Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Leden 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 21

· Členové on-line: 6
zlydedecek, bob7373, SlavoS, mitrak, RAS, hymer1

· Registrovaní členové: 10,882
· Nejnovější člen: JRB

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Pepi
15.01.2018 11:27
deda lebeda vše nej..hlavně zdravíčko mavam

mb
14.01.2018 18:26
Míro, všechno NEJ ! Pivo, už mi doháníš, ale neboj, za rok budeš dospělej ! haha a tím pádem v klubu Presso

Maxici
12.01.2018 05:29
Děkuji Stenly. I ostatním co mně přáli v sz.Libor.

Stenly6
11.01.2018 07:06
Zdravím Maxíci pořádně to oslavte a na brzkou shledanou. Standa a Jana

mihal
10.01.2018 06:40
Zdenko 123 tak to znamena ze letos se svím??

Zdenka123
09.01.2018 11:32
Zdravím všechny karavanisty! Kempování s karavanem je pro mojí rodinu už doslova závislost, vždy jsme si však karavan půjčovali. Tím se dostávám k tomu, proč jsem se přidala až teď Smile Letos nám to s m

www.karavanypro.cz

Kostelec nad Orlicí – dobrá volba

Častokrát, když jsem jel po silnici č. 11 přes Kostelec, napadlo mě zahnout na kruhovém objezdu na jih k Orlici, kam mne zvala cedulka kempu. Nikdy se to nepovedlo, ráno jsme spěchali do Prahy, odpoledne a večer zase domů.

Ted už mne jako důchodce čas nehoní, tak jsme se s Michelle rozhodli v kosteleckém kempu strávit pár dni. A udělali jsme dobře.

V Jeseníku sice lilo jako z konve, ale už jsme byli kompletně nabalení, tak jsme kolem desáté vyrazili. Lilo až do Žamberka, pak sice pršet přestalo, ale po příjezdu do kempu teploměr ukazoval něco kolem 12° C, na příjemnou letní dovolenou to moc nevypadalo. Nálada se nám zlepšila milým přivítáním v kempu, mají tam příjemnou hospůdku a také půjčovnu lodí – kemp leží vlastně na ostrově, z jedné strany teče Orlice, z druhé strany náhon.

Ráno bylo sice ještě trocho chladno, ale mraky se pomalu ztrácely, tak jsme sedli na kola a podél Orlice jeli na východ do Potštejna . Příjemná cesta, místy asfalt, místy polňačka, ale pořád se bylo na co koukat. Protože jsme na hradě Potštejn už byli během pobytu v žamberském kempu, dali jsme si v podhradí v penzionu Trnka dobré kafe s vynikajicími zákusky. Domů jsme nejeli kolem Orlice, ale pěkně do kopečka po cyklotrase 4321 až nahoru k lomu, pak lesní cestou do Vrbice – pěkná nová rozhledna, a přes Suchou Rybnou zpátky do Kostelce. Příjemná cesta, počasí akorát, co si může cyklista více přát, zvláště když ve Vrbici u rozhledny točili dobře chlazené pivo.

Další den jsme se rozhodli prozkoumat okolí Divoké Orlice na západ. ( Kostelcem protéká Orlice Divoká, u Albrechtic se spoji s Tichou, dále do Hradce už teče řeka Orlice). Z Kostelce vede krásná nová cyklostezka, první zastávka byla na častolovickém zámku- vaří tam dobré kafe, pak dál po cyklostezce do Týniště, přes řeku na levý břeh do Světlé. Divoká Orlice se tady v rovině kroutí jak had, co chvíli je vidět vodáky na lodičkách, přímo u mostu přes Orlici je pěkná vodácká hospůdka, pivko na sluníčku chutná. Pak do kopce do Zdelova a pak dlouhý sjezd až do Kostelce. Celý den pěkně hřálo slunce, na zimu a déšť jsme rychle zapoměli. Ještě poslední kopeček na kostelecké náměstí nakoupit nějaké potraviny a hurá do kempu.
Večer v hospůdce jsme se domluvili se správcem kempu a vlastníkem půjčovny lodí ( perfektní chlapík, lyžař, horal a vodák, zkrátka naše krevní skupina) na vypůjčení kánoe a vybavení na další den.

Ráno kolem osmé jsme si vybrali loď, pádla a plastovou bečku na suché věci( člověk nikdy neví, co se může přihodit), krátká instruktáž ( s lodí na řece jsem naposledy jel před lety na školním kurzu, Michelle ještě nikdy), pak správce musel odjet s autem plným lodí do Týniště, prý si poradíme sami.

A taky jo. V klidu jsme posnídali a kolem desáté dovlekli loď na řeku hnde u kempu. No, řeka by to nazval pouze velký optimista, když jsme sedli do lodě, loď sedla na kameny , takže jsme se museli odrážet pádly od říčního dna, než jsme našli místo v proudu, kde bylo trochu více vody. Mírně se to zlepšilo asi po půlkilometru, kde se s řekou již spojil náhon a vody bylo víc.

Pak už to bylo zajímavější, řeka se točila, místy bylo dosti hluboko, silný proud, po nějaké době jsme ale našli společný správný rytmus a tak cesta pěkně ubíhala. Je sice pravda, že párkrát jsme v zátočině narazili přídí do břehu a měli spoustu práce se z toho vyhrabat, ale chybami se člověk přece učí!

V Albrechticích u vodní elektrárny jsme přistáli, vytáhli loď na břeh a po 5 hodinách byli na pevné zemi.

Volám správci, kdy pro nás přijede, máme štěstí, jede právě do Týniště, za 20 minut je u nás.

Loď jsme nechali na místě, vzali jsme pouze pádla a kanistr, lodě se u Orlice nekradou!!
V Týništi na nás čekala ještě jedna posádka, seděli na břehu Orlice v hospodě, tak jsme se přidali, dali po pivu ( neuvěřitelné, jak na vodě člověk vyprahne) a v pořádku dojeli domů do kempu.

Celkově to byl velmi příjemně prožitý víkend, kemp v Kostelci je opravdu správná volba pro lidi, kteří chtějí něco vidět a trochu se přitom zdravě hýbat.
Ještě jednu zajímavost Kostelec má, jsou tam dva zámky, uprostřed města starý zámek, na kraji ( směrem k Častolovicím) nový, pěkně opravený, dostal je oba v restituci rod Kinských, jeden Kinský bydlí hned vedle zámku ( v bývalé hospodářské budově) a je také současným starostou Kostelce.


Tak na závěr – rozjeďte se do Kostelce, možná budete stejně mile překvapeni jako my, jaká pěkná místa a příjemné lidi potkáte u nás v Česku.

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.25 sekund
155,915,226 návštěv