Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Aktivní obrana vůči vetřelci venku: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Aktivní obrana vůči vetřelci venku

Poslední aktualizace před 8 let
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 11 let
Kromě vybavení, které tu bylo uvedeno ve všech příspěvcích a já s tím souhlasím. také jsem vybaven.
Vzhledem k situaci kolem nás, doporučuji při plánovaném odstavení na ,,divoko" , být alespoň s druhou posádkou na daném místě.
Pokud nejedeme společně ve dvou vozech, tak se pokusit s někým domluvit na nočním společném stání.
Neměl by to být problém, někde v podvečer, někoho oslovit na parkovišti, čerpačce atd. Nebo se s někým domluvit na CB vysílačce. Vzhledem k tomu že mohu komunikovat v okruhu cca. 50 km, tak se s někým dohodnou je docela možné.
Bylo by vůbec dost dobré, začít si montovat vysílačky do obytek a tažných vozů karavanů. Tak jako to bylo značně rozšířeno před 24 lety. Vysílačka se opravdu dost hodí na různé pomoci, rady, nápady atd. Kromě mobilních stanic ve vozidlech!y, jsou v daném regionu místní lidi na příjmu na stabilu doma:t a to hlavně večer. Jsou většinou ochotni pomoci radou a protože jsou místní, tak to opravdu dobře funguje.
Tedy se domnívám, že tudy za pár peněz vede jedna z možných cest, jak si navzájem pomáhat. Tak co vy na to ?

Slávek :_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
upmanupmanČlen
Přidáno před 11 let
Caute, spime cca 100-150 noci kazdy rok na divoko, drive v dodavce, to bylo nejlepsi, ted holt uz 2 roky s celointegracem, dvojcatama a psem, resil jsem taktez. Psa mame, ovsem toho vysilam pouze kdyz uz jsem hodne nas.... pac je to clen nasi rodiny a nechci o nej prijit, navic lovecky ohar je na neco jineho, nezli na obranu.

Nakonec jsem vsechny noze, pepraky, obusky (ten teda vozim) vyresil alarmem s dalkovym ovladanim za 500Kc a uvidime. Nejlepsi je vzdy odjet, pokud to nejde, zajit pokecat (v pripade ozralu), hlavne nevyvolavat konflikt. Prevence a zase prevence - spat na opustenych mistech mimo civilizaci, pripadne v mistech, kde je vice aut na parkovisti, STPL, zajmova parkoviste, nastupy na treky.

Chovat se nenapadne, nedelat bugr a hlavne klid - s obytnakem jsme meli jediny incident a to kdyz nejaky blbec oprel lyze o nase auto, ale omluvil se. 3x jsme odjizdeli a 2x jsme popili s vesnicanama.

Jinak za nejotravnejsi povazuji hlavne v zime to smykovani na parkovisti, s 2 malyma detma ma clovek strach, ovsem detem to zjevne nevadi, takze je to asi v nas. Hlavne klid :)
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let
@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

simcha napsal:

@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.


No neviem. Ja ked som dva krat vystrelil do vzduchu, tak to malo daleko vacsi ucinok ako keby som strnast dni plano kecal o tom ako sa mame mat radi.
A naviac devatdesiat pat percent obyvatelstva so mnou suhlasilo. No a tych pat percent my vycitalo ze preco do vzduchu.
Milan!y a ShockIvana
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mitrak napsal:

Citovat

simcha napsal:

@upman
:^ Naprostý souhlas. Všechny pistolky, pepřáky atd. jsou jen vidina něčeho, co v praxi není dost možné a dobré použít.


No neviem. Ja ked som dva krat vystrelil do vzduchu, tak to malo daleko vacsi ucinok ako keby som strnast dni plano kecal o tom ako sa mame mat radi.
A naviac devatdesiat pat percent obyvatelstva so mnou suhlasilo. No a tych pat percent my vycitalo ze preco do vzduchu.

Na Slovensku to tak asi funguje.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 11 let
simcha:

Pisal som snad ze to bolo na Slovensku? Alebo mas problem s tym ze ma niekto inu skusenost?
Milan!y a ShockIvana
PitrPitrČlen
Přidáno před 11 let
Dle mého kdyby mi a mé rodině šlo o kejhák tak tu pistoli použiji taky. Bohužel ji nevlastním.
A fungovalo by to všude. Jen u nás je legislativa trochu zvláštní.
To je jen můj názor.
:)
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mitrak napsal:

simcha:

Pisal som snad ze to bolo na Slovensku? Alebo mas problem s tym ze ma niekto inu skusenost?

Nemám problém, jenom už jsem z "kovbojek" nějak vyrostl.
Mohl bys tedy pro zajímavost napsat v které zemi to bylo?
Upravil simcha dne 25.04.2013 12:10, před 11 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Pitr napsal:

Dle mého kdyby mi a mé rodině šlo o kejhák tak tu pistoli použiji taky. Bohužel ji nevlastním.
A fungovalo by to všude. Jen u nás je legislativa trochu zvláštní.
To je jen můj názor.
:)

V podstatě máš pravdu, ale víš co je nešikovné, že jsi vždy ten druhý. Ten první je ten zločinec a to je pro něj velká výhoda a pro tebe životní problém.
Jinak ta legislativa není zvláštní jen u nás.
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Kapitank1400 napsal:

Kromě vybavení, které tu bylo uvedeno ve všech příspěvcích a já s tím souhlasím. také jsem vybaven.
Vzhledem k situaci kolem nás, doporučuji při plánovaném odstavení na ,,divoko" , být alespoň s druhou posádkou na daném místě.
Pokud nejedeme společně ve dvou vozech, tak se pokusit s někým domluvit na nočním společném stání.
Neměl by to být problém, někde v podvečer, někoho oslovit na parkovišti, čerpačce atd. Nebo se s někým domluvit na CB vysílačce. Vzhledem k tomu že mohu komunikovat v okruhu cca. 50 km, tak se s někým dohodnou je docela možné.
Bylo by vůbec dost dobré, začít si montovat vysílačky do obytek a tažných vozů karavanů. Tak jako to bylo značně rozšířeno před 24 lety. Vysílačka se opravdu dost hodí na různé pomoci, rady, nápady atd. Kromě mobilních stanic ve vozidlech!y, jsou v daném regionu místní lidi na příjmu na stabilu doma:t a to hlavně večer. Jsou většinou ochotni pomoci radou a protože jsou místní, tak to opravdu dobře funguje.
Tedy se domnívám, že tudy za pár peněz vede jedna z možných cest, jak si navzájem pomáhat. Tak co vy na to ?

Slávek :_


Ahoj... Souhlasím s tebou... vysílačka pomůže... taky jí mám v obytnáčku a jsem nad míru spokojen... Měl by to mít každý.Člověk se doslechne veškeré upozornění jak v dopravě tak i člověk může požádat o pomoc... A taky při delších cestách si člověk pokecá,domluví se na společné cestě atd... Rozhodně jsem pro,aby vysílačku si lidi dávali do obytnáčků,karavanů... Cena není vysoká a rozhodně nejen že ulehčí cestování,ale také se člověk domluví a seznámí s lidma které jedou stejným smerem a můžou se k vám připojit...
L
LakyČlen
Přidáno před 10 let
Když oni můžou být vlezlí až nad míru tak je třeba se k tomu tak zachovat .Šel jsem od bankomatu k autu a kde se vzal nevím očmoudlý " prodejce". Házel mi na klín do auta krabičky prý jsou to dárky , několikrát jsem jej upozornil že nic nechci a kupovat kradené věci odmítám . Byl tak neodbytný i po té co jsem mu řekl že ho odvezu k nám na policejni stanici ,mne natolik naštval že jí málem jednu koupil. Vyházel jsem ty krámy ven až na ty "dárky " ty se neodmítají zněla moje poslední slova na rozloučenou , já jim dám otravovat lidi .:@
Žijeme jen jednou.
Martin SchejbalMartin SchejbalNováček
Přidáno před 10 let
Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin Schejbal napsal:

Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj




A co tohle?
http://www.ebay.c...2332eda310
Martin SchejbalMartin SchejbalNováček
Přidáno před 10 let
CB vysilacka je super pomocnik:-) na jake frekvenci byvate s bydlikama ?? Dik za info.
copycopyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin Schejbal napsal:

Ahoj vyrabim ted zabezpeceni bydlika: alam + sirenu dovnitr i ven , k tomu na zvladtni casovany vztup davkovac plynu do rozfuku ( jeste nemam jasno jestli rajsky, nebo slzak) . Proste pokud se stusti alarm a ja nebudu v aute, tedy ho nevypnu do 50sec. Tak se bydlik ,, navoni,, a kluci si asi schrupnou nez k nemu prijdu :-) je potreba pouzit jejich zbrane k vlastni obrane!! Jeste to laime s elektrikarem ale je to jednoduche a neni to drahe. Ahoj


no. len bacha, aby sa ti to nezaplo niekedy same od seba. Za jazdy, alebo v spanku ..
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
CB 10 pak 18
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
P
pave753Člen
Přidáno před 10 let
"Na Slovensku to tak asi funguje": je to zvláštne prečo niektorí ľudia reagujú na príspevky takýmto spôsobom.
Zdravím všetkých aj tých čo sú náchylný na povýšenectvo.
A
anajČlen
Přidáno před 10 let
Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o
DyferDyferČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

anaj napsal:

Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o



A proč?
Peugeot 308SW + karavan HOME CAR,posádka Radek,Jana a syn Ondra:_
Hlemyzd MatejHlemyzd MatejČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Kanál 10 na CB používají kamioňáci a není dobré se jim tam plést :o:o
A proč?


Doporučené použití kanálů
1. kanál (26,965 MHz) vyvolávací - zde je naprostá většina stanic na příjmu, zejména stanic bez selektivní volby. Po navázání spojení pak účastníci spojení ihned přecházejí na volný kanál, aby nerušili ostatní. (viz bod 9 GL - 22/R/2003)
9. kanál (27,065 MHz) - viz bod. č. 8 GL - 22/R/2003. Zde je ve většině našich i zahraničních měst možno přivolat pomoc spojením např. s CTV (centrum tísňového volání), hasiči, městskou i státní policií, záchrannou službou apod.
10. kanál (27,075 MHz) - je v ČR využíván jako národní komunikační kanál pro řidiče kamionové dopravy, v některých městech 10. navigační kanál.
18., 23. kanál (27,175 MHz, 27,255 MHz) - vyhrazen pro provoz dálkově ovládaných záznamníků (opakovačů - viz bod 7 GL-/R/2003)
19. kanál (27,185 MHz) - je obecně využíván jako mezinárodní kanál pro řidiče kamiónů (u nás není používáno).
24., 25., 52., 53., 76. a 77. kanál (27,235 MHz, 27,245 MHz, 26,675 MHz, 26,685 MHz, 26,915 MHz a 26,925 MHz) - zde je povolen provoz přenos digitálních dat (tzv. packet rádio, viz bod 6 GL - 22/R/2003)
80. kanál (26,955 MHz) - vyvolávací s použitím selektivní volby (viz bod 9 GL - 22/R/2003)
Petra, Václav a pes Františka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,632,938 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20195 sekund | Průměrně za: 0.20195 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB