Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 FOTOGalérie vestaveb: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

FOTOGalérie vestaveb

Poslední aktualizace před 12 let

Anketa: Jste pro FOTOgalérii vestaveb ?

    ANO [60/63]95 %
    NE [3/63]5 %
mikPetrmikPetrNováček
Přidáno před 12 let
Pro inspiraci podobným nadšencům: http://hradecky3....
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Pěkná práce:^čas ukáže co udělá ta dřevotříska.:g
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Nevím, proč se každej tolik bojí dřevotřísky. Až na váhu, mněli jsme vyroben nábytek do montážních aut a po 6 letech byly v pohodě. A že nekdo psal že z nich jde nějakej smrad. To by si je nesměl mít ani v bytě.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
mouchamouchaČlen
Přidáno před 12 let
:g:g

Citovat

mikPetr napsal:

Pro inspiraci podobným nadšencům: http://hradecky3....
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 12 let
Dovolím si též jednu inspiraci. Tentokrát audio-video: http://www.karava...tavby.html

Tom
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
vo smrad nejde, ani o ten nábytek, jen mi přišlo, že ty příčkovky v posteli a ve skříňce jsou z takové té "měkké" dřevotřísky a leží přímo na podlaze, jinak nic.!c
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
mikPetrmikPetrNováček
Přidáno před 12 let
Oni ty příčky nic nenesou, proto jsou jen z 12 mm tlusté DTD, vozím tam lůžkoviny. Není to ještě hotové, dělám na tom 3 rokem, průběžně to i používám, loni jsme absolvovali s dcerou týden v Itálii, bez problémů. Nosná je konstrukce z latí, případně 18 mm LTD.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Nebylo to braný jako podnět k diskusi máš to pěkný a hlavně funkční pro vás a to je nejdůležitější, ať si každej plká co chce( já), inspirace určitě velmi dobrá:g
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
R
RemzinČlen
Přidáno před 12 let
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
Upravil Fun dne 05.01.2012 08:11, před 12 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

mikPetr napsal:

Oni ty příčky nic nenesou, proto jsou jen z 12 mm tlusté DTD, vozím tam lůžkoviny. Není to ještě hotové, dělám na tom 3 rokem, průběžně to i používám, loni jsme absolvovali s dcerou týden v Itálii, bez problémů. Nosná je konstrukce z latí, případně 18 mm LTD.


Já ji dělam první rok a myslím si jak se stím se....! Jinak Dobrá inspirace. Káždá inspirace je DOBRÁ :)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let


Znám a dokonce jsem to naživo viděl ale v nějakém touranu je to špička ale ta cena je tragická pro našince skoro cena jetého auta.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
DrakousDrakousČlen
Přidáno před 12 let
Ne všechny výrobky, které jsou na trhu k dostání, naplňují myšlenku dřeva jako ekologicky a zdravotně šetrného materiálu. Bezpečný dřevěný nábytek?
Pozor na dřevotřísku
Vedle výrobků z kvalitního masivního dřeva je možné koupit rovněž ty, které byly vyrobeny z dřevotřísky či různých dřevotřískových a dřevovláknitých desek (DTD, OSB, MDF, HPL). Při výrobě dřevotřísky se používá méně dřeva, případně dřevo málo kvalitní či odpadní. Právě proto jsou tyto výrobky levnější než ty z masivního dřeva. Největším problémem však je používání močovino-formaldehydových pryskyřic, které v případě dřevotřísky slouží jako lepidlo. Formaldehyd se poté ve formě jedovatého plynu může uvolňovat a působit zdravotní potíže.
Pozitivním jevem je, že v současnosti dochází ke snižování používaného množství formaldehydu, nicméně i nadále je lépe být na pozoru. Určitě se vyplatí dávat přednost masivnímu dřevu, případně speciálním dřevovláknitým deskám OSB, které se používají rovněž v ekologickém stavitelství. Při výrobě těchto desek se na rozdíl od těch běžných používá pouze pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic.
http://www.nazele...dravi.aspx
nebo
Dřevotříska vydává formaldehyd. O tom kolik rozhoduje použitý druh lepidla. Vyrábí se ve 3 emisních třídách - E1, E2, E3. E3 je nejhorší. E0 neexistuje, protože samo dřevo emituje nějaké stopy formaldehydu. Dřevotříska je velmi citlivá na vlhkost - opět to ale závisí na použitém lepidle. OSB desky jsou v kategorii E1 - vhodné pro montáž do obytných místností. Z hlediska citlivosti na vlhkost se taky člení do 3 kategorií- 1. kat.citlivé na vlhkost, 2. kat. snášející občasné omytí, 3. kat. voděvzdorné, snášející i třeba dlouhodobé vaření ve vodě.:-) Nejběžněji se prodává OSB 2.
A jinak - vždycky se říkávalo že dřevotříska není konstrukční materiál - je schopná přenášet daleko menší síly v ohybu, tahu, krutu než stejně silná OSB, která se vlastnostmi spíš blíží překližce. Ve prospěch dřevotřísky mluví jenom přibližně poloviční cena oproti OSB, a také to, že určitě jsou aplikace, kde budou její vlastnosti dostačující ...!)

...stačí je guglovat .než si udělat ,,čerstvý vzduch na spaní" pro sebe i rodinu.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
To jsem čekal.

A CO JE DNES ZDRAVÉHO.

Kdybych všechno takto pitval tak chodím s rouškou na hubě, jím z tub biořasy, vše dělám v rukavicích, dýchám přes uhlíkový filtr. A večer radši levituju. Protože matrace jsou nezdravé.

A co teprv vyzařují plasty v autě. O tom bych tady mohl zase poreferovat Já. Ale nebudu.
Jsem normální člověk - zákony někdy nedodržuju, piju alkohol, mluvím sprostě, koukám po cizích ženských. Já vím, to se taky nemá.

ALE JSEM NORMÁLNÍ. :):)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
S
stepanČlen
Přidáno před 12 let
... já nemám rád OSB a dřevotřísku hlavně z důvodu, že se bez nějakého zakončení "třepí" hrany ... a kvůlivá pevnosti a tomu jak v ní časem nedrží vruty atd... mám radši překližku, ta je lepší ... jen ta cena je nepříjemná ..

a co se týká vypařování formaldehydu a jiných "srač..", tak problém je v tom, že v autě (teda alespoň mém) je malý prostor a malý objem vzduchu a v létě tam bývá dost teplo, takže ideální stav pro vypařování a větší koncetraci těchto "vůní" ... nemyslím si, že by mě to při mojí četnosti cca 30 horkých dní a nocí v autě za rok zabilo, ale prostě tyto materiály jaksi nemusím z konstrukčního hlediska ... prostě je nemam rád :-)) a přeci si do auta, kde bych měl relaxovat a užívat si pohody (né se jen přesouvat z místa A na místo Cool nedám dobrovolně něco co nemám rád nebo co se mě nelíbí, né ? :-)))
Upravil stepan dne 06.01.2012 08:21, před 12 let
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Prodávají se spec hmoždinky do dřevotřísky - spojení je na věky. Sehnal jsem ve výprodeji z rušeného obchodu odlehčenou voděodolnou leteckou překližku - to je panečku materiál. Chtěl jsem dokoupit ještě kus už za normální cenu . Hmmm:(( nábytek z tohoto materiálu by stál víc než jetá dodávka.
Tyhle diskuze o zdravých a nezdravých věcech mi připoměly jednoho spolupracovníka. Doslova byl posedlý zdravým životním stylem a hrůzou ze škodlivých věcí. V hospodě si dával heřmánkové té, když se náhodou o někoho v autobuse otřel, oblečení nepral, ale hned vyhazoval. Není to tak dávno co mu vrtule startujícího letadla na letišti tuším ve Frýdlantě usekla hlavu.

No prostě, naše generace vyrůstající a spící v nábytku ČSSR univerzal, chodící do azbestových škol, dýchající pozdrav z černobilu, požívající potraviny z RVHP modifikovaných surovin vařených ve školních jídelnách v hliníkových hrncích, budeme nyní diskutovat a pohoršovat se nad dřevotřískou? :) :) Trochu absurdní, ne?
S
stepanČlen
Přidáno před 12 let
... stejně mám radši překližku :-)) používám obalovou topolovou A-kvalitu, oproti truhlářské za třetinovou cenu a kvalita mě stačí ...
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Hoď sem odkaz - to by nemuselo být špatné.
S
stepanČlen
Přidáno před 12 let
fa. Orlimex
máme ji tady za rohem v Osíku u Litomyšle
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

stepan napsal:

... stejně mám radši překližku :-)) používám obalovou topolovou A-kvalitu, oproti truhlářské za třetinovou cenu a kvalita mě stačí ...
A jak řešíš povrchovou úpravu? A kolik váží m2 12 nebo 15mm. Díky
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Nó s povrchem je to horší. Něco jsem natřel barvou - co není moc vidět. A něco lakem a přes to nalepil sam. tapetu. Na laku to drží dobře.
Nábytek mám z obalové překližky a stěny z truhlářské. A v poho. Jen dvířka - prostě lamino s ABS hranou. Jinak i nažehlovací hrany se lepí na Chemoprén.
CAMPERBOY - :g:^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,022,865 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.33133 sekund | Průměrně za: 0.33133 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB