Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jakou dodávku na obytnou vestavbu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jakou dodávku na obytnou vestavbu

Poslední aktualizace před 6 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Pět stránek popsaných o tom samým, je to v poho, ale ty si musíš prostě ujasnit co chceš stavět, bu´d chceš auto do 80.000,- což ti tady se snažíme poradit a nebo do toho začneš motat auta za 300.tis a víc a to jsme jinde, v kolika dodávkách jsi už seděl od prvního příspěvku, to je prostě gro, sednout si do toho a projet se, když budeš sledovat jen různá fora nekoupíš nikdy nic, milion názorů a hlava jak pátrací balon, prostě starší transit ti poslouží lépe než nový crafter nebo sprinter, kup levné starší po normálním člověkovi. Udělej si do něj vestavbu, nebo spíš kup alespoň polovestavbu už hotovou za lepší peníze, než do toho vrazíš ty.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
asi tak,,,,,,,,,,,,,,:^
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
No určitě to bude lepší,třeba si na to starší auto zvyknu a nebudu chtít dát z ruky.....a věřím tomu,že ty starší auta víc vydrží a když se opraví nějaké věco co jsou pověstné u těch aut,bude zase dlouho sloužit.....a kdybych měl auto se kterým bych se po dálnici sotva plazil a tolik to žralo,určitě by mi dlouho nevydrželo...
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

MRAZIRNA napsal:

Citovat

Milik607 napsal:

Vím že ano,že už je to otázka jiných peněz ale prvně koupím úplně starý iveko pro 3 a udělám tam jen stolek s lavicí a spaní kvůli té práci ,a za 2 nebo 4 roky to pustím dál do světa nebo to sešrotuju a pak bych koupil něco už lepšího až budu přesně vědět co v tom autě chybí,tudíž co v tom novém udělám atd....takže teď to bude něco staršího na zkoužku a abych si to všechno osahal..... O tom ivecu těm fámám moc nevěřím,vím že každé auto má svoje mouchy,u některých aut jich je dost ale vždyť iveco se specializuje pouze na dodávky a těžký auta do kamenolomů,kamiony atd ....a nevěřím tomu,že by to tak stálo za prd,to by to mohli rovnou zabalit.....A kdyby mi někdo řekl že dodávka když je to do 3.5T a uveze pouze nějakou tunu nákladu a za 20 litrů na 100km tak ho s tím pošlu tam,odkud přichází......nechápu ale že jim obě auta žerou stejně,kdyby to bylo jedno,řeknu děravá nádrž nebo potrubí,popřípadě prasklá hlava nebo něco takového ale tomuhle se mi věřit nechce. Bohužel když se podívám na stránky iveca,nikde spotřebu nenacházím......

To tam nenajdeš já jezdil za 16 s valníkem.
Ïveco je přeborník ve spotřebě oleje, interval výměny 30tkm a během toho musíš dolít 5-6litrů a to nepočítám, že před výměnou jsem už nedolíval do horní rysky.
Reklamoval jsem to v záruce, prý si to sedne a zlepší se to. Zlepšílo se to, ale jen o litr a po 100 tisíci km se to zase zhoršilo.
Jinak auto má čidlo nízké hladiny oleje, ale to si žilo svým vlastním životem. Reklamoval jsem to, ale prý to mají špatně vyřešené a výměně brání nějaký nosník, že by musel motor ven tak prý to odpojují. To jsem jim zakázal, aspon mě to nutilo se nato občas kouknout. Majitel iveca si musí zvyknout na barevnou hudbu kontrolek na palubní desce, aspon to nebylo tak stereotipní.Lišilo se to podle toho jak bylo venku teplo nebo jak vlhno, furt to něco chtělo. Chtělo to zajet do servisu a tam by vám ty závady smazaly za 1500 že to nic není, prý blikající kontrolka nic není až svítí tak je to problém.

Iveca válcují trh cenou, i ve větších nákladácích. Firmy je berou na operativní leasing kde mají full servis v ceně. Po 3 letech kdy mají auta najeto 500tkm až milion km je vracejí a berou nové,s heslem šoféři to stejně zvrakují. Takto funguje třeba ESA logistika.
Iveco jako takové si je vědomo, že to moc nevydrží a přesně z tohoto důvodu má vyvynutý info-max systém nebo jak tomu říkali.
Stáhnou z motoru veškerá data a vypadbe několik tabulek
Kde se najde vše kromě teda zmatených poruch kolikrát bylo otočeno klíčkem, kolikrát bylo vozidlo nastartováno, celková spotřeba nafty, průměrná spotřeba
dále tabulka po 10km a v tom časy jak dloho toto auto jelo, dále otáčky myslím po 500km a zase jak dloho byl motor kde provozován, vč přetočení
dále teplota motoru po 10 stupních a zase jak dlouho, vč času přehřátí.
Vždycky se tam něco najde na odmítnutí reklamace.
Dále Daily nic moc netopilo a jízdou z kopce se bylo schopno samo přes plášt motoru podchladit a jízdou do kopce zase karton na chladiči neuchladil.
Vyřešil jsem to nezávislým topením a přitápěl jsem s ním.

Co se týče iveca kámoč má od novoty stralise a mohl by o tom psát romány. Vč spotřeby oleje.



.........no tak jsem zase pod tíhou argumentů nebi vašich zkušeností zamáčknul slzu a na sucho polknul, když mě by se dailyna tak líbila.............:c

zase jsem dostal nabídku na dailynu 35S18 rok konec 2006, dlouhá, klima, asr, no docela ve slušný výbavě, ale vždycky najdu hodně názorů proč si to rozmyslet
O
oldjanČlen
Přidáno před 11 let
Nějak se nemůžu z orintovat v tom jakou velikost auta hledáš a co od něho očekáváš. Jestli si předtavuješ, že přes týden na práci a o víkendu rodinu?
Velká dodávka nepojede při 130 za 8l, koukal jsi orintačně kolik třeba stojí kotouče nebo spojka na určitý typ auta nebo obutí, tupláky znamenají o dvě pneu navíc:)
Myslím, že tranzitem nic nezkazíš , trochu je trápí koroze karoserie, hlavně okolo osvětlení spz a trošku poruchová elektrika (koroze) , jinak je to držák i při macešském zacházení. Viz česká pošta, tam lejou jenom naftu a občas olej. A díly i v originálu jsou celkem za rozumnou cenu.
Jinak už zbývá Avia A21T furgon.:_
Peter9Peter9Nováček
Přidáno před 10 let
Zdravím pekne!

Dufam Milik607 nakonec zdarne pochodil, ja by som chcel volne nadviazat na debatu...
Nachadzal som sa v rovnakých dilemách ako Milik, Som debutant, v hlave som zacinal u vozidlach XXL, dlho sa nedokazal zbavit Iveca aj o "C" vodicaku som uvazoval...
Momentalne sa odvažim tvrdit, že sa mi podarilo zadefinovat dokonca aj značku vozidla a jeho rozmery. Viem aj to, naco to budem potrebovat. Premna primárna je výska a dlzka nakladneho priestoru. Idealne 210cm vyska a 350cm dlžka (som ochotný ešte akceptovat 190cm výšku, ale dlzka 350cm musí). a aby ma vozidlo motorovo nenechalo uplne ve štychu minimalne 3roky!
Do motorov sa nevyznam vobec, zato som našiel nadšencov automechanikov zo susednej dediny. Ale kedze ani oni niesu zázrakotvorný a ja mam financie iba na jeden nakup, tak velmi rád by som sVami prekonzultoval pár vecí na konkrétnych príkladoch a aktualných výberov z trhu "ojetin".
Mohol by som teda pekne poprosit o komentár aktuálných úlovkov?
Ja mám v podstate už pripravené peniažky a som schopný okamžitej reakcie:))
Tak dnešné úlovky:
č.1. http://uzitkove-v...97921.html
a
č.2. http://uzitkove-v...48145.html
a
č.3. http://uzitkove-v...48145.html
a
č.4. http://uzitkove-v...97365.html
..samozrejme udaje o najetých kilometrov u niektorých vozidiel berem rezervou:)
Samozrejme na konkretny nakup si vezmem sebou autoopravara, ja by som sa iba potreboval predtym troška priučit a aby som neotravoval zbytocne autoopravara a nechodili zbytocne na hliadky..
Proste ja ako uplny mimózny diletant zajtra ráno by som siel na navstevu týchto aut a jeden by som si kupil, kebyze mi volakdo troška predtým nezasvetí:)
samozrejme som nadalej otvorený aj iným znackam, pokial je to volaka tutofka, ale rozmery kufru su napevno
dakujem za ochoty
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let
1. ma pekne nalitano i kdyz vevnitr vypada moc hezky
2. a 3. je to same vozidlo a teda koroze je videt i na fotkach...
4. si myslim ze vypada nejlip ale zase chybej fotky na porovnani

kazdopadne projed se vsema kdyz mas cas a uvidis v kterym se ti pojede nejlip. skoda toho prvniho tech kilometru..... jinak by to mohl byt favorit. ale treba se projedes a zjistis ze prede jako kote
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Peter9Peter9Nováček
Přidáno před 10 let
Díky,
robí mi problém odhadovanie rozmerov nákladného priestoru podla fotografii. Tie hore uvedené mozu mat vyšku cca2m a dlzku boxu 3,3m aspon? alebo radšej obtelefonovávat predavajuceho este predtím, ako sa zamilovávam? A teda dolazitý faktor je i cena a dostupnost sučiastok, respektíve jeho najcitlivejšie časti...
Tak mam zatial dalšie:
5. http://dodavky.ti...dej-a51913
a
6. tuto zasa ta č.1 za drahsie http://dodavky.ti...dej-b30313
7. http://ford-trans...21580.html
a
8. http://ford-trans...11984.html
a
9. http://ford-trans...66675.html

Na a nechapem celkom tým ekopoplatkom. Obcas uvadzaju, ze je to zaplatené. To bude musiet cosi platit kupujuci hned na zaciatku?
Na a vyskušanie kazdeho potencionálneho vozidla, pokial je jeden v Liberci a druhý v Hodonine a ja na Šumave je celkom naročné. At špekulujem hociako, času by som aj mal.
Na a casto sa stava, ze je uvedená hmotnost je menej ako 3,5t. Preco? niektorý web bazary toto infi i vynechavaju (potom ukazem na konkretnom priklade)

Znameho mechanika chcem usetrit na tutofky. On chodí do práce a ja som si istý, že ja sám pri skúšaní nič nezystím. Mne sa to bude pozdávat, aj ked stím prejdem iba nasledujucich 100km:) to je vlastne žial:(
Preto mna aj napadlo, snad je to korekné a férové, že tie tutovkovejšie by som selektoval dajak skrze Vaše námietky a doporučenia, aj ked mi je jasné, že i tak je to náročné.. hm,
a snad za krátku dobu budem viac v obraze a na prehliadku si trufnem i sám. Autobusom, že pri zakúpení zas tam nenechaval svoje zelené punto 1.1...
mekiemekieČlen
Přidáno před 10 let
Rozměry si musíš vygooglovat přímo u Forda nebo i jinde, namátkou třeba tady http://www.euroau...cz/content . Něco odhadovat podle obrázku je nesmysl. Podle tvých dotazů bych doporučil si určitě vždy vzít někoho, kdo tomu rozumí, protože je zřejmé, že hodně tápeš a v prodeji ojetých aut je taková džungle, že lehce narazí i zkušený. Můj názor je jít raději do novějšího typu , jako je ten tvůj návrh 1. U těch starších jsem vždycky skončil u pocitu, že to auto zhnije dřív, než by se mi podařilo udělat vestavbu, takže jsem od nápadu vestavby do Tranzitu raději utekl. Ale jak bylo řečeno - tisíc hlav tisíc názorů a rozhodnutí je jen na tobě. Pro Tranzit hovoří samozřejmě dobrá cena a i přijatelné rozměry. Jen nezapomeň, že na rozdíl od Dukata apod. do Tranzita nedáš postele napříč, protože je úzký.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
http://www.sdruze...sa-content


a takovejch je po našich bazarech fakt hodně.
Peter9Peter9Nováček
Přidáno před 10 let
jj, dneska celý den som prehodnocoval Dukato vs. Ford..
Premna 180 širka na spanie nestaci, mam skoro 190cm,
Keby som aj mohol dat postel na sirku, pak mi navychadza troška špecifický interier,,,
Tak teda asi ostavam u Forda tým, že teda siahnem viac do vačku a jemne prekročím magicku hranicu 100tis za novším ročníkom..
tím padom som sa aj ocitol zatial uplne najbližšie k ideálu,
č.10. http://www.tipcar...1390578554 (avšak neviem ako je natom motorovo a teda ci nahodou nepochadza od AutoEsa!!)
proste dlzka lož.plochy skoro 4m a širka 176cm!!! výšku sa mi nedari zystit guglenim....
(okrem toho neviem preco už nejde priamo linkovat z Tipcars.cz)
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Peter9 napsal:

jj, dneska celý den som prehodnocoval Dukato vs. Ford..
Premna 180 širka na spanie nestaci, mam skoro 190cm,
Keby som aj mohol dat postel na sirku, pak mi navychadza troška špecifický interier,,,
Tak teda asi ostavam u Forda tým, že teda siahnem viac do vačku a jemne prekročím magicku hranicu 100tis za novším ročníkom..
tím padom som sa aj ocitol zatial uplne najbližšie k ideálu,
č.10. http://www.tipcar...1390578554 (avšak neviem ako je natom motorovo a teda ci nahodou nepochadza od AutoEsa!!)
proste dlzka lož.plochy skoro 4m a širka 176cm!!! výšku sa mi nedari zystit guglenim....
(okrem toho neviem preco už nejde priamo linkovat z Tipcars.cz)


Cca pred tydnem se prodalo na mobile.de tenhle citron za cca 4 tis ecek

Nastavba Durisotti, sirka 197, vyska 230 delka 440. Pohotovostni hmotnost to melo 2,3t a celkovou 3,5t takze i fajn hmotnostni rozsah pro vestavbu.




Jinak na netu uz to nekdo vestavbuje, nastavby durisotti jsou na fiatech, peugeotech, citronech a taky na renaultech/oplech

www.camperbouwnederland.nl/cbn/wp-content/uploads/2013/07/IMG_7210.jpg
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Upravil Dudla dne 24.01.2014 19:50, před 10 let
Dudla Připojili následující obrazek:
image_56.jpg
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
a este je dalsi taky - 6.900€, rocnik 2001 a najazdenych iba 76 tisic.
Z toho by sa dalo urobit perfektne obytne auto - hlavne sa v nom da spat na sirku, a takisto zateplovanie aj vyroba nabytku by boli ovela jednoduchsie, ked ma rovne bocne steny.
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

copy napsal:

a este je dalsi taky - 6.900€, rocnik 2001 a najazdenych iba 76 tisic.
Z toho by sa dalo urobit perfektne obytne auto - hlavne sa v nom da spat na sirku, a takisto zateplovanie aj vyroba nabytku by boli ovela jednoduchsie, ked ma rovne bocne steny.


Presne tak, o tom vim taky

Jinak tady je krasne videt o kolik je to na kazdou stranu sirsi, ty nastavky u podbehu
www.mijnalbum.nl/GroteFoto-WQQN64AA.jpg
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Peter9Peter9Nováček
Přidáno před 10 let
..tak za ten Citroen ronim slzy, az mi v srdci puká,,,
Na, mobile.de som žial prestal sledovat pred pol rokom, z dôvodu, ze všetky potencionálné dodavky boli 600-800km odomna, a to bývam u Vimperka, nemecky ja osobne ani netuknem, znamy automechanik tiež, a ešte komplikacie s prepismi....
..mne proste bolo lúto sledovat, co vsetko mi tam unika!!! tak som sa proste obmedzil na český trh...
..od Germánov by som bol schopný-ochotný čosi priviezt iba vtom pripade, ze mi volakdo doporuci volakoho spolahliveho, kdo sa stim zaoberá,, takeho som zial zatial nezohnal...
mimochodom, pokial otazka neni indiskrétna, kolko by bral volaký v týchto veciach obratný clovek za dovoz? vedeli byste poradit-doporucit tunak v ramci Fóra?

Inak tie uvedené krásafkine by boli teraz premna i privelké. Už by to bol ozaj karavan a posobía honosne. Ja by to potreboval mat nenapadné, občas sa zašiť i v mestách, na metálčundrovačkách, nasledne na sklonku jej života ať ešte troška pomôže pri stavbe dajakého domečku...

Na, ale privítal by som svoju aktuálne predstavovanú dodávočku zGermánie, to je pravda...

Automatické sloučení 25.01.2014 03:23:
toto je dobré! diky JIPE
http://www.sdruze...irucka.pdf
Upravil Peter9 dne 25.01.2014 04:23, před 10 let
leosmalikleosmalikČlen
Přidáno před 10 let
..tak za ten Citroen ronim slzy, az mi v srdci puká,,,
Na, mobile.de som žial prestal sledovat pred pol rokom, z dôvodu, ze všetky potencionálné dodavky boli 600-800km odomna, a to bývam u Vimperka, nemecky ja osobne ani netuknem, znamy automechanik tiež, a ešte komplikacie s prepismi....
..mne proste bolo lúto sledovat, co vsetko mi tam unika!!! tak som sa proste obmedzil na český trh...
..od Germánov by som bol schopný-ochotný čosi priviezt iba vtom pripade, ze mi volakdo doporuci volakoho spolahliveho, kdo sa stim zaoberá,, takeho som zial zatial nezohnal...
mimochodom, pokial otazka neni indiskrétna, kolko by bral volaký v týchto veciach obratný clovek za dovoz? vedeli byste poradit-doporucit tunak v ramci Fóra?

Inak tie uvedené krásafkine by boli teraz premna i privelké. Už by to bol ozaj karavan a posobía honosne. Ja by to potreboval mat nenapadné, občas sa zašiť i v mestách, na metálčundrovačkách, nasledne na sklonku jej života ať ešte troška pomôže pri stavbe dajakého domečku...

Na, ale privítal by som svoju aktuálne predstavovanú dodávočku zGermánie, to je pravda...

Ahoj,poslal jsem ti SZ..
Peter9Peter9Nováček
Přidáno před 10 let
...Cijo, tak som sa pustil do študovania tej priručky od SOVA a tesne pred prehliadku, uprimne povediac, som začal byt riadne paranoidní s oblohou adrenalinovou :o na zaklade toho by som teda urcite vletel do pekných pár pastí!!!
-takže ešte pred návštevou by som si mal vypítat VIN vozidla a overit ho na uvedenej platenej databaze? http://www.zkontr...ii-vozidla
-počas prehliadky by teda mal byt pritomný majitel vozidla? U nákupu teda určite?
-spoznámkujem si poriadne nejasnosti a uvediem ich,,,,
na, a največie sklamanie teda mám z těch prolhaností a pretočených tachometrú,, zrejme je to pod vplyvom Neviditelnej ruky trhu v kombinacii s klasickým ludským faktorom... :)
kvetinkový proces to asi nebude

Automatické sloučení 23.03.2014 22:30:
Tak nakoniec výtazom je: Ducato Max, v krasnom stave rv.2001!)
Upravil Peter9 dne 23.03.2014 23:30, před 10 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 10 let
Peter9..................:^:g a s jakou motorizací ???

Automatické sloučení 19.09.2016 00:13:
Tak trochu oživím vlákno.

Jsem před nákupem P Boxera, nebo C Jumpera. Rád bych sehnal 3.0 litrového. Před 2.2 kou mě servisman trochu varoval. Ale četl jsem, že po roce 2010 byly 2.2 ky upraveny, posilněny a tudíž přestaly být poruchové. Máte někdo zkušenosti, či postřehy ?
A kdyby náhodou - tak L3H2, s klimou a pěknou kastlí. Strop 200000. Ale spíše míň.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 19.09.2016 00:13, před 8 let
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,

mám Jumper 2,2 z roku 2008. 162.000km, motoricky zatím v pohodě. Snad to nezakřiknu. Teď 3 měsíce Ducato 2,3 z 2008. 105.000km. Nemohu porovnávat motoricky, Jumper je busík L1H1, Ducato vestavba L3H3. Obrovský rozdíl je ale v rejdu. Jumper se otočil na místě.
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

maria napsal:

Ahoj,

mám Jumper 2,2 z roku 2008. 162.000km, motoricky zatím v pohodě. Snad to nezakřiknu. Teď 3 měsíce Ducato 2,3 z 2008. 105.000km. Nemohu porovnávat motoricky, Jumper je busík L1H1, Ducato vestavba L3H3. Obrovský rozdíl je ale v rejdu. Jumper se otočil na místě.


Ahoj, to bude rozvorem- L1 aL3 jsou každý jiný, jinak jsou to stejná auta - Fiat- citro- peuegeot
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,820,439 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17574 sekund | Průměrně za: 0.17574 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.41MB/4MB