Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2018 Maďarsko

Poslední aktualizace před 1 měsíc
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny karavanisty. Chtěl bych se s Vámi podělit o informace ohledně dálničních známek v Maďarsku. Chystáme se na víkend do maďarských lázní a tak jsem hledal všude možně jak je to s dálniční známkou v Maďarsku.
Přihlásil jsem se na stránky http://www.toll-c... kde se známky kupují a nikde jsem nanašel proč bych měl spadat s naší obytkou (Dethleffs Trend 7057, do 3,5t, 4 osoby, katergorie J v TP M1) do kategorie D2, tak jsem hodněkrát četl. Hledal jsem samozřejmě i tady a odpovědi byly všude stejné - po novu do kategorie D2. Ano, v loňském roce jsme taky platili za dražší kategorii, ale díky tomu, že v loňském "obrázku" byl u kategorie D2 vyobrazen "camper".
Napsal jsem tedy na maďarský autoklub. Odpověď:
Dear Mr Mikala
Thanks for turning to us with your question.
Please find e-vignette prices and categories on the relevant webpage.
http://toll-charg...ette-rates
Wishing you safe driving.
Regards
Poslali mi odkaz na stránky http://www.toll-c... kde si mám opět vybrat dle obrázku...
Volal jsem na český UAMK - MĚL BYSTE spadat do kategorie D2. Zjistím zavolám. Zavolali a zase že kategorie D2 :/ Zase nic...
Napsal jsem na přímo na provozovatele mýtných bran v Maďarsku NÚSZ ügyfélkapcsolat <ugyfel@nemzetiutdij.hu>
První odpověď - poslali rozdělení do kategorií. (V příloze pdf Maďarsko - rozdělení do kategorií) - je tam poznačeno, že si musíme zkontrolovat v TP kategorii J, S1, F1...
Znovu jsem jim odepsal, že stále nevím do které kategorie patříme a jestli mi můžou napsat jestli teda D1 nebo D2.
Odpověděli, že chtějí kopii VTP.
No a hurá! Konečně odpověď taková, jakou jsem očekával - KATEGORIE D1! (pdf s vyjádřením přidávám)
"Na základě vystaveného osvědčení o registraci vozidla patří uvedené vozidlo do
kategorie mýtného D1."


Tak snad jsem aspoň někomu pomohl a konečně je jasno :)

S pozdravem David
Upravil davidm dne 09.02.2018 11:46, před 6 let
davidm Připojili následující soubor:
maarsko_-_rozdlen_kategori.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 759 stažení]
kim_hd_en_-_-_david_mikala_-_vyjden.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 622 stažení]
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

Zdravím všechny karavanisty. Chtěl bych se s Vámi podělit o informace ohledně dálničních známek v Maďarsku. Chystáme se na víkend do maďarských lázní a tak jsem hledal všude možně jak je to s dálniční známkou v Maďarsku.
Přihlásil jsem se na stránky http://www.toll-c... kde se známky kupují a nikde jsem nanašel proč bych měl spadat s naší obytkou (Dethleffs Trend 7057, do 3,5t, 4 osoby, katergorie J v TP M1) do kategorie D2, tak jsem hodněkrát četl. Hledal jsem samozřejmě i tady a odpovědi byly všude stejné - po novu do kategorie D2. Ano, v loňském roce jsme taky platili za dražší kategorii, ale díky tomu, že v loňském "obrázku" byl u kategorie D2 vyobrazen "camper".
Napsal jsem tedy na maďarský autoklub. Odpověď:
Dear Mr Mikala
Thanks for turning to us with your question.
Please find e-vignette prices and categories on the relevant webpage.
http://toll-charg...ette-rates
Wishing you safe driving.
Regards
Poslali mi odkaz na stránky http://www.toll-c... kde si mám opět vybrat dle obrázku...
Volal jsem na český UAMK - MĚL BYSTE spadat do kategorie D2. Zjistím zavolám. Zavolali a zase že kategorie D2 :/ Zase nic...
Napsal jsem na přímo na provozovatele mýtných bran v Maďarsku NÚSZ ügyfélkapcsolat <ugyfel@nemzetiutdij.hu>
První odpověď - poslali rozdělení do kategorií. (V příloze pdf Maďarsko - rozdělení do kategorií) - je tam poznačeno, že si musíme zkontrolovat v TP kategorii J, S1, F1...
Znovu jsem jim odepsal, že stále nevím do které kategorie patříme a jestli mi můžou napsat jestli teda D1 nebo D2.
Odpověděli, že chtějí kopii VTP.
No a hurá! Konečně odpověď taková, jakou jsem očekával - KATEGORIE D1! (pdf s vyjádřením přidávám)
"Na základě vystaveného osvědčení o registraci vozidla patří uvedené vozidlo do
kategorie mýtného D1."


Tak snad jsem aspoň někomu pomohl a konečně je jasno :)

S pozdravem David
Davide -super dík..:_
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Skvělá práce,diky.... Jen to pdf s vyjadrenim nevidím, vlož jej prosím ještě jednou,diky
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
Omlouvám se. Snad se mi to napodruhé podařilo.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Ano, je tomu skutečně tak. Z definice kategorie D2 vypadla zmínka o obytných autech a z piktogramů D2 zmizel obrázek obytky. Kategorizace se tím zjednodušila, do 3,5t = D1, nad 3,5t = D2.
Díky milí Uhři, díky Davidm za upozornění :^
Detaily v češtině zde: http://toll-charge.hu/files/document/...Farsku.pdf
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...

Měl jsem na mysli rozdělení obytných aut. Ty obvykle více jak 7 míst k sezení nemají.
T
TompetrČlen
Přidáno před 6 let
Skvělá práce!
:g
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...

Měl jsem na mysli rozdělení obytných aut. Ty obvykle více jak 7 míst k sezení nemají.

Vlastně máš pravdu, obytky otypované jako N(1) spadnou taky do D2, i když jsou do 3,5t.
Každopádně všechny M1 obytky do 3,5t spadají do skupiny D1 :g
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...


A obytné auto kategorie M1 s hmotností 5T patří tedy kam??
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pegaso 2010 napsal:

Citovat

davidm napsal:

No úplně tak přesně to není. Obě kategorie jsou do 3,5t. Jen D2 jsou N1 a dodávky s více než 7 sedáky...


A obytné auto kategorie M1 s hmotností 5T patří tedy kam??

D2, bohužel.
D1 = vozidla M1 do3,5t a do 7 míst k sezení. Co nevejde D1, spadá automaticky do D2.
Ten český text je opět poněkud zmatený, v angličtině je to jasné http://toll-charge.hu/articles/articl...ette-rates

Ještě jedna zajímavost. Pokud najedete omylem na placený úsek, můžete vjezd dodatečně legalizovat zakoupením vignety do 60minut od vjezdu (například na nejbližší pumpě).
Upravil Rudy dne 09.02.2018 14:36, před 6 let
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 6 let
Pořád lepší než platit mýto. Dík
davidmdavidmNováček
Přidáno před 6 let
No s tou 5ti tunkou si nejsem úplně jistý. Můžu po neděli zjistit, budou ze mně mít radost :) Je k tomu ale nutná kopie VTP
Kategorie D2 je vyobrazena jako menší než 3,5t. Ale... " všechna taková motorová vozidla, která nepatří do ostatních cenových kategorií a na základě zvláštního právního předpisu nejsou považována za motorová vozidla s povinností úhrady poplatku za užívání silnic"
Co to ale přesně znamená? To fakt nevím...
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
To jsou příjemné zprávy. Děkuji Davidm za informace.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

davidm napsal:

....
Kategorie D2 je vyobrazena jako menší než 3,5t. Ale... " všechna taková motorová vozidla, která nepatří do ostatních cenových kategorií a na základě zvláštního právního předpisu nejsou považována za motorová vozidla s povinností úhrady poplatku za užívání silnic"
.....

To jsou vozidla spadající do povinnosti platit mýto (skupiny J1, J2 a J3). A jejich definice je "nákladní" automobil s hmotností vyšší než 3,5t. Otázkou je, kam patří obytka otypovaná jako N a těžší než 3,5t.:x
S logiky konstrukce jejich systému by měla platit mýto ale to fakt jen spekuluji. V tomto případě bych určitě žádal jednoznačné zařazení od nich.

P.S. -Dnes jsem jim dvakrát poslal kopii VTP s žádostí o zařazení do skupiny (jednou německy a jednou anglicky z různých adres) a dvakrát mi poslali obratem odkazy na web. Asi záleží na koho natrefíš. Mně se z nich jednoznačné zařazení vyrazit nepodařilo.
Upravil Rudy dne 09.02.2018 14:59, před 6 let
A
ajziČlen
Přidáno před 6 let
Na stránkách to mají jasně napsáno, . všechny nákladní vozidla což je N, traktory a tahače. Kategorie J značí počet náprav. pokud je kategorie M nad 3,5t spadá to do nezařazených a je to D2.
Myslím si o tom své, podle mého budou mít nyní mnohem lépe kontrolovatelné přetížení všech vozidel do 3,5 tuny. Je až neskutečné kolik dodělali dodatečných vah v dálnicích. Jinak ten rozdíl D1 a 2 není nic co by mohlo kazit dovolenou. Pokud to tedy takto zůstane!)
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pokud to tak je, klobouk dolů za tuto zprávu. Já jsem loni platil na cestu do Řecka měsíční maďarskou známku D2 za 9.560,- HUF. Letos bych tedy měl platit polovinu, což je 4.760,- HUF ? To je opravdu na flašku dobrého moku, kterou si určitě zasloužíš. Krajane, děkujeme.
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,mají to na těch českých stránkách zmateně,nevím jestli uvažuji správně OA do 3,5 M1- D1,přívěs do 750 známka U.Je to tak ,nebo pokud táhnu přívěs musím koupit D2-Jinak do řecka jsme jezdili na D2,nyní D1. Dík pepa:_
B
BronČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,mají to na těch českých stránkách zmateně,nevím jestli uvažuji správně OA do 3,5 M1- D1,přívěs do 750 známka U.Je to tak ,nebo pokud táhnu přívěs musím koupit D2-Jinak do řecka jsme jezdili na D2,nyní D1.
=================

Ahoj, já bych si myslel že pokud táhnu vozík do 750 kg, tak k D1 již nemusím kupovat U. Je tam uvedeno, že U platí pouze k D2 ... o celkové hmotnosti soupravy jsem tam nic nenašel ...
Bron
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let
Osobák + karavan je D1.
To U se vztahuje ke kombinaci s D2.

D1 = motorcycles, ≤ 3.5 t automobiles for up to 7 persons, and their trailers
D1 = motocykly, ≤ 3,5 t automobily až pro 7 osob a jejich přívěsy

-
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,441,226 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28700 sekund | Průměrně za: 0.287 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB