Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nabijecka Ctek: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nabijecka Ctek

Poslední aktualizace před 7 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Zdra, chci se zeptat jakou nabijecku Ctek na 180Ah baterii by jste doporucili ?


Pak by me zajimalo, jestli nekdo mate Ctek Multi XS 25000 (nebo podobnou) jak funguje jako zdroj ? U ty 25000 pisou ze ma 25A - to pousti pres baterku ? Jako ze to stabilizuje napeti na baterce az do odberu 25A na udrzovaci napeti ? nebo to ma samostatny vystupy a musi se to pak nejak prepinat ? Proste jak se s tim zachazi v praxi ?


DIky
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Tenhle typ je výběhový - dělá se už nástupce (myslím XS 25)?
Je to špičkový nabiják s osmibodovou křivkou a je odolný proti přetížení a zkratu (to neznamená že v takovém režimu může pravidelně fungovat). Do baterky dodává max 25A a když z baterky někdo/něco bere např. 50A tak si toho nevšímá a dává pořád svých 25A. Pokud tam baterka není a překročí se povolený odběr spadne jí (nabíječce) napětí. Přepínat se nic nemusí. Nabíječka se jen snaží baterce "dorovnat" napětí. Přidává tím víc, čím víc si baterka říká. Jediný omezení je teplota baterky nebo koncový výkon nabíječe. Baterka se připojí k nabijáku, mechanickým přepínačem se nastaví typ baterky a je nanejvýš vhodné osadit a zapojit teplotní čidlo na delší bok baterky (aby nabralo víc článků - ne jen jeden koncový článek).
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Diky moc karle. Chtel bych se jeste zeptat:

Jak baterka pozna, jakou ma moje baterka kapacitu aby ji nekrmila prilis velkym proudem ve fazi konstantniho proudu ? To ji nastavim nekde ?

Nabijecka Ctek M 300 je taky 25A, jaky je rozdil ? Ta po nabiti ve fazi udrzby nedodava a nedorovnava jako Multi modely ? koukal sem na manualy a faze mi pripadli stejne, tak se radsi ptam.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
1) kapacitu nepozná žádná nabíječka. Hlídá si to vzestupem napětí (ubere si) a teplotou článkú.
Nicméně stále platí určitá uměřenost ve velikostech.
abíjet velkou nabíječkou maličkou baterku = napětí ihned vystřelí a nabíječ ubere pak čeká až klesne a kolo se opakuje. Ve finále nenabíjí nebo nabíjí nesnesitelně pomalu. Naopak malý nabiják a velká baterka = malý nabiják jede na plno a peče se. Někdy se upeče.
Správná velikost a správná baterka = reálný proudy a reálný čas nabíjení. klidně 0,2C pro kvalitní nabijáky s IUoU chakou. Čili pro 100Ah baterku = špičkový nabíječ 20A.
2) M-ko na rozdíl od XS má myslím jen noční provoz (nejde jí ventilátor a nabíjí jen tolik aby se neupekla). Pokud je jí hic -sníží nabíjecí výkon. Měl jsem rozdělanou M200 a je to opravdu bomba. Myslím že jsem v životě viděl (i vyrobil) hodně nabíječek ale tohle je absolutní Hi-Tech. Stejně jeko MT.
XS je (pokud jsem to správně pochopil) hlavně na lodě, kde hluk ventilátoru nevadí protože běží motor a celá loď je hlučná.
V noci je ten ventilátor opravdu slyšet.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Já uvažuju že bych taky koupil pořádnou nabíječku, vybral jsem CTEK MXS 5.0 (jako ekonomickou variantu) Mám akumulátory 90Ah, motorovou i nástavbovou, tak myslím že to stačí. Ale na www.ctek.cz doporučují do karavanů MXS 10. Má to nějaký smysl, nebo je to jen marketingový trik?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
5A nabíječ je na 100Ah baterku je málo. Nabíjení je vhodné (a účinné) při 0,1C což je 9A. 10A nabíječka je správně.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Díky, budu muset tedy sáhnout hlouběji do kapsy pro CTEK MXS 10.
Roman a JanaRoman a JanaČlen
Přidáno před 12 let
Dalsi varianta -
by byla tato o kousek levnejsi,cesky vyrobek -umi i gel baterie - mam ji uz nekolik let a spokojennost.

http://www.elektr...etail/667/

Nabíječe akumulátorů MAC 1012 pro gelové,kyselinové a Ca-Ca akumulátory
Automatické nabíječe a dobíječe řady MAC
Nabíjecí proud 10 A, 12 V, kapacita akumulátoru až 220 Ah



Mininabíječe řady MAC jsou schopny nabít všechny typy akumulátorů. Umí také udržovat (konzervovat) akumulátory na 100% kapacity po řadu měsíců. Malé rozměry, nabíjecí proud až 12A, automatický provoz a snadné skladování jsou přednostmi, které ocení profesionálové i nároční zákazníci.
Cena: 1790 Kč

Myslim,ze odvede stejnou praci jako zminovana nabijecka CTEK a za usetrene krejcary treba neco nalejt do hrdla bud jako !^!^ a nebo v podobe znacky Motorova nafta za fantastickych 36korun za litr.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let
já pořídil tuhle: http://www.batter...--12v--10a a jsem spokojen (ale má chladicí ventilátor který by v noci mohl být v obytce slyšet)
výhoda je že nabíječka ukazuje mimo jiné napětí i nabíjecí proud.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Roman a Jana napsal:

Dalsi varianta -
by byla tato o kousek levnejsi,cesky vyrobek -umi i gel baterie - mam ji uz nekolik let a spokojennost.

http://www.elektr...etail/667/

Nabíječe akumulátorů MAC 1012 pro gelové,kyselinové a Ca-Ca akumulátory
Automatické nabíječe a dobíječe řady MAC
Nabíjecí proud 10 A, 12 V, kapacita akumulátoru až 220 Ah

To alele nemyslíš vážně,že? Srovnávat tuto nabíječku s CTEK-em. Navíc jako zdroj asi taky fungovat nebude. Chce to číst příspěvky od začátku.!)



Mininabíječe řady MAC jsou schopny nabít všechny typy akumulátorů. Umí také udržovat (konzervovat) akumulátory na 100% kapacity po řadu měsíců. Malé rozměry, nabíjecí proud až 12A, automatický provoz a snadné skladování jsou přednostmi, které ocení profesionálové i nároční zákazníci.
Cena: 1790 Kč

Myslim,ze odvede stejnou praci jako zminovana nabijecka CTEK a za usetrene krejcary treba neco nalejt do hrdla bud jako !^!^ a nebo v podobe znacky Motorova nafta za fantastickych 36korun za litr.


Automatické sloučení 07.02.2012 19:58:

Citovat

Roman a Jana napsal:

Dalsi varianta -
by byla tato o kousek levnejsi,cesky vyrobek -umi i gel baterie - mam ji uz nekolik let a spokojennost.

http://www.elektr...etail/667/

Nabíječe akumulátorů MAC 1012 pro gelové,kyselinové a Ca-Ca akumulátory
Automatické nabíječe a dobíječe řady MAC
Nabíjecí proud 10 A, 12 V, kapacita akumulátoru až 220 Ah

Mininabíječe řady MAC jsou schopny nabít všechny typy akumulátorů. Umí také udržovat (konzervovat) akumulátory na 100% kapacity po řadu měsíců. Malé rozměry, nabíjecí proud až 12A, automatický provoz a snadné skladování jsou přednostmi, které ocení profesionálové i nároční zákazníci.
Cena: 1790 Kč

Myslim,ze odvede stejnou praci jako zminovana nabijecka CTEK a za usetrene krejcary treba neco nalejt do hrdla bud jako !^!^ a nebo v podobe znacky Motorova nafta za fantastickych 36korun za litr.




To ale nemyslíš vážně,že? Srovnávat tuto nabíječku s CETEK-em. Navíc jako zdroj asi taky fungovat nebude. Chce to číst příspěvky od začátku.!)
Upravil jarda77 dne 07.02.2012 20:15, před 12 let
Roman a JanaRoman a JanaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

Roman a Jana napsal:

Dalsi varianta -
by byla tato o kousek levnejsi,cesky vyrobek -umi i gel baterie - mam ji uz nekolik let a spokojennost.

http://www.elektr...etail/667/

Nabíječe akumulátorů MAC 1012 pro gelové,kyselinové a Ca-Ca akumulátory
Automatické nabíječe a dobíječe řady MAC
Nabíjecí proud 10 A, 12 V, kapacita akumulátoru až 220 Ah

To alele nemyslíš vážně,že? Srovnávat tuto nabíječku s CETEK-em. Navíc jako zdroj asi taky fungovat nebude. Chce to číst příspěvky od začátku.!)



Mininabíječe řady MAC jsou schopny nabít všechny typy akumulátorů. Umí také udržovat (konzervovat) akumulátory na 100% kapacity po řadu měsíců. Malé rozměry, nabíjecí proud až 12A, automatický provoz a snadné skladování jsou přednostmi, které ocení profesionálové i nároční zákazníci.
Cena: 1790 Kč

Myslim,ze odvede stejnou praci jako zminovana nabijecka CTEK a za usetrene krejcary treba neco nalejt do hrdla bud jako !^!^ a nebo v podobe znacky Motorova nafta za fantastickych 36korun za litr.


Automatické sloučení 07.02.2012 19:58:

Citovat

Roman a Jana napsal:

Dalsi varianta -
by byla tato o kousek levnejsi,cesky vyrobek -umi i gel baterie - mam ji uz nekolik let a spokojennost.

http://www.elektr...etail/667/

Nabíječe akumulátorů MAC 1012 pro gelové,kyselinové a Ca-Ca akumulátory
Automatické nabíječe a dobíječe řady MAC
Nabíjecí proud 10 A, 12 V, kapacita akumulátoru až 220 Ah

Mininabíječe řady MAC jsou schopny nabít všechny typy akumulátorů. Umí také udržovat (konzervovat) akumulátory na 100% kapacity po řadu měsíců. Malé rozměry, nabíjecí proud až 12A, automatický provoz a snadné skladování jsou přednostmi, které ocení profesionálové i nároční zákazníci.
Cena: 1790 Kč

Myslim,ze odvede stejnou praci jako zminovana nabijecka CTEK a za usetrene krejcary treba neco nalejt do hrdla bud jako !^!^ a nebo v podobe znacky Motorova nafta za fantastickych 36korun za litr.




To ale nemyslíš vážně,že? Srovnávat tuto nabíječku s CETEK-em. Navíc jako zdroj asi taky fungovat nebude. Chce to číst příspěvky od začátku.!)


Akorat jsem si rikal jak dlouho to bude trvat nez me zde nekdo neco vytkne -a docela rychle -diky kolego:v .
Chtel jsem zde uvest dalsi variantu nabijeni pro ostatni kamarady a ne nic srovnavat !!!!!! Ale to by jsme nebyli na C24 aby se nekdo do nekoho hned trosku neoprel.Ze???
H
HunyadyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

To ale nemyslíš vážně,že? Srovnávat tuto nabíječku s CETEK-em. Navíc jako zdroj asi taky fungovat nebude. Chce to číst příspěvky od začátku.!)


Možná to chce číst i od konce. Ten příspěvek je reakcí na dotaz k CTEK MXS 10. A nechápu, proč je nesrovnávat. Obě jsou 10 A, obě jsou IUoU. Co do parametrů jsou srovnatelné. Je samozřejmě otázkou, jestli budou srovnatelně spolehlivé, ale do toho člověk nevidí a kazí se i značkové věci. Já mám například nabíječku z LIDLu za 500 a jsem s ní spokojený už 4 roky, takže ne vše levné musí být šmejd.

Tohle téma sleduju proto, že sám chci koupit větší trakční baterku a nabíječka LIDL nestačí (má 3,5 A). Našel jsem si tyhle 10 a 20 A- taky IUoU - http://www.deramax.cz/spinana-nabijec...423-c-963/ a http://www.deramax.cz/spinana-nabijec...796-c-963/. Podotýkám, že chci kupovat kyselinovou, ne AGM baterku.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
No, chce to opravdu číst vlákno od začátku, nic víc. Vlákno založil kolega který potřebuje nabíječ se zdrojem, o anketě kterou kdo používá nabíječku nic nepsal. Ale máš pravdu to by nebyl C24.
VasuVasuČlen
Přidáno před 12 let
Rhunkovi musím odpovědět, že mám už 2 roky nabíječku Caspra 1220 tj. při 12 voltech jako zdroj je schopna dávat 20A trvale. Jako nabíječka začíná nabíjet proudem 20A a po docílení 14,5V se přepne do druhého režimu k dobití baterky. Po dobití se přepne do třetího udržovacího režimu.
Jako elektrikář musím říci, že po mnoha měřeních jejich parametrů, jsem nad míru spokojený. Další spokojenost je poměr výkon/cena. Nevýhoda do karavanu, má ventilátor a při maximálním výkonu je trochu hlučná. To je jedinné mínus.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
To Hunyady: ta nabíječka je výborná, funguje i jako čistý zdroj bez brumu (zkoušeno na autorádiu) ale má ventilátor a ten je fakt slyšet. Používáme je na dílně k nabíjení kde ten hluk nevadí. Do karavanu je nemontujeme právě kvůli hluku.
H
HunyadyČlen
Přidáno před 12 let
Karle, díky. Já ji jako zdroj asi používat nebudu (i když i tahle informace se může hodit pro další využití) a nechci ji ani tak do karavanu, spíš na obecné použití (dobití baterky v autě, případně trakční v karavanu přes den). Tu trakční v karavanu zatím ani nemám a až tam bude, používat ji budu minimálně. Zatím jezdíme téměř výhradně do kempů. Info o ventilátoru ale bude určitě zajímavé pro ostatní.
SadySadyČlen
Přidáno před 7 let
Prosím znalce CTEK M200, jestli mám zaslat nabíječku na reklamaci, nebo je to v pořádku.
Všiml jsem si, že mi svítí oranžová dioda (jakoby znak kladívka). Dle manuálu se jedná o teplotní čidlo.
Bohužel jsem si toho nevšiml, když jsem to namontoval do karavanu a prvně spustil na svou obyčejnou trakční Vartičku 180A.
Teď když jsem vše vytáhl z karavanu do tepla na zimu, tak jsem si toho všiml.
Nevím, jestli se čidlo aktivuje při gelovce, nebo jiném typu baterky a při kapalinovce to prostě svítí.
Díky za rady.

Automatické sloučení 08.11.2016 16:42:
Nikdo nemá CTEK M200?
Nissan Pathfinder + Abbey Aventura 318
Gdysi Bohouš (Wartburg 353W) + Wenzel
Upravil Sady dne 08.11.2016 16:42, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Tady sou všichni chytrý jen když jde vo blbě napsaný písmenko, nebo dotaz.
Ale když jde vo technickej dotaz, tak většina zfleku ztichne....:)
-----------------------------------------------------------------
Čidlo není kladívko, ale písmenko T jako Termosenzor.
Nejsem si jistej, ale myslím, že svítí když nemá správnou teplotní odpověď. Máš čidlo přidělaný správně k baterce?
Nebo jsi ho ušvihnul i s kleštěma? (zpravidla bydlí na kladný červený kleštině).
Už se to lidem stalo: vycvakli kleštiny a přišroubovali vývody natvrdo na bateriový vývody,....Páč jim někdo řek že vývody maj bejt co nejkratší a že kleštiny jsou přechodovej odpor. Až potud to bylo správně,...
Ale vo tom, že tam jsou dva dráty navíc nějak intenzívně ti nešťastníci nepřemítali,....:)
Upravil Karel Prokop dne 08.11.2016 18:42, před 7 let
SadySadyČlen
Přidáno před 7 let
Díky Karle za reakci,
nic jsem necvakal a nedrátoval. Jde o kvalitní výrobek, tudíž to není zapotřebí a navíc bych ztratil záruku.
Měl jsem to zapojeno na ty očka co jsou a čidlo jsem měl položeno na baterii.
Vzhledem k tomu, že se kontrola oranžové barvy rozsvítí ihned po zapojení nabíječky na 230, tak je asi problém v čidle nebo někde na jeho trase k elektronice nabíječky.
Díky za odpověď, dám reklamovat. Bohužel je to technika a jak víme i ultra TOP technika v podobě raketoplánu sem tam selže.
Hezký večer všem
Nissan Pathfinder + Abbey Aventura 318
Gdysi Bohouš (Wartburg 353W) + Wenzel
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Jo, z toho by se dalo usuzovat že je čidlo bolavý ale pro jistotu se zeptej prodejce. Páč pokud vím, svítit nemá, až když je baterka přehřátá.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,958 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22619 sekund | Průměrně za: 0.22619 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB