Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Reflexní pásky - ano či ne?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Reflexní pásky - ano či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj všem, hlavou se mi už delší dobu honí myšlenka doplnění zadní a boční části vozu reflexními pásky, něco jako mají kamióňáci. Na webu http://www.profit...-c-17.html jsem našel i legislativu, a překvapilo mě, že zakázané jsou vozidla M1 (skoro všechny obytky do 3500kg), ale zároveň jsou povinné u vozidel širších než 2100cm a delší než 6000cm. Máte je někdo na autě? Při nočních přejezdech by určitě zvýšily bezpečnost vozidel.
PetrM Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
Jednoznačně ANO.dělám to pro sebe.Premýšlel jsem o ní take ale v menší šířce.Je to fakt velký rozdíl vidět v dálce auto s pásky a bez,zvlášte odstavené nebo vjíždějící do křižovatky.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Ty pásky , které jsem našel, mají šířku 5cm. Taky bych uvítal slabší, ale aby to na autě drželo, tak to musí být profi pásky. Prodávají se jak v metráži, tak v rolých 10m a 50m. Je to investice cca 2000Kč.
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 12 let
Určitě jdi do nich , je to pro tvou bezpečnost . Vždy je příjemně na duši, když ti do vysílačky auto za tebou hlásí jak pěkně svítíš. :_
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 12 let
Zakázané :

M1 Osobní automobily do 8 míst k sezení + řidic
O1 Přípojná vozidla do celkové hmotnosti 750 kg

Povinné:
Úplné obrysové značení na vozidlech, přesahujících šírku 2100 mm a částečné obrysové značení na vozidlech, přesahujících délku 6000 mm vč. oje přívěsu a kabin tahačů v následujících kategoriích:
N2 S maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
N3 S výjimkou podvozku s kabinou, neúplných vozidel a tahačů návěsu
O3 Přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5t do 10t
O4 Přípojná vozidla s celkovou hmotností nad 10t

Pokud tvar, skladba konstrukce nebo provozní požadavky nedovolí instalovat povinné obrysové znacení, muže být instalováno značení pruhy

Nepovinné:

Na všech ostatních kategoriích vozidel včetně kabiny tahače návěsu a kabiny podvozku
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let
Přesně o tom jsem min.týdem přemýšlel,když jsem manželce tou folii olepoval kočárek.
Ty folie používám ke svému koníčku (geocaching) a používám jen od 3m,ty drží opravdu dobře.
Jsou 5cm široké ale mají 1cm široké linky na řezání, jsou oranžové,červené a bílé.
Mě spíš nedá spát, na zadek bílého karavanu nalepit červené pruhy, to nebude ve dne nic hezkého ale spíš bych je udělal bílé, to ale zase netuším,jestli je možné.
I když jsem občas viděl návěsy na obrysech olepené taky bíle....
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 12 let
Reflexní pásky - reflexní konturové značení nákladních vozidel

Reflexní pásky slouží k označení a zvýraznění vozidla (ať už motorového nebo přípojného). Jeho viditelnost a bezpečnost v noci se tím velmi výrazně zvýší.

Přesné detaily o aplikaci těchto materiálů v podmínkách ČR specifikuje Směrnice EU č.76/756, nařízení EHK 48 . Použitelné barvy těchto fólií jsou v jednotlivých zemích odlišné, v ČR je na boky učena žlutá nebo bílá a na zadní část červená barva. Námi dodávané reflexní pásky splňují požadavky certifikace dle normy ECE 104.Barvy jsou bílá, žlutá a červená.

Nápadné obrysové značení vozidel směrnice EU c. 74/756:

Nařízení EHK 48
Jednotná ustanovení pro homologaci vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a svtelnou signalizaci OSN

Nařízení EHK 104
Jednotná ustanovení pro homologaci značení s vratným odrazem pro vozidla kategorií M,N a O OSN

Co je nařízeno:

Nápadné značení, určené ke zvýšení viditelnosti vozidla při jeho sledování z boku nebo zezadu při odrazu svetla. Materiály nápadného značení s vratným odrazem musí splnovat podmínky, týkající se tvaru, rozměru,kolorimetrických, fotometrických, fyzikálních a mechanických požadavku, obsažené v předpisu č.104. Tyto materiály musí být na vnější straně opatřeny homologační značkou, viditelnou a nesmazatelnou, umístěnou na pásce v intervalech nejméne jednou po 0,5m délky.

Minimální značení:

Předpis c. 48 bod 6.21. Nápadné značení

úplné značení obrysu zadní strany
čára a značení rohu na bocní strane
minimální délka jednoho elementu materiálu musí být taková, aby byla viditelná nejméne jedna homologační značka.
Použití barev:

Předpis č. 48 bod 5.15 Barvy:

na boky bílá nebo žlutá
na zadní stranu žlutá nebo červená
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
A proč to řešit tak složitě. Nastačil by nějaký nápis či jednodušší grafika ze samolepící odrazové plotrové folie. Neznám legislativu, ale odrazovou samolepku na autě snad nikdo nezakazuje ?! Nebo snad jo. Na dodávce jsem mněl např vzadu odrazová kolečka - červené barvy. Nikdo nikdy nic neříkal. A za tmy jsem hodně jezdil. I na Ducato něco připravuji, ale až na jaro. Dozadu - červená, z boku - oranžová a dopředu bílá.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ajfelaciajfelaciČlen
Přidáno před 12 let
Také jsem o tom uvažoval ale zatím jsem to řešil jen teoreticky. Možná to po této diskusi budu realizovat.Asi bude dobré být vidět.
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Zakázané :

M1 Osobní automobily do 8 míst k sezení + řidic
O1 Přípojná vozidla do celkové hmotnosti 750 kg

Povinné:
Úplné obrysové značení na vozidlech, přesahujících šírku 2100 mm a částečné obrysové značení na vozidlech, přesahujících délku 6000 mm vč. oje přívěsu a kabin tahačů v následujících kategoriích:
N2 S maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
N3 S výjimkou podvozku s kabinou, neúplných vozidel a tahačů návěsu
O3 Přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5t do 10t
O4 Přípojná vozidla s celkovou hmotností nad 10t

Pokud tvar, skladba konstrukce nebo provozní požadavky nedovolí instalovat povinné obrysové znacení, muže být instalováno značení pruhy

Nepovinné:

Na všech ostatních kategoriích vozidel včetně kabiny tahače návěsu a kabiny podvozku


ty myslíš tyto reflexní tabule a samolepky pro velké nákladáky , vleky a návěsy,
je to o tom aby si zezadu poznal, že se jedná o těžký nákladák nebo dlouhou soupravu, která pojede v kopci pomalu a že je dlouhá na předjíždění.
http://www.autosv...ni-tabule/

stejně tak by sis asi nedal na auto trojhelník co si dávají traktory a zemědělské stroje, který tě upozornuje že to jede pomalu, pokud tedy nepotáhneš karavan za traktorem, tak to si to tam musíš dát http://www.zahrad...aktor-TW11


pokud si někdo obtáhne obrys auta reflexní páskou, zvyšuje jeho viditelnost a to je jednoznačně + pro bezpečnost. Za to nikdo nikoho pokutovat nebude

viz http://www.g3.cz/...terialy-3m

Automatické sloučení 22.11.2011 09:53:
nedalo mi to a....
pokud jsou reflexní pásky homologované není problém

viz :
244
VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 27. října 1999,
kterou se mění vyhláška Ministerstva dopravy č. 102/1995 Sb., o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů


konkrétně
"§ 62a
Obrysové značení

(1) Pro zvýraznění viditelnosti vozidel a jejich jízdních souprav při snížené viditelnosti53c) se připouští jejich zvýrazňovací nebo obrysové značení pásy pro vratný odraz světla. Tyto pásy a jejich umístění musí splňovat podmínky stanovené zvláštním předpisem53d) a musí být podle něho homologovány.
53c) § 2 a 31 vyhlášky č. 99/1989 Sb., o pravidlech provozu na pozemních komunikacích (pravidla silničního provozu), ve znění pozdějších předpisů.
53d) Vyhláška č. 176/1960 Sb. (EHK č. 104).".
Upravil Anonym dne 22.11.2011 10:01, před 12 let
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let
Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí
2. páska sice drží fest, ale pozor na mytí VAPkou, ta pásku odtrhává

Foto nalepení zde:
LAIKA X710R
tomasbok Připojili následující obrazek:
007-laika_-_18042011.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Díky za vaše reakce a hlavně za konkrétní řešení, jdu do toho.:^
RolandRolandČlen
Přidáno před 12 let
Tiez som nad tymto uvazoval ale nakoniec som plne obrysove zvyraznenie zavrhol a riesil som to reflexnou grafikou/pismom, tak ako uz bolo zmienene vyssie. grafika vzadu je dostatocne velka a napis je dostatocne dlhy na to aby bol pekne vidiet za mnou iducimi autami aj z vacsej dialky. Tymto som spravil za dostiucinenie zvyseniu mojej bezpecnosti a vidietelnosti pri presunoch.

Jednym z dovodov preco som to zavrhol kompletne obrysove olepenie auta, bol dovod cisto prozaicky... pri stati na divoko nebudem pritahovat pozornost a zbytocne drazdit ked nemusim :)
Roland + Stanka + 13r:a + 2xvelky :i +1mala :i (kefa)

i558.photobucket.com/albums/ss26/CSBDan/Smilies/ae216911c39fb9735adae7e1ac00a4841ef.gif
mbmbČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, já sice nemám nalepeny pásky, ale vzadu na horním obrysu jsem nalepil červené LED pásky svítící na 5w a od kamarádů co jeli za mnou, jsem slyšel jenom chválu !g. A dokonce i od strážců dálniční sítě...!y Mám to tam tři roky a pořád je to funkční.:^ To samé, jen v oranžovém provedení jsem nalepil na boky vozu.:)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

tomasbok napsal:

Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí
2. páska sice drží fest, ale pozor na mytí VAPkou, ta pásku odtrhává

Foto nalepení zde:


Díky za tipy a za názornou ukázku. Určitě se bude hodit !)
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

tomasbok napsal:

Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí


Stačí lepit na vodu s kapkou jaru. Po umístění se stím dá dále šoupat a dolaďovat.. Poté voda vyschne a je to. Nelepit v zimě. Aby voda nezamrzla.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
pedapedaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

tomasbok napsal:

Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí
2. páska sice drží fest, ale pozor na mytí VAPkou, ta pásku odtrhává

Foto nalepení zde:


..a můžeš prosím Tě ještě zveřejnit jak samolepky vypadají na tvé Laice ve dne? tvoje noční řešení je super!
díky
PepiPepiČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

peda napsal:

Citovat

tomasbok napsal:

Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí
2. páska sice drží fest, ale pozor na mytí VAPkou, ta pásku odtrhává

Foto nalepení zde:


..a můžeš prosím Tě ještě zveřejnit jak samolepky vypadají na tvé Laice ve dne? tvoje noční řešení je super!Ahoj Tome taky bych rád viděl foto denní,:_
díky
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Pepi napsal:

Citovat

peda napsal:

Citovat

tomasbok napsal:

Mi se pásky vždy líbily a i pro bezpečnost je to také plus, tak jsem si je pořídil, ale musím upozornit na dvě věci:
1. při lepení si sežeňte pomocníky, kterým se netřesou ruce, hlavně u lepení větších délek, protože při křivém nalepení není cesty zpět, tedy je, ale páska se poškodí
2. páska sice drží fest, ale pozor na mytí VAPkou, ta pásku odtrhává

Foto nalepení zde:


..a můžeš prosím Tě ještě zveřejnit jak samolepky vypadají na tvé Laice ve dne? tvoje noční řešení je super!Ahoj Tome taky bych rád viděl foto denní,:_
díky


Tak tady jsou:
LAIKA X710R
tomasbok Připojili následující obrazek:
011-laika_-_26072011.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
tak tedy,za mě máš tomasbok vééélikou 1 (slovy ,,jedničku,,)Velice vkusně umístěny reflexní pásky a hlavně účelně.Díky za inspiraci.
Zvládl jsi to sám nebo jsi měl pomocníky?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,571 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17135 sekund | Průměrně za: 0.17135 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB