Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak na zvýšení počtu míst k sezení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak na zvýšení počtu míst k sezení

Poslední aktualizace před 11 let
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Zdravím všechny,od některých uživatelů jsem dostal tip napsat na www.mave.cz a že prý dokážou levně namontovat sedadla+ zapsání do TP. Dnes jsem dostal cenovou nabídku a sedačka pro 3 osoby se zapsáním do TP 51 000,- . Takže bych se chtěl zeptat,jestli mátě někdo méně ekonomicky náročná nápad jak to zrealizovat. Zatím to vypadá že budu kupovat iveco daily a bohužel,je jich málo,který jsou pro více lidí...a chtěl bych maxíka,toho jsem našel zatím pouze jednoho v dezolátním stavu. Vestavba téhle sedačky bude jeden z prvních kroků které budu realizovat,tak se teď zaměřuju na toto. Sedačky bych klidně použil z nějakého jiného auta,hlavně aby to bylo trošku pohodlný. Ovšem cenu si za to představuji podstatně nižší,půjde to?
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 12 let
Vzhledem k tomu, čím se ta firma zabývá, na to asi mají nějaký svůj postup nebo oprávnění... ale že bys šel na úřad jako soukromá osoba, na to rovnou zapomeň.
Já jsem potřeboval snížit počet míst ze 3 na 2 a bylo kolem toho dost práce včetně písemného povolení importéra. Jedna z podmínek např. je, že se pro sedadla a pásy musí použít originální kotevní body. Což je zrovna u toho Iveca, myslím, zásadní problém.
Dej pak určitě vědět, jak jsi dopadl...
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Jan Bordovsky napsal:

Jedna z podmínek např. je, že se pro sedadla a pásy musí použít originální kotevní body.

nebud naivní, v tomto státě lze všechno, stačí zasypat ouřadu hromadou papírů a atestem o sedáku.
jak je to uchyceno, čím je to uchyceno, do čeho je to uchyceno co je mezi tím sedákem a nosným rámem ( není li tam třeba čistě náhodou konstrukce samo domo výroba, statický výpočet od oka zn. toto musí stačit, svářečku mám tak logicky umím vařit a když ne tak to barva schová ).

Holt o to se bud nikdo nezajímal nebo dostal motivaci, aby to neřešil.
čistě náhodou jeden příklad této možnosti vlastním a klidně rád ukážu
holt za peníze v Praze nejen dům ale i kulatý razítko z Ministerstva dopravy.
Upravil Anonym dne 28.02.2012 19:48, před 12 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Tak za těch 51 000,- ti to nechaj napsatasi jen papírově,ne? Pokuď ale ty sedadla chceš domontovat originál,a jsou tam i originál kotevní místa pro bezpečnostní pásy tak bych se toho nebál a to kolečko po úřadech bych si oběhnul sám a určitě ušetřil aspoň 30 000,-. Sám jsem jednou dělal přestavbu dodávky na obytné, a celé to trvalo caa 1 měsíc. Začneš tím že napíšeš importérovi o schválení, podáš na magistrát žádost o přestavbu, STK a je to.:^
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
No obávám se toho že iveco ty kotevní místa mít nebude....
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 12 let
Jirko příběh tvého auta by se dal zfilmovat :) Ale pokud se by se měl Mili vydat touhle cestou, tak ho to bude stát možná jako přes tu firmu, a ještě je potřeba vědět, za kým jít.
Po mě původně chtěli, ať tu přestavbu udělám, pak to zkontrolují technici na DI a až pak to zapíšou do TP. Když to ukecáš tam, tak ti do velkého TP hezky tučně napíšou, že proběhla změna počtu míst podle §§§§... a vzhledem k tomu, že se zase chystá zpřísnění STK, tak si na to pak můžou posvítit i tam.
No, neříkám, že to nejde, ale pokud se v tom člověk nepohybuje, tak za ty peníze a nervy se už možná koukni i po jiném autě, a třeba ne jen v ČR... jo a nákladní Iveco kotevní místa určitě nemá.
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
A nebo bude možnost čekat a hledat až se oběví iveco pro 5 nebo 6 lidí.....jinak fakt nevím....
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Pokuď to kotevní místa nemá, tak to asi bez "správných pák" určitě sám nezvládneš.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 12 let
Zkus se na to poptat přímo v Ivecu, nebo zkus zavolat do KPS Automobile (www.krs.cz), pan Krs chodil i sem na C24, dělají vestavby do dodávek, tak třeba taky ví, jak na to...
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Tam jsem psal mail i volal už několikrát a nikdy jsem se nedozvěděl cenu....chtějí to řešit pouze osobně....byl bych za to ale velice rád,protože když je iveco s těmi například 6 místy,tak se cenově šplhá k novému modelu iveca,jenom kvuli tomu že je tam více míst...
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Milik607 napsal:

Zdravím všechny,od některých uživatelů jsem dostal tip napsat na www.mave.cz a že prý dokážou levně namontovat sedadla+ zapsání do TP. Dnes jsem dostal cenovou nabídku a sedačka pro 3 osoby se zapsáním do TP 51 000,- . Takže bych se chtěl zeptat,jestli mátě někdo méně ekonomicky náročná nápad jak to zrealizovat. Zatím to vypadá že budu kupovat iveco daily a bohužel,je jich málo,který jsou pro více lidí...a chtěl bych maxíka,toho jsem našel zatím pouze jednoho v dezolátním stavu. Vestavba téhle sedačky bude jeden z prvních kroků které budu realizovat,tak se teď zaměřuju na toto. Sedačky bych klidně použil z nějakého jiného auta,hlavně aby to bylo trošku pohodlný. Ovšem cenu si za to představuji podstatně nižší,půjde to?


Jinak je 6-místných IVEC dost chvíli čekej a hledej. A budou. Před půl rokem jsem jen na Bazoši našel 5 kousků s cenou okolo 100 papírů.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Tak to by šlo,ale to nebyli ve verzi maxi že ne? Raději bych bral toho maxíka

Automatické sloučení 08.03.2012 13:52:
Ještě mě napadla jedna věc,jestli by to šlo zapsat pouze do toho techničáku,a pak bych si sehnal trojsedačku s pásama,nějakou pohodlnější kvůli komfortu a nechal si to v nějakým servisu přidělat,abych se na to mohl spolehnout,našel by se někdo kdo by to dokázal pouze zapsat za nějaký drobnější úplatek?
Upravil Milik607 dne 08.03.2012 14:52, před 12 let
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Já sice nemám vestavbu, ale taky se trochu trápím s počtem míst. V německé Tp bylo 6 míst. Na STK mi napsali 2+4. Při přihlašování auta si aktivní úředník na dopravce všiml, že provozní hmotnost mám 2926kg a nejvyšší technicky přípustná je 3100kg, což činí 174kg na 5 osob a náklad. Tudíž mu vyšlo že uvezu jen 2 osoby a tak už mám jen třímístné auto. Trochu mě to rozhodilo. Prý že si mám zažádat u Fiatu o navýšení nejvyšší hmotnosti a pak mi tam ty lidi připíše zpět. No uvidíme.
L
LotrČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Milik607 napsal:

Tak to by šlo,ale to nebyli ve verzi maxi že ne? Raději bych bral toho maxíka

Automatické sloučení 08.03.2012 13:52:
Ještě mě napadla jedna věc,jestli by to šlo zapsat pouze do toho techničáku,a pak bych si sehnal trojsedačku s pásama,nějakou pohodlnější kvůli komfortu a nechal si to v nějakým servisu přidělat,abych se na to mohl spolehnout,našel by se někdo kdo by to dokázal pouze zapsat za nějaký drobnější úplatek?


Hele ty dobrodruhu Milíku...pokud jsi dochodil alespoň základní školu, měl by jsi vědět, že přijímání a i nabízení úplatků je trestný čin. Sokolíku byl bych opatrnější na slovíčka. ..
A ještě tip na machrování, budeš tady jednička..:D
Pokud se najde nějakej cvok, co ti to udělá, nezapomeň mu tady udělat reklamu, aby i ostatní věděli kam se obrátit a samozřejmě slušně veřejně poděkovat..:g a dej mu sem i webovou adresu, at nemusí fízlové toho šaška dlouho hledat. Bude ti moooc vděčnej!! ..:@
Proč myslíš asi, že ti na to nikdo neodpovídá...:x bože můj, to je sebranka ..:he
Lotr:k
malinamalinaČlen
Přidáno před 12 let
Tak pánové tohle jsem řešil před dvěma roky - protelefonoval jsem spoustu času a nemalé peníze po různých firmách KRS atd ,atd. Vždy jsem narazil na problém , že firma má homologaci na určitou značku vozu, dále cenu a časovou dostupnost.
Když jsem to už málem vzdal, objevil jsem firmu MAVE ( 40km od bydliště:he). Po telefonu mi řekli že dělají všechny značky !M. Přestavba Peugeot Boxer 3 místa na 6 bez sebemenších problémů. Po objednání typu a čalounění jsem auto přistavil v pátek a ve středu hotovo.
Zadní trojsedák má samostatné 3bodové pásy, tudíž není nutno mít kotvení pásů v káře a po demontáži sedáků je vše komplet venku. Podmínka byla vyřezat díry a vsadit okna, dle zákona stačí jedno. Přepážku upravili a posunuli za sedáky. Vše je demontovatelné a v TP je počet míst k sezení 2/3/6 tudíž dle vyhlášky můžeš používat auto i po demontáži zadních sedáku a je to 2/3.
Papíry vyřídili, jen na DI jsem zaplatil kolek přestavby a počkal až to přepíšou.
Mohu jen doporučit. :_
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

malina napsal:

Tak pánové tohle jsem řešil před dvěma roky - protelefonoval jsem spoustu času a nemalé peníze po různých firmách KRS atd ,atd. Vždy jsem narazil na problém , že firma má homologaci na určitou značku vozu, dále cenu a časovou dostupnost.
Když jsem to už málem vzdal, objevil jsem firmu MAVE ( 40km od bydliště:he). Po telefonu mi řekli že dělají všechny značky !M. Přestavba Peugeot Boxer 3 místa na 6 bez sebemenších problémů. Po objednání typu a čalounění jsem auto přistavil v pátek a ve středu hotovo.
Zadní trojsedák má samostatné 3bodové pásy, tudíž není nutno mít kotvení pásů v káře a po demontáži sedáků je vše komplet venku. Podmínka byla vyřezat díry a vsadit okna, dle zákona stačí jedno. Přepážku upravili a posunuli za sedáky. Vše je demontovatelné a v TP je počet míst k sezení 2/3/6 tudíž dle vyhlášky můžeš používat auto i po demontáži zadních sedáku a je to 2/3.
Papíry vyřídili, jen na DI jsem zaplatil kolek přestavby a počkal až to přepíšou.
Mohu jen doporučit. :_


Mohl bych znát celkovou cenu tohoto úkonu (sedačka+montáž a okno+montáž)?
malinamalinaČlen
Přidáno před 12 let
3xsamostatná polohovací sedačka smontovaná na společné konstrukci, sklopné opěrky rukou, 3x3bodový pás, potahy stejné jako přední sedačky, 2xboční okna lepené, úprava přepážky.
Cena včetně DPH 42.924,- jsem plátce tak to tolik nebolelo:_
vacekovacekoČlen
Přidáno před 11 let
Kvůli 3 dítěti na cestě jsem aktuálně doplňoval do tříletého polointegrovaného auta 5 sedadlo - Burstner Ixeo T664.
Pokud si najdete firmu a povolením Ministerstva dopravy ČR pro tuto činnost, tak je to jak zápis tažného za 50,-Kč do TP. Stačí kopie povolení MDČR a originální potvrzení instalace a shodnosti montované sedačky s tím co je uvedené v kopii rozhodnutí.
Mám to namontované od autorizovaného prodeje Citroenu - ColorCars - Drásov u Příbrami. Přestavby mají zvlášť web www.prestavbydodavek.cz. Jinak dělají mimo jiné např. přestavby na N1 pro všechny Citroeny v ČR atd.. takže žádní amatéři.
Jejich povolení MDČR je minimálně (tedy co jsem viděl a co mě zajímalo) na všechy auta posledního provedení Ducato, Boxer, Jumper od dodávek, vestavby, nástavby, obytné polointegrače i plně integrovaná auta.
Osobně mám vyndavací sedačku s bajonetem do podélných šín s možností jejího posunu.
Ke Color Carsu jsem se dostal přes www.auto-mobil.cz z Uhříněvsi u Prahy kde udělali i ostatní úpravy - odstranění boční lavice, úpravu vyvýšené podlahy, přesun baterie a nové úložné prostory.
Celé to byla akce na týden. Ale stálo to dost peněz, ale to bylo závislé na ostatních úpravách. Jinak jsou ceny od cca 12 tis. bez DPH výše viz. jejich web.
V případě zájmu může povyprávět :) Má to svá úskalí
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let
ahoj, jaká úskalí to má ? rozděl se o zkušenost, dík
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Milik607, Jan Bordovsky, MRAZIRNA, jarda77, Franta REZAC, remekson, Lotr, malina, camperboy, vaceko, tom74

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,932,869 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18095 sekund | Průměrně za: 0.18095 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB