Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 19

· Členové on-line: 2
RIVA, wena

· Registrovaní členové: 11,004
· Nejnovější člen: PetraSvobodova

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

zajoch
20.02.2018 12:05
ahoj, mate nekdo zkusenosti s poloajtomatickym satelitem? tim co ho pry snadno naladite zevnitr pres dalkove ovladani...

fun
13.02.2018 10:20

lubos129
05.02.2018 12:11
Děkuji za gratulaci.

Feromont
04.02.2018 11:06
Vše nejlepší pro Luboše lubos129 k narozeninám a hodně šťastných kilomet- rů v nadcházející první sezóně přejí rodiče mavam Narozky

joko
26.01.2018 21:48
Vážení kolegové, chci všechny upozornit na podvodné inzeráty, nabízející za výhodnou cenu obytky! Např. https://www.autom.
..c-c1244992
, nebo https://www.a

Zdenek a Irena Lbc
23.01.2018 19:44
Zdenek z Liberce moc děkuje za přání! mavam

campi-shop.cz

Od snů ke skutečnosti

Vrátili jsme se z Jugoslávie (kemp Čisto) je ještě pozdní léto, píše se r.83. Nemám vůbec žádné věci ke kempování, vše tam zůstalo, přivezli jsme ale krásné vzpomínky. Urychleně kupuji mírně jetý OP N126 a během dvou týdnů už míříme na Balaton do Boglárlele na surf , za čtyři týdny jsem toho na surfu zvládnul dost, jezdím již s trapézem. Asi třetí den začíná foukat, beru nádobíčko, peníze do takového vodovzdorného PVC šulku, poučím manželku a děti, že k večeru jsem z druhé strany zpět .

 

A už jedu ve skluzu na druhou stranu, asi v polovině slyším kvílení syrén, blíži se ke mně dva policejní čluny. Plachtu musím dát na vodu a jsem nahnán do jednoho člunu, kde si musím lehnout na zem, do druhého nakládají, co nakládají, hážou surfa i s plachtou. Já jsem pouze v plavkách a na sobě trapéz, bez neoprenu. A už frčíme po vodě curyk. Vezou mne na místní kapitanát, kde je vodní policie. Výslech v Maďarštině, zápis mi strkají pod nos, odmítám cokoli podepsat. Tak nic…klepeta na ruky, zpět lehnou do člunu a vijo do Siofoku a rovnou do basy, která je v takovém hausbotu na vodě. Maďarské Pengó (peníze) již nemám, ty mi zabavili. Za chvíli mne volají k výslechu, tam se dovídám, že jsem provedl přestupek, neboť dále jako 200m nesmím od břehu, chtějí 10 000,-HUF, stále se bavíme rukama nohama, nedávám na sobě znát, že rozumím německy. Pokutu odmítám a dávám najevo, že jsem cizí státní příslušník a do 18 hodin do večera mne musí propustit, to jsem si dovolil moc, ale nevadí, oháním se, že chci mluvit s ambasádou v Pešti. (jinak v dalších letech teprve poznávám, co se děje na Balotonu, když blikají kolem majáky, to už se na vodě nejezdí, pouze se skáče, vlny jsou 2 až 3m výšky…opravdu velmi nebezpečné kvůli plitké vodě, která vás při pádu tlačí ke dnu…brrr, až se mi mrazí na zádech)


Po chvíli mne znovu vyvedou z ťurmy, vrazí mi do ruky telefonní sluchátko v němž se ozývá borec co mluví napůl slovensky a napůl maďarsky, prý tu pokutu musím zaplatit, chvíli držím sluchátko já, chvíli policajt, končí to tím, že nic platit nebudu a hotovo. Moje žena a děti se zatím opékají na břehu nic netušíc o mé situaci. V ťurmě je mi zima, jsem jen v plavkách, začíná být pozdní odpoledne. Je asi 19 hodin, rachot klíčů, vyvádějí mne na vzduch, co asi se mnou bude….zatím netuším. V zápětí dostávám kopanec do řiti, trapéz letí za mnou, peníze ne…. A jsem na ulici v přístavu, skoro nahý a asi 30km do kempu. Stopuji a během hodiny jsem nazpět v kempu. První otázka mé ženy, tak jak bylo, co jsi jedl, povídej. Tak povídám, přicházejí sousedi, je z toho večer plný zážitků a smíchu až skoro do půlnoci. Manželka se ptá a kde máš surfa, oblévá mne pot….ježišmarjá, teprve teď si uvědomuji, že jej policajti vyhodili na břeh u stanice, která jak zjišťuji je asi 400m vzdálená od kempu.

 

Dáme si ještě po panákovi a jdeme ještě s jedním odvážným sousedem policajtům toho surfa vyfouknout….podařilo se, ale riťku jsem měl…no co budu povídat. V příštích letech se již na Balaton vracím pravidelně ale již a jen pouze s profi výstrojí, navíc jako výhradní zástupce pro dovoz jedné výrobní windsurfové a snowboardové firmy, ale to již skončil sóó-cializmus s lidskou tváří, o tom až někdy jindy.
Příště: první cesta do Chorvatska po válce v r.1996

Komentáře

#1 | Honza Palasek dne 15.12.2016 21:07
Ještě že jsou ty časy už dávno minulé. Úplně se mi na chvilku vrátilo, v jakém nesmyslném režimu jsme žili...
#2 | renolt dne 14.01.2017 18:52
Ano, máš pravdu a představte si, že jsou lidi, kteří by to chtěli curyk, nebo jsou od svých rodičů mylně informováni, potom už jen Austrálie, nebo Uganda u Kundi
#3 | copy dne 27.02.2017 01:18
tie surfové začiatky si veľmi dobre pamätám.. plániky od Otakara Zekla z Brna, ohýbanie duralovej trubky naplnenej pieskom na veku odpadkového kontajneru na sídlisku, ruky zapatlané od epoxydu a zapálené predlaktia od zbytkov sklenej tkaniny pri brúsení Smile
Potom v Juhoslávii 1984 kemp Krmčina, a nová inšpirácia od veľmi ochotného pána z Říčan u Prahy (meno si už nepamätám), ktorý mi po návrate z dovolenky ochotne poslal poštou šablóny na výbrus polystyrénového jadra - vtedy moderný tvar s tromi konkávnymi prelismi na dne. A potom nejaké tie regaty - Nosice, Liptovská Mara, Orava.. Zvláštna doba, kúpiť sa nedalo takmer nič, ale improvizovalo sa.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 100% [1 Hlas]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Vygenerované za: 0.23 sekund
159,166,261 návštěv