Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice na plyn nechladí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice na plyn nechladí

Poslední aktualizace před 3 roky
ridermartinridermartinČlen
Přidáno před 12 let
Tak jsem dneska vymontoval starou lednici - byl to docela zážitek. Už jsem i vybral novou,ale chtěl jsem projistotu starou vyndat a přesně naměřit hlavně hloubku atd. Nedalo mi to, a chvíli jsem s ní " cvičil" , otáčel ji atd. dle rad zkušených.Zapojil ji na 230 V a hle lednice chladí jak mrazák tak lednice. Zatím je okolní teplota okolí 22 a teplota lednice 0,5. Doba běhu je 4 hodiny. Dle mě nyní funguje jak má. Vím, že je to individuální, ale jaké máte zkušenosti? Má moje nadšení pokračovat, nebo se s největší pravděpodobností problém vrátí?
Ještě opakuji můj problém - mrazák nachlazený jak má být,ale lednice nic. Po protřepání a otočení chladí dle mě ok.
Díky za rady
Toyota Corolla 1,4 16V + Chateau Lacar 330, Bombard 310 S,Tohatsu 5HP, Martin 26, Katka 23, a pes Max 2 roky
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Pepa Doskočil (můj velký učitel a chladařský guru) to tu již dříve popsal moc pěkně (přicpanej termosifon). problém je, že to smetí tam zas napadá zpátky. Z hlediska delšího provozu to smysl nemá. Nešpekuluj a kup novou :).
Tohle se dělalo když tu lednici bylo třeba prodat. Během pár (desítek) cyklů stejně znovu zdechla. Vždycky.
ridermartinridermartinČlen
Přidáno před 12 let
No tak moje nadšení že lednice chladí jako nová opadlo..... :-( Tak to ji nazpět montovat nebudu....
Díky
Toyota Corolla 1,4 16V + Chateau Lacar 330, Bombard 310 S,Tohatsu 5HP, Martin 26, Katka 23, a pes Max 2 roky
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Chtěls vědět pravdu,.... !)
haskyhaskyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

ridermartin napsal:

Tak jsem karavan vyrovnal do naprosté roviny. Předtím byl jen nepatrně nakloněný, čemuž jsem vůbec nevěnoval pozornost. Najednou začla chladit i žebra v lednici. Pokud byl karavan ve stínu, bylo v lednici kolem 5 stupňů. Jak začalo svítit sluníčko a venku bylo 30 stupňů tak stoupla teplota v lednici na 20 stupňů. To že musím karavan naprosto vyrovnat, je známkou úniku chladiva? Souvisí to i s nízkou účinností? Mám ještě zkusit lednici otočit, jak se zde již psalo?
Popř. jaký typ by jste mi doporučili? Cenově se mi líbí tahle. http://www.e-kara...1-9-9.html
Předem moc děkuji za rady


Ahoj.Karavn vyrovnávám od oka a z lednicí žádný problém.Ale když je venku kolem třicítky,tak v lednici to fakt není žádná hitparáda.Ventilátorky tam montuji už asi pět let,ale znáš to - nejsou lidi.Tak že když vidím že je venku hic a lednice moc nechladí,vyndám větrací mřížky a lednice maká tak jak má.Ty ventilátorky,třebas jen 120 mm z počítače si myslím že svůj úkol splní.
Hasky
ridermartinridermartinČlen
Přidáno před 12 let
No já jsem lednici vymontoval přetáčel atd. dle místních návodů a funguje jak má. Otázka jak dlouho....Doufám že budu mít štěstí a alespoň 2-3 roky. Dodal jsem ventilátor a ještě dal izolaci na komínek. Tak uvidíme jak to dopadne...
Toyota Corolla 1,4 16V + Chateau Lacar 330, Bombard 310 S,Tohatsu 5HP, Martin 26, Katka 23, a pes Max 2 roky
Karel_61Karel_61Člen
Přidáno před 12 let
Tak mám pocit, že jak jsem starej, tak jsem blbej, když nikdo z vás tady neřeší, jak lednici vyndat!
Taky mi začla blbnout lednice Elektrolux, musím škrtat strašně dlouho (jednou 2 hodiny), než se mi podaří nahodit plamínek. Že je potřeba to vyčistit a seřídit - to je mi jasný. V tom ale není problém.
Já ji prostě nemůžu dostat ven a z venku od mřížky se tam taky nedostanu. Vytočil jsem všechny šrouby, co jsem našel, ale že by se ta mrcha nějak uvolňovala, tak to ani náhodou. Ta skříň se dřezem a sporákem, to je taky všechno smontované a slepené napevno. Nemůže mi někdo dát tip, jak tu mrchu vyndat bez použití krompáče? Je uchycená i zezadu nebo co? Na kolika šroubech to vůbec drží? Už jsem z toho jelen!
Jinak jestli to pomůže, je to Chateau z r. 2000.
Za každý tip předem moc dík.
D
Daniel TrochtaČlen
Přidáno před 12 let
já když vyndával Elektroluxku tak byly zepředu 4 větší vruty pod plastovejma krytkama a tři malé vruty na plechu okolo ovládání, tot vše a pak pravá levá nahoru, dolu a pomalu ven
Karel_61Karel_61Člen
Přidáno před 12 let
Díky - už jsem ji vymordoval. Kromě 4 hlavních vrutů zevniř pod čepičkou bylo ze strany dřezu asi 12 dlouhých vrutů držících ledničku skrz kolejnici šuplíku, přes držák plynových rozvodů a lišty police na nádobí. Navíc byla přišroubovaná zezadu ke spojleru odvětrání nad žebrováním.

Ještě jsem našel dobrý odkaz http://www.karavan.cz/lednice---udrzb...pravy.html
ten mi hodně pomohl. Mnohé závady lednic jsou tam též řešeny.
jtjtČlen
Přidáno před 12 let
Lednice chladi, ale smrdi plyn.
Dobry den, lednice mi chladi bez problemu, ale resim problem se zanasenim kominku a smradem plynu kdyz mam zaplou lednici. Kominek uz jsem opakovane cistil, ale vzdy po par hodinach je plny sazi a plyn smrdi, ze se to v aute neda poradne vydrzet. Mam Electrolux z roku 2001 a pri letnich toulkach Evropou si to bez lednice nedokazu predstavit. Eventuelne kdo by dokazal da do kupy.
Dekuji za odpoved
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj. Hořák na vytápění absorbční aparatury chladničky pracuje s předmíšením vzduchu, je to tzv Bunsenův hořák, psáno s přehlasovaným "u". Zvenku vypadá jako trubička s jedním nebo dvěna otvory po straně a průřez (tj. průtok tzv. primárního vzduchu) lze seřizovat posuvnou objímkou. U hořáčku pro chladničku ale asi B. hořák tak složitý nebude, budou tam jen otvory, které má výrobce odzkoušené, že předmíchávání je v přesném poměru topný plyn - vzduch. Je možné, že do těchto vzduchových otvorů vnikly nečistoty, jsou tam pavučiny atp a předníchávání plynu se vzduchem je nedostatečné a výsledek je spalování s nedostatkem vzduchu (kyslíku) a tím nadměrná tvorba sazí. Čáo, Pepa
T
TKTDiČlen
Přidáno před 11 let
Chtěl bych se zeptat na pár věcí, chladí lednice na 220v více než naplyn? Pokud ano, tak o kolik stupňů zhruba? Dnes jsem zkoušel lednici na plyn a bylo v ní -7 stupňů a venkovní teplota do 5 stupňů, je to v pořádku nebo by to mělo chladit ještě víc? Kolik by mělo být stupňů v mrazáku?
DVDVČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jt napsal:

Lednice chladi, ale smrdi plyn.
Dobry den, lednice mi chladi bez problemu, ale resim problem se zanasenim kominku a smradem plynu kdyz mam zaplou lednici. Kominek uz jsem opakovane cistil, ale vzdy po par hodinach je plny sazi a plyn smrdi, ze se to v aute neda poradne vydrzet. Mam Electrolux z roku 2001 a pri letnich toulkach Evropou si to bez lednice nedokazu predstavit. Eventuelne kdo by dokazal da do kupy.
Dekuji za odpoved

Ahoj, ještě se podívej, zda máš na přívodu do hořáku trysku (když odšroubuješ přívodní trubku k hořáku, tak tam musí být ta tryska - plíšek s malým otvorem), jinak tam jde moc plynu a čoudí to.
:y
T
TKTDiČlen
Přidáno před 11 let
Tak jsem udělal malý test, zkoušel lednici na kolik bude nachlazená na plyn a na 220v. Na plyn byla nachlazená na -5 a mrazák -18 a na 220v byla nachlazená na -7 a mrazák -13, je to v pořádku nebo máte jiný názor.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
To je asi špatně když lednice, spíše prostor chladničky je v mínusových číslech. To musí být pro pivo smrt. V mrzáčku to chápu.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
T
TKTDiČlen
Přidáno před 11 let
[quote]SignBoss napsal:

To je asi špatně když lednice, spíše prostor chladničky je v mínusových číslech. To musí být pro pivo smrt. V mrzáčku to chápu.[/qu

Měl jsem to daný na plný výkon, když bych stáhl, tak by tam bylo nad nulou.
sonic666sonic666Nováček
Přidáno před 11 let
Zdravim.

Taky mi lednice na plyn chladi mene nez na 220V.
Tak sem to tu procetl, vycistil trysku a podobne.

Ale jeste se chci zeptat. Mam lednici dal od zdi a z duvodu prestavby malinko na strane, diky tomu mam ted cca 40cm dlouhy komin. Komin je letovany od plynare z medi. Docela dobre vede teplo a asi obecne komin dost chladi ten valec ?

Muze mit vliv toto chlazeni na vykon lednicky ?
Diky za rady.
.. MAN 12 tun, OBYTNÝ SPECIÁL, vlastnoruční přestavba ..
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, pokud dotyčný plynař neopomněl na vstupu do komínu vytvořit tzv. přerušovač tahu (měl by jako plynař vědět, co to je, v jednom mém příspěvku je to i s obrázky - náčrtky), tak by pak přerušovač tahu přisával vzduch do komínku a nezvyšoval by tah, tj. množství vzduchu, procházející spalovací komorou (komůrkou) vytápění aparatury. Ten případný vzduch navíc, který už není potřeba na spalování, jen ochlazuje spalovací komoru, v lepším případě zvyšuje spotřebu plynu, v tom horším snižuje tak vytápěcí výkon, že tím snižuje i výkon chladicí absorbční aparatury. Ten přerušovač tahu má ještě jinou, hlavní funkci, a to aby nezhasínal plamínek při jakémkoliv závanu větříčku, nebo když u karavanu někdo kýchne. Někdy je to věda, je dobré přemýšlovat, než něco udělám. Jen jsem chtěl do celé věci vnést jasno, neboť jsem v tom profesionálně vzdělán. Příjměte moji omluvu. Čáo, Pepa, r. a v.

Automatické sloučení 09.06.2013 18:10:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

ridermartin napsal:

Tak jsem karavan vyrovnal do naprosté roviny. Předtím byl jen nepatrně nakloněný, čemuž jsem vůbec nevěnoval pozornost. Najednou začla chladit i žebra v lednici. Pokud byl karavan ve stínu, bylo v lednici kolem 5 stupňů. Jak začalo svítit sluníčko a venku bylo 30 stupňů tak stoupla teplota v lednici na 20 stupňů. To že musím karavan naprosto vyrovnat, je známkou úniku chladiva? Souvisí to i s nízkou účinností? Mám ještě zkusit lednici otočit, jak se zde již psalo?
Popř. jaký typ by jste mi doporučili? Cenově se mi líbí tahle. http://www.e-kara...1-9-9.html
Předem moc děkuji za rady


Ahoj.Karavn vyrovnávám od oka a z lednicí žádný problém.Ale když je venku kolem třicítky,tak v lednici to fakt není žádná hitparáda.Ventilátorky tam montuji už asi pět let,ale znáš to - nejsou lidi.Tak že když vidím že je venku hic a lednice moc nechladí,vyndám větrací mřížky a lednice maká tak jak má.Ty ventilátorky,třebas jen 120 mm z počítače si myslím že svůj úkol splní.


Ahoj. Oběh jednotlivých složek náplně absorbční aparatury s inertním plynem (to jsou ty malé abs. chladničky) není hnán žádným motorem, žádným čerpadlem, oběh v aparatuře probíhá samotížně, zrovna tak, jako ve starém etážovém topení bez čerpadla, proto musí být chladicí aparatura, tím vlastně celá chladnička a tedy celý karavan pokud možno solidně vyrovnán do vodováhy. Zbytečně se ti, co nevyrovnávají karavan připravují o kvalitní chlazení (ani o tom nevědí). Jako profík přes chlazení jsem jako první věc vybavil chladničku digi teploměrem, snímajíci teplotu uprostřed chl. prostoru trvale. Čáo, Pepa, r. a v.
Upravil Doskocil dne 09.06.2013 18:12, před 11 let
sonic666sonic666Nováček
Přidáno před 11 let
Dekuju za rady. Kominek jako trubku delal plynar, obdobne jako moje rozvody ktere sou cele v medi a pletenych kovo hadicich.
Montaz kominu sem delal sam a pouzil sem prave to originalni T, ktere jestli to chapu je prave ten "přerušovač tahu".
Jen mi prislo ze protoze ma komin maly tah, tak se kratkym koncem posilaji splodiny do interieru.
Proto sem spodni konec prodlouzil. Trubka sedi kov na kov, alobal jen izoluje skviry.
Co si o tom myslite ? Diky za nazor, rad se poucim.

sonic.czechcore.cz/obytnak/prestavba/obytnak_plyn_24.jpg

sonic.czechcore.cz/obytnak/prestavba/obytnak_plyn_23.jpg
.. MAN 12 tun, OBYTNÝ SPECIÁL, vlastnoruční přestavba ..
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
Dnes se mi sešly na ponku dva kousky lednic:
starý (odhad cca 18let) a novější (cca 8let) - na nich je krásně vidět jak rozdílná konstrukce srážníku (kondezátoru) kde se kondenzují plyny čpavku a stékají dolů a jak je stará lednice cimprlich na křivost a nová už ne tolik.

Jedná se téměř vždy o úhel stání z kopce dolů (motorem, ojí) tam stačí trochu a chladí málo, nebo vůbec. Na jiné úhly tak moc háklivá není.
Na obrázcích je to pěkně vidět.

Třeba to někomu pomůže.

Karel, Váš servisák v aktivní službě :_

P.S. i při zkoušení má komínek význam, když tam není regulátor tahu a ta alu trubka se sítkem , výstup tepla z varníku přehřívá vstup do srážníku a opět to blbě chladí. Na vstupu do srážníku nesmí být víc než 84°C. Viď Pepo ? (kdyžtak mě prosím oprav, stejně sem se to naučil od Tebe:))
Pak se totiž celá aparatůra přehřeje a míchání "vodiček" se zpomalí až zastaví (což znamená omezené nebo zcela zastavené chlazení).
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen p1_3.jpg
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,684,712 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26206 sekund | Průměrně za: 0.26206 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB