Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měření zásobní vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měření zásobní vody

Poslední aktualizace před 7 let
I
Ivo a JindraČlen
Přidáno před 9 let
Kdysi jsem postavil podle přílohy ukazatel vody a používám ho na měření vody ve studni - nevýhoda je v tom, že plus jde do vody - to může dělat problém třeba u bojleru v karavanu - myslím, že jsem to upravil integráčem 555, aby bylo ve vodě mínus.
Ivo a Jindra Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Tak jsem nakonec u conrada koupil toto: http://www.conrad...ny.k191332
Hrozně blbý design, 3V na AA, výměna baterií znamená kompletní demontáž zařízení, prostě šílené. Důležitější je ale, že to funguje. Už to mám po testech a zatím dobrý.:_


Mají je i, o něco, dražší v hadexu: http://www.hadex....-led-diod/
Upravil lada721 dne 26.01.2015 23:03, před 9 let
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 9 let
jo, design je příšerný, už to mám ale v karavanu druhou sezonu a stále první baterka, funguje to spolehlivě.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Tak to napojit na 12V rozvod. A je po problému s napájením. To by šlo.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 9 let
Mereni hladiny 0-100% napr. od firmy Votronic.Elektrody cca 60eu a panel cca 40eu.V CZ nevim jestli to nekdo nabizi,ale v D.neni problem.Pro cistou,odpadni,delkavelektrod(dve) 15 az50cm.
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
za 10x led a 10x odpor me prijde ta cena nejak velka

ja si to udelal sam, do nadrze jsem navrtal 11 direk zhora (10 pro LED a jedna pro kostru) do kazde dirky strcil nerez drat do pozadovane vysky, na konec dratu dal cokoladu a pripojil drat, ten drat vede pres odpor na LEDku, voda je vodiva, funguje to jiz nekolik let a bez problemu.
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 9 let
Tak napiseme do Nemecka,ze jsou jejich ing-kopyta,ze to maj predrazeny a ze my v CZ jsme o mnoho dale a vyrobime to za 1Eu.Jen at nenapisou zpet,neco ve zneni:Ano mate pravdu,ale diky tomuto systemu,mame lidi v restauracich,plne kempy,cas na sve deti,na sebe...A odkud vlastne kupujete vsechny dily na vase mazliky???Reimo,Frankana,Fritz-Berger..takova typicka ceska jmena.
Prosim,byl dotaz,jestli neco takoveho existuje.Proto jsem vlozil to info.Ted toho lituji
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 9 let
Nelituj, já si myslím, že kolikrát utrácíme za jiné nesmysly.

Plno lidí je rádo, že má možnost si takovéto věci koupit. Jsme sice národ kutilů ( bastlířů ), ale né každý a ani to kolikrát nejde vše vyrobit " na koleně ".
Pokud je poptávka........................
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
jen pro upresneni, reagoval jsem na tento typ mereni
http://www.conrad...ny.k191332

jen jsem chtel rict, ze tam neni zadna slozita elektronika. Pokud se meri pomoci dvou elektrod, je to jiny system a prece jen uz slozitejsi.
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

PetrK napsal:

za 10x led a 10x odpor me prijde ta cena nejak velka

ja si to udelal sam, do nadrze jsem navrtal 11 direk zhora (10 pro LED a jedna pro kostru) do kazde dirky strcil nerez drat do pozadovane vysky, na konec dratu dal cokoladu a pripojil drat, ten drat vede pres odpor na LEDku, voda je vodiva, funguje to jiz nekolik let a bez problemu.



No nejenže zavrhuji dělat z nádrže cedník ale nedovedu si představit, že bych pro každou kontrolu vody rozebíral půl karavanu.:D:_
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Cedník dělat nemusíš,stačí do víčka nahoře dírka o průměru cca 8mm.Tou dírou prostrčíš 11drátů.
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Cedník dělat nemusíš,stačí do víčka nahoře dírka o průměru cca 8mm.Tou dírou prostrčíš 11drátů.



Přečti si lépe popis toho jak to udělal PetrK.:_
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 9 let
kdo chce pochopit tak to pochopi, tech moznosti je spousta, ano staci i jedna dira a do ni dat 11 izolovanych dratku, ktere konci v ruznych vyskach, vyuziva se vodivosti vody
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Raději už bez kommentáře.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
dnes jsem zbastlil toto zapojení http://www.ebastl...a2_196.pdf
funguje to super,
Zapojil jsem to jen na zkušebním tišťáku, kdyby se našel někdo kdo by navrhnul plošný spoj
tak bych si jeden objednal :)
ještě se tam musí přidat stab. 12/6 V


:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

dnes jsem zbastlil toto zapojení http://www.ebastl...a2_196.pdf
funguje to super,
Zapojil jsem to jen na zkušebním tišťáku, kdyby se našel někdo kdo by navrhnul plošný spoj
tak bych si jeden objednal :)
ještě se tam musí přidat stab. 12/6 V


:_

podle data schittu má zvládnout 3 - 18 V zvýšením hodnot odporů pro ledky a zpětných vazeb by to mělo makat i na 12 V
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 9 let
Dnes jsem dodělal napájení pro tenhle měřáček, cena je myslím velmi příznivá fachčí to i na velikou dálku (píšou až 100m) takže u mě dobrý.
Vývoj kapacitních sond je u ledu, protože každej potřebuje jinou dýlku sond (hloubky nádrží) a na to se musí naladit obvod (nerentabilní).
Tohle zcela vyhoví a dýlku sond si nastříhá každý, dle potřeby.
Kabel stačí kulatý Sykfáč 0,5. má venkovní průměr 6-12mm, dle typu a provedení. Já měl doma jen plocháč tak jsem osadil pro ilustraci plocháč.
Kdyby to někdo chtěl, spíchnu ještě pár stabilizátorů 12/3V pro napájení přímo z palubní sítě. Plocháč Cya 12*0,5 tu mám taky. Do vestaveb myslím zcela vyhoví.
Jak na pitnou tak na odpadní vodu. Možná by se dal použít i řadový přepínač 12 přepínacích kontaktů z GESu pro jeden měřicí modul. Měřil by obě vody jeden systém.
Kdyby někdo chtěl tuhle verzi s napájením z 220V (např pro studnu a pod.) tak umíme taky.
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 9 let
Téměř totožný měřák používám na měření hladiny deštové vody v nádržích zakopaných v zemi.Na dvě nádrže mám jeden měřák,Pomocí 10-ti malých relátek přepínám "čidla" z jedné ,nebo druhé nádrže.Vzdálenější nádrž mám cca 40 metrů od měřáku.Funguje to už 6 let.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let
dnes jsem konečně zprovoznil ukazatel množství vody v nádrži, použil jsem tento set
sondy a vyhodnocovače: http://www.gimish...tml?page=2
i když je to původně pro odpadní nádrže funguje mně to i OK na čistou vodu.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 9 let
Zdendo, tu sondu jsi nějakým způsobem přizpůsovil hloubce nádrže? Dájí se ty dráty zkrátit jak píšou v návodu?
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,712,898 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20014 sekund | Průměrně za: 0.20014 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB