoklíci ...
Nicméně to stejně bude moci "prdnout" za jízdy, ale když tam budu, třeba nějak zareaguju ...
Anebo to relé ještě nakombinovat na startování? Ale kdo se v tom pak má vyznat?!
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
No právě se Karel divil proč mám spínané baterie, funguje mi obojí systém, právě přes relátko když někde praskne hadice tak čerpadlo nemá impuls od baterie a tak nevyteče celá nádrž. Prostě u toho stavitel myslel, jen já na to přicházím postupně a na všem má dvojí jištění:^PetrK:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Me2d napsal:

..... čerpadlo nemá impuls od baterie a tak nevyteče celá nádrž.......:^PetrK:^


Jak se čerpadlem natlakuje expanzka, když je baterie uzavřená a není čerpadlo sepnuté spínačem od baterie? Nebo je tam nějaký časovač?
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Ta se natlakuje pri prvnim pusteni a pak uz je to uzavreny okruh tak to pres ni jede porad dokola.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 9 let
Oživím téma, sháním baterii do kuchyně pro tlakový systém. Potřebuji ale sklopnou. Ale sháním takovou, kde si mohu nejdříve nastavit teplotu vody a až potom otevřít kohoutek. Něco jako klasika doma. Všechny co jsem zatím viděl mají systém nejdříve se postupně otevře studená voda do plna a potomse teprve přidává teplá. Nemá někdo tip? Díky
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím. K . Pokud bych se rozhodl nahradit stávající systém tlakovým, musím krom čerpadla a odpovídající tlakové nádrže jest řešit rozvoj vod nebo je stávající již dimenzovany? Mám Burstner Ixeo 710 z roku 2011. Tlak drží i při vypnutém cerpadle / chvilku, spína mikrospinacem. Jedná se mi k rozvody vody, baterie atd. A mohu využít stávající systém spínání čerpadla? A poslední dotaz. Potřeboval bych to jen kvůli tlaku ve sprse, v kuchyni tlak ok. Je to výrazně lepší s tlakovým systémem, případně jak velký tlak zvolit?

Díky
Ixeo 710 i, Fiat
I
IvanGSČlen
Přidáno před 8 let
Jako začátečník nechci dělat moc chyb a tak se ptám možná na blbosti. Jaký z těchto dřezů byste doporučili a mohu poprosit i o vhodnou baterii (T/S,spínač)? Voda bude čerpána 12V čerpadélkem z kanystru pod dřezem.
A doplňující dotaz - když objednám dřez a baterii, dostanu k tomu vše pro instalaci nebo je třeba zrovna objednat i další příslušenství?
Jsou to tento:
http://www.karava...tford-.htm
nebo tento:
http://www.karava...v-8006.htm

A ještě bych poprosil o doporučení dobrého obchodu. Poptal jsem na karavan.cz včetně dotazu na aktuálnost cen, doporučení baterie a přísl. a také dostupnost. Poptával jsem dřez, baterii i vařič. Odpověď byla cca "Ceny jsou aktuální, doprava xx,-, když tak objednejte v e-shopu. V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat". Jako obchodníka mne tato odpověď příliš neuspokojila:-).

Děkuji za odpověď.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, já jsem se s tzv. bateriemi pro karavan tak natrápil, tolik naopravoval, a to si myslím zcela odborně, že jsem se musel po poslední poruše směšovací karavanové baterie tak značně na*rat, že jsem i za cenu dvou zásadních ústupků - a to byl důvod, proč jsem k tomu nepřikročil již dávno - tak jsem nahradil karavanovou baterii normální kuchyňskou pákovou s otočným raménkem 143 mm za 523 Kč. Musel jsem odpilovat výstupek na tělese baterie po odmontování raménka, který bránil většímu úhlu otáčení výtokového raménka, teď se to točí dokola o 360°, ale to se nevyužije. A mám svatý pokoj. Zeť mi to říkal už před třemi lety, ať ten původní zgarb (již druhý) z toho dřezu vyrvu a šlahnu s ním do škarpy. Čáo, Pepa

http://stemi.rajc...atka_Dosk/
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let
Pepo zajdi do OBI prodávají nažehlovací pásky na hrany nábytkových desek žehličkou přižehlíš hranu otvoru zařízneš přebytek zabrousíš smirkem hranu a bude to jako originál deska dřezu.
Hanka a Pavel
R
radekkorkNováček
Přidáno před 7 let
Já bych šel do klasického nerezu, třeba od značky sinks, nebo tomu podobné, jako Frankde, Shock, Trendo...
Nebo můžeš při výběru využít tento článek: https://eshop-sinks.cz/content/28-typ...u-spravnou
B
BronČlen
Přidáno před 6 let
Nechci nic navrhovat, ani nahrazovat něčím jiným, jen mám dotaz.
Na připojeném fotu je vidět moje dřezová baterie, která je v těchto fotografovaných místech již asi tak "osmadvacetkrát" pájená (či jaký je odborný výraz ke spojení dvou drátků). Nechť je spoj překryt smršťovací trubičkou či jen volně a ohebně omotán izolačkou, vždy se prošoupe. Někdy dříve jindy zase o něco později, ale vždy ... Ono je tam docela těsno, navíc jsou tam docela ostré hrany jak toho kroužku co drží kartuší, tak i krytky k ovládání teplé a pouštění množství průtoku. Nerad bych opouštěl jak baterii tak i systém napájení, proto můj dotaz - nevymyslil jste někdo něco, co by věci pomohlo a oprava by byla takřka trvalá?
Díky za odpovědi, doufám že budou jen v duchu mého dotazu. Pokud budou ...
Bron
Bron Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Cínovaný spoj se pohybem časem rozlomí, proto se v rozváděčích na licnový vodič navlékají mosazné trubičky. Pokus se spoj udělat trubičkou a zalisovat. Drát by měl mít, co nejtenší drátky, nejdéle vydrží ohyb. Ideální by bylo vyměnit oba dráty od spoje, ale to se ti těžko podaří.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
B
BronČlen
Přidáno před 6 let
Díky za postřeh, ale momentálně jsem mimo domov a obšírňěji zareaguji po návratu. Spoj se jen málokdy přeruší, většinou je to někde jinde ...
Bron
E
Elis33Nováček
Přidáno před 6 let
Jak už tam padlo hned v úvodu. Na mráz se musí vodní rozvody připravit. Tam jiná baterie nepomůže, jenom roury profouknout. Jinak my vzali stejnou baterii, jako do kuchyně, protože tenkrát byla na víc kusů nějaká sleva. Ta už teď asi není, ale baterie je to skvělá. Na druhou stranu na karavan je ji možná trochu škoda. :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,325,294 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19968 sekund | Průměrně za: 0.19968 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB