Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Motor FORD TRANZIT 2,2 TDCI-zkušenosti: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Motor FORD TRANZIT 2,2 TDCI-zkušenosti

Poslední aktualizace před 6 let
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

bob7373 napsal:

Rudy - ale řeč byla o motorech z přelomu 2009, pokud ta kulance platí i na tyto motory a modely, sice trochu pozdě, ale budiž, pochybuji ale, že to bude platit zpětně, známý už před 2 lety zaplatil 82000 za výměnu vstřiků... dnes je to samozřejmě s repasí levnější.
Meritum věci je jinde, než rejdy nekalých živlů (i když dneska je u některých lidí možné vše), prostý fakt, že Ford prostě neuměl udělat pořádný diesel až do spolupráce s Toyotou a Peugeotem. Ale i tyto motory při dobré údržbě a ohleduplném provozu provozovat poměrně dlouho.
Je věcí každého, jak přistoupí k volbě auta. Všechny motory lze - pokud prodávající dovolí - zdiagnostikovat tak, že je skutečný stav vcelku dobře doložen - úplná firemní diagnostika + fyzikální měření - tlaky, proudíky, emise, demontáž vstřiků a změření atd - cena cca 5000 - 7000,-Kč. Pravda, ne všude to umí.

oprava motory 2007 -2009ne ?
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
L
Leo65Nováček
Přidáno před 8 let
[quote]Rudy napsal:

Tak nám pan Leo65 (není složité vypátrat čím se živí) nezištně vyhledal tři roky starou diskusi, aby svým 4 příspěvkem na tomto fóru,napsaným na základě haldy svých osobních zkušeností důrazně nedoporučil koupi obytného auta s motorem FORD TDCi. Jistě chvályhodný příspěvek. Pokusím se jej však dát do určitých souvislostí a nechám na zdejších členech, aby si vytvořili svůj názor. Může se jednat o náhodu, v tomto případě se panu Leo65 omlouvám ale dlouholeté zkušenosti z tohoto původně kamarádského fóra mi věřit náhodám zabrańují.


Vážený člene pane Rudy.
Své pocity, zkušenost a zážitky s motory 2,2 jsem psal z hlavy a nic jsem nikde neopsal.(Všechny tyto své názory jsem postupem času konzultoval s majitelem malého Bosch servisu). (Snad pouze informace o systematické chybě vstřikovačů Denso je ze Světa motorů diesel asi loňské vydání je loni přečtená. Ale rozhodně není opsaná). Několik článků na podobné téma jsem napsal i klukům do Fordího klubu, vznikali postupně, jak šel čas. První Transit s motore 2,2 jsem si koupil osobně v roce 2010 v Německu. Ve fordím klubu jsou i na netu dohledatelná 5 let staré foto jak ho vezu na vleku do Čr. 3/4 roku jsem sháněl nový píst který pro variantu 140 PS, který jsem tenkrát nikdy nesehnal. Mohu poslat foto osobně ho ukázat, mám ho totiž schovaný ve skříni. Jsem vyučený autoklempíř, provozuji autodopravu s vozy Ford Transit už cca 20 let a taky je servisuji. Mám na place před dílnou malý autobazar se starými auty. Průmyslovku jsem nedokončil, neb jsem propadl z angličtiny.
Transit 2,2 dodnes používám. Stojí mi před domem, Kdyby snad jste toužil si ten jeho blok motoru ošahat.
Naposledy jsem něco opsal něco při hodině fyziky v 9 třídě základní školy. V Plzni jsem opravdu nestudoval!
Bohužel se živím prací a né opisováním. Rád bych viděl co z mého přispěvku jsem od koho opsal.:@
Za případnou omluvu moc děkuji.
Děkuji. Petříček ( Leo 65)
Upravil Leo65 dne 27.08.2016 14:30, před 8 let
O
Osmnactka18Nováček
Přidáno před 8 let
S Tranzitem mám jen skvělé zkušenosti, avšak ze začátku jsem byl velice skeptický, kamarád mi ale řekl, ať vyzkouším, tak jsem vyzkoušel u http://www.dodavk...press.cz/, a rychle jsem změnil názor. Vůz je kvalitní a spolehlivý, stejně jako služby zmíněné půjčovny. Pokud váháte, vyzkoušejte, já mohu jen doporučit! :)
B
bob7373Člen
Přidáno před 8 let
Ale jo, proč ne, jen to chce zkušenosti s opravami ve vztahu k najetým km. Jízda je samozřejmě standardní jako s jinými dodávkami :-)
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 8 let
Motor 2.2 z produkce Ford/PSA jsem měl v Land Rover Freelander 2, rv. 2008, 112kW. Ve 190tis km jsem měnil vstřikovače, jinak nic. Auto jsem prodal v 250tis km. Vše ostatní bylo na motoru původní a plně funkční.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Osmnactka18 napsal:

S Tranzitem mám jen skvělé zkušenosti, avšak ze začátku jsem byl velice skeptický, kamarád mi ale řekl, ať vyzkouším, tak jsem vyzkoušel u http://www.dodavk...press.cz/, a rychle jsem změnil názor. Vůz je kvalitní a spolehlivý, stejně jako služby zmíněné půjčovny. Pokud váháte, vyzkoušejte, já mohu jen doporučit! :)


To je hnus. Duvenblejt.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
K
kraken99Nováček
Přidáno před 7 let
Tak nevím
Mám Transita 2007 2,2 TDCi 81 kW najeto 380 000 km a teprve teď první problém, 2 vstřiky už mají špatný tlak tedy je budu muset vyměnit /všechny/
Nepřijde mi to zrovna jako nespolehlivý motor......
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Osmnactka18 napsal:

S Tranzitem mám jen skvělé zkušenosti, avšak ze začátku jsem byl velice skeptický, kamarád mi ale řekl, ať vyzkouším, tak jsem vyzkoušel u http://www.dodavk...press.cz/, a rychle jsem změnil názor. Vůz je kvalitní a spolehlivý, stejně jako služby zmíněné půjčovny. Pokud váháte, vyzkoušejte, já mohu jen doporučit! :)


To je nejaký reklamný robot, ten Osmnactka?
Doteraz 5 príspevkov, a v každom jednom link niekam na stránku, s tým, že doporučuje.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Taky vidím reklamu... Nebo bude co nevidet nějaká 2,2 na prodej...
F
fifa32Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, může někdo doplnit reference/neduhy pro motory Ford 2,2 TDCi ( 1 998 ccm 63 kW/86 koní) a a 2,4 TDDi (2 402 ccm, 66 kW/90 koní ) ), které se montovaly do Transitů kolem roku 2002-2003? Uvažuji o koupi ojeté dodávky, ale k těmto motorům nemůžu nikde nic najít, snad kromě toho, že TDDi by měl mít nějaké konstrukčně ne úplně podařené čerpadlo (kanálky?), jkteré opravují pouze některé servosy Bosch za 20000 Kč. Případně, jestli mají rozvod řetězem nebo řemenem.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,710,525 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16119 sekund | Průměrně za: 0.16119 (0) sekund | Dotazy: 100 | Použitá paměť: 2.03MB/2MB