Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TOPlist

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 14

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 10,757
· Nejnovější člen: Dzejnina

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

FranCesko
16.12.2017 20:58
Děkuji Zdeňkovi za přání k narozeninám.F

Zdenek a Irena Lbc
15.12.2017 05:10
Frantovi do Loštic posíláme přání všeho nejlepšího k dnešním narozeninám. Narozky stesti kiki Jedu mavam mavam

Zdenek a Irena Lbc
10.12.2017 18:28
Zdeňkovi přejeme všecičko nejlepší k dnešním narozeninám! Hlavně zdraví, také štěstí a pohodičku do roků příštích! Narozky stesti sun kiki mavam mavam

Horymir 1234
06.12.2017 00:13
Ahoj,prosim ma nekdo skusenost s vyhrivanim vody pomoci naftoveho vodniho topeni Hlavne me zajima jestli jde nejak regulovat teplotu ohrevu diky☺

petr a jarka
30.11.2017 11:24
Floridan přejeme vše nejlepší k Narozkynarozeninám, zdraví stesti a spokojenost kiki

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

www.karavanypro.cz

Dovolená v Rakousku.

Letních, prázdninových 10 dní v Německu a Rakousku.
Jako místo pobytu jsme zvolili Rakouské horské středisko zimních sportů, ale i město vhodné pro letní návštěvu, se spoustou možností poznávání jeho okolí - Innsbruck. Kemp Natterer See asi 8 kilometrů vzdálený od centra, v klidném prostředí, to byl náš přechodný domov.


Na cestu jsme vyrazili v pátek ráno, v Liberci jsme najeli na dálnici a sjeli jsme z ní až večer v předhůří Alp, kousek od Garmisch-Parterkirchenu. Zajeli jsme až k lanovce na nejvyšší horu Německa Zugspice, lanovka ale byla komplet v rekonstrukci. Prošli jsme si večrní město, kde jsme i přespali a brzy ráno jsme zajeli k olympijskému skokanskému areálu, dál pak již pokračovali směr Innsbruck...
Ráno jsme odjeli z Ga-Pa již krásnou alpskou krajinou do horského průsmyku k městečku Seefeld. Za Seefeldem se silnice prudce svažovala dolů do údolí Innu. Obráceně s karavanem nelze, stoupání je příliš velké. Ještě dopoledne jsme u kempu, jdeme se ubytovat a střídáme na parcele odjíždějící holanďany, za chvíli máme postaveno! První dojmy jsou nádherné. Ještě večer stíháme návštěvu večerního Innsbrucku.


Po ranní prohlídce kempu jsme se s koly vydali do obce Mutters, kde jsme usedli do kabinky lanovky a nechali se vyvést vzhůru. Na Innsbruck jsme se dívali pěkně z vrchu a pak se svezli pěkně i na kolech zpět do kempu.
Další ráno již bylo deštivé, autem jsme se zajeli podívat do městečka Seefeld, kde se bude konat MS 2019 v klasickém lyžování. Stavební ruch tomu nasvědčoval. Cestou zpět jsme zajeli do IKEI, podívali se do historicky zajímavého městečka Hall in Tirol, zajeli také k zámku Ambras. Den utekl jako voda, která padala téměř celý den z oblohy.
Mlhavé ráno nás neodradilo od návštěvy města a hlavně jsme se již těšili na cestu vzhůru, nejprve pozemní lanovkou, pak velkou kabinovou a posléze menší lanovkou pod vrch Hafelekarspitze. Na samý vrchol jsme pak došli po chodníčku, vrchol hory byl však zahalen v mraku, ze kterého poletoval i sníh. Postupně však mraky začaly ustupovat a tak jsme měli krásné město Innsbruck přímo pod nohama. Opravdu moc hezký pohled dolů do údolí i na okolní krajinu.
Dali jsme si dobrou snídani, sbalili svačinu a vydali jsme se na další výlet. Autobusem do zimního horského střediska Kühtai v nadmořské výšce 2 020m.n.m. Počasí bylo hlášeno hezké, slunečné, opak byl však pravdou. Zatáhlo se a pršelo, výše pak padal i sníh, v červenci!!! No jsou to velehory. Lanovka nás vyvezla ještě výše ale pak jsme po cestě podél jezera sešli ke kamenné přehradě, jejíž hráz byla impozantní ve velké výšce s neskutečnými rozměry. Škoda toho počasí, cestou dolu již tekla voda i po pěšině, kterou jsme sestupovali.


Co nás čekalo další den? Prohlídka olympijského skokanského můstku. Paráda, člověk se nestačí divit, co skokané na lyžich musí překonat. Však jsme jednoho viděli trénovat a všichni návštěvníci areálu mu tleskali. Ještě odpoledne nás čekal další výlet s koly a lanovkou na horu nad kempem. Večer pak již následovalo balení. Ač neradi, museli jsme.
Sobota ráno - odjezd. Chtěli jsme se ještě někde na jednu noc ubytovat, bez rezervace ale nebyla šance, naše poslední zastávka tak byl kemp Srbsko na Berounce, kousek od Berouna.
I přes chladnější počasí se nám dovolená náramně vydařila a poznali jsme spoustu nových, nám neznámých míst. Kemp neměl chybu, snad jen mohl mít Wi-Fi zdarma a ne 1 hodinu za 2 "éčka". V ceně ubytování byly karty, které nabízely autobus do Innsbrucku zdarma po celou dobu pobytu, 2 místní lanovky a výlet autobusem na Kühtai i s lanovkou, také zdarma.


Máte rádi hory a nemusíte lyžovat? Zajeďte se podívat do této oblasti i v letním, či podzimním období, věříme, že budete také nadšeni.

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.28 sekund
152,696,771 návštěv