Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TOPlist

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 13

· Členové on-line: 1
Miroslav6

· Registrovaní členové: 10,748
· Nejnovější člen: Milan Opl

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Zdenek a Irena Lbc
10.12.2017 18:28
Zdeňkovi přejeme všecičko nejlepší k dnešním narozeninám! Hlavně zdraví, také štěstí a pohodičku do roků příštích! Narozky stesti sun kiki mavam mavam

Horymir 1234
06.12.2017 00:13
Ahoj,prosim ma nekdo skusenost s vyhrivanim vody pomoci naftoveho vodniho topeni Hlavne me zajima jestli jde nejak regulovat teplotu ohrevu diky☺

petr a jarka
30.11.2017 11:24
Floridan přejeme vše nejlepší k Narozkynarozeninám, zdraví stesti a spokojenost kiki

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

maxonel
19.11.2017 15:51
Dobrý den,mám dotaz,je možno dát plachtu na karavan tak ,že jí rozbalím na střeše karavanu,unese mě to?

Stenly6
13.11.2017 15:17
Díky moc Standa

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Karavan » OSTATNÍ » Pokec
Střešní okno s ventilátorem
Zbytečné Zbytečné 24%[9 Hlasy]
Potřebné Potřebné 76%[29 Hlasy]
Počet hlasů : 38
 Vytisknout diskuzi
Střešní okno s ventilátorem = zbytečnost?
... k čemu je vlastně v karavanu okno s ventilátorem.
Chápu že to žene vzduch.
Ale polopaticky, kdy se to používá???
V létě:
V zimě:
Raději se zeptat než umřít hlůpý.
JK
... taková normální rodinkaKytaraTáborákPovidamekukadla

Upravit
kocisjirka napsal:

Chápu že to žene vzduch.
V létě:
V zimě:
JK

Ok , jako fór dobrý,,,,,, Ok , ale jinak,,,, hm já už se nedivím ničemu
sun[color=#0099cc]Jarda, Adélka*10 Viktorka*7/color]Sníh

Upravit
jarda77 napsal:

kocisjirka napsal:

Chápu že to žene vzduch.
V létě:
V zimě:
JK

..............JARDO: já už se také hodně věcem nedivím. Moje mi přestane vařit když tam něco nenamontuji, co ta tvoje ?Grin
Upravil/a fun dne 20.07.2012 07:28
pes Žijem jen jednou.

Upravit
moje tam zase nebude spát, když tam nic nenamontuju,,,,,

Upravit
jarda77 napsal:

kocisjirka napsal:

Chápu že to žene vzduch.
V létě:
V zimě:
JK

Ty to nebyl fór.
Řekni mi jen kdy to zapínáš a kdy to vypínáš.
V létě, v zimě.
To mi stačí
Díky
JK
P.S. A je to na 12V nebo na 230V???

Upravit
jarda77 napsal:

moje tam zase nebude spát, když tam nic nenamontuju,,,,,

Hmmm tak to máš dobrý. Stačí jen nic nenamontovat. Vyzkoušíme!Wink
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)

Upravit
Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá Sad . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
mavam
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
http://www.caravan24.cz/userphotogallery.php?album_id=5587

Upravit
Já ho mám ve sprcháči už tam bylo .Je to dobrý k tomu,že to běhá na obě strany takže se s tím dá vyhnat vlhkost a taky v létě nemusíš používat ručník když si ten průvan pustíš na palici jinak je to na dvě věci :-)

Upravit
MTS napsal:

Já jsem měl v dodávce nad spaním takový ten větrací hříbeček a v něm namontovaný ventilátorek z počítače, aby se tam dalo v noci spát, foukal do vnitř chladný vzduch. Auto mělo slušné zateplení a bohužel se horko ze dne drželo uvnitř, i když venku bylo v noci už chladno! A střešní okno, ať je sebevětší, pokud zatáhneš síťku, nevětrá Sad . Proto je dobrá nucená ventilace a v zásadě - když je horko foukáš ven a dovnitř ti jde mřížkami v podlaze "chladnější" vzduch zpod auta a večer naopak foukáš chladnější vzduch do vyhřátého auta. Nemluvě o odsávání vlhkosti při vaření a i v zimě. A samozřejmě lepší je na 12V + solár na střeše.
mavam

Hoši co to máte za bydlíky...přes den mám sluneční termorolety a přívěs zavřený a v noci otevřu jen poklop ve střeše a okna a je nám fajn.Ventilátor se mi jeví jako zbytečný.Pokud se pletu,tak do mne.
To jsem se naučil u moře v soukromí a na hotelech.
Moje sousedka mne tady v bydlišti neposlouchá a větrá celý den okny dokořán směrem na jih a pak se diví,že má celý barák rozžhavený s příčkami i nábytkem,který pak celou noc sálá...když jsem jí to vysvětlil,nechápe a větrá dál.....asi nebyla u moře sun
Já jsem s barákem a okny taky na JIH a uplatňuji clonění a aplikuji to i v přívěsu a klimatizaci,či větráček nepotřebuju.

http://airbulldog.nafotil.cz/ Upravit
zdenek zehnalek napsal:

MTS napsal:

mavam

Hoši co to máte za bydlíky...přes den mám sluneční termorolety a přívěs zavřený a v noci otevřu jen poklop ve střeše a okna a je nám fajn.Ventilátor se mi jeví jako zbytečný.Pokud se pletu,tak do mne.
Moje sousedka mne tady v bydlišti neposlouchá a větrá celý den okny dokořán směrem na jih a pak se diví,že má celý barák rozžhavený s příčkami i nábytkem,který pak celou noc sálá...když jsem jí to vysvětlil,nechápe a větrá dál.....asi nebyla u moře sun
Já jsem s barákem a okny taky na JIH a uplatňuji clonění a aplikuji to i v přívěsu a klimatizaci,či větráček nepotřebuju.

Souhlasím, ale jen s podmínkou, že to takto funguje v baráku. Když jsi v obytku a na slunci, tak to je i uvnutř výheň. Izolace obytka a hlavně akumulace stěn je mnohem horší, než v domě. Takže to tvoje zavřený auto má odpoledne ve 4 asi stejnou teplotu, nebo větší, než venku. Jestli ne, chci takové auto. To moje stálo týden u moře a večer tam bylo hrozně. Musel jsem pustit klimu, abych to trochu srazil. Byl jsem týden pryč, takže upřesním, jak to bylo večer po návratu do maríny. Večer venku bylo 32, uvnitř ještě 33, ale to proto, že bylo již 7 večer, auto pomaleji chladlo. Ráno v osm venku už 28 a uvnitř asi 26. Strvačnost tam je, ale mizivá, vzhledem k tomu, že ráno se oteplovalo velmi rychle, než to vylezlo na těch 34,5, co tam bylo už v deset, ale i odpoledne ve 13:30, než jsme odjížděli.

Jinak pokud v horku a není klima, je lepší ventilátor, který honí vzduch v autě, nejlépe nad lůžkem a zajistí tak proudění vzduchu. No a nejlíp otevřít všechna okna a protožýe jsou i proti sobě, tak azčne protahovat a je to lepší, jak kdejaký ventilátor. Jeden mám doma, mohl bych i poskytnout.
Tolik můj souromý názor.
Bombíci

Upravit
Bombici napsal:

zdenek zehnalek napsal:

MTS napsal:

mavam

Souhlasím, ale jen s podmínkou, že to takto funguje v baráku. Když jsi v obytku a na slunci, tak to je i uvnutř výheň. Izolace obytka a hlavně akumulace stěn je mnohem horší, než v domě. Takže to tvoje zavřený auto má odpoledne ve 4 asi stejnou teplotu, nebo větší, než venku. Jestli ne, chci takové auto. To moje stálo týden u moře a večer tam bylo hrozně. Musel jsem pustit klimu, abych to trochu srazil. Byl jsem týden pryč, takže upřesním, jak to bylo večer po návratu do maríny. Večer venku bylo 32, uvnitř ještě 33, ale to proto, že bylo již 7 večer, auto pomaleji chladlo. Ráno v osm venku už 28 a uvnitř asi 26. Strvačnost tam je, ale mizivá, vzhledem k tomu, že ráno se oteplovalo velmi rychle, než to vylezlo na těch 34,5, co tam bylo už v deset, ale i odpoledne ve 13:30, než jsme odjížděli.

Jinak pokud v horku a není klima, je lepší ventilátor, který honí vzduch v autě, nejlépe nad lůžkem a zajistí tak proudění vzduchu. No a nejlíp otevřít všechna okna a protožýe jsou i proti sobě, tak azčne protahovat a je to lepší, jak kdejaký ventilátor. Jeden mám doma, mohl bych i poskytnout.
Tolik můj souromý názor.

Já se k tvému názoru přidávám, přesně tak to je.sun

Upravit
Je to přesně tak, jsem rád že nejsem sám co má v bydlíku večer větší teplo než je venku a tak potom je jakýkoliv ventilátor k nezaplacení.

Upravit
Dejte si tam každý co je libo , poslední možnost je mokrý hadr na hlavu. Já chci jíst a proto ta bude alespon dvousměrný ventilátor. Kdo nezažil neuvěří stání na slunci větrat okny nebo čím - nevím , kromě klimatizace . To také je o tom necourat se sem a tam, jinak je to na nic a drahá investice , snad že i v zimě můžeš i tím přitopit..............Tak si to každý promyslete a zvažte do čeho jít a za kolik . haha hehe
pes Žijem jen jednou.

Upravit
Herman napsal:

Dejte si tam každý co je libo , poslední možnost je mokrý hadr na hlavu. Já chci jíst a proto ta bude alespon dvousměrný ventilátor. Kdo nezažil neuvěří stání na slunci větrat okny nebo čím - nevím , kromě klimatizace . To také je o tom necourat se sem a tam, jinak je to na nic a drahá investice , snad že i v zimě můžeš i tím přitopit..............Tak si to každý promyslete a zvažte do čeho jít a za kolik . haha hehe

Aby to nebylo tak jednoduché:
A když mám klimu?
Kdo z vás má klimu a ještě používá ten ventilátor?sun

Upravit
kocisjirka napsal:

Chápu že to žene vzduch.
V létě:
V zimě:
JK

Já si myslím,že kdou si jej chce koupit a nebo si jej v dobré víře kupoval tak ten kup tady na foru vždy zdůvodní a zdůvodní tak i jeho účinnost ,ikdyby měl větrat přes karavan horký vzduch.
Přece ze sebe neudělá hlupáka.Moje stanovisko jsem už napsal a jestli budu někde na týden na Balkáně,tak mi žádný ventilátor nepomůže.......tam je potřebná klíma a ne honit horko vrchem a dolem.

http://airbulldog.nafotil.cz/ Upravit
když budu mít klimu, nebudu sháněk ventilátor !!! hm

mavam
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
http://www.caravan24.cz/userphotogallery.php?album_id=5587

Upravit
MTS napsal:

mavam

Zase ale budeš shánět energii Wink
Ale vážně. Auto se samozřejmě přes den vyhřeje, o tom žádná. Snažím se proti tomu bojovat (parkuji zadkem auta k jihu, otevírám střešní okna, vpředu a v oknech zatahuji žaluzie) ale pomáhá to jen částečně a to jen tehdy, je li teplota vzduchu pod 30°C. Ve vedrech nepomůže nic, auto se prohřeje. Pak jej zbývá pouze vychladit. Je li to možné, nastartuji po západu slunce na 10 minut motor a auto vychladím motorovou klimou. Pak otevřu okna a spoléhám na vánek proudící od vody. Ventilátor nemám ale jeho koupi zvažuji. Jen najít nějaký vhodný.

Upravit
Rudy napsal:

MTS napsal:

mavam

Zase ale budeš shánět energii Wink
Ale vážně. Auto se samozřejmě přes den vyhřeje, o tom žádná. Snažím se proti tomu bojovat (parkuji zadkem auta k jihu, otevírám střešní okna, vpředu a v oknech zatahuji žaluzie) ale pomáhá to jen částečně a to jen tehdy, je li teplota vzduchu pod 30°C. Ve vedrech nepomůže nic, auto se prohřeje. Pak jej zbývá pouze vychladit. Je li to možné, nastartuji po západu slunce na 10 minut motor a auto vychladím motorovou klimou. Pak otevřu okna a spoléhám na vánek proudící od vody. Ventilátor nemám ale jeho koupi zvažuji. Jen najít nějaký vhodný.

Rudlo, tak to já nekočuji jako cikáni od lesa, k lesu, připojím se na proudy, nastavím si 21°C a vystaráno Grinmavam

Upravit
ventilátor v létě: odsává horký vzduch ze stropu ven a táhne chladný vzduch od podlahy
ventilátor v zimě: tlačí horký vzduch od stropu k zemi a pomáhá promíchat vzduch se studeným u země
za mě: výborná věc pro stání na divoko hlavně ten Omnivent. Doděláváme k němu ještě termostat. Dřív se dělal s ním, dnes jen reverzace.

Kdo má klimošku: může s ní topit i chladit (reverzace) ten ovšem potřebuje 220V a to hodně.
Stropní ventilátor jede na 1-5A/12V. Umí i ovládat otáčky.

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Karel Prokop napsal:

ventilátor v létě: odsává horký vzduch ze stropu ven a táhne chladný vzduch od podlahy
ventilátor v zimě: tlačí horký vzduch od stropu k zemi a pomáhá promíchat vzduch se studeným u země
za mě: výborná věc pro stání na divoko hlavně ten Omnivent. Doděláváme k němu ještě termostat. Dřív se dělal s ním, dnes jen reverzace.

Kdo má klimošku: může s ní topit i chladit (reverzace) ten ovšem potřebuje 220V a to hodně.
Stropní ventilátor jede na 1-5A/12V. Umí i ovládat otáčky.

Vše OK, jen mi nejde do hlavy, jak ho tlačí dolů, ten horký vzduch v zimě. Přece je to ventilátor přes strop a tak nasávám studený z venku a tím pádem to sice promýchám, ale se studeným. Nebo to má nějakou klapku, která zavře sání skrz strop a přisává zevnitř auta? Bohužel, takový mi v garáži neleží a odpařovací klimoška může také jen foukat či odsávat, ale zase jen skrz strop a nástavbu na střeše. Může fungovat tedy jako ventilátor, a až když zapnu i čerpadlo vody, tak při nasávání vzduchu může ochlazovat. Ale to už je o něčem jiném a je to v jiném vlákně.
Díky.
Bombíci

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.43 sekund
152,290,107 návštěv