Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Semmering vs. Stuhleck: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Semmering vs. Stuhleck

Poslední aktualizace před 8 let
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
můžete mi prosím někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi:
a/ Semmering (Zauberg)
b/ Stuhleck,
z hlediska
1/ příjezdu (mapa)
2/ vhodnosti ke stání karavanů
3/ problémy se stáním "nadivoko"
4/ případně co Vás napadne.

Lidi si ty střediska hodně pletou a tak v tom mám guláš, pardon kulasch.
Díky
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
BombiciBombiciČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

kocisjirka napsal:

Ahoj,
můžete mi prosím někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi:
a/ Semmering (Zauberg)
b/ Stuhleck,
z hlediska
1/ příjezdu (mapa)
2/ vhodnosti ke stání karavanů
3/ problémy se stáním "nadivoko"
4/ případně co Vás napadne.

Lidi si ty střediska hodně pletou a tak v tom mám guláš, pardon kulasch.
Díky
JK


K bodu 2 a 3. V zimě nevím, to je možná jiné (ptej se dál, či si to dej zde do vyhledání a najdi příspěvky) , ale v létě v Semmering (Zauberg) stály na parkovišti pod lanovkou i stany a nikoho to netrápilo.
V příjezdu bych nijak zásadní rozdíly neviděl, prostě jen někde sjedeš z dálnice. V případě a) o něco dříve. Podívej se do mapy. a) je hned přímo v Semmeringu, kousek od kruháku je parkoviště. b) je Spital am Semmering, což je o kousek dál od Vídně. Po zadání do mapy uvidíš, kde co je a taky poznáš, kde jsi už byl.
Bombíci
ivanoivanoČlen
Přidáno před 12 let
Semmering je položený vyššie, vleky sú kratšie, Stuhleck je väčšie stredisko. Obe sú cez víkendy beznádejne preplnené. Čo sa týka stánia, na Semerringu je rušné parkovisko pri ceste, na Stuhlecku je krásne miesto úplne na konci strediska pri Promibahne. Keď sa navečer vyprázdni parkovisko, ste tam sami v lese, ticho, kľud.
M
moncaČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
Semmering - Hirschenkogel
Semmering - Stuhleck
Dvě střediska vedle sebe, ale nejsou spojená.
Mrkni na Bergfex, jsou tam mapky obou středisek.
Stání tolerováno, asi tak jako všude jinde. Auto ano, karavan nevím, od Brna co by šutrem dohodil.
Cesta po dálnici, kousíček kotěhulky.
Trochu více mravenečků na sjezdovkách.
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 12 let
Stuhleck - sedačky, normální provoz, jak píše Ivano - delší tratě. Příjezd kolem Semmeringu - Zaubergu. Parkoviště velké, obytky vždy nějaké, neproblémové místo, pěkné tratě, levněji, než na Zaubergu.....

Zauberg - kratší tratě, ale ne moc krátké. Nejsem žádný drak, kolečko jsem ale nestihl rychleji, jak za 12 minut. Krom sedaček i kabinovka, i přes víkendovou zaplněnost parkovišť těsně pod lanovkou (parkoviště na okraji jsou veliká a ne plná) to na sedačce i kabině odsýpá, nikdy jsem nečekal déle, než 60 vteřin.:^
Ale hlavně - naprosto špičkové noční lyžování, největší a nejlepší v Evropě, toto tvrzení lze podpořit....
Během nočního na vždy perfektně čerstvě upraveném terénu jsem často měl pocit, že jsem sám, hlavně v druhé půlce času. Noční lyžování (pokud se nepletu, tak v čt,pá,so,ne do 22.00, po,út,st do 21.00) - to je ta hlavní devíza Zaubergu a stojí rozhodně za to. Na peníze je nejlepší kombinace den a noc nebo noc a den.
Parkování absolutně v pohodě. Moc doporučuji.

Občerstvení v cenách obvyklých, na Zaubergu pro zpestření parádní sáňkářská dráha, Semmering je velmi milé a půvabné lázeňské městečko, které si zaslouží procházku.

Tož tak ........:z
Radek
Upravil Radek Sladky dne 11.10.2012 19:48, před 12 let
Z
zdehaČlen
Přidáno před 12 let
A máte někdo zkušenosti odtud s – lyžováním předvánočním?? Jak to tam, zpravidla, vypadá tak týden před Vánocemi a pak v další dny??? Případně až do prvních dnů nového roku…??
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 11 let
Nemám, ale předpovědi to jistí, na ty lyžařské je aspoň tam spoleh......a kdyžtak o 170 km dál fantastický a vyšší Kreischberg u Murau, cca 120km je ještě po dálnici.

Ahoj, R.:z
Radek
M
moncaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Nemám, ale předpovědi to jistí, na ty lyžařské je aspoň tam spoleh......a kdyžtak o 170 km dál fantastický a vyšší Kreischberg u Murau, cca 120km je ještě po dálnici.

Ahoj, R.:z

Mohu jen potvrdit co píše Radek Sladký. Než se "mrcasit" na Semmeringu, je lepší popojet na Kreischberg. Radku dík za tip.
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
Díky Radku za vyčerpávající odpověď.
Jen poprosím ještě doplnit: stání je tam v rovině, nebo ve spádu?
Abych věděl kolik brát klínů...

JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 11 let
Semmering i Murau - Frauenalpen ani Kreischberg jsme nikdy klíny nepotřebovali. A asi 3 km před Kreischbergem vlevo je ten kemp na servis.....a sprchy.....
Ahoj, R.
Radek
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
Tož, už jenom aby nasněžilo.
Chtěli bychom dělat prodloužené víkendy ČT, PÁ, SO, NE.
Noční lyžování jsem dřív považoval za buržuazní přežitek, ale co jsem ho zkusil, nedokážu vynachválit.
(I když jsem byl u toho jak v Jasné před pár lety nacouvala rolba na tu polskou lyžařku)
Opouštím pomalu Slovensko :_ a chtěl bych se začít orientovat tímto směrem.
Mám to stejně daleko, skoro pořád po dálnici a sjezdovky...
Nejdřív prubneme Semmering, a okolí, pak třeba Murau...
Je to sice jen plus 120km ale + 2 hodiny cesty (vyrážíme už odpoledne po škole, ale zpátky bychom chtěli dojet tak, aby jsme stihli děti "odmočit") a palivo do našeho "tátoša" taky něco stojí.
JK
... taková normální rodinka!@!rp)!g
Upravil kocisjirka dne 16.10.2012 16:02, před 11 let
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
Nemáte někdo nejnovější info, rád bych tam příští týden jel. Předem všem děkuji.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
cesinocesinoČlen
Přidáno před 9 let
Byl jsem minulou sobotu na Stuhlecku. Snehu je dost, ale bohuzel sobota byla hrozna z pohledu poctu lidi. Zauberberg to same. Nedele bylo horsi pocasi, ale lidi bylo vyrazne mene.

pocasi na tenhle vikend nevypada spatne. Takze si to uzijte, ale spis bych doporucoval Hochkar nebo Kreischberg.
Honza+ Kristyna+ Jakub 8+ Michala 6+ Lucie 4
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
díky za info, budu tam všední den, tak snad tolik lidí nebude. Počasí asi neovlivním.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 9 let
Bratislavskemu kraju zacinaju jarne prazdniny a kedze Semmering je pre nas najblizsie stredisko, tak sa obavam, ze buduci tyzden tam prazdno urcite nebude.
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
cesinocesinoČlen
Přidáno před 9 let
Jirko doporuji Stuhleck a parkoviste P4 nebo P3 v tydnu by to nemel byt zadny problem a nebo zkusit Hochkar.
Honza+ Kristyna+ Jakub 8+ Michala 6+ Lucie 4
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
Hochkar nás moc láká, chtěl bych navštívit Wildalpen, kam jezdíme na Salzu. Uvidíme.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
G
gutČlen
Přidáno před 9 let
Tak jsme se vrátili z lyžování . Semering Zauberg . Pěkné lyžování sleva na pernamentku od 8-9 hodin stojí JEN 17 e . Stání dole na parkovišti bez problémú, voda na záchodě pod vlekem z umyvadla hadičkou do kanystru,nebo zaubr bar pod vlekem u baru, nebo na parkovišti je velká hospoda picerie a na západní straně u rozvaděčú je kohoutek nevím jestli se pújde domluvit s obsluhou. Jinak je prý cca 12 km na stulek myčka a tam je hadice z vodou .Koleba tam byl z obytkou a za čokoládu natočil. Elektrika nevím nepotřebujem.

Automatické sloučení 06.03.2016 13:14:
Semmering zauberg sleva nutno pohledat zatím jsem to našel jen v němčině. 6.3 2016

Frühaufsteher Rabatt

„Der frühe Vogel fängt den Wurm … oder Skifahren & sparen“

Früh aufstehen und puren Skigenuss erleben! Gäste, die am Semmering die erste Spur
ziehen möchten, genießen am Zauberberg weitere Vorteile.

Neben glitzerndem Schnee und traumhaften Pistenbedingungen entlastet der Frühaufsteher-Rabatt die Geldbörse. Ein großartiges Skivergnügen am Semmering genießen – und bei der Tageskarte bis zu -40% sparen! Bei Kauf einer Tageskarte* der Bergbahnen Zauberberg Semmering erhalten Sie in der Zeit von 8.00 bis 9.00 Uhr einen ermäßigten Preis:


Hochsaison
26.12 - 25.02.2016 Zwischensaison
"Sonnenskilauf"
26.02 - 12.03.2016 Zwischensaison
13.03. - 26.06.2016
Mo - Do Fr - So Mo - Do Fr - So Mo - Do Fr - So
- 40% - 20% - 40% - 20% - 20% nicht gültig


* gültig nur auf Tageskarte Erwachsene

Early Bird sleva "Ranní ptáče dál doskáče ... nebo uložit Lyžování &" Vstávat brzy a čistá lyžování zábavná zkušenost! Hosté, kteří am Semmering první skladba  Chcete-li přetáhnout, nyní více výhod na Magic Mountain.    Kromě lesknoucí se sníh a snů sjezdovce podmínky Earlybird slevou zbavuje peněženku. Velkou lyžování v Semmeringu nyní - a ušetřit až -40% v denní nabídce! Pokud si koupíte denní permanentku * Celkový horských drah Zauberberg Semmering, vidět čas 8:00 do 9:00 se slevou:  sezóna  26.12 - 02.25.2016 Mid Season  "Sun lyžování"  26.02 - 03.12.2016 Mid Season  13:03. - 06.26.2016 Po - Pá - Ne Po - Pá - Ne Po - Pá - Ne - 40% - 20% - 40% - 20% - 20% non-platné * Platí pouze pro dospělé Jednodenní vstupenka

http://semmering....
Upravil gut dne 06.03.2016 14:14, před 8 let
gut Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kocisjirka, Bombici, ivano, monca, Radek Sladky, zdeha, gut, Dasa a Jirka, cesino, VeronikaTomino

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,861,394 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25339 sekund | Průměrně za: 0.25339 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB