Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Propojení dvou baterii: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Propojení dvou baterii

Poslední aktualizace před 16 let
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 16 let
Je dávno když jsem četl na některém vlákně nebo webu že dvě baterie když jsou propojené + na + a - na - tak to po nějaké době se navzájem vybíjejí.Někdo popisoval o vřazení nějaké krabičky ale nevím jaké. Toto je momentálně můj problém a potvrzují že po čtrnácti dnech nedobíjení elektronika signalizuje a vyžaduje dobití.Děkují když si na něco vzpomenete. ;q
KajinekKajinekČlen
Přidáno před 16 let
Baterie se skutečně budou navzájem vybíjet,jde o přelévání proudu ze slabší do silnější a naopak čímž dochází ke ztrátě.Odborníci by to asi popsali přesněji.
Je dobré mít dvě baterie stejné kapacity a hlavně ze stejné výrobní série.Pak jsou ztráty menší ,protože baterie jsou si podobné a mají podobné chování v klidové poloze.
Problém s vybíjením baterii navzájem jsem vyřešil ,že jakmile dorazím domů zapojím auto na 22OV a dobíjím a dobíjím at si proudy přetékají.;)
Za víkend se toho moc nestihne vybít a na delší dovolené stejně dlouho nevydržíme na jednom místě,proto o krabičce nepřemýšlím ,protože její cena -tuším kolem 4000Kč je cena jedné baterie.Pokud baterie takto vydrží 3 roky budu spokojen i bez krabičky.
Pokud Majki nemůžeš s nějákých důvodu být napojen na el. asi by to krabičku chtělo.Vím že nám ji předváděl na Rozkoši jistý pán ,jehož jméno jsem zapoměl.:x:_
Kájínek
TaboraciTaboraciČlen
Přidáno před 16 let
Kájínek to napsal dobře.Já to s Doktorovic řešil tak ,že jsem koupil jednu velkou 240Ah baterii.Je sice velká ale v zimě není problém vydržet.Samovybíjení je u akumulátoru normální ale za čtrnáct dní by kapacitu neměla ztratit.Raději si nech proměřít jestli neni špatný energoblok a nebere proud.
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 16 let
Baterie jsou stejné ale jedna má rok a druhá je nová .Jsou to dvě 85 Ah to je 170 Ah
tak bych v zimě měl vydřžet týden ale stím vybijením asi né.Namontovál jsem kolektor tak to vyřeší ale asi budu jí rozpojovat. ;e
T
TomČlen
Přidáno před 16 let
Ten pán se jmenoval Zdeněk Horodyský, http://www.lit.cz...
Ahoj Tom
TaboraciTaboraciČlen
Přidáno před 16 let
To je ten problém,každá je jinak stará a perou se mezi sebou.
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 16 let
Ano, je pravda, že paralelní propojení 2 a více akumulátorů není ideální, nicméně pokud se jedná o akumulátory shodného typu, kapacity, stáří a provozního opotřebení, lze toto v praxi asi celkem bez problémů používat. Efekt vybíjení jednoho akumulátoru do druhého (ze ´silnějšího´ do ´slabšího´) není v takovém případě nijak zásadní, neb hodnota proudu protékajícího mezi nimi je úměrná rozdílu jejich napětí, který je u shodných akumulátorů velmi malý v průběhu celého vybíjecího cyklu. Nenechával bych však akumulátory propojené takto dlouhodobě bez dobíjení, např. přes zimu v garáži. L.
VitaVitaČlen
Přidáno před 16 let
navíc si myslím, že pokud do aku začne téci proud, jeho napětí stoupne natolik, že na nabíjení druhý aku který je v klidu napěťově nestačí. Jde tedy spíš o klasický samovybíjecí proud, kdy ten " horší" aku stáhne ssebou časem ten lepší.
Upravil Fun dne 27.06.2008 16:58, před 16 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jiri Majki, Kajinek, Taboraci, Tom, Lukas a Petra, Vita

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,328,128 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16365 sekund | Průměrně za: 0.16365 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.91MB/4MB