Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Otočná dvousedačka do MB Sprinter: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Otočná dvousedačka do MB Sprinter

Poslední aktualizace před 12 let
J
JaraS AsterixNováček
Přidáno před 12 let
Ahoj.
Mám třímístného Sprintera.
někde jsem to tady viděl a teď to nemůžu najít.

Jde mi o otočení dvousedadla spolujezdce o 90 stupňů do leva.
Řidičovu sedačku otočím o 90 stupňů do prava a mezi ně instaluju stolek.

Nemá s tím někdo z vás zkušenost ? Jára.
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Ja to resil ve svym Ducatu koupi otocnych sedacek FordGalaxy/Seat alhambra/ a ten treti z koncernu. Otaceji se v originale sice ven z auta, ale staci uriznout dorazovy kolicek a malou zarazku a umi razem 360stupnu.

Nechtel sem mrvit originaly, tak jsem si pod sedacky sem svaril vlastni kostku na miru sedacce a roztecim sroubu. S vlastni vyskou kterou jsem chtel a moznosti posunout se vic dozadu.

Vymena za original dvojsedak spolujezdce cca 5minut.

Cena 1500-2500 kc/sedacka nekde v bazaru (otocna, vyhrivana s jednou podruckoku, vyskove stavitelna).
Par stovek za material ve ferone ci kondoru
8-11hodin mereni rezani a svareni.
J
JaraS AsterixNováček
Přidáno před 12 let
Díky za odpověď. Já to mám teď vyřešeno tak, že:

řidičovo sedadlo otáčím,

spolujezdcovo dvojsedlo jsem vymontoval a místo něj jsem namontoval original jednosedadlo a to taky mohu otáčet.

Mě šlo spíš o to jestli někdo nemá zkušenost s otáčením právě toho dvojsedadla.!y
KarMisKarMisČlen
Přidáno před 12 let
Jaro vím že už to máš vyřešený, ale mrkni sem. Třeba se ti to bude líbit a ostatní to tady taky může inspirovat. Kdysi se to tady řešilo.
http://www.furgov...c=191274.0
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Jo aaha, ja prehlid to dvou-sedacka. Ta by se mi taky libila, ale vzdal jsem to, stejne jsem mel prosedlou.

Automatické sloučení 04.02.2012 00:45:

Citovat

KarMis napsal:

Jaro vím že už to máš vyřešený, ale mrkni sem. Třeba se ti to bude líbit a ostatní to tady taky může inspirovat. Kdysi se to tady řešilo.
http://www.furgov...c=191274.0


Joo to sem mel videt predtim - teda hlaven ten obrazek na spodku stranky, kde ma resene aby mu to drzelo pohromade (ne jako na zacatku kde to ma na malym sroubku) :-)
Upravil p0l0us dne 04.02.2012 01:45, před 12 let
vstepanekvstepanekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

KarMis napsal:

Jaro vím že už to máš vyřešený, ale mrkni sem. Třeba se ti to bude líbit a ostatní to tady taky může inspirovat. Kdysi se to tady řešilo.
http://www.furgov...c=191274.0



Ty Vo... a mě budou pomalu věšet na pranýř za moji otoč to bych se z toho tady pos....!
Vašek, Krista, Charlie
Fiat "SCHUCATO" 2,8 JTD MärkelONE
tel.: 602 350 914
J
JaraS AsterixNováček
Přidáno před 12 let
Jo to je ono. Sprinter má sice jako podstavec místo nožiček takovou plechovou bednu, ale ten princip je stejný.
Tam jde jen o to aby to bylo stabilní v obou polohách.
Ještě se zeptám, jestli neexistuje nějaký originál výrobek tyhlety točny. !)
Jinak díky za odpovědi. Jára S.
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Měl by tu někdo foto té otočné dvousedačky,ještě jsem se s tím nesetkal...děkuji
vstepanekvstepanekČlen
Přidáno před 12 let
Čti třeba příspěvek č:4 v tomto vlákně obsahuje odkaz na který, když klikneš tak se ti zobrazí stránka se spoustou fotek z výroby té otoče.

pro jistotu kdyby ti to nepovedlo tak klikni na tenhle odkaz:

http://www.furgov...c=191274.0

!o:he
Vašek, Krista, Charlie
Fiat "SCHUCATO" 2,8 JTD MärkelONE
tel.: 602 350 914
artoartoČlen
Přidáno před 12 let
Je to odvaha - čtyry šrouby za jeden a ktomu ten plíšek. Až ve dvou zabrzdíš, pošli foto.
vstepanekvstepanekČlen
Přidáno před 12 let
O tu fotku si musíš napsat tomu výrobci na španělským foru. A ten šroubek jak píšeš tam má průměr 40mm tak že to asi může i vydržet.
Vašek, Krista, Charlie
Fiat "SCHUCATO" 2,8 JTD MärkelONE
tel.: 602 350 914
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

arto napsal:

Je to odvaha - čtyry šrouby za jeden a ktomu ten plíšek. Až ve dvou zabrzdíš, pošli foto.


To určitě. :o Počítej, že odhadem v tom prostředku musíš mít stejný průřez nosného středu jako součet průřezů šroubů x 2 a na to tam musí být taky dimenzovaný ten plech. V originálu je střed o průměru cca 300 mm a proto mohou mít slabší plechy. Co STK! :_ Jarda
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

To určitě. :o Počítej, že odhadem v tom prostředku musíš mít stejný průřez nosného středu jako součet průřezů šroubů x 2 a na to tam musí být taky dimenzovaný ten plech. V originálu je střed o průměru cca 300 mm a proto mohou mít slabší plechy. Co STK! :_ Jarda


V originale co mam ze sharaha/galaxy jedno-sedak, tak je uprostred trubkovej spoj - jakoze trubka odhaduju tak prumer 10-13cm co spojuje podstavec a tocnu sedaku ve stredu. Nevzpomenu si jestli ma zavit nebo je tam nejaka zavlacka ci svar, ale tipuju matky na obou koncich. Trubka taky funguje jako vyvod kablaze ze sedacky. Samotna tocna je kruh z plechu (2, 3 mozna 4 mm?) pridelanej k sedaku. Po 60-70% obvodu je tocna zasazena do loze sirokeho cca 2-3cm - jinak receno, plech je po obvodu nad a pod tocnou (+ je to vylozeny nejakym plastem a namazany aby to klouzalo). Loze je privarene k podstavci.
p0l0us Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
No nevím, myslím, že vstepanek má tu otoč vyřešenou asi i stabilněji v jiném vlákně to tu je a líbilo se mi to teda víc:^prostě zlaté češké ručičky
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

p0l0us napsal:

V originale co mam ze sharaha/galaxy jedno-sedak, tak je uprostred trubkovej spoj - jakoze trubka odhaduju tak prumer 10-13cm co spojuje podstavec a tocnu sedaku ve stredu. Nevzpomenu si jestli ma zavit nebo je tam nejaka zavlacka ci svar, ale tipuju matky na obou koncich. Trubka taky funguje jako vyvod kablaze ze sedacky. Samotna tocna je kruh z plechu (2, 3 mozna 4 mm?) pridelanej k sedaku. Po 60-70% obvodu je tocna zasazena do loze sirokeho cca 2-3cm - jinak receno, plech je po obvodu nad a pod tocnou (+ je to vylozeny nejakym plastem a namazany aby to klouzalo). Loze je privarene k podstavci.


No jestli mne pamět neklame, tak v Sharanovi je ale bezpečnostní pás chytlej z jedné strany na sloupku auta a sedadlo je pro jednoho, ktežto u sprintera je to jinak, ne?
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

vlk-cz napsal:

Citovat

p0l0us napsal:

V originale co mam ze sharaha/galaxy jedno-sedak, tak je uprostred trubkovej spoj - jakoze trubka odhaduju tak prumer 10-13cm co spojuje podstavec a tocnu sedaku ve stredu. Nevzpomenu si jestli ma zavit nebo je tam nejaka zavlacka ci svar, ale tipuju matky na obou koncich. Trubka taky funguje jako vyvod kablaze ze sedacky. Samotna tocna je kruh z plechu (2, 3 mozna 4 mm?) pridelanej k sedaku. Po 60-70% obvodu je tocna zasazena do loze sirokeho cca 2-3cm - jinak receno, plech je po obvodu nad a pod tocnou (+ je to vylozeny nejakym plastem a namazany aby to klouzalo). Loze je privarene k podstavci.


No jestli mne pamět neklame, tak v Sharanovi je ale bezpečnostní pás chytlej z jedné strany na sloupku auta a sedadlo je pro jednoho, ktežto u sprintera je to jinak, ne?


ano, pas je chycenej k ty sedacce z boku.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JaraS Asterix, p0l0us, KarMis, vstepanek, Milik607, arto, Jarda a Maru, Me2d, vlk-cz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,380,286 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22296 sekund | Průměrně za: 0.22296 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.19MB/2MB