Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Elektroblock EBL 99: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Elektroblock EBL 99

Poslední aktualizace před 5 let
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 11 let
Ahojte, pekne prosim o radu.

Pri odpojenom ovladacom paneli nam jeden sikula zapol Batterie Trennschalter na Elektroblocku.

Bolo pocut jemne cvaknutie a odvtedy nic nejde.... Teda myslim tym, ze prestali ist funkcie, ktore su nezavisle od ovladacieho panelu (vysuvanie schodikov, ventil bojlera, chladnicka, rezerva 4).

Vsetky dostupne poistky som kontroloval - ziadna nebola porusena. Najhorsie je, ze sa do servisu nedostaneme, kedze sme nepojazdni - kvoliva vysunutym schodikom. :c :@


Za kazdu radu dakujeme, :_
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Batterie Trennschalter je jen hlavní vypínač. Nic jinýho. To vypadá na výpadek napájení celku. Cvaknutí = odpadly relátka na propojení nástavby (70A) a lednice (30A).
1) zkontroluj jestli převádí ten vypinač. (nebo ho sprostě překlemuj).
2) zkontroluj přívody jestli tam jde napájení.
3) u schodíkou by malo stačiť překlemovat ten spínač co na nich je. Nebo tam pustit externí napájení (jiná baterie). Odpoj hlavně původní přívod ke schůdkům aby se tam nedostalo cizí napětí (kam nemá).

Jestli si nebudeš vědět rady vem tam elektrikára a až to rozdělá vytoč moje číslo a já ho povedu po telefonu.
Moje číslo snad ani nemusím písať :)
Upravil Karel Prokop dne 02.11.2012 15:32, před 11 let
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let
Este doplnim Karla.

4) Skontroluj ci mas pri nastavbovej baterii centralnu poistku /napr. 60A/ a ci je OK
Milan!y a ShockIvana
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj po nastartovani schudek nezajede ? Zkontroluj pojistky primo na startovaci baterii je tam 60A OD ktere vede napeti do EBL.
P
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
No jedna věc je, jestli schůdek jezdí a druhá, jestli yajede sám. To je víc drátků, aspoň jsem to tak měl. Fakt bych to viděl na schopného elektrikáře...
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 11 let
Ahojte, predovsetkym dakujeme za cenne rady.

Dnes som teda vsetko presiel a zistil, ze prud do EBL ide kompletne, ale von uz nejde nic. Tak som to teda riskol, pozapajal som ovladaci panel, zapol Batterie Trennschalter na EBL a po stlaceni 12V prepinaca (na ovladacom paneli) bolo z EBL pocut opat cvaknutie a vsetko sa rozbehlo.

Nastastie je EBL inteligentnejsi ako ja... ked zistil, ze ovladaci panel je odpojeny, kompletne odpojil vsetko napajanie - dokonca aj funkcie, ktore su konstruovane ako nezavisle od ovladacieho panelu.


Pozdravujem

Tomas
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
BalouniBalouniČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,

elektroblock v obytném autě většinou odejde, když je špatná vnitřní baterie. Elektroblock musí neustále dobíjet, přehřeje se a odejde. V servisu obytných aut mi řekli, že se neopravuje, ale pouze vyměňuje a stojí cca 12 - 14 tisíc. Tak jsem kontaktoval známého, který je machr na opravu elektroniky a je fakt, že za dva dny mi elektroblock přivezl opravený a prý je teď nesmrtelný. Vyměnil tam zdroj za chlazený s ochrannou a pár odporů a kondíků. Cena byla 4000,- Kč a je fakt, že chodí naprosto perfektně. Pokud by někdo měl zájem, můžete mého opraváře kontaktovat. Jmenuje se Radek Vokáč a telefon má 602650158. Bydlí ve Bzové (okr. Beroun). Možná by šlo se s ním domluvit, že mu elektroblock pošlete poštou a on Vám ho odešle opravený na dobírku. Mimochodem je to hlavně televizní a satelitní technik a dělá oficiálního technika firmě Kathrein v ČR, takže provádí kompletní montáže satelitní a TV techniky na karavany a obytná auta od této značky. Faktura a záruka je samozřejmostí.
kotasankotasanNováček
Přidáno před 6 let
No já jsem v pr... nesnázích taky ... včera do půl noci, dnes od 5,30 ...
chtěl jsem vyměnit nástavbou baterii, neboť předchozí v Elitu zakoupená baterie Bosch T3 135 Ah uváděná pro karavany a lodě opravdu nebyla trakční ... a jelikož jsem již útlém mládí slýchal, když něco děláš s elektrikou na autě odpoj si baterii, tak jsem vypnul nade dveřmi v obytce přepínačem 12V a na EBL 99 hlavní vypínač. Poté jsem ho zkoušel zapnout a nic ...

Vyměnil jsem nástavbovou baterku a opět nic, přepínačem na 12 V nejde zapnou celá nástavba, prostě nic ...

Pak přijel kamarád, který je velice schopný v el. Pátrali jsme a nic. Při zapojení do sítě 220 V se mi pouze po zmáčknutí rozsvítili ukazatele vody a motorové baterie, na dalším podsvíceném ukazateli bylo vidět, že se baterie nabíjí. V zadní části EBL jsou 3 silné kabely - a 2x +, na obou + ukazuje 12 V. Ráno mi problikával alarm (poprvé) podvibité baterie v nástavbě. Zapojil jsem Lidl nabíječku přímo na nástavbovou baterii, ukazuje dobití baterie a 13,7 V ...

Samozřejmě, že jsme vyzkoušeli všechny pojistky.
Pod tím červeným tlustým kabelem je vidět takový zelený čudlík a nahoře na obrázku taky, nevím co to je ? má se to někam zatlačit, zacvaknout ?

Budu vděčen za každou radu. Předem moc díky !!!

Automatické sloučení 20.04.2018 09:47:
Problém vyřešen díky kamarádům obytkářům ... Proletován "studený" spoj na desce vše šlape jak má.
David
Upravil kotasan dne 20.04.2018 09:47, před 6 let
B
Bora2101Nováček
Přidáno před 5 let
Zdravím, stala se mi věc, seskvarila se mi pojistka od čerpadla a i tim se poskodila zdířka na pojistku. Dá se vymenit jen zdířka na pojistku? Musim vyměnit celý elektroblok ebl 99? Da se bahradit tento elektroblok jiným, protoze ho nikde nemohu najít ke koupi. Děkuji za pomoc.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Bora2101, VeronikaTomino, Karel Prokop, mitrak, Zdenek Brabec, Petr a Lucie, Balouni, kotasan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,723,254 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15799 sekund | Průměrně za: 0.15799 (0) sekund | Dotazy: 90 | Použitá paměť: 1.94MB/2MB