Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Chléb na grilu :-D: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Chléb na grilu :-D

Poslední aktualizace před 9 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Konečně jsem se dostal k tomu co už uvažuji od doby co mám cobba. Upéct si čerstvý svůj chléb na cestě kdekoliv a kdykoliv, ok beru pochopitelně námitky proč bych to dělal, všude je k dostání nějaké pečivo a pod. Ale prostě mi to nedalo a jelikož si pečeme svůj chléb i doma již několik let, tak myslím, že není špatné si ho upéct i na cestě kde k tomu nebudu potřebovat proud, ani plyn, ale jen dř. uhlí, nebo brikety. 1. pokus jsem zdokumentoval, malinko spadl, tudíž zřejmě el.pekárna zahřívá postupně a on pomalu kyne, ale jíst se dá, ba řekl bych je velmi dobrý a hlavně chutná dětem, což je malinko záruka že se dá jíst (sežrali ho kobylky teplý). Takže už jen vychytat přesný poměr droždí a žitné mouky (je těžká a hůře kyne) a je to.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 23.02.2013 14:37, před 11 let
Me2d Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen testouhnetenem.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen hotovychlebm.jpg Obrázek nebyl nalezen
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 11 let
My pečeme chleba doma taky nějakou dobu.

Suroviny:

0,5l černého piva(abstinenti mohou vodu, ale není to ono)
2 lžíce soli, 2 lžíce cukru(normální polévkové lžíce)
3 lžíce octa, 3 lžíce oleje(taky polévkové)
540g chlebové mouky pšeničné
220g chlebové mouky žitné
dva sáčky sušeného droždí( 2x10g)
kmín celý
kmín drcený
sušený česnek
A dle chuti semínka-slunečnice, sezam.......


Ta mouka musí být CHLEBOVÁ a kupuju ji v Kauflandu.
Přikládám fotky mouky a zbytku chleba.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
tuareg Připojili následující obrazek:
dscn6121.jpg Obrázek nebyl nalezen dscn6117.jpg Obrázek nebyl nalezen
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
já vím ale teď to není o chleba doma, to dělá už dost lidí, ale nápad jak si ho udělat i na cestách sám bez použití cizí síly :-)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 11 let
Pekárnu mám v karavanu:_
Toto je ještě teplý právě upečený.
A to druhé je výslužka ze zabíjačky, bude se pěkně přikusovat!j
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Upravil tuareg dne 23.02.2013 20:27, před 11 let
tuareg Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen dscn6122.jpg
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Jasan ale na proud!j
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Me2d napsal:

Jasan ale na proud!j


Jestli mohu můj postřeh - tak v grilu byste měl mít pevnější těsto než v pekárně. Proto se udělal trošku "ušák"( spadnul uprostřed) . Je to podobné jako když se peče v Remosce.Musí být pevnější těsto.
Každopádně -domácí chelbík je prostě NĚCO.
Dovolím si přidat svůj nedávný počin( sice na elektřinu v remosce a v baráku , ale šel
by i v "pečence" na plynu v karavanu) .http://foto.dama.cz/foto.php?f=1119397
K němu je domácí lučina ( z jogurtu, zakysanky a šlehačky).
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Pevnější těsto, jdu na to a dám tam víc droždí a zkusím ho na uhlí.:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Takže výsledek o poznání lepší, jen místo půl droždí celé a trochu pevnější těsto. Je na uhlí takže o poznání levnější cca 14 briketek
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2d Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Jo ještě pokud budete někdo používat droždí v pytlíčku dehydrované, tak POUZE A JEDINĚ to co má na foto TOUAREG je opravdu nejlepší a já dávám jen 5gr (do pekárny) ostatní nejsou tak kvalitní dlouholetě vyzkoušeno:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
mrcanNováček
Přidáno před 11 let
No to je hrozné jak ten český chléb ničíte.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
rozhodně ho zničím kousáním, ty si je vystavuješ?:)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let
Dělám chleba celokvasový,ale já jsm mlsný cvok....!j Většina běžne dostupných chlebů v obchodech je z kvasnic a z daleko horších ingrediencí než když si někdo umíchá doma chlebík, upeče v pekárně nebo šoupne do grilu či do remosky.
Pokud bych hledala nějaký universál na cesty( jakožto že už jsem pekla i v bydlíku) tak si připravím doma směs mouky- obvykle žitná celozrnná jemně mletá ,žitná chebová, pšeničná chlebová,pšeničná hladká, trochu otrub pro zlehčení, kmín, sůl, Poměr mouky- vždy více pšeničné a necelozrnné než žitné a celozrnné- jinak blbě kyne a je těžký. Do malého kelímku si oddělím kvásek- tužší pak stačí mít v ledničce a na jeden ho stačí kolem 50 g maximálně na jeden upečený chleba.
Do těsta se dá hodit cibulka, uzené, škvarky...... Pokud se peče v pekárně,tak, se chlebík na časovač upeče než se vykachníme v termálech nebo vrátíme z výletu a do bydlíka nás pak táhne vůně čerstvého plněného chleba . Přiznám, že teď když někam jedeme( jezdíme bohužel poslední dobou jen krátké cesty) , peču si chlebík dopředu- ale já už chleba nekupuju vůbec.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Me2d napsal:

Konečně jsem se dostal k tomu co už uvažuji od doby co mám cobba. Upéct si čerstvý svůj chléb na cestě kdekoliv a kdykoliv, ok beru pochopitelně námitky proč bych to dělal, všude je k dostání nějaké pečivo a pod. Ale prostě mi to nedalo a jelikož si pečeme svůj chléb i doma již několik let, tak myslím, že není špatné si ho upéct i na cestě kde k tomu nebudu potřebovat proud, ani plyn, ale jen dř. uhlí, nebo brikety. 1. pokus jsem zdokumentoval, malinko spadl, tudíž zřejmě el.pekárna zahřívá postupně a on pomalu kyne, ale jíst se dá, ba řekl bych je velmi dobrý a hlavně chutná dětem, což je malinko záruka že se dá jíst (sežrali ho kobylky teplý). Takže už jen vychytat přesný poměr droždí a žitné mouky (je těžká a hůře kyne) a je to.


Taky rád vařím. Odivuji, jak maličký plácek v kuchyni ti na pečení chleba stačí. :) :^
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Me2d napsal:

Konečně jsem se dostal k tomu co už uvažuji od doby co mám cobba. Upéct si čerstvý svůj chléb na cestě kdekoliv a kdykoliv, ok beru pochopitelně námitky proč bych to dělal, všude je k dostání nějaké pečivo a pod. Ale prostě mi to nedalo a jelikož si pečeme svůj chléb i doma již několik let, tak myslím, že není špatné si ho upéct i na cestě kde k tomu nebudu potřebovat proud, ani plyn, ale jen dř. uhlí, nebo brikety. 1. pokus jsem zdokumentoval, malinko spadl, tudíž zřejmě el.pekárna zahřívá postupně a on pomalu kyne, ale jíst se dá, ba řekl bych je velmi dobrý a hlavně chutná dětem, což je malinko záruka že se dá jíst (sežrali ho kobylky teplý). Takže už jen vychytat přesný poměr droždí a žitné mouky (je těžká a hůře kyne) a je to.


Taky rád vařím. Odivuji, jak maličký plácek v kuchyni ti na pečení chleba stačí. :) :^


To je fakt, já mám taky rád okolo sebe hromadu místa, když vařím :D
Nicméně, me2de, co to je za věcičku, to malý peklíčko, to jsem ještě nikdy neviděl. Co to umí, jak to funguje... ?
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 11 let
Me2de :g:^ COBBA gril jsme myslím viděli na Baldovci na vestavbách při předváděčce. Je to na jakési brigety, nepotřebuje to elektriku, ochutnali jsme z toho 2 druhy pečeného masa. Nebylo to vůbec špatné. Náš kamarád Robert s Hankou jezdí každým rokem na 2 měsíce do Norska a ten peče chleba v pečence-také bez elektriky. Jarka:_
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 11 let
Když jsem si přečetl název vlákna, tak jsem myslel, že to je nějaký vtip "chléb na girlu" :D Ale dobrý. Zuzko, ten tvůj chleba vypadá fakt luxusně! To by mě zajímalo, jestli by se mi něco takovýho povedlo udělat :x Spíš ne :D :D
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Chleba nekupuji už více, jak čtyři roky. Žitnou mouku kupuji po 5tikilovych pytlících za 12,-/1 kg ve mlýně ve Věrovanech, okr. OL ( k dostání je tam také mouka Graham a j.). Když vidím ty ceny žitné mouky v superobchodech..., nebo už ty hotové směsi třeba za 32,- 600 g, a chleba pomalu není k jídlu... Kilový chléb mě přijde na 10 - 10,50, používám přírodní žitný kvas, vlastno(ručně) vypěstovaný a neustále udržovaný, dokrmovaný, také utlumovaný v chladničce, když se chleba nepeče hned na druhý den. Umím upéct chleba i doma v troubě, ale to mi manželka již velice dávno (čeká na mne už 8,5 roku na hřbitově) zakázala (pro nevýslovný bordel po mě v kuchyni). Pekárnu vozím samozřejmě i v karavanu a za pobyt se peče nejméně dvakrát chleba. Působím mezi známými jako poradce. Nejhorší je, když si do kuchyně někdo koupí pekárnu, vyrobenou v zemi, kde vůbec neví, co to chleba vlastně je, protože že.ou jen samé bagety. Taková pekárna v mnoha případech pravý český voňavý chleba upéci nedovede. Doma mi chleba vydrží přepychově jedlý 5 dnů (to jej za tu dobu vždycky bezpečně sním). Ve dvou (osobách) samozřejmě dřív, jsme spolu jen ve volných chvílích a hlavně v karavanu. Čáo, Pepa, r. a v.
PS: Akorát že to není na grilu.
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

MaxQ69 napsal:

Když jsem si přečetl název vlákna, tak jsem myslel, že to je nějaký vtip "chléb na girlu" :D Ale dobrý. Zuzko, ten tvůj chleba vypadá fakt luxusně! To by mě zajímalo, jestli by se mi něco takovýho povedlo udělat :x Spíš ne :D :D

To víš , že povedlo! Stačí dostatečně zešílet- začneš sbírat informace, doma klohnit kvásek, pak zkoušíš péct z různé mouky a podle různých receptů a najednou zjistíš, že zbytek rodiny odmítá kupovaný chleba a rohlíky. A jsi v tom až po uši! Takže bych radila spíš opatrnost ve vyvíjení dokonalých chlebů!
Jestli bys opravdu chtěl zkoušet chleby podle výborných a a "blbuvzdorných receptů" tak existuje knížečka autorky Ivy Trhoňové -Pekárnománie. Její pečivo, pokud dodržíš recept nejde zkazit. Spoustu vychytaných receptů má na tomlhle webu : http://www.primapekarna.estranky.cz/

Ale nedělala bych to! Mě i manžu stály moje chleby minimálně 5 kg nahoru! :_
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
To peklíčko je cobb gril nezávislý na el. a plynu, pečenka je taky fajn, ale na plynu dát ji venku na oheň asi by to nedala. Toto vlákno je o tom jak si upéct chléb na který jsme zvyklý a víme co do něj dáme na cestách bez použití elektřiny a plynu, jinak je jasný že kdo vozí s sebou pekárnu má chleba, ale bez ní musíš jít koupit.
Můj blbovzdorný hrnkový chleba z co nejméně intgrediencí:
1hrnek vody
2hrnky hladké pšeničné mouky (může být i polohrubá)
1hrnek žitné chlebové, nebo celozrnné mouky
2lžičky soli
2lžíce cukru
4lžíce oleje
4lžíce mléka
2lžičky droždí (sypané instantní-saf instant (albert))
-dobře uhňeteme, těsto musí být pevnější a nemělo by se lepit, popřípadě přidávat hl. pš. mouku.
-necháme chvilku kynout cca. půl až hoďku jak je čas, nejlépe v teple, na cestách pod peřinou pokud netopíme, v létě na slunci.
-znovu promíchneme, utvoříme bochánek
-mezitím si rozpálíme gril cca. 15min (brikety) 7min cobb briketa
-chleba mrskneme do dortové formy nebo na podložku a přiklopíme poklicí
-modlíme se aby to vyšlo cca. 1,5hod.
-špejlí můžeme zkusit upečenost chleba přes otvor v poklici a nemusíme jí sundávat a tím větrat v grilu.!j
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
jo zapomněl jsem, je z toho cca. 800-900gr. chleba, takže lze přidat dle libosti:-)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Me2d, tuareg, zuzi777a, mrcan, JiPe Highlanders, tibi, petr a jarka, Mikey, Doskocil, Peterb, Radek Sladky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,021,012 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23941 sekund | Průměrně za: 0.23941 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB