Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Aktivní obrana vůči vetřelci venku: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Aktivní obrana vůči vetřelci venku

Poslední aktualizace před 8 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Jestli se chces nekomu dovolat, bud na 10k
Jinak vedle kazdych dveri v aute je praskovy hasici pristroj a plni dve funkce. Hasi pozary a neznam nikoho kdo po zasahu tim praskem neprijde na jine myslenky :D
Miloš
kovboj2000kovboj2000Nováček
Přidáno před 8 let

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Buker napsal:

... použiju jí jen v ohrožení života rodiny a majetku... ..


Já vím, že prudím, ale prosím, i když je to nešťasně popsáno ve skupině ZP , použití zbraně v obraně majetku nefunguje !!! I kdyby ti chtěl někdo ukrást 20 milionů tak majetek není na úrovni lidského života. Formulace obrana při ochraně majetku je zavádějící a radím být v tomto hoodně zdrženlivý. Jak ti někdo bude krást obytku a ty ho u toho picneš tak jdeš do tepláků a na dlouho.


Prečo by som ho mal picnúť? Zbraňou sa dá aj zraniť nielen zabiť, a kto nedokáže zbraňou zaobchádzať tak aby vedel či zabije alebo zraní, tomu by som okamžite odňal zbrojný pas.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

kovboj2000 napsal:

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Buker napsal:

... použiju jí jen v ohrožení života rodiny a majetku... ..


Já vím, že prudím, ale prosím, i když je to nešťasně popsáno ve skupině ZP , použití zbraně v obraně majetku nefunguje !!! I kdyby ti chtěl někdo ukrást 20 milionů tak majetek není na úrovni lidského života. Formulace obrana při ochraně majetku je zavádějící a radím být v tomto hoodně zdrženlivý. Jak ti někdo bude krást obytku a ty ho u toho picneš tak jdeš do tepláků a na dlouho.


Prečo by som ho mal picnúť? Zbraňou sa dá aj zraniť nielen zabiť, a kto nedokáže zbraňou zaobchádzať tak aby vedel či zabije alebo zraní, tomu by som okamžite odňal zbrojný pas.


Možná na kratší dobu, ale na "tepláky" máš šanci stejně.:he Navíc máš naději na bonus a to platit až do konce života za případné trvalé následky. Úmysl pouze zranit je sice bohulibý, ale například omylem prostřelená tepna je celkem rychlá záležitost. Užití střelné zbraně bych možná risknul v případě loupeže. Bohužel, Texas leží jinde...! :v
Upravil vondracek dne 16.11.2015 08:42, před 8 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

kovboj2000 napsal:

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Buker napsal:

... použiju jí jen v ohrožení života rodiny a majetku... ..


Já vím, že prudím, ale prosím, i když je to nešťasně popsáno ve skupině ZP , použití zbraně v obraně majetku nefunguje !!! I kdyby ti chtěl někdo ukrást 20 milionů tak majetek není na úrovni lidského života. Formulace obrana při ochraně majetku je zavádějící a radím být v tomto hoodně zdrženlivý. Jak ti někdo bude krást obytku a ty ho u toho picneš tak jdeš do tepláků a na dlouho.


Prečo by som ho mal picnúť? Zbraňou sa dá aj zraniť nielen zabiť, a kto nedokáže zbraňou zaobchádzať tak aby vedel či zabije alebo zraní, tomu by som okamžite odňal zbrojný pas.


Kdyz uz musis strilet, musis strilet tak aby ten druhej uz nemuvil.. Je to porad lepsi nez aby jsi pak roky u soudu poslouchal jak on vlastne nechtel...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
EmhEmhČlen
Přidáno před 8 let
Zase jsou o kousek dál:
http://www.rozhla...e--1230830
Míra + Eliška
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let

Citovat


Kdyz uz musis strilet, musis strilet tak aby ten druhej uz nemuvil.. Je to porad lepsi nez aby jsi pak roky u soudu poslouchal jak on vlastne nechtel...


Snad to nevezmeš špatně, ale tohle jsou (pomíjím když ti půjde o holý život) klasický chlapácký kecy u píva. S touhle myšlenkou si nezahrávej. Dokážeš to napumpovat někomu do hlavy ? Budeš se umět s tím vyrovnat a do konce života s tím žít ? Lidské emoce a duševní stavy jsou v tomto nevypočitalené a dopředu neodhadnutelné.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let
To všetko sú pekné reči kým k tomu nepríde.Prví raz keď mi dali nož pod krk som ešte nebol ozbrojenýOd tej doby chodím ozbrojený.Druhý raz boli proti mne tri čierne individuá ktoré mi hrozili že ma zastrelia.Bohužiaľ býval som v štvrti kam sa začali sťahovať.Jedného psa mi otrávili druhého som mal ešte ako šteňa.Dal som im na výber.Buď nech ťahajú zbraň alebo nech mi zmiznú z cesty.Jeden utiekol a tý dvaja začali váhať.Nieje jednoduché použiť zbraň.No ja som bol rozhodnutý keby to bolo nutné ju použiť.Pokiaľ máte zbraň buďte pripravený ju použiť.Pokiaľ nie tak je to len kus zbytočného železa.V takejto situáci neuvažuješ či ho zraníš,zmrzačíš alebo zabiješ.Ide len o to aby si prežil ty.A keď je po všetkom rozklepeš sa.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

TomTP napsal:

Citovat


Kdyz uz musis strilet, musis strilet tak aby ten druhej uz nemuvil.. Je to porad lepsi nez aby jsi pak roky u soudu poslouchal jak on vlastne nechtel...


Snad to nevezmeš špatně, ale tohle jsou (pomíjím když ti půjde o holý život) klasický chlapácký kecy u píva. S touhle myšlenkou si nezahrávej. Dokážeš to napumpovat někomu do hlavy ? Budeš se umět s tím vyrovnat a do konce života s tím žít ? Lidské emoce a duševní stavy jsou v tomto nevypočitalené a dopředu neodhadnutelné.


nevemu to spatne, nezlobim se, chapu jak to myslis. Ale neznas me, uz jsem si nekolik prepadeni zazil bohuzel a myslim si ze bych zkratka nemel slitovani.... A je fuk jestli jde o holy zivot nebo jen o 20 milionu ci jen ze nekdo vkroci ke me domu bez pozvani... Zkratka slusnej clovek by se mel mit moznost branit jakkoliv a ten zlej by s tim mel pocitat... Zatim jsem spoust zmacknout nemusel ac mam s cim, ale ani vterinu bych nevahal treba jen ochranit sveho psiho kamarada pred zmrzacenim kopancem... Zly lidi proste u me nemaj status cloveka a rpoto neni s cim se vyrovnavat... Cely detstvi jsem zil v ghetu zvanym Chomutov, kdo to tam nezna nepochopi... Nehodlam si tu hrat na zadnyho haura, ale v mych pravidlech plati muj dum muj hrad a oko za oko zub za zub... Podivej se jenom okolo co se tu deje, stat se na nas vysere tak se holt clovek musi branit sam... a ja zadny karate ani tejkvondo neumim a rozbit si hubu nezvanym navstevnikem uz nenecham jen proto ze jsem byl u sebe doma v nepravy cas.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Nejsem právník, ale jsem také držitelem zbraně a dost dlouho jsem ji i nosil. Názory na použití zbraně se samozřejmě hodně liší, nakonec diskuze výše to jasně dokládá. Jen si nejsem jist, kolik diskutujících zná, nebo někdy třeba jen četlo, základní ustanovení trestního zákoníku vztahující se i na použití zbraně. Podotýkám jakékoliv, tedy ne jen střelné. Tak tady je:

§ 29
Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Upozorňuji na slova "přímo hrozící nebo trvající útok". To je totiž to hlavní a základní. Tvoje obrana může předejít útok, pokud je zřejmé, že k němu dojde. Může trvat po dobu útoku, ale už nemůžeš zbraň použít, pokud pachatel od útoku upustí. Obecně řečeno, když ho střelíš mezi oči, tak se zřejmě obhájíš, ale ránu do zad pachatele už budeš obhajovat dost obtížně, protože zásah prchajícího pachatele už není nutnou obranou. Není ani vyloučeno použití zbraně na ochranu svého majetku. Důležitou okolností je i přiměřenost obrany vzhledem k charakteru a intenzitě útoku. Těžko obhájíš jako nutnou obranu to, když vystřelíš na naštvanýho souseda, který ti na ulici v hádce vyhrožuje uštědřením pár facek. Když ti ale se slovy, že tě zabije, vykopne dveře do bytu a hrne se na tebe, tak se asi obhájíš. Není vyloučeno ani použití zbraně v nutné obraně na ochranu majetku. Jen tu zase musí být ta přiměřenost. Nemůžeš zastřelit kluka proto, že ti trhá tvoje oblíbené třešně. To nejde ani v Americe. Pokud máš ale doma pod polštářem právě donesený milion, obeznámený pachatel si pro něj došel a ty jsi ho načapal, můžeš pro jeho zastavení použít zbraň minimálně k zastrašení (pohrozit použitím, varovným výstřelem) a pokud se pohrne i potom dál, tak proti němu. Jakmile ale tašku s prachama uchopí a otočí se na útěk, máš smůlu, útok je u konce a nutná obrana ve smyslu zákona už není možná.

V každém případě si ale musíš včas ujasnit několik skutečností:
1. Umíš se zbraní spolehlivě zacházet?
2. Dokážeš zbraň v kritické situaci použít (včas, rychle a spolehlivě ji vytáhnout z pouzdra)?
3. Budeš schopen vyhodnotit správný moment pro výstřel?
3. Budeš schopen vystřelit a zabít člověka (není to papírový terč)?

V každém případě ale všechny příručky a všichni odborníci na sebeobranu doporučují, že nejlepší obranou je vyhnout se útoku. Tedy obejít rizikové místo, včas se vyhnout potencionálnímu útočníkovi, pokud je možnost tak utéct a teprve když nic jiného nezbývá, tak se začít bránit. Potom to ale musí jít ráz na ráz a bez zaváhání.
Tož tak.
Zdraví
Luboš a Dáša
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Jo, zapomněl jsem. Pokud s odpovědí na některou z těch čtyřech otázek zaváháš, nebudeš si jistý, nenos pistoli. Není nic trapnějšího, než se nechat zastřelit vlastní zbraní.
Zdraví
Luboš a Dáša
F
fifa32Člen
Přidáno před 8 let
Jestli se můžu zeptat,co tě vede k tomu, že jak vyplývá z příspěvku, už jí teď nenosíš?
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let
Nosil jsem ji, když jsem ji nosit musel. Dnes jen velmi výjimečně, když jdu někam s pocitem, že by to tam mohlo "smrdět". Ono totiž za normálních okolností, když nečekáš nebezpečí a útočník tě překvapí, tak stejně nemáš většinou čas na vytažení zbraně. Pokud tedy nejseš trochu paranoidní a nedržíš ji neustále nabitou v ruce.
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 18.11.2015 13:07, před 8 let
cahacahaNováček
Přidáno před 8 let
ahoj,
dost me zaujalo tohle vlakno. Sam ac drzitel ZP od r.1993, jsem si ji nikdy do karavanu nebral. To, ze nemam evropsky zbrojak, by se i dalo napravit. Ale ta byrokracie okolo zadosti o povoleni v kazdem state, ktery budu projizdet, je strasna. A k tomu se i ucit mistni legislativu? To by ta dovolena pekne zacala :). Mam na to stejny nazor jako Lubos a zbran nosim jen kdyz ocekavam hrozbu. I kdyz v tech polozenych otazkach mam dost jasno a se zbrani chodim cvicit, duvod je jasny. Ale zajimalo by me, jak a kde maji ti, co bouchacku vozi s sebou, ji schovanou a zabezpecenou treba proti kradezi. A to opomijim fakt, ze mi nekdo ukradne celej bydlik. Nebo ji nosite vsude s sebou? (do termalu, na koupani, v lete v kratasech ...). Protoze doma si zbran jsem schopen zabezpecit. V bydliku si to nedokazu predstavit. A cornuta bouchacka a zvlaste za hranicema, to uz je fakt velkej problem. A druha vec nemene zavazna, zbran u sebe muzete mit (!!! ne pouzit) pouze za strizliveho stavu. A to ja teda skutecne nejsem schopen po celou dobu dovolene zarucit (ba prave naopak ;), pokud tedy samozrejme nejsem za volantem) ...
Daniel La StradaDaniel La StradaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Jo, zapomněl jsem. Pokud s odpovědí na některou z těch čtyřech otázek zaváháš, nebudeš si jistý, nenos pistoli. Není nic trapnějšího, než se nechat zastřelit vlastní zbraní.


Tak ten závěr, ten tomu dal korunu. :-))))))) dost dobrý, to mě opravdu pobavilo :-)
hombredavidhombredavidČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Daniel La Strada napsal:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Jo, zapomněl jsem. Pokud s odpovědí na některou z těch čtyřech otázek zaváháš, nebudeš si jistý, nenos pistoli. Není nic trapnějšího, než se nechat zastřelit vlastní zbraní.


Tak ten závěr, ten tomu dal korunu. :-))))))) dost dobrý, to mě opravdu pobavilo :-)



Ale je to pravda.... Když taháš zbraň, musíš ji okamžitě použít!!! Když ji použiješ, musíš ji použít tak aby nebyli svědci !!!!!!! Jen tak má význam nosit nebo tahat železo. Tím nemyslím že se nedá bránit jinak. A jak tu někdo psal, nejlépe se riziku vyhnout, mít instinkt. Neriskovat zbytečně.......
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Daniel La Strada napsal:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Jo, zapomněl jsem. Pokud s odpovědí na některou z těch čtyřech otázek zaváháš, nebudeš si jistý, nenos pistoli. Není nic trapnějšího, než se nechat zastřelit vlastní zbraní.


Tak ten závěr, ten tomu dal korunu. :-))))))) dost dobrý, to mě opravdu pobavilo :-)


Může ti to připadat směšný, ale vrať se k těm mým otázkám a zamysli se nad nimi.

K otázce č. 1: Roky jsem chodil na střelnici, zabýval jsem se i sportovní střelbou, byť z dlouhých zbraní. Divil by ses, kolikrát jsem tam viděl "střelce", kteří ohrožovali spíš své okolí než terč a kolikrát jim dělalo problém uvést svoji zbraň vůbec do střelbyschopného stavu. Trochu mne vždy děsilo, že řada z nich tu pistoli nebo revolver u sebe běžně nabité nosila, byť někteří z nich v kufírku nebo v tašce. Ponětí o pojistce a na kterou stranu je zajištěno a odjištěno byly maličkosti. Po případném selhání vytřeštěné oči a "hele, vono to nestřílí". Dokonce jsem viděl umělce, který se nejdřív chlubil spolehlivostí a přesností své pistole bratru za 30.000,- a potom při nabíjení nacpal do zásobníku náboje obráceně. Spousta majitelů ZP "" sice přesně, jak zastřelit pachatele, ale na střelnici byli naposledy při zkouškách nebo tak maximálně 1x do roka na pár ran pěkně v klidu a možná si párkrát vystřelí někde v lese nebo v lomu. Pokud umíš opravdu se svojí zbraní zacházet zcela automaticky, aniž bys musel přemýšlet jak nabít, jestli máš odjištěno, jak správně namířit, pak tě moje poznámka skutečně mohla pobavit.

K otázce č. 2: Souvisí úzce s otázkou č. 1. I když budeš mít trochu času se připravit na útok a rozhodnout se použit zbraň, tak to musí jít ráz na ráz. Od chvíle, kdy sáhneš po zbrani po eventuální výstřel to musí být naprosto automatizované, mechanické jednání, tedy nacvičené a neostýchám se říci nadrilované.

K otázce č. 3 a 4: To souvisí s tím mým dodatkem, který tě pobavil. Výstřel na pachatele je až to poslední, když už nic jiného nezbývá. Nesmí přijít moc brzo (nepřiměřenost nebo dokonce neodůvodněnost jednání), ale ani příliš pozdě. Když z jakéhokoliv důvodu zaváháš (č.1,2 nebo "blok" vystřelit na člověka - č. 4) a pachatel se ti dostane k tělu, pak se ti samozřejmě pokusí zbraň vyrazit nebo přímo vzít a ať už při zápasu nebo poté, co se zbraně zmocní, ji s velkou pravděpodobností může obrátit proti tobě. A později se klidně bude hájit, že se vlastně musel bránit, protože to ty jsi ho ohrožoval zbraní a ty jsi ho chtěl zastřelit.
Zdraví
Luboš a Dáša
D
DickyNováček
Přidáno před 8 let
Já vás tady čtu a ze svého pohledu a léta praxe vám mohu říci že pokud můžete,tak raději střelnou zbraň nenoste.Nikdo si to neumí představit jeké jsou z toho problémy.Před použitím zbraně jste povinni a to tu zatím nepadlo,vznést výstrahu že bude použito zbraně pojkud neupustí od protiprávního činu,pak výstražný výstřel do vzduchu a teprve můžete střílet na něj.Víte jajá je to doba ?????????? No a tím riskujete svůj život a zdraví a nejen svůj ale i živity a zdraví svých blízkých. Tak že je lepší řešit tuto otázku jinak.
PLA 70
L
lada721Člen
Přidáno před 8 let
Bradou vzůru už toho moc nevyřešiš. Teorie a praxe jsou dvě rozdílné věci. Vzniklé problémy dokáží vyřešit jen živí.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Dicky napsal:

Já vás tady čtu a ze svého pohledu a léta praxe vám mohu říci že pokud můžete,tak raději střelnou zbraň nenoste.Nikdo si to neumí představit jeké jsou z toho problémy.Před použitím zbraně jste povinni a to tu zatím nepadlo,vznést výstrahu že bude použito zbraně pojkud neupustí od protiprávního činu,pak výstražný výstřel do vzduchu a teprve můžete střílet na něj.Víte jajá je to doba ?????????? No a tím riskujete svůj život a zdraví a nejen svůj ale i živity a zdraví svých blízkých. Tak že je lepší řešit tuto otázku jinak.



Ahoj, ty výstrahy apod. musí provést pouze policista před použitím zbraně. Jinak s ostatním souhlas.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,685 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24850 sekund | Průměrně za: 0.2485 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.4MB/2MB