Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 N1 a vjezd do měst + zákazy vjezdu: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

N1 a vjezd do měst + zákazy vjezdu

Poslední aktualizace před 6 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

cody napsal:

Zákaz vjazdu nákladných automobilov

Policajti mi povedali ze sa to vztahuje na obytky nad 3.5 tony ziadna M1 ich nezaujimala ked som im to spomenul.


Ahoj. když jsem jezdil jako servisák, tak jsem měl druhé povolání jako učitel autoškoly s plnou kvalifikací (tj. na všechny předměty A+B, na C jsem neměl "roky" - odježděné). Kolikrát se mi stalo, že mne zastavili "orgáni VB" a už měli připravené pokutové bloky, já jsem vytáhl platnou vyhlášku Pravidel silničního provozu, dnes je to Silniční zákon, který mám i nyní stále v autě u sebe, a příslušníky jsem musel učit, jak to vlastně je, že jsem se ničeho nedopustil a oni to vlastně vůbec neznají - učil jsem v autoškole zejména předmět Pravidla silničního provozu.
Takže opravdu, policajti nemusí vědět všechno, ale živí se tím. A takoví mohou být i někteří řemeslníci, doktoři, velká většina řidičů i řidičů amatérů (neprofesionálů) a mnoho, mnoho dalších.
Čáo, Pepa
H
hamletČlen
Přidáno před 8 let
Nove informace 2016
hamlet Připojili následující obrazek:
img-20160111-wa0021.jpg
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let
Přesně tak: http://www.bezpecnecesty.cz/cz/aktual...-roku-2016

Kašlu na to a prodám dodávku. Jsem znechucen..........
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
TominoTominoČlen
Přidáno před 8 let
Nepleťte si kategorii N1 (do 3500kg) s druhem vozidla. V kategorii N1 je několik druhů (podkategorií) vozidel. Pokud má někdo v TP kategorii N1 a druh vozidla "speciální, montážní, nebo speciální obytný, atd", platnost zákazu vjezdu nákladních vozidel se ho netýká. Pokud je však v TP N1 a podkategorie nákladní, platnost zákazové značky je pro něj platná. Od 2016 dokonce i pro vozidla s celkovou hmotností pod 3,5t.
Tomino
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tomino napsal:

Nepleťte si kategorii N1 (do 3500kg) s druhem vozidla. V kategorii N1 je několik druhů (podkategorií) vozidel. Pokud má někdo v TP kategorii N1 a druh vozidla "speciální, montážní, nebo speciální obytný, atd", platnost zákazu vjezdu nákladních vozidel se ho netýká. Pokud je však v TP N1 a podkategorie nákladní, platnost zákazové značky je pro něj platná. Od 2016 dokonce i pro vozidla s celkovou hmotností pod 3,5t.


Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) platí pro nákladní
automobily i pro tahače přívěsu nebo návěsu a speciální automobily o celkové
hmotnosti převyšující 3 500 kg.
Pomocí dodatkové tabulky „Celková hmotnost (E 5) lze zákaz rozšířit i na nákladní
automobily, tahače nebo speciální automobily lehčí než 3,5 tuny (např. „1,5 t“),
popř. jej zúžit pro automobily těžší (např. 7,5 t“).
Na zákaz se zpravidla předem upozorňuje před nejbližší křižovatkou pomocí
dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením
symbolu značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4), popřípadě
pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) doplněné
dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a).
Zákaz vyplývající z této dopravní značky neplatí pro obytné automobily


Mám obavy že se speciálním neuspěješ.
TominoTominoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vlasta1 napsal:

Citovat

Tomino napsal:

Nepleťte si kategorii N1 (do 3500kg) s druhem vozidla. V kategorii N1 je několik druhů (podkategorií) vozidel. Pokud má někdo v TP kategorii N1 a druh vozidla "speciální, montážní, nebo speciální obytný, atd", platnost zákazu vjezdu nákladních vozidel se ho netýká. Pokud je však v TP N1 a podkategorie nákladní, platnost zákazové značky je pro něj platná. Od 2016 dokonce i pro vozidla s celkovou hmotností pod 3,5t.


Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) platí pro nákladní
automobily i pro tahače přívěsu nebo návěsu a speciální automobily o celkové
hmotnosti převyšující 3 500 kg.
Pomocí dodatkové tabulky „Celková hmotnost (E 5) lze zákaz rozšířit i na nákladní
automobily, tahače nebo speciální automobily lehčí než 3,5 tuny (např. „1,5 t“),
popř. jej zúžit pro automobily těžší (např. 7,5 t“).
Na zákaz se zpravidla předem upozorňuje před nejbližší křižovatkou pomocí
dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením
symbolu značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4), popřípadě
pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) doplněné
dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a).
Zákaz vyplývající z této dopravní značky neplatí pro obytné automobily


Mám obavy že se speciálním neuspěješ.


..stále domnívám, že kategorie vozidla N1 sama o sobě nemusí nutně znamenat automaticky zákaz vjezdu.. Zde je nejnovější výklad s platností od 1.1.2016
Kód: B 4
Zákaz vjezdu nákladních automobilů
Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) platí pro nákladní automobily, včetně nákladních automobilů s nejvyšší povolenou hmotností pod 3 500kg. Pomocí dodatkové tabulky „Celková hmotnost (E 5) lze zákaz rozšířit nebo zúžit pro automobily těžší (např. 7,5 t“) apod. Na zákaz se zpravidla předem upozorňuje před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením symbolu značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4), popřípadě pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) doplněné dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a).

viz třeba zde: nic se zde o speciálním automobilu neřiká...http://www.bezpecnecesty.cz/cz/autosk...automobilu
Tomino
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Tomino napsal:

Citovat

Vlasta1 napsal:

Citovat

Tomino napsal:

Nepleťte si kategorii N1 (do 3500kg) s druhem vozidla. V kategorii N1 je několik druhů (podkategorií) vozidel. Pokud má někdo v TP kategorii N1 a druh vozidla "speciální, montážní, nebo speciální obytný, atd", platnost zákazu vjezdu nákladních vozidel se ho netýká. Pokud je však v TP N1 a podkategorie nákladní, platnost zákazové značky je pro něj platná. Od 2016 dokonce i pro vozidla s celkovou hmotností pod 3,5t.


Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) platí pro nákladní
automobily i pro tahače přívěsu nebo návěsu a speciální automobily o celkové
hmotnosti převyšující 3 500 kg.
Pomocí dodatkové tabulky „Celková hmotnost (E 5) lze zákaz rozšířit i na nákladní
automobily, tahače nebo speciální automobily lehčí než 3,5 tuny (např. „1,5 t“),
popř. jej zúžit pro automobily těžší (např. 7,5 t“).
Na zákaz se zpravidla předem upozorňuje před nejbližší křižovatkou pomocí
dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením
symbolu značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4), popřípadě
pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) doplněné
dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a).
Zákaz vyplývající z této dopravní značky neplatí pro obytné automobily


Mám obavy že se speciálním neuspěješ.


..stále domnívám, že kategorie vozidla N1 sama o sobě nemusí nutně znamenat automaticky zákaz vjezdu.. Zde je nejnovější výklad s platností od 1.1.2016
Kód: B 4
Zákaz vjezdu nákladních automobilů
Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) platí pro nákladní automobily, včetně nákladních automobilů s nejvyšší povolenou hmotností pod 3 500kg. Pomocí dodatkové tabulky „Celková hmotnost (E 5) lze zákaz rozšířit nebo zúžit pro automobily těžší (např. 7,5 t“) apod. Na zákaz se zpravidla předem upozorňuje před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením symbolu značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4), popřípadě pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (č. B 4) doplněné dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a).

viz třeba zde: nic se zde o speciálním automobilu neřiká...http://www.bezpecnecesty.cz/cz/autosk...automobilu


Toto je přímo citace vyhlášky platné od 1.1.2016:
Předpis č. 294/2015 Sb.
Vyhláška, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích
Příloha č. 3 k vyhlášce č. 294/2015 Sb.
Zákaz vjezdu nákladních automobilů - značka B4
[big]Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům.[/big] Značka neplatí pro obytné automobily.
Je-li na dodatkové tabulce nebo na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena hodnota nejvyšší povolené hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o nejvyšší povolené hmotnosti převyšující tuto hodnotu. U jízdní soupravy je rozhodný součet nejvyšších povolených hmotností všech vozidel soupravy.

Úplné znění např.tu : http://www.zakony...s/2015-294
J
Jaro53Člen
Přidáno před 8 let
Ahojte ku značke zákaz vjazdu nákladným vozidlám mám odpoveď z Policajného riaditeľstva:
Jaro53 Připojili následující soubor:
b6.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 579 stažení]
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
tady je zajímavý článek k této věci:
http://auto.idnes...tomoto_taj

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 8 let
Kdepak, Ti naši zákonodárci.....
"Tak to zatím budeme přehlížet, nebo si zřiďte výjímku."
My máme doma auta dvě, jedno naftové co samo podvádí s emisema, druhé - benzínové, to se zase nedostane blíž jak 3,3 km k domu.
No budu tedy úřady žádat o výjímku z nové vyhlášky. Pak se snad domu z práce dostanu a ráno zase tam. Zatím nevím. Dál než do práce, bych se asi pouštět neměl. :o:x
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 8 let
Nedělal bych zbytečnou paniku...
Jde o to, že se musí sladit značky napříč Evropou, a tam je běžné, že tyto zákazové značky mají vždy dodatkovou tabulku s hmotností, od které zákaz platí.
Nějakou dobu potrvá, než se tyto tabulky dodělají i u nás, do té doby myslím, že se nic extra dít nebude. Vždyť ty značky kolikrát platí pro celou vesnici. Pouze jako vždy je u nás trochu nešťastné provedení.
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 8 let
V tom článku píšou na kombíky s přepážkou, tak jsou to auta koupené bez daně, auta která se odepisují z majetku firem.
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 8 let
Ano a to je můj případ, mám Fabii 1,4 kombík. Koupil jsem ji jako tříletou od firmy v době, kdy mřížka už být ani nemusela... :(
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
chodacchodacČlen
Přidáno před 8 let
Ja kupoval auto v roce 2013. Prepazka v nem nebyla. Resit to nebudu. Oni policiste taky ne. Ke spachani prestupku musi byt take nejaka spolecenska nebezpecnost a ta je v tomto pripade nulova :).
na všechny otázky světa najdeš odpovědi v textech Tří sester
Aleš 776751458, Hanka 777079243
HazikHazikČlen
Přidáno před 8 let
Pan ministr tomu zase dal. V únorové novele zákona uz zákaz vjezdu pro nákladní automobil platí pro vsechny vozy kategorie N bez rozdílu hmotnosti pokud neni dáno dodatkovou tabulkou jinak. Kdyz se ho ptali co stim mají lidi dělat protože v kategorii N je spoustu osobaku, které tak byly koupeny a tudíž lidi nemohou jezdit bežně domu atd, tak je poslal na urad ať si vybíhají povoleni k vjezdu.
J
Jarda885Člen
Přidáno před 8 let
Včera jsem mluvil na téma zákazu vjezdu nákladních aut včetně N1 se synovcem. Měl informaci "od kamaráda, který má kamaráda na úřadě", že na úřadech je už nějaká výjimka pro přestavěné osobáky na N1. Víte o tom někdo něco?
PS. V tomto státě je (ne)možné všechno.
Jarda, Hana,
Laika Kosmo 6.0 nebo
Opel Zafira, Bürstner 435 Premio
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mohu vjet do úseku, který je označen značkou zákaz vjezdu nákladních automobilů bez dodatkové tabulky?
Jedu obytkou 3300 kg, přívěs 750 kg, délka soupravy cca 12 m.
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

kutil1 napsal:

Ahoj, mohu vjet do úseku, který je označen značkou zákaz vjezdu nákladních automobilů bez dodatkové tabulky?
Jedu obytkou 3300 kg, přívěs 750 kg, délka soupravy cca 12 m.


Podívej se co máš napsáno v malém TP jako druh vozidla. Pokud tam máš obytný tak se tě tato značka netýká ani s ani bez dodatkové tabulky. viz: https://www.bezpe...automobilu
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,518 unikátních návštěv | Vygenerované za: 7.56174 sekund | Průměrně za: 7.56174 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB