Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ultraheat: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ultraheat

Poslední aktualizace před 30 dní
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
ono je třeba si říct ještě jednu věc:
Karlos VW je špičkovej odborník (guru) na autorádia a veškerou auto-hifi techniku.
Když jezdil na závody Auto-hifi vyhrával co se dá a mj. se tím taky živí. Beru od něj rádia, couvací kamery, parkovací senzory a další komponenty. Má stěnu plnou zlatejch pohárů, blázen.
Takže Karel je s elektrikou HODNĚ zadobře :).

Ještě zkontroluj jestli nejde protočit konektor v ovladači. Pak už by byl na řadě tišťák. Jeden tu máme, ale objednanej pro zákazníka (dodávka trvala tragicky dlouho) zkusím se ho zeptat jestli bychom ho mohli použít jako porovnávací. Jinak tam teoreticky není co by se mohlo pokazit. Ale ten malej ohřev ukazuje na sérii.
Typu
paralelně: 500+500W = 1000W
sériově : 500+500 = 250W

Případně byste přijeli oba v jeden termín a proměřili bychom svazek (jestli nejsou piny proházený z výroby).
To případně dohodneme po SZ nebo tel :)
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 11 let
Karle a nemůže být problém v chybně umístěném ovladači/přepínači??? V té krabičce je i termostat, a pokud je umístěn tak, že ho hned ovlivňuje stoupající teplo, které vychází z topení Truma, tak se termostat " tváří" tak, že je v karavanu vlastně teplo a pak Ultraheat vlastně netopí.... Myslím, že ovladač ( a zároveň termostat ) by měl být umístěn úplně jinde, než jsou kamna - za rohem, pod lavicí, ......atd.
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
J
JaninkaČlen
Přidáno před 11 let
Termostat je umístěn až u dveří 2,5m od topení
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
já to typuju na "zradu" v zapojení. Když je mrtvej tišťák tak to zpravidla nejde vůbec
L
LakyČlen
Přidáno před 11 let
Pokud to máš koupeno z druhé ruky , skus proměřit i spirály a" spoje" jestli nejsou spálené a ty -napálen .
Žijeme jen jednou.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
zkusil bych provizorně připojit spirály např. flexošňurou přímo na 220V (bez přepínače atd.) a ukáže se jestli to hřeje naplno, pokud ano, je to v zapojení a pokud ne bude to těleso slabé.
ale pozor je to 220V tak opatrně !!
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let
Zdenku rada určitě dobrá a naprosto logická ale i přes tvé upozornění na 220V bych to přenechal odborníkům také s ohledem na případnou záruku. Vlákno sleduju od začátku už proto, že jsem si kopii utraheatu postavil samodomo: http://caravan24....m_id=5849. Dle zadané diagnozy je to chod obou spirál do serie. Jelikož se však jedná o originál tak jde zřejmě o fabrický zmetek a tak bych s nim také zacházel- reklamovat. Ale to zde už Karlík Prokopů napsal jasně. Pojem slabé těleso si v origo výrobku nedokážu vysvětlit.:_
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
Tož, zvedli jste mě :D
tak jsem se zvednul z vyhřátýho pelechu a za hlasitýho klení šel do dílny pohledat rozsyp.
A aby toho nebylo málo, tak jsem těch pět řádků i hrdinně přeložil :D (Musím se pochválit stejně to za mě nikdo neudělá. A nejlíp veřejně :))
Víc toho nemám a myslím že jsme jako servisáci ani nikdy víc nedostali.
rozmístění svorkovnice na desce:
barevná svorkovnice je jasná
šedá řadová svorkovnice
GN žlutý
WH bílý
BK černý
RD hnědý
BK černý
BU modrý
domnívám se že jde o popisky barev v angličtině ale není to úplně přesné

desky se s věkem liší v některých součástkách ale zapojení je stejné

Pokud si s tím nebudete vědět rady - tak přijeďte, snad zvítězíme.

Tož tak, všem hezký večer.

Karel, Váš servisák (už zase) v aktivní službě

P.S. větší obrázky tam nedostanu, bude-li třeba pošlu je mejlem
Upravil Karel Prokop dne 12.03.2013 18:09, před 11 let
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
p1090871.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen schma.jpg
L
LakyČlen
Přidáno před 11 let
Karle jsi jednička ta ochota ted to musí zapojit i poslepu, to samé i Pepa - chladař lednička ochota sama.:g
Žijeme jen jednou.
J
jimikČlen
Přidáno před 7 let
prosím, jak přesně funguje termostat u ultraheatu - topení elektřinou. Nastavil jsem něco kolem 7, což byla teplota, při které cvakal termostat. V karavanu jsme měli něco kolem 24st, předpokládal, jsem že to tu teplotu bude držet, ale buď jsme se probudili zmrzlí při 20st(máme malé dítě, pro šťouraly) - topení nezaplo. Nebo bylo v karavanu 27st - topení nevyplo. Může být vadný termostat, nějak reaguje, protože spíná, ale teplotu teda moc nedrží.

Automatické sloučení 01.10.2018 21:08:
Pořídili jsme si nový karavan. Rádi bychom ho vybavili el. topením. Po předchozích zkušenostech s regulací bych se rovnou vrhl na instalaci s vlastním termostatem. Co byste doporučili za termostat? Rád bych něco, co má i venkovní čidlo. Jaký přepínač pro serio/paralelní zapojení spirály? Děkuji
Upravil jimik dne 01.10.2018 20:08, před 5 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 5 let
V jednoduchosti známe dva druhy regulace topení. Termostatické, kde podle kvality termostatu můžeme nastavit rozdíl teplot od 0,2 °C až po 5°C , nejčastější a nejlevnější regulace, ta se používá v karavanech. Dále je regulace ekvitermní, kde se porovnává venkovní teplota a vnitřní teplota a reguluje to teplotu media. Toto se používá u ústředního topení, je to dražší a složitější nastavení podle křivek. Pro tebe by vyhovoval termostat např. PT 10 a výše, nebo podobný, kde se dá regulovat rozdíl teploty, a sám zjistíš, zda ti vyhovuje 0,5, či 5°C , jak to je u TRUMY.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 5 let
také mne zlobí regulace u topení, lze připojit pokojový termostat místo čidla regulace teploty (21) ?
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
J
jimikČlen
Přidáno před 5 let
když jste si dodělávali ultraheat, máte i originál limiter - Temperature limiter 175° (only for S 3002/ S 5002). Proč v origu jsou dva?
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 5 let
topení stále zlobí v noci 20 stupňů přes den 24, vyměnit regulátor teploty, nebo pomůže Vzdálené teplotní čidlo k termostatu. Kam ale připojit mám panel,

www.caravanaccessoryshop.co.uk/images/source/6224.jpg
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
L
Libor-FlipperNováček
Přidáno před 30 dní
Chci si namontovat Ultraheat, ale zapojit to necham elektrikare. Primo od vnejsi zasuvky chci vest kabel a dat tam proudovy chranic s jisticem. Zjistil jsem, ze jich je dost. Idealni i s odkazem. Dik
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,282 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22546 sekund | Průměrně za: 0.22546 (0) sekund | Dotazy: 110 | Použitá paměť: 2.06MB/2MB