Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice na plyn nechladí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice na plyn nechladí

Poslední aktualizace před 3 roky
G
gutČlen
Přidáno před 10 let
Děkuji za podporu, čistil jsem hořáček třikrát teť to mohu každému ukázat.Lednice smrděla ,kouřila nechtěla chytit. Mám Knaus a Elektrolux. Zlín.
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let
Dobrý den,

bohužel se musím taky postavit do fronty těch co je trápí lednička. Pořád mě v ni jen cvaká ,ale bohužel prostě na plyn mě nechladí a ani nemrazí. Dokonce jsem i pro lepší představu udělal video a nahrál ho na YouTube. Tohle vlákno jsem si četl, ale mám hokej v tom co je hořák, co je tryska atd... Teda logicky asi vím, ale 100% jistotu nemám. Je velká škoda ,že nějaký video nebo aspoň fotky jak vyzrát nad tímto problémem, jsem lidičky co to úspěšně vyřešili nedali :( Určitě by nám všem hodně pomohli.
Lidičky mrkněte prosím na to a něco mi poraďte... :(

https://www.youtu...e=youtu.be

Děkuji Lukáš
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, nejsem odborník na lednice, ale očividně ti tam nejde plyn. Začal bych 1)kontrolou plynové lahve zda je plná, 2)zda máš otevřený ventil na lahvi, 3)zda je tlak plynu za redukčním ventilem, 4) zda máš otevřený ventil na rozdělovači plynu (jsou na něm označení pro sporák, lednici, topení podle toho jak máš vybavený bydlík. Pokud nezjistíš závadu typu "zapomněl jsem něco otevřít", asi být tebou, bych zajel kamkoliv kde se zabývají plynovými spotřebiči. Při demontáži a zpětné montáži čehokoliv na plynu to chce trochu praxe a vybavení. Pirát.
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let
To jsem udělal a vím, že plyn mi jde až za ten rozdělovač plynu(slyšel jsem ho i cítil), ale kde jsem už nic necítil a neslyšel bylo tady jak je ta červená šipka. Převlečnou matici co tu je jsem povolil a nic.. Já fakt nevím jak to má bejt...No tom obrázku , je asi úplně vpravo přívod plynu, uprostřed nevím a vlevo by měl být plyn vedený dolů k hořáku. Musí bejt přeci nějaký systém , kterým postupujou i profíci při detekci závady.
korec80 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

korec80 napsal:

To jsem udělal a vím, že plyn mi jde až za ten rozdělovač plynu(slyšel jsem ho i cítil), ale kde jsem už nic necítil a neslyšel bylo tady jak je ta červená šipka. Převlečnou matici co tu je jsem povolil a nic.. Já fakt nevím jak to má bejt...No tom obrázku , je asi úplně vpravo přívod plynu, uprostřed nevím a vlevo by měl být plyn vedený dolů k hořáku. Musí bejt přeci nějaký systém , kterým postupujou i profíci při detekci závady.



Ja bych jeste povolil prevlecnou matici na rozvadeci plynu a kouknul se jestli mi rozvadec otevira potrebne vedeni, poripade pak jen profouknout trubku z rozvadece k horaku, kor kdyz ji mas na jedne strane povolenou, u dtareho karavanu se mi stalo ze mi zustaval drzet jeden z kohoutu na rozvadeci, poznas to tak ze nema zpetnej tah u ruzice
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 10 let
Pokud jsi si jistý, že plyn jde až k připojení lednice, tak bych to vážně nechal na servis, myslím, že asi i lednice bude mít hlídání plamene a regulaci plamene (výkonu) a tam už toho s kutilstvím moc nenaděláme.
P
paragČlen
Přidáno před 10 let
Podle shlédnutého Youtube nemáš přepnuté ovládání -šipku nasměrovat dolů na plamínek .Když tě to házelo jiskry tak jsi to měl vypnuté -šipka byla nahoru.
Toť muj posřeh. Též je nutno držet nějakou dobu tlačítko tepelné pojistky,neboť bez podrženi tam plyn nejde.
Ahoj Jarda
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

parag napsal:

Podle shlédnutého Youtube nemáš přepnuté ovládání -šipku nasměrovat dolů na plamínek .Když tě to házelo jiskry tak jsi to měl vypnuté -šipka byla nahoru.
Toť muj posřeh. Též je nutno držet nějakou dobu tlačítko tepelné pojistky,neboť bez podrženi tam plyn nechnojde.
Ahoj Jarda


No původně jsem chvilku přemýšlel o tom co tady ted napíšu, ale napišu pravdu. Jsem vůl,korunovanej! Problem nebyl vubec v ničem, pouze ve mě. Když jsem obytku v červnu kupoval, pan majitel mi vse perfektně vysvětloval,ale asi jsem dával o trochu mín pozor než bylo zdravo,když mluvil právě o lednici.

"Též je nutnodržet nějakou dobu tlačitko tepelné pojistky"

Hmmmmmmm...... to byl můj problém...(který mě nakonec potupně vysvětlil soused plynař)
Už to slyším...bože to je vůůůůlll :)
Ja se musel přiznat, prominte že jsem vás okradl o čas
P
paragČlen
Přidáno před 10 let
Nic si z toho nedělej,hlavně aby chladila a pivko bylo studené! Žádný učený z nebe nespadl a když něco nevim,tak se zeptám.
Ahoj Jarda
korec80korec80Člen
Přidáno před 10 let
No né tohle se jen tak nevidí, jestli tohle někdo trumfne tak už nevím.... :D
T
TFeitČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

korec80 napsal:

No né tohle se jen tak nevidí, jestli tohle někdo trumfne tak už nevím.... :D


Bud uplně v klidu, já když jsem si přivezl první starý karavan, tak jsem o tom taky nevěděl nic. Zapojil jsem bombu a nešli mi hořáky u sporáku. Pozval jsem si švagra, který začala řešit trysky, vedení, přepínání kohoutů, ucpání trubek a já už nevím co vše jsme měli rozdělaný. Po delší době pátrání jsme se nechtíc opřeli o otočený kohout hořáků a plyn začal k naší radosti syčet:-( Švagr se tenkrát taky plácl do hlavy a řekl, " já vůl, vždyť to má tepelný pojistky " Když jsem pak zkoušeli lednici, byli jsem už zkušenejší. Takže, můžeš svoji zkušenost dát při silvestrovské zábavě :-)
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Na plyn mi lednice sníží teplotu cca o 15 stupňů oproti okolí, což při 30 stupních nic moc. Plamen chytne pěkně, jde regulovat, ale jeho maximální velikost žádná hitparáda. Koukám na to jenom malým průhledítkem, takže těžko říct, kolik má cm. Možná by pomohlo jenom profouknout trysku kompresorem, u topení to pomohlo skvěle (předtím vůbec nechtělo chytit), ale přístup nic moc.
Je tomu skoro 30 let, tak nevím, jestli to vůbec větší výkon má mít. Každopádně na elektriku to chladí mnohem líp, i když náběh taky nic moc.

Automatické sloučení 25.05.2017 20:35:
Není nějakej fígl jak vyčistit hořák bez vyndání lednice? Co třeba profouknout kompresorem přes přívodní trubku plynu?
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Upravil jarous350 dne 25.05.2017 20:35, před 7 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. To, že na vyhřívání aparatury plynem je patrný nižší chladicí výkon je docela možné a může to být způsobeno zmenšením průsvitu trysky těžšími podíly, které PB nepatrně obsahuje. Říká se tomu neodpařitelný zbytek, ten tedy v tlakové láhvi zůstává, ale po jednotlivých molekulách přece jen inertuje (rozpouští se) do plynné části a v nepatrném otvoru trysky se může vylučovat zase v tužší hmotu. Nepomůže nic, než se k trysce dostat, je to takový plechový kalíšek 90° a je sevřen mezi trubkou přívodu plynu a tělesem hořáčku převlečnou maticí. Čistí se v technickém benzínu. Nepropichujte jehlou, hrozí zvětšení průřezu trysky a pak větší plamen a přehřívání aparatury, což ve výsledku je zase snížení chladicího výkonu. Čáo, Pepa, chladírenský mechanik v důchodu
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Tak jem taky začal řešit plyn v lednici. Plamínek tam nějaký je, ale co vidím dirkou v lednici, tak to není žádná sláva. Tu lednici na plyn nikdo 8 let nepoužil a první zjištění je, že se blbě otvírá uzávěr plynu a regulace plynu na lednici jde taky ztuha. Takže než vyndám lednici (přotože nemam spodní servisní dvířka) nedají se tyhle ventily a uzávěry sprovoznit aby šli zlehka?
díky za rady
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Tady jsou fotky jak jsem čistil ventil vařiče. Třeba tě to posune dál.

http://www.carava...d_id=15632
DyndasDyndasČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem vymontoval lednici, profouknul, a nevím jsestli je do správně.
1. obrázek je termostat na minimum a 2. na max. je to takhle správně? jak moc to hoří vám?
s29.postimg.org/gli8np4lf/IMG_20170528_180813.jpg

s29.postimg.org/3rk6ucr5v/IMG_20170528_180759.jpg
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Nahlédací světlovod nemůže podat přesný údaj o velikosti plamínku. Je to tam jen proto, že jinak, než takto nelze zjistit, zda plamínek opravdu hoří. Pro kontrolu velikosti plamínku ve většině případů je nutné vymontovat chladničku, odpojit hořáček od spalovací komory aparatury, vyhnout do strany a mimo tuto komoru změřit jeho výšku. Výška plamene by měla být na max 40 mm. Správné předávání tepla z horkých spalin do varníku aparatury je ale podmíněno nechybějící vrtulkou - stočeným páskem plechu - ve spalovací komoře. Mnozí to vyhazují, domnívajíce se, že je to tam stejně na h*vno, což je ale hluboký omyl, je to zásadní věc. Čáo, Pepa, chladírenský mechanik
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Tak problém je jinde, ono to málo chladí i na elektriku. Bylo to poznat až teď, když je venku teplo. Z jiných témat jsem pochopil, že absorpční lednice se opravuje koupením nové. Ach jo, koukal jsem, že to není nic levného.

Automatické sloučení 10.06.2017 12:45:
Ještě jako poslední pokus zkusím instalaci ventilátoru, ten tam zatím není.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Upravil jarous350 dne 10.06.2017 12:45, před 7 let
Miro_SVMiro_SVČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:

Správné předávání tepla z horkých spalin do varníku aparatury je ale podmíněno nechybějící vrtulkou - stočeným páskem plechu - ve spalovací komoře. Mnozí to vyhazují, domnívajíce se, že je to tam stejně na h*vno, což je ale hluboký omyl, je to zásadní věc. Čáo, Pepa, chladírenský mechanik


Ta vrtulka ma byt zavesena hacikom na komunovej trubke? Ja osobne som si myslel ze je to na cistenie kominka ;)
!y rav4 + adria + !i honda marine
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Sice to už nemá co společného s PLYNEM, ale třeba to může někoho inspirovat i tady. Ještě k tomu chci dodělat přepínač s polohama (vypnuto / 1 / 2 / 3 ventilátory).
Velikost 9x9cm, výkon 2W, cena 66Kč.
www.caravan24.cz/images/fota/gal13181/IMG_20170612_164432.jpg
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,917,271 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22509 sekund | Průměrně za: 0.22509 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB