Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jake vodovodni baterie doporucite (koupekna, kuchyne)?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jake vodovodni baterie doporucite (koupekna, kuchyne)?

Poslední aktualizace před 6 let
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj vsem,

tak po mesici zpet v zamracenem Cesku - no po mesici azura se na to tezko zvyka a tak alespon posilam virtualni slunicko celemu C24, hlasim prasknute baterie v koupelne a kuchyni a jelikoz se to jiz stalo 2x a voda z nich crcela i pri vypnutem kohoutku, tak jsem musel udelat zasadni rez do rozvodu vody a tim eliminoval vytok tlakem. Jenomze se mi po tomto zakroku vraci voda z boileru do nadrze skrze cerpadlo (vyndal jsem pojistku zabranujici navratu vody, alias tlakovy pazmecht), tak musim resit ty baterie. Nechapu, ze na kazdem rozvodu neni tato pojistka separatne, ale pouze primo za cerpadlem, holt asi budu muset udelat sam - ach jo, kdepak to asi Dethleffs odflakl....

Otazka je, jake baterie poridit. Slysel jsem neco o keramickych vnitrkach, alias ze je neroztrhne zmrzla voda, je to pravda? Jake baterie mi doporucite? Znacka/vyrobce/kde koupit?

Diky moc
Petr

PS: kdyby mi to nekdo opravil v Praze/okoli tak bych byl asi nejradsi, do Velimi se mi jezdit nechce :(
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Petře, keramiku mráz rozškubne jako nic - jsou to dvě placky s dírama cca 7mm. stačí kapka vody a keramika řachne. Baterie musíš vyfukovat!!! Jinak řachnou všecky, jedno jestli plast nebo keramika.
Vodní hospodářství před mrazem vždy vyfukujeme!!!! Komplet = jde to pusou, lépe kompresorem (opatrně, ne ostrým tlakem)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, pokaždé před zimou, protože nehrozí, že bychom někam v zimě jeli, tak vypnu přívod 12 V do čerpadla, otevřu odvodňovací kulový ventil (3/8"Wink u zpětného ventilu - vlastně pod ním, (viz fotogalerii), také vypoušťák na el. bojleru (3/8"Wink a na nádrži pitné vody (3/8"Wink, a pusou foukám do těch otevřených kohotutků střídavě, aby vzduch druhým otevřeným kohoutkem neutíkal ven, misto toho, aby vytlačil vodu, a to až do svého úplného osvojení, tj. až neteče nikde žádná voda z vypoušťáků. Kohoutky zůstávají celou zimu otevřené, zbytečky vody z nich stečou dolů do hadic, kde neuškodí. Samostatné odvodnění mám na přívodu (koleni prům. 10 nerez) od čerpadla ke zpětnému ventilu (1/4" radiátorový odvzdušňovák). Samozřejmě vše "samo-domo" vč. konstrukce a výroby (i zpětného a pojišťovacího ventilu). Nikdy jsem neměl s vodou sebemenší problém. Pokazí se to, až umřu, protože to nikdo pak neodvodní. Čáo, Pepa, r. a v.
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 11 let
celkove ty karavanove baterie stoji za prd, pokud mas tlakovy rozvod, tak tam kup obycejne, daji se sehnat na netu za mnohonasobne nizsi cenu nez jsou ty karavanove.
tuhle mam ve sprse
http://eshop.roku...va-baterie
tohle na zachode
http://eshop.roku...0930933282
a tuhle v kuchyni
http://eshop.roku...-35-ram-22

mam to jiz druhym rokem a bez problemu, a to kilo navic uz neni takovej problem, kazdopadne 3 baterie za cca 1400,-Kc je bezkonkurencni cena, jinak pripojeni neni problem, koupi se hadicnik http://www.obchod...l4#qtab=t1
ten se primo nasroubi na hadici od bateria a druhy konec klasika, do hadice a objimka
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 11 let
Asi nedělaš to správně když už se ti to stalo 2x . Nic bych nepředělával to je vše ok, akorád jsi tou příčinou ty.Všichni to mají podobné a kdyby se to stalo tak příště si dají pozor .
!y !@ !r !d :z
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Diky za rady; jinak poprve se to stalo kdyz jsem nemel poneti, co to je obytne auto, pouze v koupelne. Poucen jsem pokazde po prijezdu vypustil vodu odevsad, vypl 12V, odvzdusnil, pusou profoukl a takhle fungoval 2 zimy. Co se pokazilo ted netusim, ze by mraz ve Swissu v hodnote -32? Nebo skleroza? Tezko ricti, kazdopadne to tece a vic pozor uz si dat neumim, takze mi nezbyde nezli menit a menit (tot k Jirkovi a Karlovi), jejichz bych si vzal k srdci, lec uz tam jsou.

2 PetrK: diky moc - to jsem asi hledal (vzhledem ke svemu stesti na tenhle typ poruchy), ovsem nemam Surflo, ale normalni ponorne cerpadlo, ktere tlak simuluje tim, ze nepusti vodu zpet rozvodama do nadrze. Bude to fungovat i v tomto pripade? No jak tak koukam tak by se mozna vyplatilo investovat do Surfla...
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 11 let
pokud jsi mel nebo jeste mas ty kohoutky s mikrospinacem, ktery po otevreni kohoutku spina cerpadlo, tak pak by to nefungovalo. Myslim ze kdyz si to spocitas, tak za usetrene penize mas i to tlakove cerpadlo. U me byl trosku i problem, ze ne kazdy obyvatel meho obytneho auta, umi s kohoutkem jemne zachazet. Ted mam konecne klid.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
to Petr:
Shurflo nebo AQu určitě ano. Nezapomeň tam dát expanzku. Ponorka patří do karavanu, ne do auta.
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Aha, ano, mam tam prave mikrospinace - grrr copak asi pan Dethleffs nedomyslel, ze do celointegrovaneho auta dal ponorku?

Mate typ na konkretni cerpadlo? A co montaz?

Jeste jednou diky
Petr

PS: Jo kdyz uz jsem to na uvodu nakousl, tak davam link na fotky z dovolene, treba potesi :)
http://4apes.cz/Photogalery/Climbing/...index.html
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
fotky 1*****
čerpadlo AQUA 8 od Fiammy nebo Shurflo 8ltr. míň ne.
Montáž k nádrži půde-li to. Nezapomeň na zpětnou klapku a vypoušťák.
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
jak bylo řečeno výše:
Jezdíme v zimě pravidelně.
Čerpadlo tlakové, expanza, vypoušťák
Otevřít vypoušťak, počkat až vše odteče vč. bojleru.
potom vždy otevřít jen jednu baterku a foukat,.
Sprcha v pohodě, umyvadlo trochu horší, dřez fučím jako Armstrong (ne ten kosmonaut), ale nikdy mi nic nezamrzlo.
Tož tak.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
B
bretosNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

fotky 1*****
čerpadlo AQUA 8 od Fiammy nebo Shurflo 8ltr. míň ne.
Montáž k nádrži půde-li to. Nezapomeň na zpětnou klapku a vypoušťák.


Zdravím všechny...
Dělám v autě rozvody vody poháněné tlakovým Shurflem...a už dříve jsem přemýšlel, jestli zpětnou klapku ano nebo ne? Předpokládám, že schéma zapojení bude: nádrž, čerpadlo, zpětná klapka, expanzka, atd. Nemůže právě ta klapka udělat nějakou neplachu v tlaku? Myslím, tím jako, že expanzka tlačí a klapka se zavře tak jak pozná čerpadlo, jakej je v rozvodech tlak? Nevim, spíš to asi funguje, jen se chci zeptat na zkušenosti...Taky proč se vlastně dává? Kdyby propouštělo čerpadlo? Nebo aby se mu ulevilo? Díky za názory, David
haneshanesČlen
Přidáno před 11 let
já se chci zase optat proč tak bazírujete na expanzce?ja mám eura mobil r.v.90 a podle mě tam nikdy nebyla a kamarad má pilota z 04.a taky ji tam nemá a oba máme tlakový system a funguje to bez problému.diky Hanes
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Hanes: na expanzce "bazírujeme" :) proto že výkonný čerpadlo 8l dává do řádu dost velký bomby. Malý čerpadla 4l byly podstatně milosrdnější a jako expanzka se choval boiler B10(14) pokud má někdo topení typu C nebo Combi (ležaté) už tam žádnej luft není a expanze je tam v podstatě povinná.

Davide, velmi dobrá připomínka. Klapka je před čerpadlem. Vypoušťák za. Aby se dal vypustit celý řád.
karelHkarelHČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

bretos napsal:

Citovat

Karel Prokop napsal:

fotky 1*****
čerpadlo AQUA 8 od Fiammy nebo Shurflo 8ltr. míň ne.
Montáž k nádrži půde-li to. Nezapomeň na zpětnou klapku a vypoušťák.


Zdravím všechny...
Dělám v autě rozvody vody poháněné tlakovým Shurflem...a už dříve jsem přemýšlel, jestli zpětnou klapku ano nebo ne? Předpokládám, že schéma zapojení bude: nádrž, čerpadlo, zpětná klapka, expanzka, atd. Nemůže právě ta klapka udělat nějakou neplachu v tlaku? Myslím, tím jako, že expanzka tlačí a klapka se zavře tak jak pozná čerpadlo, jakej je v rozvodech tlak? Nevim, spíš to asi funguje, jen se chci zeptat na zkušenosti...Taky proč se vlastně dává? Kdyby propouštělo čerpadlo? Nebo aby se mu ulevilo? Díky za názory, David


Nádrž, čerpadlo, expanzka, atd. Klapka a spínač je součástí čerpadla. Podle mě je tam další klapka na h......
B
bretosNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Hanes: na expanzce "bazírujeme" :) proto že výkonný čerpadlo 8l dává do řádu dost velký bomby. Malý čerpadla 4l byly podstatně milosrdnější a jako expanzka se choval boiler B10(14) pokud má někdo topení typu C nebo Combi (ležaté) už tam žádnej luft není a expanze je tam v podstatě povinná.

Davide, velmi dobrá připomínka. Klapka je před čerpadlem. Vypoušťák za. Aby se dal vypustit celý řád.


Karle, díky za radu, takhle to bude nejlepší! Já si klapku už stejně koupil...Nechci řešit jestli čerpadlo může propouštět vodu zpět, ale možné to někdy asi bude a pak to klapka řeší...
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Abych nezakládal nové vlákno, neboť vlastně potřebuji to samé, snažím se vše zprovoznit a v koupelně mi tlaková voda leze horem skrz páku, snažil jsem se to rozebrat, nic prasklého není, jen mi přijde malý tlak (ale nejde zvětšit) plastové podložky která tlačí na směšovací váleček na kterém jsou zespodu nějaká nalisovaná těsnění do jakési trojité nekonečné osmičky, bude stačit toto vyměnit a dá se to vůbec sehnat? Případně i tu podložku s výstupky? nebo jen výměna? Mikrospínač funguje jak má na páce. Díky moc.:t
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj vsem, jeste dotaz - zjistil jsem, ze mi hapruje mikrospinac v baterii, proste obcas sepne, obcas zase ne. Kazdou chvili ho musim vyndat a zahybat s nim, pak chvili slape. Je nejaky figl, jak jo "promazat"?

Diky
Petr
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

upman napsal:

Ahoj vsem, jeste dotaz - zjistil jsem, ze mi hapruje mikrospinac v baterii, proste obcas sepne, obcas zase ne. Kazdou chvili ho musim vyndat a zahybat s nim, pak chvili slape. Je nejaky figl, jak jo "promazat"?

Diky
Petr



Předpokládám, že mikrospínač spíná přímo vodní čerpadýlko. Možná by pomohlo to napojit přes relátko. Tím půjde přes mikrospínač ve vodovodní baterii jen nepatrná zátěž, kontakty se nebudou hřát či opalovat a tak půl na půl by to mohlo vyřešit tvůj problém. Pokud bys sháněl nějaké mazadlo, silikonovým olejíčkem bys to neměl pokazit. Zato agresivními kontaktními spreji se dá spousta věcí spíše pokazit...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Proc mam vlastne mikrospinace v baterii kdyz mam tlakovou vodu? Je nejaky rozdil v zapojeni cerpadla, ud3la mi to nekdo v okoli prosim? V servisech me posilaji do haje kvuli zac. Sezone. Diky moc.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,665,659 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22218 sekund | Průměrně za: 0.22218 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB