Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rumunsko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rumunsko

Poslední aktualizace před 5 let
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem,
postupně sháním informace o této zemi, kam bych rád v létě vyrazil. Podařilo se mi narazit na zajímavou rumunskou stránku. Po jejím probrouzdání jsem dospěl k názoru, že se máme ještě hodně co učit - myšleno v prezentaci zajímavostí. Pokud nevládnete rumunštinou, pak překlad do angličtiny, eventuelně překladač na google funguje poměrně spolehlivě.
Zkuste:
http://www.welcom...tica_r.htm
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
T
TomČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, co potřebuješ vědět ?
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, teď jsme ve fázi, kdy si tříbíme, co všechno bychom rádi viděli, podle toho naplánujeme trasu. První nástřely jsou Temešvár, Apuseni, Fagaraš, Brašov, Transfagarašská magistrála, Sinai...mělo by to být skloubení poznávání měst a něco z hor. Musím nějak pořešit nocování -zatím jsme tak trochu závislí ( máme přívěs ) alespoň občas na elektrice - takže sem tam kemp. Plánujeme přespání na Transfagarašské mag. ( takže třeba nějaký tip ).Pokud by jsi měl nějaké zkušenosti z posledních cca 2 let a jseš ochoten se podělit, nezbývá než poděkovat...pokud by jsi měl třeba tip na vyzkoušenou mapu, linky na webu - určitě to nebude k zahození...( s informacemi o této oblasti se zrovna pytel neroztrhl - připadám si, jaky když jsem připravoval cestu do Pobaltí v roce 1999):he
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 11 let
Taky uvažujem o Rumunsku zatím jen teoreticky ale v létě v Řecku jsme si to tak naplánovali .Budu to muset zadat dětem :D
T
TomČlen
Přidáno před 11 let
Jasný v tom nebude problém Ti něco poradit, to o čem píšeš jsme jeli v roce 2011 a 2012. Třeba na Fagaraši je docela pěkný kemp přímo u jezera, jenom trefit tu správnou cestu, pod fagarašem cca 40 km super soukromej kemp, malá vesnička, pivo lahváč, ale jinak super, atd... , ale to chce sednout k mapě a povídat.
BedynkaBedynkaČlen
Přidáno před 11 let
Rumunsko je krásná země zatím bez turistů a mimo velká města zcela bezpečná. Nádherné opuštěné hory. Doporučuji krásnou siilnici "Transalpina" viz http://www.transa...
lepší než Transfagarašská silnice, která je dost profláklá (i Top Gear tam jezdiĺ :@). Zastavit a přespat se tady dá téměř kdekoliv. Krásný asfalt. U Transfagarašské silnice je vhodné zastavit u Draculova hradu Poenari (přístup z vesnice Arefu, velmi velmi mnoho schodů nahoru..... :( )
T
TomČlen
Přidáno před 11 let
Vono je nejlepší alpinku tam a fagarašku zpět, nebo naopak.
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
No a já myslel, že tudy každý jen profičí směrem na Bulharsko a dál...

Automatické sloučení 06.02.2013 23:27:

Citovat

Bedynka napsal:

Rumunsko je krásná země zatím bez turistů a mimo velká města zcela bezpečná. Nádherné opuštěné hory. Doporučuji krásnou siilnici "Transalpina" viz http://www.transa...
lepší než Transfagarašská silnice, která je dost profláklá (i Top Gear tam jezdiĺ :@). Zastavit a přespat se tady dá téměř kdekoliv. Krásný asfalt. U Transfagarašské silnice je vhodné zastavit u Draculova hradu Poenari (přístup z vesnice Arefu, velmi velmi mnoho schodů nahoru..... :( )


Přidávám do itineráře....odkaz je:^
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Upravil Trip Ja-Ro dne 06.02.2013 23:27, před 11 let
fozykfozykČlen
Přidáno před 11 let
Zde se také něco dozvíš http://www.banat.cz !)
Hymer B 644 + BMW K 1200 LT + SKYMAX CLUB DAX 125 ccm
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let
Jazdím tam každý rok ako sprievodca s turistami a je to tam tak, že kdekolvek sa kempuje teda aj mimo kempov. Je tam skutočne bezpečne a hlavné cesty sú kvalitou dobré aj keď dosť vyťažené. Dialnice sa skoro nevyskytujú ale aj tak treba na hranici zaplatiť akýsi dialničný poplatok. Cenovo je tam lacnejšie ako u nás. Problém je trošku s dorozumievaním so staršími ľuďmi. Mladí sa v škole učia angličtinu. Transfagarašská magistrála je dosť v hornej časti poškodená. A pozor jazdia tam aj blázni s rumunskými značkami. Mimo hlavných ciest sú cesty dosť zlé. Do horských stredísk sa dá dostať väčšinou len po poľných cestách. Značenie je dosť úbohé, odporúčam kvalitnú GPS. Vo veľkých mestách je to v pohode. Ako u nás len čistejšie. Napr. Brasov, Timisoara, a pod. Sú tam obchodné reťazce ako u nás. Carefoor, Baumax, Daichman ako aj fast food.
Takže žiadny strach. Veľakrát sme nechali auto zaparkované na mieste odkial sme nastupovali na horské túry a vždy všetko v poriadku. Najviac sa predáva pivo URSUS. Celkom pitné. Ale vždy som pil len plechovkové. Neviem prečo ale na čapované pivo som nikdy nenarazil - to som nepochopil.
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Všem děkuji, všechny informace jsou pro mne přínosné...samozřejmě, pokud se objeví další, předem děkuji.
Pomalu se mi to začíná skládat do mozaiky výletu. Jak jsem zkouknul videa na youtube, tak jsem tam u nich seděl až dorána...B)
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Byli jsme tam s obytným autem před dvěma lety. Jsme na památky, takže to byly hlavně dřevěné kostely na severu podél ukrajinské a moldavské hranice. Potom hrady, zámky a opevněné kostely v centrální části Rumunska. Žádný problém, jen obdiv nad stavem památek. Všude měděné střechy, nové omítky a pokud památka nevypadala, jako když na ní právě skončily stavební práce, tak na nich právě bylo lešení a spousty dělníků. Dokonce jsme viděli několik zřícenin, které Rumuni dostavovali do původní podoby.
Za celých 17 nocí jsme spali jen ve dvou kempech a bylo to dost ubohé. Používali bychom je častěji, ale buď jsme v dané lokalitě žádný nemohli najít, nebo byl ve stavu, kdy jsme raději spali na divoko.
Nákupy žádný problém, obchodní centa jsou skoro na naší úrovni. S bezpečností jsme neměli žádný problém, možná z důvodu našich dvou 70-ti kg. psů. Těch se po celém Rumunsku báli.
Největší problém byl s kvalitou silnic. První třída je již jakž-takž n aslušné úrovni. Na těch ostatních je to nevyzpytatelné. Několik km nový asfalt a náhle několik km prašné cesty.
Zajímavé je také navštívit některou z českých vesnic v Banátu. Pozor, nezapomenout na hranicích zaplatit poplatek za silnice a neplést si to s poplatkem za dálnice.

Pepa
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Tak jsem trochu pátral a víceméně se mi začíná naplňovat program - severní část - kláštery a dřevěné kostely, pak přejezd do okolí Brašova, sinai, Sigishoara, Slanic, bahenní sopky, Transfagarašská magistrála, Transalpina, Dácké osídlení, Sibiu, solný důl, Apuseni, Oradea a domů...
Děkuji všem za poskytnuté informace a odkazy...
!y

Automatické sloučení 10.03.2013 22:37:
Díky těm, kteří přispěli troškou do mlýna, vznikla plán cesty po Rumunsku a dostal již poměrně přesné obrysy. Pokud by kdokoli věděl, kam by bylo dobré se podívat, určitě přivítáme informace.
Plán cesty je na :
http://trip-ja-ro...-pripravy/
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
Upravil Trip Ja-Ro dne 10.03.2013 22:37, před 11 let
Puclik 308Puclik 308Člen
Přidáno před 11 let
Ahoj a Veselý hřbitov sapinta Rumunsko Město Sapinta (leží u hranic s Ukrajinou ) skýtá doslova světovou raritu, kterou je Veselý hřbitov a je jednou z památek zapsaných na seznamu UNESCO. Byl jsem v Rumusku před pěti lety na motorce a chtěl jsem se tam podívat ještě jednou s rodinou asi stejnou cestu co popisuješ jen jsem chtěl jet přes Polsko,Ukrajinu a do Rumunska .Máme to k sobě kousek tak se můžeme někdy a někde sejít na kafe můžeme hodit řeč a vezmu nějaký fotky co ty na to ?
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, děkuji - Veselý hřbitov je v plánu, ale nějak vypadl z popisu ( v plánu cesty je pod bodem C ), určitě se můžeme domluvit na kafe - vůbec se tomu nebráním...a fotky, to je věc, nad kterou se dá vykládat dosti dlouho...pokud by jste měli cestu na naši stranu kopců, tak dej vědět. Vaším směrem uvažuji až trochu sleze sníh...!e
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
G
GSmanČlen
Přidáno před 11 let
Sapanta je zajímavá, hory nahoře krásný. Na Fagaraší jsem potkal 2009 medvědici s mládětem ;-)
Důkaz : http://www.endurosport.cz/category/ru.../rumunsko/
Vyděsil mě slušně. Doma jsem prohrabal youtube a zjistil jse, že je to mediální hvězda, žebrající žrádlo.
Rumunsko super, souhlasím se výše psaným.
Ať se výlet podaří ;-)
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ahoj, chystáme se za týden do Bulharska přes Rumunsko. Chtěl bych Rumunsku dát cca týden času. Zajímala by mne Transalpina, Transfagaraš, Turda, delta Dunaje a potom asi po pobřeží pomalu do Bulharska.

Máte někdo novější typy v uvedených lokalitách? Případně podobnou cestu?

Díky
M
MichalČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, my ideme 6.7.... Cez Madarsko, Nc, Arad atd... popri Žel. vrátach a cez Ruse do BG. Tam budeme pri mori cca 10 dní a potom cca 10 dní si nechávame na Rumunsko... Transfagaraš, Dracula, Transalpina a pod... Okolo 29.7. domov...
MC Louis Tandy 673
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Pokud máte v plánu "drákulův hrad" v Brašově ( nikdy nebylo doložené že tam kdy byl ) tak si ráno přivstaňte. Je tam dost velký nával, ale stojí to za to. Na konci Brašova je pěkný kemp. Pokud chcete navštívit hrad kde doopravdy Vlad žil tak jeďte do Poienari. Je to sice zřícenina, ale určitě vám něco dá. Přinejmenším nějaké ty svaly na nohou. Je tam cca 1500 schodů. :D Banát je také zajímavý. Pokud navštívíte vesničku Eibenthal tak ochutnejte jejich vysňovici, ale pozor je to zrádné pití. Jinak je Rumunsko krásná země a lidé jsou ještě nezkažení. Bezpečnost je v pohodě. Za celou dobu v Rumunsku nebyl jediný problém.
worxeworxeČlen
Přidáno před 7 let
Přesně jak píšeš , za mě doporučím solnou jeskyni Turdu a Praid. kousek o Praidu je Sováta kde je super kemp Vasskert Camping 46.5910331N, 25.0727947E
https://www.tripa...vania.html . v sovátě je těch kempů víc a je tam i " medvědí solné jezero - stoji to za to, jak koupání tak procházka https://mapy.cz/z...mp;q=pride

Pak doporučím vláčky v Mocănița Vișeu de Sus http://www.viseud...o/mocanita kde se dá i na zamčeném place při troše vůle místních přespat. spaní na divoko je v klidu ale chce to vždy dál od obce,města .
Upravil worxe dne 28.06.2017 08:35, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,992 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18528 sekund | Průměrně za: 0.18528 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB