!Prázdninová soutěž skončila!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nejnovější galerie

TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 22

· Členové on-line: 3
martindo, Stenly6, Rico

· Registrovaní členové: 12,049
· Nejnovější člen: adoid

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Terenak
10.12.2018 22:54
Dobrý den, neporadil by někdo s opravou na F.Ducato 2,5Td nemaže motor olej nahoru na vačku. Kde hledat příčinu a nebo co vyměnit. Díky

Schneegast
06.12.2018 22:19
Dobrý den, máme caravan hobby 560 deluxe 2000 a chtěla bych poprosit o radu jak složit stolek a narovnat matrace na ležení. Děkuji moc. lucie.snezna@sezna
m.cz

TrikeHonza
01.12.2018 10:44
Poděkování panu T.Kahounovi Tom-Car servis. Vyřízení veškerých formalit k přepsání celkové váhy obytného auta z 3850kg na 3500kg. Vřele doporučuji, příjemné jednání. Trike Honza Letohrad.

David250
28.11.2018 22:57
mate nekdo tip a zkusenost na parkovani pres noc, pobliz centra Prahy v dobe vanocnich trhu

lsalus
18.11.2018 20:03
Dobrý den , nemáte tucha kde se dá sehnat (blatník - lem ) na ABBEY VOGUE GTS 416..Děkuji lukas.salus@seznam
.cz

campi-shop.cz

Korutany 2016 s kartou

Malá inspirace pro ty kteří ještě nemají naplánovanou dovolenou

Co nabízí Kärnten Card?
• Více než 100 volných vstupů do nejkrásnějších míst v Korutanech
• Slevy až 50% u více než 60 bonusových partnerů
• Slevy na autobusovou a vlakovou dopravu.
Platnost Kärnten Card
Kärnten Card je platná od 10 dubna do 26.října 2016 a může být použita libovolný počet krát!
Kde získat Kärnten Card
Kärnten Card je si možné zakoupit na některém z mnoha prodejních místech, které jsou po celých Korutanech - například v turistických kancelářích. Některá zařízení je nabízejí na dobu Vašeho pobytu zdarma!
Ceny
• Týdenní karta - dospělý: € 37, dítě: € 17, dítě do 6 let a od 3. Dítěte zdarma
• 2 -Týždenná karta - dospělý: € 48, dítě: € 24, dítě do 6 let a od 3. Dítěte zdarma
Pozor:
Na Kärnten Card je jméno a fotografie majitele a je platná pouze ve spojení dokladem totožnosti!
Zážitkové parky a koupaliště: Vorderberg, Dellach/Dr., Obervellach, Gmund, Gitschtal, Heiligenblut, Rutar(naturistické), Mauthen, Mallnitz, Reisseck
• Panoramitické cesty: Goldeck, Malta, Nockalm, Villacher Alpenstrasse
• Muzea: více než 40 muzeí - Porsche automuzeum Gmud, 1. Korutánske muzeum rybařství (Seeboden) - aquarium Millstätter See se 7000 litry nabízí živý vhled do místních vod, Amthufmuseum (Feldkirchen) - výběr ilustrativních ukázek z přírodní, hospodářské a kulturní historie Feldkirchenu, Archeologický park Magdalensberg - největší archeologické naleziště římských časů ve východních Alpách, Auer von Welsbach muzeum - ojedinělá výstava starých plynových lamp, Berg und Almmuseum Pollingerhutte - tvrdý život horských sedláků a produkování mléka a sýrů na přelomu staletí, Bezirkheimatmuseum Volkermarkt - vlastivědné muzeum, Bonsaimuseum - muzeum bonsají, Muzeum Heinriche Harrere - Národopisná sbírka o známem cestovateli umožní cestu z jeho rodiště kolem celého světa, 1. korutanské řemeslné muzeum v bývalém kláštěře u Ortenburgu, Muzeum 7 tém v St. Veitu
• Volnočasové aktivity: Zážitový modelový svět železnic, Zlatokopecká vesnička Heiligenblut, Heidin dětský zážitkový park, Park trpaslíků, Pálenice Schleppe Brau- a Brennwelt, Výrobna sýrů Tressdorfer Alm, Carnica - včelí zážitkové muzeum - objevná výprava v patře včel,

 

Jezero Ossiacher see
P u lanovky 46.8682161N, 13.3297689E
Gerlitzen majestátní masiv Gerlitzen Alpe nad údolími a jezerem Ossiacher See s pavučinou sjezdovek spouštějících se z vrcholu takřka na všechny světové strany (i proto přezdívaný „rakouský Kronplatz“) a dosahujících úhrnné délky přes 40 km,

Jezero Afritzer See
Camping Altseewirth – nejsou ceny 46.7384672N, 13.7679261E
Camping Bodner nejsou ceny 46.7369711N, 13.7692922E
Camping Glinzner – pěkný
Lanovkou na Katschberg je vysokohorské středisko ležící na samých hranicích Salcburska a Korutan i národních parků Kärntner Nockberge a Hohe Tauern, do nichž je vstupní branou. Katschberg nabízí na 100 kilometrů turistických stezek, zkušené horské vůdce i útulné cenově vstřícné horské chaty přímo na svazích. A do tohoto přírodního ráje je nadmíru snadné se dostat: z dálnice je to až na vrchol sedla Katschberghöhe pouhých 7 kilometrů.

Jezero Millstätter See
Plavba lodí po jezeře, výlety po okolí,
Burg Sommeregg nad jezerem Millstatter

V současné době se nachází ve spodním patře a na terasách v restauraci . Nahoře Jedním z nich je mučení muzeum založena provozovatelé říkají, že to je největší svého druhu ve střední Evropě. Vedlejší Amnesty International podporovaných zařízení poskytuje repliky starých nástrojů mučení z dob středověku a inkvizice ( šrouby, , táhnoucích se lavičky , španělské boty , nehty židle , Pranger vyrobeny atd.), Ale také dělá současnou situaci a boj proti mučení jako prostředek "pravda" s asi 70 věrnou replikou vykazuje opatrně.
Jeden z posledních čarodějnických procesů v Korutanech vzal Burg Sommeregg svůj výstup. 1653 byl Wettermacher z Matzelsdorf , Kaspar Haintz protože Wettermacherei v Gmündu o hlavu poté, co odpověděl na otázky 114 při mučení pozitivní.
Za tři týdny v srpnu vidět speciálně postavené středověké vesnice rytířské hry místo.
Camping Neubauer cena 8/8,60/2,60/energie nevím


řeka Möll
Vítejte na stránkách kempu Campanula. 46°52'13.224"N,13°19'15.704"E
Kemp se nachází v rakouských Korutanech, na levém břehu řeky Möll, v nádherném prostředí rakouských Alp. Poloha kempu je velmi výhodná pro vodáky, turisty, sportovní příznivce i rodiny s dětmi. Nabízíme možnost stanování, ubytování v dřevěných chatkách a nepřeberné množství sportovních aktivit.
Kreuzeckbahn platí karta panoramabahn Kreuzeck u města Kolbnitz a Reisseck u města Mühldorf
ale zřejmě jsou některé lanovky uzavřeny z důvodu oprav

Reisseck Bergbahnen - lanovka a vysokohorská přehrada
Lokalita: Mölltal, Spittal, Millstatter See

Nadherná jízda pozemní lanovkou do velehor Vysokých Taur k Mühldorfským vysokohorským vodním nádržím
Strmé dobrodružství – jízda pozemní lanovkou do velehor Vysokých Taur k Mühldorfským vysokohorským vodním nádržím!
Pozemní lanovka
Na třech úsecích pozemní malnovky zakusíte stoupání až 82%.
Úzkokolejka
Dále můžete pokračovat od výšky 2200 m.n.m. nejvýše položenou úzkokolejkou v Evropě - Reißeck Höhenbahn. Nahoře ve výšce2500 si můžete:
• vychutnat pěší okruh Reißeck
• objevit zajímavá místa: ozvěnu, kamenný kruh
• zdolat samotný vrchol Reisseck (2995m) - pozor, je to docela túra, třeba dobrou obuv
• nádrž vodní elektrárny.
Vodní elektrárna
byla postavena v období spolu s Kaprunem. Spád vody do vlastní elektrárny v údolí - Kolbnitz je 1772,5 m, což je nejvíce na světě. Zajímavostí tohoto díla je, že tato elektrárna dostává vodu kromě z Reissecku také z protilehlého kopce - Kreuzeck. Na obou stranách jsou denní a roční nádrže. Jinak, jedná se o stejný masiv na kterém stojí i další ještě známější elektrárna Malta.

Vemte si na sebe teplé oblečení a dobrou chodeckou obuv! Navštivte vnitřní část nádrží.

.


Soutěska Groppteinschlucht město Obervellach Je tam camp Aktiv-Sport-Erlebnis-Camp


Cena parkoviště: ZDARMA
Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA
Tato cesta kolem říčky Mallnitzbach byla otevřena teprve nedávno. Také jsme jí letos navštívili poprvé. Svým profilem s převýšením cca 230 m nabízí středně těžkou procházku kolem krásně čisté a nespoutané říčky s množstvími vodopádů a krásných výhledů do okolí. Cesta začíná v městečku Obervellach, kde si můžete bez problémů před výstupem nakoupit nějakou svačinu. Cesta k pokladně je dobře značená a tak byste jí neměli minout. Cesta kolem říčky začíná hned za pokladnou. Ze začátku je zde i přístup k vodě a tak se člověk může v parném dnu trochu schladit. Myslím, že po cestě mu to přijde vhod. Po celkem klidném začátku se začne pomalu stoupat po lávkách a schůdkách stále výše po toku říčky. Postupně se vám ukazují krásné scenérie padající vody a otevřou se i výhledy na Kreuzeck a vrcholy Salzkofel a další z této skupiny. Vrcholem cesty je cca 30 m vysoký vodopád Groppensteinfall. Po cestě naleznete několik laviček jak pro odpočinek, tak hlavně pro relaxaci při zurčící vodě. Opravdu úžasná relaxace.

Po tom co vystoupáte po cestě až velkému kamenu s lavičkou, tak se cesta stáčí zpět do lesa k asfaltové cestě, kterou se můžete vrátit celkem pohodlně zpět ke vstupu. Cesta zpět kolem vodopádu by měla být jednosměrná, ale potkali jsme lidi i směrem dolů.
Pokud máte však ještě sil na rozdávání, tak můžete pokračovat až ke Gasthofu Zur guten Quelle, který se nachází vedle hlavní silnice směrem na Mallnitz. Odtud vede další možná cesta lesem zpět ke vstupu ve městě Obervellach. Jako další varianta se nabízí cesta k Almgasthof Himmelbauer. Bohužel nemohu u ani jednoho Gasthofu popsat jak cestu tak kvalitu služeb, protože jsme se vraceli zpět k autu hned po výstupu kolem vodopádů. Snad příští rok trasu prodloužíme a následně vše doplním.
Doporučení:
Při příjezdu ulicí směrem k pokladně na vás bude číhat cedule Parkoviště na takové malé loučce. V klidu pokračujte dále, protože u pokladny je další parkoviště, které je schované převážně pod stromy a tak nebudete mít v parném dnu z auta saunu. Taky si trochu zkrátíte cestu, ale to je zanedbatelné.
Tip:
Po výstupu si zasloužíte trochu relaxace, a když jste kousek od Mallnitzu, tak se nabízí Tauernbad Mallnitz. 46.9916142N, 13.1652011E


Pak k soutěsce Raggaschlucht
GPS 46.9337494N, 13.1370869E
u toho camp Alpencamping Raggaschlucht cena 5,50/6/2/2 Nabízíme malé, klidné a přátelské rodinný kemp, jedinečný výhled na okolní hory a restaurace s domácí kuchyní.

Máte možnost klidu, relaxace a Muse dát nebo si užít aktivní dovolenou.
"NEW" divoké Arena Mölltal 1 km na divoké samozřejmě, přímý vstup na kempu,

Cena: 6 Eur osoba 3 Eur děti od 6 do 15 let
Cena s Korutanskou kartou: ZDARMA
Udělejte si výlet do Raggaschlucht a sledujte úžasnou hru přírody, krasnou roklinu a vodu hroutící se s hromovým hlukem z rokle dolů
800m dlouhá soutěska Raggaschlucht
Raggaschlucht se nachází na jižním okraji známého horského střediska Flattach v údolí Mölltall. Jméno je prý odvozeno ze slovinského rak (rak potoční). Její průchod je jednoduchý a lze ho doporučit i rodinám s malými dětmi, pro které jsou dřevěné schody a lávky zpestřením výletu. Soutěska je pouze asi 800m dlouhá a patří tak k nejkratším v Rakousku, ale díky své sevřenosti a hloubce až 200m je velmi působivá. Návštevníci stoupají vzhůru soustavou dřevěných lávek, mostků a schodů za doprovodu burácení potoka Raggabach. Průchod soutěskou končí vodopádem, následuje výstup ze soutěsky a návrat stinnou lesní cestou.
Příjezd je z hlavní silnice Mölltal Strasse dobře viditelný. Po chvilce přijedete na malé parkoviště mezi původní statky místních farmářů. Parkoviště je Zdarma. Cesta ke kase vede do kopečka a asi za 10 min. budete na začátku placené trasy. Vedle cesty proudící potůček nedávám moc najevo, jak silný je v soutěsce, ale nenechte se zmást.
Při příchodu ke kase vás určitě upoutá pamětní cedule, kde je poděkování za znovuobnovení zázemí pokladny, která byla jednu noc kompletně zničena bleskovou povodní, která se vyvalila ze soutěsky. Celkem se divím, že se to stalo pouze jednou.
Doporučení:
Dorazte na místo hned na 9:00, kdy se soutěska otevírá. Není zde tolik lidí a tak máte hezky čas si vše v klidu projít a prohlédnout. Jinak vám budou na paty šlapat další návštěvníci a to my osobně nemáme moc rádi.
Tip:
Když budete již v těchto končinách, tak si pak zajeďte na Mölltal ledovec: Zkušenost 3000 GPS 46.9804083N, 13.0516439E
Na ledovci se nedájí dělat nějaké pěší tůry, takže jde jen o zážitek jízdy tunelem lanovky a pak krásné výhledy z místní Restaurace nebo se můžete plácnou na lehátka a odpočívat.

Heiligenblut-Shareck-Fallbichl Turistika v říši Grossglockneru

Bergstation Schareck na 2604m - výchozím bodem pro mnohé výlety u Molltalského ledovce
S horské železnice 1,301 m třemi teplotními zónami do jedinečného místa v 2604 m nad mořem. 40 tři tisíce kulaté, z Sonnblick (3105m) až po nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner (3798 m).
Rozmanitost rostlin a živočichů na horských pastvinách v doprovodu chodci z kopce na vyznačených tratích. Kamzík pasou, svišti píšťalka a zlaté orli krouží nad jejich trávníku
Výlet č. Malta - Přehrada a Hochalmstrasse
Lokalita: Katschberg / Rennweg ( 1141 – 2220 m.n.m.), Region Vysoké Taury, Mölltal-Drautal

Malta - nádherní vysokohorská cesta vedoucí k obrovské přehrade v nadmořské výšce 1933 m.n.m.
Pozvánka k návštěvě údolí, kde se valí voda se spoustou vodopádů, podél kterých se vine 14,4 km dlouhá silnice Malta Hochalmstraße.
V nadmořské výšce 1933 m.n.m. Vás čeká nejvyšší přehradní stěna v Rakousku - Kölnbreinsperre - s novou vyhlídkovou lávkou AIRWALK, z které si můžete užít dechberoucí výhledy do dvěstěmetrové hloubky. Možné jsou i prohlídky přehrady s průvodcem.
Při pohledu do hlubin, když se na skleněné podlaze vznášíte stovky metrů nad propastí, je vzrušení zaručeno. Ve výšce 1.933 metrů nad mořem nabízí plošina Airwalk na přehradě Kölnbreinsperre v Korutanech fantastický pohled do hlubin z nejvyšší přehradní hráze Rakouska. Atrakce otevřená v roce 2010 se nachází na konci Maltské vysokohorské silnice. Subtilně působící plošina z kovu a skla, zavěšená nad přehradní hrází, se vznáší nad propastí. Stupňovitá posezení v jejím středu zvou k zastavení a začleněná skleněná podlaha umožňuje volný výhled do hloubky 200 metrů pod plošinou.
Kemp Terrassencamping Maltatal v Malta cena 8,30/10,60/3,90/el.v ceně
GPS 46.9496050N, 13.5097558E
Kemp Camping Zechner
U města Dornbach cena 5/6/zdarma/2
GPS 46.9348992N, 13.5216658E
Město Tourismus St Veit 46.7690692N, 14.3609508E
10 km
Hrad Hochosterwitz 46.7503097N, 14.4494569E

Město Ossiach P u Info 46.6758200N, 13.9837383E

Stanice lanovky Gerlitzen Kanzelbahn 46.6595639N, 13.9017942E

Burg Landskron 46.6424589N, 13.8964867E
Camping Glinzner a Bodner 46.7369711N, 13.7692922E – jen kdybychom potřebovali
Lanovka Kaiserburgbahn 46.8123339N, 13.7989072E u města Bad Kleinkirchheim je tam hodně tras ale nenašla jsem žádný vhodný kemp

Camping Neubauer 46.7879606N, 13.6132219E u jezera Millstater see zde lze plavba po jezeře

P Burg Sommeregg 46.8347692N, 13.5229228E

Goldeck Stanice lanovky 46.7907092N, 13.4850244E u města Spittal an der Drau zkusit najít STPL

Terrassencamping Maltatal 46.9496053N, 13.5097558E odtud výlet na Malta - Přehrada a Hochalmstrasse

kemp Campanula. 46°52'13.224"N,13°19'15.704"E odtud výlety soutěska Obervellach 46.9328253N, 13.2019817E
Kreuzeck , Goldeck, Reissek
bazén Tauernbad Mallnitz. 46.9916142N, 13.1652011E

Alpencamping Raggaschlucht odtud soutěska Raggaschlucht 46.9337494N, 13.1370869E

Ledovec Mölltaler Gletscherbahnen 46.9804083N, 13.0516439E

Komentáře

#1 | Vasek Hronek dne 19.07.2017 10:13
Naprosto souhlasím. Jezdím do Korutan již několik let a cestu bez Kärnten Card si nedovedu představit. Ke kartě obdržíte podrobnou příručku. Ušetříte hodně peněz, navštívíte překrásná místa a můžete strávit dovolenou naprosto bezstarostně. Tuto kartu používá většina turistů ze všech zemí.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.39 sekund
180,544,129 návštěv