!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 36

· Členové on-line: 3
martulin, Tomik Kralu, Roba

· Registrovaní členové: 11,911
· Nejnovější člen: OntheTrip

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

PeJa
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

jarda a danka
07.10.2018 17:44
Prodám našeho mazlíka fiat ducato1.9TD registrace 5/200 s alkovnou spaní pro 5 jízda 4, najeto 108500 cena 295000 tel.702878818

serbik54
30.09.2018 19:28
Poděbrady, prosím, která žena odložila svoji bundu a nechala ji v kempu na lavičce má ji uloženou v restauraci k vyzvednutí.

r73
29.09.2018 23:56
Zdravim, prosím o radu, kde se dá na konci října lyžovat v Rakousku a parkovat hned u sjezdovky. Díky

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

campi-shop.cz

Nadcházející výjezdy.

Domu
Domů
Vyjezdy
Výjezdy
Vyjezdy
Archiv
Kruhy
Kruhy
Profil
O mně
Zpet
www.camping-world.cz
prihlasit seZobrazení: 2946

Rakousko s karavanem - Korutany 2018 - POZOR! Uvolnilo se pár míst

Vasek Hronek
2018-05-22 13:57:24 · Veřejný

Termín: 23.06.-01.07.2018
Místo konání: Camping Arneitz, Faakersee, Korutany, Rakousko


Setkání českých a slovenských karavanistů, tentokrát v Rakousku


Milí přátelé a příznivci karavaningu!

Dovolte, abych Vás tentokrát pozval na karavanistický sraz, který poprvé pořádám v turistickém ráji, v jižní části rakouských Alp v Korutanech. Zde si budete moci vybrat z mnoha nabídek turistických atrakcí této překrásné země.

Korutany jsou nejjižnější hornatou spolkovou zemí Rakouska. Jsou považovány za zemi hor a jezer: 93 horských vrcholů jsou přes 3000 m vysokých, Grossglockner je s 3 798 m nejvyšší horou v Rakousku. 200 jezer na koupání s vodou teplou až 28o C, 8 000 km vodních toků, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců tvoří Korutany zemí nejvíce bohatou na vodu. Voda těchto jezer má kvalitu pitné vody a nabízí mnoho možností k vodním aktivitám. Díky tomu, že alpský hřbet na severozápadu omezuje pronikání chladnějšího vzduchu na většinu území, je zde statisticky nejvíce slunečných dní z celého Rakouska. Tyto skutečnosti předurčují Korutany jako ideální oblast pro turistiku včetně perfektní vybudované infrastruktury. Bližší informace si můžete přečíst v češtině na: [url]www.korutany.com [/url] nebo [url]www.dovolena-korutany.cz [/url]

Faaker See , nazývané také korutanský Karibik, patří mezi nejteplejší rakouská jezera. Leží v nadmořské výšce 600 m, vzdálené 7 km JV od Villachu o ploše 2,2 km2 a hluboké max. 30 m s překrásně tyrkysovou vodou. Jezero je v soukromém vlastnictví. V okolí tohoto malého jezera je celkem 7 campingů. Další informace najdete na: www.faakersee.at/.

Camping Arneitz www.camping-arnei..., GPS: 46°34'30.843"N, 13°56'5.646"E je součástí resortu Arneitz Village Fakersee ležící přímo na břehu nejjižnějšího jezera na koupání v Korutanech. Německý autoklub ADAC ohodnotil v roce 2015 tento camping 4,5 hvězdičkami. Hosté mají v campingu k dispozici celkem 400 parcel (80 – 120 m2), každá s přípojkou elektřiny (CEE konektory), televizního signálu, přívodu a odpadu vody. Na celém campingu je k dispozici bezplatné připojení WiFi. Naproti přepychové recepce je stejně luxusní sociální budova (např. v rodinných sprchách je i kolotoč pro děti). Součástí campingu je i dobře udržovaná písečná pláž s lehátky a tobogánem. Pro děti je k dispozici mnoho atrakcí např. dětský zábavní park, pohádkový zámek, archa Arneitz atd. V campingu je i samoobsluha a restaurace. Pobyt se psy je mimo sezonu možný za poplatek, ale musí být vždy na vodítku, nesmí do vody a na pláž.

Termín konání srazu: Náš sraz se koná od soboty 23. 6 do neděle 1. 7. 2018. Minimální doba pobytu je 6 nocí.

Účastnické poplatky: Pro řádně přihlášené posádky je dohodnuta cena za posádku ( tj. 2 dospělé osoby, auto + karavan (obytné auto), parcela, elektřina, turistická taxa) = 22,10€/noc, což představuje 30% slevu proti ceníkovým cenám. Organizační poplatek = 10€/posádka + pobyt). Další poplatky podle platného ceníku viz: www.camping-arnei...an-preise/

Přihlášky: Zájemci o účast musí předem vyplnit elektronickou přihlášku, která bude před konáním odeslána na recepci – klikni na:

https://goo.gl/fo...bmBdzJE0T2
.
Podmínkou účasti je úplné vyplnění všech požadovaných údajů v přihlášce. Nestačí se přihlásit na stránkách C24! Jednotlivé parcely nebudu předem přidělovat já ani camping. Volnou parcelu si vyberete po dohodě s námi při příjezdu. Uzávěrka přihlášek je naplněním sjednané kapacity max. 55 posádek. Proto neváhejte a pošlete svou přihlášku co nejdříve. Jména přijatých účastníků budou zveřejněna na stránkách www.campingclubro....

Program: Jak jsem již uvedl úvodem, Rakousko je turistická velmoc s nepřeberným množstvím turistických atrakcí a tomu odpovídající vybudovanou infrastrukturou. Protože každý z nás má jiné záliby a představy o výletech, nebudu proto organizovat žádné hromadné výlety. Každý účastník si může organizovat svůj program sám. K tomu dostanete při příjezdu informační materiály, mapy a podrobný popis doporučených výletů včetně detailních informací v češtině. Tak si budete moci vybrat výlet podle chuti a přání. Rád Vám na místě poskytnu osobně detailní informace. Rozhodně se zde nudit nebudete a zjistíte, že za týden všechno zdaleka nestihnete. Protože není realizovatelné, abychom v takovém počtu účastníků přejížděli z campu do campu, je tento sraz organizován s pobytem v jednom campu a hvězdicovými výlety po okolí. V tomto případě mají výhodu majitelé karavanů, kteří nechají karavan v campu a autem budou vyjíždět na výlety. Majitelé obytných aut udělají nejlépe, když se domluví s kolegou vlastnícím karavan, aby Vás vzal sebou na výlet svým autem. Bude to zábavnější a ještě ušetříte.
Pro milovníky cyklistiky a elektrocyklistiky je v okolí dostatek dobře značených cyklotras. Mapy s cyklotrasami dostane každá posádka při příjezdu.

Abyste získali alespoň částečnou představu, kam Vás chci pozvat, pak si prohlédněte fotografie z našich cest v předchozích letech. Zde najdete odkazy na fotoalba z našich cest v minulých letech:
2017 - http://campingclu...ru_k_jihu/,
2016 - http://campingclu...karavanem/,
2015 - http://campingclu...karavanem/ ,

Co můžete během svého pobytu vidět a navštívit? Základní informace o okolí najdete na: www.region-villac...Zde uvádím jen pár návrhů, které Vám doporučuji:

• Zajet si výletní lodí po řece Drávě do Villachu a zpět.
• Koupat se na campingové udržované písečné pláži v teplé tyrkysově modré vodě jezera Faak
• Navštívit lázeňské snobské město Welden na břehu Wörthersee.
• Stát jednou nohou v Rakousku, druhou ve Slovinsku a držet se rukou v Italii na vrcholku Dreiländereck.
• Vystoupat 239 schodů na věž kostela ve Villachu, odkud je překrásný rozhled na město i okolní alpské vrcholky.
• Navštívit pivovar Schleppe v Klagenfurtu a mimo exkurzi i ochutnat pivo a pálenku
• Prohlédnout si Villach a jezero Ossiachersee z výšky zříceniny hradu Landskron.
• Prohlédnout si úžasné panorama Alp z vrcholků hor.
• Prohlednout si největší a nejstarší expozici bonsaií v Evropě (3000 ks)
• Navštívit Minimundus – světoznámou expozici miniatur - 156 staveb ze 40 zemí světa v měřítku 1:25
• Zajet si lanovkou na ledovec Mölltaler Gletscher (3000m) a brodit se v červnu ve sněhu (nebo si i zalyžovat).
• Prohlédnout si hlavní město Korutan – Klagenfurt
• Zajet si lanovkou na vrchol Goldecku (2142m) a prohlížet si odtud Spittal a.D.
• Pozorovat vystoupení cvičených orlů na hradu Landskron
• Pozorovat jezero Wörthersee z nejvyšší dřevěné rozhledny světa – Pyramidenkögel a dolů si sjet tobogánem.
• Objet výletní lodí známé jezero Ossiacher See a při tom popíjet kávu nebo pivo.
• Vidět na vlastní oči vrcholek Grossglockneru nejvyšší rakouské hory (3798m)
• Vyjet kabinkovou a sedačkovou lanovkou na Gerlitzen (1909m)
• Projet se výletní lodí po Millstattském jezeru a kochat se okolím.
• Navštívit oboru pod hradem Landskron, kde žije 152 japonských opic makaků
• Vyjet autem až do výšky 2571m a odtud pozorovat zasněžené hory z Edelweissspitze.
• Posadit se do stínu lípy zasazené v roce 1341 u kostelíka v Maria Wörth na břehu jezera Wörthersee.
• Navštívit největší soukromou sbírku citrusů v Evropě. Na ploše 4000m2 je 280 druhů citrusů z celého světa.
• Koupat se v moderních termálních lázních Kärnten Therme Warmbad-Villach jen 13 min autem od campu.

Toto je jen malá část toho co zde můžete vidět. Ale mám obavy, že to všechno nestihnete si prohlédnout. Pak Vám nezbývá nic jiného než se sem opět vrátit znovu. Tak to alespoň dělám já.

Kärnten Card. Většinu těchto turistických atrakcí můžete navštívit bezstarostně, zdarma nebo s výraznou slevou, pokud si zakoupíte tuto turistickou slevovou kartu, která Vám umožní bezplatnou návštěvu více jak 100 turistických atrakcí v Korutanech a na dalších 55 cílech získáte výraznou slevu. Z vlastní zkušenosti vám mohu tuto kartu jen doporučit, ušetříte velké peníze. Cena karty na 1týden je 44€ (děti 2003–2011 = 23€). Pokud si tuto kartu v přihlášce objednáte, bude pro Vás připravena při příjezdu včetně obsáhlé brožurky. Podrobné informace získáte na http://www.kaernt...
Další informace obdrží přihlášené posádky těsně před srazem mailem na adresu, kterou jste uvedli v přihlášce.

Pořadatel srazu, ani provozovatel campingu nezodpovídá za škodu na majetku a zdraví účastníků. Z vlastní zkušenosti doporučuji uzavřít dostatečné cestovní pojištění pro všechny zúčastněné osoby. Nikdy nevíte, co se může stát.

Těším se na shledanou s Vámi v campingu Arneitz na břehu jezera Faak.

Vašek Hronek
Camping Club Rožnov
Tel:+420 604 528 437
E-Mail:
Seznam přihlášených:
(2,0,0)1.Havrani L a D

(2,0,0)2.hlubucek ivan

(2,0,0)3.BaPKloudi

(2,1,1)4.ladaj

(2,0,0)5.Stenly6

(2,1,0)6.Josef Jukl

(2,0,0)7.Ilona a Pavel

(2,0,0)8.Jiri a Tana

(2,0,1)9.ivanokleb

(2,0,0)10.kabo


Celkem posádek: 10
(dos:20, dět:2, maz:2)

Příspěvek

kabo

Kdyby někdo vyjížděl z festivalu ve Strážnici. Rádi se připojíme.


2018-06-17 16:29:23 

Vasek Hronek

Znovu upozorňuji zájemce o účast na srazu Rakousko s karavanem, že podmínkou účasti je vyplnění elektronické přihlášky (tak jak je již uvedeno v pozvánce) na:

https://goo.gl/fo...bmBdzJE0T2

Seznam přijatých přihlášek najdete na www.campingclubro... mezi připravovanými akcemi.
Anonymní přihlášky na těchto stránkách jsou neplatné.

Vašek Hronek - CC Rožnov p.R.
2018-05-24 12:29:14 

Vygenerované za: 0,43 sekund
177,461,678 návštěv