Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 SAMOLEPKY Caravan24.cz: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

SAMOLEPKY Caravan24.cz

Poslední aktualizace před 3 roky
chodacchodacČlen
Přidáno před 12 let
Díky za samolepky, dorazily v pátek, jen dotaz: je nějaký grif na jejich lepení, na auto jsem jí lepil asi 20 minut, furt mi držela na tý průhledný folii. Dost jsem u toho nadával. Druhou, kterou chci lepit na karavan, jsem už nedal, to zkusím tento víkend
na všechny otázky světa najdeš odpovědi v textech Tří sester
Aleš 776751458, Hanka 777079243
R
RudyČlen
Přidáno před 12 let
Navlhči místo kam chceš samolepku přilepit vodou se saponátem. Nejlépe to jde ručním rozprašovačem. Pak na vzniklém filmu můžeš samolepkou pohybovat a až budeš spokojen, přidrříš samolepku a vodu z pod ní vytlačíš stěrkou od středu směrem ke kraji. Až se písmena zafixují, stáhneš přenosovou fólii.
chodacchodacČlen
Přidáno před 12 let
Díky za rychlou odpověď, v mládí jsem byl tunerem :), pokud se dá tomu vůbec tuning říkat a samolepek a rychlých pruhů jsem se něco nalepil. Ale tady prostě ty písmenka na tý karoserii nedrželi, furt vítězila ta průhledná folie. Nějak si poradím
na všechny otázky světa najdeš odpovědi v textech Tří sester
Aleš 776751458, Hanka 777079243
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Přenosovou folii klidně sundavej třeba až druhý den.
Někdy ta fixace trvá déle.
Návod na lepení zde:

Tento návod a rady jsou bez ZÁRUK a neručím za škody způsobené jak při přípravě podkladu, tak při samotném lepení. A ani při deinstalaci starých polepů.

1. Povrchy k lepení.
Samolepku můžete aplikovat na různé materiály. Podkladová plocha musí být ale hladká a důkladně očistěná a odmastěná. Lepit je možno na plech, plastové desky, nábytkové desky ( lamino ), sklo, laminátové lodě, karavany, dveře, a mnohé jiné hladké materiály.

Ale POZOR: nedoporučuji k lepení použít jako povrch tzv. mastné plasty- to jsou například hračky pro malé děti. Dále dřevo, na to lepím, ale po nalakování minimálně dvěma vrstvami laku.

2. Podmínky lepení
Ideální podmínky pro instalaci polepu je 19°C - 21°C. Tehdy se fólie dobře aplikuje, ani se nenatahuje a ani netvrdne. Vyvarujte se přímému slunečnímu žáření. To je podklad dosti rozpálen. A při aplikaci se Vám stane, že nestihnete vytlačit všechny vzduchové bubliny. Naopak při nízkých teplotách se Vám zase folie může trhat. Přestože se vzduchové bubliny objeví, folii již přilepenou nestrhávejte. Ale pomocí špendlíku, či jiného ostrého nástroje ji propíchněte a vzduch vyhlaďte.

Obecně není problém lepit folie od 15°C do 25°C a to ve stínu !

3. Pomůcky potřebné klepení.
- odmašťovadlo ( líh, technický benzín apod )
- hadr, papírové ručníky ( prostě něco co nepouští chlupy )
- pravítko, metr ( pro naměření například středu samolepky )
- lihový fix ( koznačení umísťovacích značek )
- plastová stěrka ( jako náhražku je možno použít vyřazeno platební kartu apod )
- odlamovecí nůž
- rozprašovač ( např. 0,5 l vody + 2 - 3 kapky „ jaru „, nebo jiného saponátu. )
- fén, horkovzdušná pistole ( nahřívání folie ).

Né vše samozřejmě budete vždy potřebovat. Pro samolepící symboly Vám bude stačit jen odmastit a nalepit. Ale třeba pro nalepení bočního dekoru využijete všechny výše zmíněné pomůcky.

V poslední době se mně jako odmašťovadlo osvědčil přípravek na čištění oken s rozprašovačem. Přeci člověk nebude kupovat 1l lihu kvůli malé samolepce. A okna se myjí snad všude.

4. Lepení nasucho

Lepení nasucho použijeme při aplikaci malých samolepek, Osobně si myslím tak do velikosti A5. Na sucho budeme lepit i nápisy na skla automobilů. Protože sklo je samo o sobě dosti chladné, a pomocná tekutina by dlouho ( i 2 dny ) vysychala. To je zkušenost. Ale větší plochy na sklo samozřejmě lepit namokro.
- odmastíme
- označíme si místo určení ( není nutno )
- otočíme samolepku lícem dolů
- sejmeme podkladový voskový papír ( opatrně )
- přiložíme na místo určení ( jen horní hranu, dolní hranu držíme od podkladu co nejdál, aby se nám nekontrolovaně nepřilepila )
- zhorní části směrem dolů postupně přikládáme a uhlazujeme
- po uhlazení opatrně sejmeme přenášecí folii ( pokud jí samolepka obsahuje )
- omyjeme značky umístění

DOPORUČUJI: po sejmutí přenášecí folie, samolepku ještě jednou uhladit, ale přes voskový papír. To proto aby se nezadrhla stěrka o rohy a hrany. A neznehodnotila Vaši práci.

5. Lepení namokro

Lepení namokro se používá při aplikaci samolepek větších rozměrů, nápisů, grafiky a boků aut. Hlavně z důvodu potlačení výskytů vzduchových bublin. Jako aplikační roztok použijte vodu s jarem - viz bod č. 3.
- omyjeme místo určení
- odmastíme
- změříme si celkový rozměr samolepky ( zdůvodu rozměření, vystředění, umístění )
- označíme na podklad umístění samolepky
- postříkáme aplikačním roztokem ( tím zároveň zamezíme statickému efektu )
- samolepku otočíme lícem dolů ( voskový papír nahoře, ten budeme sundávat )
- sejmeme voskový papír ( opatrně, ať nenatrhnete samolepící folii )
- samolepku postříkáme aplikačním roztokem
- přiložíme na místo určení
- uhladíme pomocí plastové stěrky
- po mírném zaschnutí ( 5 - 15 minut ) sejmeme přenášecí folii - OPATRNĚ
- případné záhyby, opatrně zvedneme, opět podstříkneme a lehce přiložíme. Stěrkou uhladíme, aby stěrka nedrhla o folii, tak vše průběžně vlhčíme.
- na záhyby, obliny apod. použijeme při aplikaci fén ( horkovzdušná pistole ). teplotou okolo 90°C si folii přihřejeme a ona se vlivem tepla pěkně zkopíruje s podkladem
- přebytečnou folii ořežeme ( hrany dveří, okolo klik apod ). Použitím fénu opět doladíme
- nakonec vše ještě jednou uhladíme, opět nejlépe přes odložený voskový papír zfolie
- omyjeme značky
- POZOR folie je ještě cca 24 hodin živá. To záleží na okolních teplotních podmínkách.

Tento návod berte jako inspirativní radu při lepení folií. Ale vše záleží především na Vaší šikovnosti a trpělivosti.

Abych si nedělal reklamu, někdo je chytlavý. Tak jsem to okopčil z mého webu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 12 let
[quote]chodac napsal:

nějaký grif na jejich lepení, na auto jsem jí lepil asi 20 minut, furt mi držela na tý průhledný folii.



Pravdepodobne si odlepoval prenosnú fóliu smerom od karavanu. Skus ju ťahať popri stene akoby späť po hornej strane prenosnej fólie. Akoby si ju otočil o 180° ťahom späť. Neviem či som to zrozumiteľne opísal. Vlastne keď odlepíš jeden koniec prenosnej fólie vraciaš sa týmto koncom ku druhému koncu stranou s lepidlom na vrchu. Vtedy sa písmenka od fólie odlepia.
Jirka 100HLJirka 100HLČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Rudy napsal:

Navlhči místo kam chceš samolepku přilepit vodou se saponátem. Nejlépe to jde ručním rozprašovačem. Pak na vzniklém filmu můžeš samolepkou pohybovat a až budeš spokojen, přidrříš samolepku a vodu z pod ní vytlačíš stěrkou od středu směrem ke kraji. Až se písmena zafixují, stáhneš přenosovou fólii.


Jejda Rudy, jenom to ne. Samolepky Caravan 24 jsou na přenosové fólii určené k lepení na sucho! Takže sloupnout částečně podkladovou fólii, založit na rysku a postupně zažehlovat stěrkou, hadrou nebo jen rukou samolepku a vytahovat současně zbytek podkladové fólie. Potom stáhneme jen vrchní přenosovou fólii a za pár miut je hotovo. K lepení na mokro se používá méně přilnavý přenosový papír, ale to není tento případ. Jirka :_
Jirka (tel:602783949)
www.mujcaravan.cz Vše pro karavan, camping a volný čas.
R
RudyČlen
Přidáno před 12 let
Hmmm, tak tady jsem asi nepomohl. :v
Omlouvám se za dezinformaci která však byla díky Jirkovi uvedena na pravou míru. :^
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
JIrko 100HL, sorry, ale Rudy mněl taky pravdu. Žádné přenosce voda nevadí. A poku se chce na 100% vyvarovat bublin, nebo případné jiné nehody. Je dobré ji navlhčit. Ano, pevná a jistá ruka si poradí s nalepením na sucho. Však přenosku může sundat klidně druhý den. :^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

pavel 75 napsal:

Ahoj Šárko, chtěl bych tě požádat o zaslání dalších dvou velkých samolepek. Jsou pravidla a účet pro zaslání stejná?
Díky Pavel


Ahoj Šárko, nezapomněla jsi prosím na nás? Nebo jen došli samolepky?
Posílal jsem Ti i SZ, ale žádná odpověď nedorazila :|.
Carado T 338
Jirka 100HLJirka 100HLČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

SignBoss napsal:

JIrko 100HL, sorry, ale Rudy mněl taky pravdu. Žádné přenosce voda nevadí. A poku se chce na 100% vyvarovat bublin, nebo případné jiné nehody. Je dobré ji navlhčit. Ano, pevná a jistá ruka si poradí s nalepením na sucho. Však přenosku může sundat klidně druhý den. :^


Samozřejmě že to jde, nechat tam přenosku třeba do druhého dne, ale je to nesmysl lepit takový nápisek na mokro, tak bych s tím lidi vůbec nepletl. U takového drobného písma žádné bubliny nehrozí. A konkrétně tato přenoska je určena na suché použití, nálepky C24 jsou ode mne.
Jirka (tel:602783949)
www.mujcaravan.cz Vše pro karavan, camping a volný čas.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Jasně, přeci se nebudem handrkovat. Pozdravuj Blansko. Mám tam barák s dědou. Je tam fajně. :_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let
Děkuji Funovi a Šárce za expresní dodání samolepek - dnes doručeno :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
R
RadovanČlen
Přidáno před 12 let
Také bych se rád zeptal na samolepky.18.5. jsem poslal peníze,zatím nic nedorazilo.Platil jsem přes internetbanking a je docela možné,že jsem to zblbnul.Můžu dostat nějakou zprávu,jestli to mám poslat znova,nebo co a jak ? Díky Radovan
svhnsvhnČlen
Přidáno před 12 let
Samolepky jsem objednal 22. 5 a hned také odelslal platbu z účtu. Doručeny mi byly 28. 5 . Díky Šárko
Těšíme se až potkáme na cestách kohokoliv z bydlíkem stejně označeným.
R
RemzinČlen
Přidáno před 12 let
Šárko, jelikož jsme vyměnily náš bydlík chci se zeptat, jestli bereš samolepky na 5.narozeniny, abych obnovil vzhled a podpořil stránky? Díky Jarda.
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 12 let
Ahoj, gratuluju k novému bydlíkun^ a samolepky bereme.
Fun
Smile
P
PavelAlenaČlen
Přidáno před 12 let
prosím o kontakt k zakoupení samolepky Caravan24. Děkuji PavelAlena
pavel 75pavel 75Člen
Přidáno před 12 let
Díky Šárko, samolepky koncem týdne dorazily :^
Carado T 338
mirecekmirecekČlen
Přidáno před 12 let
Dobrý den.
Chtěl bych Vás poprosit o 2 samolepky jednu na karavan
a jednu na auto.Na auto stříbrnou.
Předem děkuji člen Mireček.

Miroslav Miklík
Růžičkova 2
69002 Břeclav
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 12 let
Táák. Samolepka je doma. Teda vlastně už na autě... A sluší mu :) Díky Šári :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sarka, Lukas, Vera, Roman PCE, Vajglon Hnuson, jps, PLAF, Petko, Osmimetraci, Pekari, Miru3, Hana Lubos, Charlie, Mila, uknaj, petlin, Jirka M, bydlik, Bobik, bizon1111, Jarda a Iveta, baho a Gabisch, Ludek Liberec, bendo, dagbartos, fandak1, Roman a Mirka, Svitavaci, Luban, Jirka, panaci, zdenek a Irena Lbc, stepan, GULI, Fun, martas, EXPEDICE APALUCHA, priborj, jozin, Mirek a Iva, Lukas Hanka a deti, Kip, jirkamds, furgon, olga, Dostal, Ski, Deda Lebeda, Remzin, Jan Bordovsky, Brevla, tronic, eurohope, Petr a Natali, barumaci, Habasek, camper, Patrik, hanzlik, viera a vlado, Vitek a Alena, Shave, krutas, Jardaa4, Franta REZAC, Lutonina, Petr a Lucie, Zdenek a Alena, michalina, hanah, mikivan, BALUteam, Fialovi, Honza a Lidka, RobVob, Cattani, najk, Pepi, Loserova, dudki, Bezdici, RenCom, Zdobik 88, Lu112, lubin, kubi, goro, zuzi777a, Berry, Pavel a Majka, bohy, mengic333, PNovotna, Ropuchovi, PremekCap, Pepino66, Macik a Dada, Milan a Marketa, pavel 75, vofi, lada721, Jarda a Maru, chodac, Rudy, Jirka 100HL, Radovan, svhn, PavelAlena, mirecek, Mikey, p0l0us, jirka dagmar, janiskaravany, drakol, Kapitank1400, Janinka, malina1, Pavel 26, MildaPro, Spajky007, Me2d, Chipp, MartinH, Martin Mrak, hobo, Marian999, Jiri Majki, Jarda36, ravyk, Bulda, honza 10, frivet, jardarc, samjeep, Radovan Lehky, Tandy, Pachos, ferda, Balda, dukecz, PeterL, PetrDubi, Dicky, Milan Hampl, TomTP, Martasik, Ota a Oli, forman59, Sany_62, floridan79, feixova, Mick, Olin - Jana, Nemalud, Radek Kaplan, davidt, janvas, worxe, Sheba, Bery, Tomik Kralu, Jagrovci, Michal Levice, quicksilver_smazany, lubodano, AlZu13, ludva, Lubos a Dasa, Franta105

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,224,050 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24915 sekund | Průměrně za: 0.24915 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB