Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 podlaha u dveří: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

podlaha u dveří

Poslední aktualizace před 5 let
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem, chtěl bych požádat o radu, loni jsem koupil svůj první karavan, nechtěl jsem pro začátek nic drahého a tak jsem koupil na inzerát dědečka Wilk 460. Prodejce se dušoval, že nezatéká a podlaha je v pořádku. Po prohlídce jsem nic nenašel a tak jsem karavan koupil. Po cca. 4 použití se mírně propadla podlaha hned u dveří a tak jsem to pokládal za mou vinu (váha 113 kg). Dnes jsem se pustil do opravy a po odkrytí koberce a lina, jsem zjistil, že podlaha u dveří je naprosto v řiti. Je to celé promáčené viz foto. Může mi někdo poradit, jakou formou opravit?
http://2i.cz/5993...
http://2i.cz/1dd7...
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
Upravil don Ferrari dne 05.03.2013 19:53, před 11 let
H
HunyadyČlen
Přidáno před 11 let
S podlahou Ti neporadím, ale jestli je to méně, než půl roku od koupě, reklamoval bych u prodejce skrytou vadu. Do půl oku se má za to, že tam byla a prodejce by musel prokázat, že ne. Od půl do dvou let je to naopak, musel bys prokazovat Ty. Ale tohle by asi nebyl zásadní problém prokázat i po půl roce.
PepiPepiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Hunyady napsal:

S podlahou Ti neporadím, ale jestli je to méně, než půl roku od koupě, reklamoval bych u prodejce skrytou vadu. Do půl oku se má za to, že tam byla a prodejce by musel prokázat, že ne. Od půl do dvou let je to naopak, musel bys prokazovat Ty. Ale tohle by asi nebyl zásadní problém prokázat i po půl roce.
To asi nebude tak jednoduché,po ztečení to shnije i za tři měsíce.Asi bude lepší,:_ poradit se s dobrým stolařem.
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
koupil jsem ho v září, asi by nebyl problém prokázat, že se jedná o dlouhotrvající problém, protože je to celé promáčené a už asi opravované, já bych si to opravil sám, jsem celkem zručný, jen bych potřeboval vědět, jak postupovat, kde co uchytit, atd.
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
librilibriČlen
Přidáno před 11 let
Já jsem na podzim měnil celou podlahu. Na radu stolařů jsem používál OSB desky 12 mm pero drážka. Já to neměl prohnilé, ale prošláple ve spojích původní překližky. Teď je to podstatně pevnější., ještě mi chybí nějaké dodělávky.
Libor + Šárka + pes
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

libri napsal:

Já jsem na podzim měnil celou podlahu. Na radu stolařů jsem používál OSB desky 12 mm pero drážka. Já to neměl prohnilé, ale prošláple ve spojích původní překližky. Teď je to podstatně pevnější., ještě mi chybí nějaké dodělávky.


přesně to jsem začal dělat, podlaha u těch dveří byla propadlá a tak jsem se rozhodl udělat celou novou podlahu, koupil jsem OSB 12 mm PD a nařezal podlahu, dnes jsem ji chtěl položit a tohle jsem objevil, nechce se mi to na to pokládat jen tak, chtěl bych to nějak řešit, koukal jsem na stěny a strop, tam nikde nic není, možná to jde z podběhu, nevím právě jak to u dveří uchytit, jde to od podběhu k sezení.
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
librilibriČlen
Přidáno před 11 let
Já měl a dal nové vratové šrouby skrs celou podlahu a uchycené k ocelovému nosníku podvozku.
Libor + Šárka + pes
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

libri napsal:

Já měl a dal nové vratové šrouby skrs celou podlahu a uchycené k ocelovému nosníku podvozku.


také tam mám ty šrouby, ale mě jde spíše o to, že nosník mám kousek od dveří a tam je to právě shnilé, když položím tu podlahu, tak ji nemám jak přichytit právě u těch dveří, když mrkneš na fotky, je to nějak poskládané pouze z překližek a ty jsou v háji,
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
pachtapachtaČlen
Přidáno před 11 let
Než se pustíš do opravy tak musíš najít místo kudy tam zatéká, promačkej všechny stěny kolem rohů po obvodu dveří,oken prostě všude kam se dostaneš nesmí být stěna měkká.Podle fotek to vypadá na podlahu u dveří s největší pravděpodobností bude zatékat kolem rámu dveří.Já na svém karavanu našel poškození velikosti 10x10 cm a potom jsem nevěřil vlastním očím.Podívej se do fotogalerie na oprava mého karavanu bude to od páté stránky dál nechci tě nijak děsit ,ale abys viděl co dokáže voda.Popisování opravy dokud se nezná rozsah poškození nemá smysl.
Hanka a Pavel
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let
Já to měl shnilé odspodu také, ale nechal jsem si to udělat odborně, protože to není sranda. Vím, že odspodu používali vodovzdornou překližku a ještě na ní dali nátěr čehosi, nevím, pak dali zateplení a navrch obyčejnou překližku. Rozhodne¨ě by tam neměla být OSB deska, protže tak to spravil u mě předchozí majitel, navíc to vytěsnil montážní pěnou, která saje jako houba a tak to všechno shnilo a to dál, než to asi bylo původně. Proto si myslím, že je třeba to dělat pořádně a nachytřit se je třeba u odborníků, pokud to nemáš jen na rychlou opravu a opětovný prodej. U mě bylo na co dole vyvářet podpůrný rám, pokud u tebe to nejde, tak musíš zrekonstruovat to, co tam bylo a tím pádem to nebude asi sranda. Taky na to padlo dost tmelu (asi Sikaflex).
Držím palce, aby jsi sehnal odbornou radu a pak případně i k opravě.
Bombíci
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
Právě, že jsem to po zjištění začal vše prolézat a hledat zdroj vlhkosti, je to právě pouze na podlaze, stěna kolem je suchá a pevná, více mokré je to od podběhu, musím ještě zítra projet ten podběh, zda nebude někde prasklý ten plast a že by tam tudy zatékalo, ještě jsem koukal, že už je to opravováno, je tam vloženo nějaké dřevo a zespodu jsou nějaké desky které tam určitě nepatří.
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

don Ferrari napsal:

Právě, že jsem to po zjištění začal vše prolézat a hledat zdroj vlhkosti, je to právě pouze na podlaze, stěna kolem je suchá a pevná, více mokré je to od podběhu, musím ještě zítra projet ten podběh, zda nebude někde prasklý ten plast a že by tam tudy zatékalo, ještě jsem koukal, že už je to opravováno, je tam vloženo nějaké dřevo a zespodu jsou nějaké desky které tam určitě nepatří.


Pryč s nima a pak uvidíš rozsah a možná najdeš odkud to jde. Mě to taky nešlo od vrchu, ale zespodu od podlahy, vlastně za koly vzadu, ale původně to zateklo neutěsněnýma dvířkama dvířek ke kazetě WC. To už bylo špatně z výroby.
Bombíci
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
jj, zítra to udělám, snad tam najdu i možnost nějakého příčníku na ukotvení nové podlahy, jinak je podlaha v pohodě, ale chci udělat komplet novou když už v tom budu vrtat,
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let
Opravoval jsem podlahu na svém prvním bydlíku, nebyla sice shnilá, ale byla rozlámaná od havárie (fotky z té opravy najdeš ve fotogalerii) http://caravan24....um_id=1275
práce to je ale úplně stejná, v každém případě musíš odstranit vše poškozené a je jedno zda je to zlámané, nebo shnilé. Navíc musíš samozřejmě zjistit kudy tam šla voda a zamezit dalšímu poškozování.
Rozhodně bych nedával navrch OSB desky, jsou těžké a příliš silné, navíc mi to přijde doslova jako zfušované. Nejprve musíš odstranit lino až se dostaneš na zdravou podlahu, asi budeš muset vymontovat i nějaké skříňky. Pak opatrně maflem s prořezem 4-6mm (podle síly podlahové překližky z vrchu vyřízneš shnilou překližku. Nejspíš tam najdeš i shnilé latě a spodní překližka bude taky na výměnu. Vyhážeš prošlapaný polystyren a odřežeš shnilý laťový rošt až na zdravé latě. Pak z latí stejného rozměru vytvoříš rošt nový, u dveří klidně lať přidej. Spojit na původní latě to můžeš buď na kolíčky, nebo klidně "na tupo" přilepit disperzním lepidlem a z boku přilepit a prošroubovat přes spoj kousek latě. Ty původní latě musíš mít "obnažené" musí koukat ven z té původní podlahy a pak když na to dáš překližku, tak ji přilepíš a prošroubuješ nejen k původnímu roštu, ale i k původním latím! Tím pádem nebudeš muset zespodu vytvářet žádný podpůrný rám.
Když budeš mít ten rošt hotový, musíš ze spodu dát voděodolnou překližku - bývá většinou 4 mm silná. Tu si nejprve vyřízneš podle tvaru, namažeš laťe disperzním lepidlem a překližku po cca 10 cm přichytíš malými zapuštěnými vruty. Po zaschnutí naskládej zevnitř polystyren a nahoru zase stejným způsobem přilep a přišroubuj podlahovou překližku. Pokud budeš mít chycené i nějaké latě ve stěnách, což asi zjistíš až odkreješ tu podlahu, budeš muset odříznout i uhnilé latě ve stěnách a napadené kousky (zase vyříznout vnitřní překližku a po výměně latě vlepit zpět).
Zespodu jsem takto opravenou podlahu natřel černou lazurou na dřevo(tuším že to bylo něco z OBI) musí to bý prodyšný nátěr, aby mohlo dřevo dýchat. Ta lazura se mi osvědčila, karavan jsem prodával po šesti letech užívání a podlaha vypadala stále stejne.
No a na závěr dáš nové lino a namontuješ nábytek.
Píšeš že jsi zručný, není to nic světaborného, spíš taková modelařina. Bohužel časově náročná, pár víkendů tomu asi dáš. Tedy pokud se rozhodneš to opravovat touto cestou.
Petr V
Upravil Jana a Petr V dne 05.03.2013 23:10, před 11 let
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
to Petr V: obávám se, že takovou podlahu jako popisuješ nemám, včera když jsem prostrkoval hadice a kabely skrz podlahu, je to taková deska s výplní vaty cca. 3 cm. Určitě bych to udělal jak popisuješ, ale vzhledem k tomu, že jsem tento problém zjistil až teď, musím to opravit tzv. provizorně, za 20 dni musím bydlíka již dát do provozu. Budu muset na to naběhnout někdy v létě a tedy vše vymontovat ven, jen nevím, jak jsou přidělané stěny koupelny a skříně, sezení je v pohodě i kuchyně, ale to ostatní co je až ke stropu nevím.
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
OSB deska je z principu špatně. Musí být zdola vodovzdorná překližka (dělají se různé povrchy a tloušťky) pak dodržet skladbu podlahy (izolant a vrchní překližka). Lepeno Sikaflexem jak píše Mirek. Méně exponované spoje polyuretanovými lepidly. Spotřeba tmelů je veliká a pracnost v desítkách hodin.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

don Ferrari napsal:

to Petr V: obávám se, že takovou podlahu jako popisuješ nemám, včera když jsem prostrkoval hadice a kabely skrz podlahu, je to taková deska s výplní vaty cca. 3 cm. Určitě bych to udělal jak popisuješ, ale vzhledem k tomu, že jsem tento problém zjistil až teď, musím to opravit tzv. provizorně, za 20 dni musím bydlíka již dát do provozu. Budu muset na to naběhnout někdy v létě a tedy vše vymontovat ven, jen nevím, jak jsou přidělané stěny koupelny a skříně, sezení je v pohodě i kuchyně, ale to ostatní co je až ke stropu nevím.


domnívám se, že pokud máš v podlaze vatu, tak to už někdo docela dobře zbastlil. Ta podlaha by měla být tvořena roštem z latí ze spodu překližka, z vrchu překližka a uvnitř polystyren. Žádná vata. Na té jedné fotce je přeci jasně vidět obvodová lať - součást roštu a na ní prošlapaná a prohnilá překližka. Na druhé fotce to lino je podlepené filcem? To se do karavanu také nedává, tam se přímo na překližku lepí lino bez jakéhokoliv podkladu.
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let
Petr V: ano, u těch dveří je překližka, ale ta je jenom cca. 40 cm do karavanu, je vidět, že to někdo opravoval, jak jsem psal, když jsem prostrkával hadici na vodu a kabely, tak jsem koukal na tu podlahu a je tam opravdu mezi deskou vata :-), začínám si myslet, že mě tam asi čekají další překvapení, možná bude lepší to po sezoně odstavit a komplet rozdělat a udělat zbrusu novou podlahu.

Automatické sloučení 06.03.2013 17:22:
Tak, podlaha je opravdu z roštu dole opatřena překližkou, mezi roštem něco podobného vzduchovému filtru z auta :), na vrchu opět překližka a jako krytina je linoleum, na tom koberec. Ta vata je pouze nacpaná v těch otvorech na hadice a elektro. Teď k věci: po ujištění prodejce, že je karavan suchý, musím konstatovat, že je to naopak, do karavanu teklo a teče zřejmě předním oknem protože od okna je to prodojené jako prase. Podle toho, co jsem našel tam zatékalo dlouhodobě, jsou uhnilé i části stěn.

http://donferrari..._nezateka/
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
Upravil don Ferrari dne 06.03.2013 17:22, před 11 let
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let
no k tomu se dá říct pouze jedno, pěkně sis naběhl. Toto opravovat snad ani nemá smysl. Tedy podle mého názoru.
don Ferraridon FerrariČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Petr V napsal:

no k tomu se dá říct pouze jedno, pěkně sis naběhl. Toto opravovat snad ani nemá smysl. Tedy podle mého názoru.


No přiznám se, že se mi do toho ani nechce a zvažuji co dále, chápu, že je karavan už dědeček, proto jsem se prodejce dotazoval hlavně na zatečení, byl jsem ujištěn, že je suchý, no není :@
Já (42) Miruška (35) Dominik (15) Vanesska (10) Chevrolet Lumina APV 3,8 USA verze Škoda felície 1,6 bydlík Wilk 460
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,024,283 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25616 sekund | Průměrně za: 0.25616 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB