Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Chléb na grilu :-D: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Chléb na grilu :-D

Poslední aktualizace před 9 let
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Me2d napsal:

To peklíčko je cobb gril nezávislý na el. a plynu, pečenka je taky fajn, ale na plynu dát ji venku na oheň asi by to nedala. Toto vlákno je o tom jak si upéct chléb na který jsme zvyklý a víme co do něj dáme na cestách bez použití elektřiny a plynu, jinak je jasný že kdo vozí s sebou pekárnu má chleba, ale bez ní musíš jít koupit.
Můj blbovzdorný hrnkový chleba z co nejméně intgrediencí:
1hrnek vody
2hrnky hladké pšeničné mouky (může být i polohrubá)
1hrnek žitné chlebové, nebo celozrnné mouky
2lžičky soli
2lžíce cukru
4lžíce oleje
4lžíce mléka
2lžičky droždí (sypané instantní-saf instant (albert))
-dobře uhňeteme, těsto musí být pevnější a nemělo by se lepit, popřípadě přidávat hl. pš. mouku.
-necháme chvilku kynout cca. půl až hoďku jak je čas, nejlépe v teple, na cestách pod peřinou pokud netopíme, v létě na slunci.
-znovu promíchneme, utvoříme bochánek
-mezitím si rozpálíme gril cca. 15min (brikety) 7min cobb briketa
-chleba mrskneme do dortové formy nebo na podložku a přiklopíme poklicí
-modlíme se aby to vyšlo cca. 1,5hod.
-špejlí můžeme zkusit upečenost chleba přes otvor v poklici a nemusíme jí sundávat a tím větrat v grilu.!j


Ja mám osvedčený recept:
360g vody
dve lyžičky cukru
tri lyžičky soli
dve lyžičky ľanových semienok a dve lyžičky rasce /zomeliem krátko alebio rozdrvím/
lyžička oleja
lyžička octu
polovička kvasníc /čerstvé/
50g celozrnnej pšeničnej múky
150g celozrnnej ražnej múky
360g pšeničnej hladkej múky
nechám to vymiesiť v pekárničke, potom pridám lyžicu
tekvicových semienok a lyžicu slnečnicových semienok
po vykysnutí pečiem v tortovej forme v rúre 15min 250st. a 45 min 180 st.
kôrka je oveľa lepšia a chutnejšia ako keď sa to pečie v domácej pekárni.
Chlieb už nekupujeme asi 4 roky odvtedy čo som sa dozvedel čo všetko je v kupovanom
chlebe. Samé éčka a trochu sody bikarbony aby lepšie nakysol.:(

alev cobbe som to neskúšal. Skúsim. Zatial máme len výborné skúsenosti s grilovaním kurčiat.
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let
Přemýšlela jsem o receptu, který by "pasoval" do grilu. Myslím, že tenhle je maximálně jednoduchý a výsledek Vás mile překvapí :
http://www.cuketka.cz/?p=788

Dělám ho docela často v létě ke grilovačce. Je to chleba na okamžité zblajznutí, druhý den už není tak super jako kváskové chleby. Ale je jednoduchý na přípravu- jedna miska a rozžhavená trouba s kastrolem- ten by tady zasuploval gril.

Mmch. ten gril ještě v bydlíku nemám... Budu o něm SILNĚ uvažovat!!!:D
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Překvapil mě, vyjedeme v pátek na večer zadělám za 10 min těsto a v neděli dopoledne ho upeču, mezitím si ho dojdu koupit :he Prosím zkusme to udržet na udělání chleba na cestě nejlépe bez použití media jako je plyn a el. energie. Jinak v principu jsou ta těsta stejná mě jde o to abych příp. pokud nemám dost s sebou mohl kdekoliv dostat suroviny, je nás dost co jezdí na divoko a při končících cestách se třeba nedostává ani dost plynu, tak proto se snažím to dělat na grilu, který potřebuje jen brikety a po zapálení a rozžhavení se dá použít i v karavanu, v tom spočívá kouzlo cobbu mohu ho přenést i hořící, jelikož je spodek studený. Díky za pochopení Me2d. MMCH jak jsi dopadl Radku?!j
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

zuzi777a napsal:

Jestli bys opravdu chtěl zkoušet chleby podle výborných a a "blbuvzdorných receptů" tak existuje knížečka autorky Ivy Trhoňové -Pekárnománie. Její pečivo, pokud dodržíš recept nejde zkazit. Spoustu vychytaných receptů má na tomlhle webu : http://www.primapekarna.estranky.cz/

Ale nedělala bych to! Mě i manžu stály moje chleby minimálně 5 kg nahoru! :_


Vzhledem k tomu, že jsem si předsevzal do prázdnin shodit 8 kg tuku, tak nevim :D Raději dám na tvou radu to nedělat :D
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Chlebík kváskový na grilu je to tedy časově náročné, takže na grilu určitě ten původní, leda si těsto celé připravit ještě doma třeba ve čtvrtek večer, aby dokynulo cestou na víkend a večer v pátek ho upéct, nebo v sobotu ráno.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2d Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Me2d napsal:

Chlebík kváskový na grilu je to tedy časově náročné, takže na grilu určitě ten původní, leda si těsto celé připravit ještě doma třeba ve čtvrtek večer, aby dokynulo cestou na víkend a večer v pátek ho upéct, nebo v sobotu ráno.


Teda ten je za 1!!! :^
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, Méďo,
tak já to pěkně z"oslil", vykynulo dobře, ale asi jsm to přepálil s tím cukrem, nejsme na to moc zvyklí, no a pak jsem to v pohodě spálil, nevím sice proč, ale fakt dost dobře :@ , asi tak 5mm odspodu. Moc jsem to necítil, neb to bylo na sporáku pod zapnutou digestoří a já u toho čuměl na tv :v . Takže jsem se moc nepředvedl - ale příště - příště budu lepčí, neb záměr je to velmi užitečný :^....
Chlebu zdar!
Radek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Me2d, tuareg, zuzi777a, mrcan, JiPe Highlanders, tibi, petr a jarka, Mikey, Doskocil, Peterb, Radek Sladky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,960,592 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19877 sekund | Průměrně za: 0.19877 (0) sekund | Dotazy: 85 | Použitá paměť: 1.92MB/2MB