Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rumunsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rumunsko

Poslední aktualizace před 5 let
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
díky. Brašov nemáme v plánu.

Jsem línej se smýkat na motorce na Transalpinu a Transfagaraš, tak jsem se rozhodl, že rodině trošku zpestřím dovolenou. Doufám jen, že se mi děti nepoblijí hned na začátku. Otestoval jsem si je minulý měsíc na Loiblpass a Wurzenpass, snad to klapne

Uvažoval jsem mimo to Turdu a potom deltu Dunaje.

Uvidíme dle nálady a počasí.
K
KrysatorČlen
Přidáno před 7 let
Pozor, Mocănița není geografický název. Je to výraz pro lesní úzkokolejky obecně, volně přeloženo je to něco jako "Horalka". Jinak Viseu je fajn, je potřeba ale přijet včas, jinak vlak ujede a ten den už nepojede. S personálem na kase se dá anglicky domluvit v pohodě. Součástí jízdy je příjemná grilovačka a lahváčovačka. U nádraží je velký plac, kde jde i přenocovat, svého času (2014) šla domluvit i prodlužka. Nedaleko ve vesnici Breb (asi 80 km) je pěkný kemp Babou Maramures, provozovaný mladým holandským párem, kteří koupili usedlost i se stařenkou. Poslední kilák je ale po špatné cestě, spíš jen pro obytky. Já jsem to s malým polákem vyjel v pohodě, ale s větším bych měl asi strach. http://baboumaram...
Opel Zafira Tourer + Chateau Delta 3900
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
a dá se někde kolem přehrady na Trasfagaraši přespat? Kemp nebo STLP?
worxeworxeČlen
Přidáno před 7 let
pod přehradou kousek od vstupu na to pekelné schodiště k Vladovu hradu je kemp, ale je u silnice
mich@lmich@lČlen
Přidáno před 7 let
Ofiko STLP asi ne, ale bylo tam několik odpočívek i se zastřešením přímo u silnice okolo přehrady. Michal
Ještě jsem našel, tady by se asi mělo také dát přespat, podle fotky tam i kempují, je to před stoupáním na sedlo.
45.566163, 24.611098, v mapě i označeno jako camp.
Michal a Martina + dva kluci 17 a 12
Upravil mich@l dne 30.06.2017 13:02, před 7 let
worxeworxeČlen
Přidáno před 7 let
měl jsem na mysli kemp drakula. https://mapy.cz/z....611098%2C
v tom sedle kemp je ale bez sociálek a ne velkou musíš mezi kameny.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
díky za tipy. Koupil jsem nový hajzlík, mezi kameny nemusím.
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 7 let
Také se chystám v srpnu. Veselý hřbitov, Sighetu Marmației skanzen, Sighişoara (a asi Sovata solné jezero), potom někam k RO - BG hranicím na chvilku do moře, Bulharskem podél RO hranic do Vidinu přes most do RO (na Ruse mám neblahé vzpomínky a také chci jet jinou cestou než dříve), Craiova a Transalpinou na sever, malá odbočka po DN75 k vodopádům a přes Debrecen domů. Ovšem moje plány mívají vždy značné modifikace :D
Od počátku invaze jsem přestal jezdit na západ, ačkoliv ve Francii jsem měl nějaký incident s krádeží vždy (mimo Alpy). Alespoň člověk objevuje místa, kam by ho to původně tolik nelákalo. Třeba pobaltí super. V Rumunsku jsem měl incident naposled 1986, když jsme cestovali stopem do BG, rychlá ruka z křoví mi ukradla housku se salámem. Jinak nikdy nic. Velká města vynechávám, na venkově lidi ochotní a přátelští. A navíc mám dobrý pocit, že utratím pár peněz v zemích, které to použijí třeba na opravu památek a ne do různých cestovních kanceláří typu Frontex...
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 7 let
Tak Radku, kdy vyrazíme třeba smšr Rovensko k Veverkům?
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
M
Milan chebNováček
Přidáno před 7 let
Planujene Rumunsko15.9-1.10. Transfagaraš a pak dolu k Dunaji Banát.Hezká místa k stání a něco zajímavého v okolí,nejaké rady? Nebo nemá někdo v tomto čase stejnou cestu?
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 7 let
Rumunsko letos srpen - absolutně bez problémů. Hlavní tahy silnice dobré, vedlejší jak kdy (buď hotové funglovky, nebo staré záplatované, občas i kus prašné). Nějaké foto zde :
http://caprighia.....idnes.cz/
...Transalpinu jsem si fotky omylem smáznul, tak jen z manželky telefonu
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
M
MichalČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

caprighia napsal:

Rumunsko letos srpen - absolutně bez problémů. Hlavní tahy silnice dobré, vedlejší jak kdy (buď hotové funglovky, nebo staré záplatované, občas i kus prašné). Nějaké foto zde :
http://caprighia.....idnes.cz/
...Transalpinu jsem si fotky omylem smáznul, tak jen z manželky telefonu

Presne tak, absolútne bez problémov celé Rumunsko... 24 dní aj s BG v 7/2017... Tam cez Arad, Lugoj a pri Železných vrátach cez Ruse do BG, tam 10 dní a späť cez Vama Veche popri mori do Constanca a naspäť cez Bukurešť, Brašov, Bran, zachádzka cez Transfagarasan až na Pionari, späť Sibiu a po ceste domov ešte zastávka v Segede na termáloch. V 2018 ideme znova - sever, dík za inšpiráciu...chceli by sme až do delty Dunaja.
Michal
MC Louis Tandy 673
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 6 let
Dal bych také příští rok Rumunsko. Jezdím tam 20 let offroad expedice a 10 let akce na čtyřkolce.
Bydlíkem ještě nikdy, takže další výzva.

Za ty roky jsem tam neměl nikdy problém.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
B
bufanNováček
Přidáno před 6 let
Nazdar Chtěl bych se taký příští rok podívat do Rumunska. Byl jsem tam v roce 1989 a tak je nejvyšší čas si to zopáknout. Jel bych ale ještě do Moldavie a tak se ptám,byl tam někdo ? Co doporučujete a čemu se vyhnout, jak to vypadá na hranicích. Letošní zkušenost z hranic v Brestu do BY mi stačí, nemusím mít vše a dvakrát. Štefan
tomkoptomkopČlen
Přidáno před 6 let
Jedete někdo začátkem července? My vyrážíme 1.7. a jedeme severem k Dunajské deltě. Pak pár dnů u moře. Zpět přes Fargaš a Banát.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

tomkop napsal:

Jedete někdo začátkem července? My vyrážíme 1.7. a jedeme severem k Dunajské deltě. Pak pár dnů u moře. Zpět přes Fargaš a Banát.


Ahoj, v SZ Ti posílám souřadnice jednoho božího místa u moře (plaja Corbu). Je to takovej plácek v deltě, kam se jezdí místní koupat. Spravuje to tam takovej dědeček hříbeček, který vybírá nějaké drobné a uklízí to tam. Jsou tam toiky a malej bar s né úplně špatným pivkem. dědovi jsme každý den dali český pivo a spali jsme tam asi 5 dnů. Moře tam je čistý a lidí málo.
najknajkČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

tomkop napsal:

Jedete někdo začátkem července? My vyrážíme 1.7. a jedeme severem k Dunajské deltě. Pak pár dnů u moře. Zpět přes Fargaš a Banát.


Ahoj, v SZ Ti posílám souřadnice jednoho božího místa u moře (plaja Corbu). Je to takovej plácek v deltě, kam se jezdí místní koupat. Spravuje to tam takovej dědeček hříbeček, který vybírá nějaké drobné a uklízí to tam. Jsou tam toiky a malej bar s né úplně špatným pivkem. dědovi jsme každý den dali český pivo a spali jsme tam asi 5 dnů. Moře tam je čistý a lidí málo.


Můžu taky poprosit o ty souřadnice? A ještě jeden dotaz - dá se Transfagarasan projet v klidu i s karavanem? Díky, i když jsme z Děčína, tak ale vyjíždíme ze Slovenska (Teplý vrch) 9.7.2018 ráno a směr Veselý hřbitov.
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

najk napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

tomkop napsal:

Jedete někdo začátkem července? My vyrážíme 1.7. a jedeme severem k Dunajské deltě. Pak pár dnů u moře. Zpět přes Fargaš a Banát.


Ahoj, v SZ Ti posílám souřadnice jednoho božího místa u moře (plaja Corbu). Je to takovej plácek v deltě, kam se jezdí místní koupat. Spravuje to tam takovej dědeček hříbeček, který vybírá nějaké drobné a uklízí to tam. Jsou tam toiky a malej bar s né úplně špatným pivkem. dědovi jsme každý den dali český pivo a spali jsme tam asi 5 dnů. Moře tam je čistý a lidí málo.


Můžu taky poprosit o ty souřadnice? A ještě jeden dotaz - dá se Transfagarasan projet v klidu i s karavanem? Díky, i když jsme z Děčína, tak ale vyjíždíme ze Slovenska (Teplý vrch) 9.7.2018 ráno a směr Veselý hřbitov.


Projet se dá, ale nejezděte tam o víkendu, to tam je narvané a nebude kde zastavit.
Zdraví
Luboš a Dáša
najknajkČlen
Přidáno před 6 let
děkuji moc za za info, zatím to vypadá na útery, nebo středu
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
M
MichalČlen
Přidáno před 6 let
Presne tak. Aj my sme tam boli v týždni a bolo tam aj tak dosť plno... krajšia je tá severná časť a aj kvalita cesty. Ten úsek okolo priehrady je nekonečný a dosť rozbitý. Pionari krása, tých skoro 1500 schodov sa dá v pohode. Záleží na tom čo chceš vidieť. Prejsť sa to určite dá... My ideme 29.6. alebo 30.6. cez celé Slovensko, potom až na úplnom východe cez Maďarsko na Satu Mare do RO. Veselý cintorín, chrámy, mochacinta, nejaká turistika v Maramureš a Rodna a postupne do delty Dunaja a k moru na chvíľu. Naspäť ako sa nám podarí... máme na to 3 týždne :-)
Michal
MC Louis Tandy 673
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,050,613 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.00242 sekund | Průměrně za: 1.00242 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB