Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 sezení bokem ke směru jízdy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

sezení bokem ke směru jízdy

Poslední aktualizace před 12 let
romoromoČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Posadit jak posadit ale kam je večer uložit?:D


u nás sa hovorí že jeden vedľa na druhom:he
Karavan Sprite Super 490CF + Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

romo napsal:

Citovat

Posadit jak posadit ale kam je večer uložit?:D


u nás sa hovorí že jeden vedľa na druhom:he



Vidíš, tak tohle mne vůbec nenapadlo. Člověk se musí stále učit.!M
TraperTraperČlen
Přidáno před 12 let
No jistě. Typované pro 6, lůžka dvě, ale už jsme tam spali při pánské jízdě v Dolomitech 4.
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let
klidně si to dovedu představit i při "nepanské jízdě".!M
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Sezení bokem je nesmysl, v obytkách se sedí buď posměru, nebo proti ale bokem nemá sezení žádná obytka.Co to proboha bylo za prodejce co řekl takovej nesmysl. Navíc to sezení do L se musí při jízdě předělat aby se dalo sedět a připoutat, takže už potom žádné místo bokem není.


Sezení bokem je u Laiky, která se nyní prodává normální http://www.laika.it/index.php/it/seri...riex-710-r.
LAIKA X710R
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

jarda77 napsal:

Sezení bokem je nesmysl, v obytkách se sedí buď posměru, nebo proti ale bokem nemá sezení žádná obytka.Co to proboha bylo za prodejce co řekl takovej nesmysl. Navíc to sezení do L se musí při jízdě předělat aby se dalo sedět a připoutat, takže už potom žádné místo bokem není.


Sezení bokem je u Laiky, která se nyní prodává normální http://www.laika.it/index.php/it/seri...riex-710-r.


uf,, ale ne za jízdy,
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

jarda77 napsal:

Sezení bokem je nesmysl, v obytkách se sedí buď posměru, nebo proti ale bokem nemá sezení žádná obytka.Co to proboha bylo za prodejce co řekl takovej nesmysl. Navíc to sezení do L se musí při jízdě předělat aby se dalo sedět a připoutat, takže už potom žádné místo bokem není.


Sezení bokem je u Laiky, která se nyní prodává normální http://www.laika.it/index.php/it/seri...riex-710-r.


uf,, ale ne za jízdy,


uf, a no co je ten bezpečnostní pás, ten kříž na obrázku označuje kde je sedaldo s pezpečnostním pásem. Podívej se na první fotku http://www.donako.cz/index.php?option...;Itemid=92 kde vidíš možnost přidělání bezpečnostního pásu, je to sice za příplatek, ale možnost sezení bokem tady je.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 02.12.2011 10:50, před 12 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Už nemám sílu, boj proti hlouposti je nekončící, pás je pa poutání, ale u auta vyrobeného v roce 2010 nebo 2011, se prostě nemůže sedět bokem. To sedadlo na pravo které asi myslíš se přestaví na sezení ve směru nebo proti směru jízdy, ale nikdy ne bokem.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Už nemám sílu, boj proti hlouposti je nekončící, pás je pa poutání, ale u auta vyrobeného v roce 2010 nebo 2011, se prostě nemůže sedět bokem. To sedadlo na pravo které asi myslíš se přestaví na sezení ve směru nebo proti směru jízdy, ale nikdy ne bokem.


Nevím proč mě urážíš, že jsem hloupý. Já výše uvedené auto vlasním a proto o tomto píšu. Auto se bude prodávat určitě i v roce 2012 a boční sezení za jízdy možné je. Sedadlo se nedá žádným způspbem přestavět na sezení ve směru nebo proti směru jízdy! Doufám že se omluvíš.
LAIKA X710R
TraperTraperČlen
Přidáno před 12 let
Pánové, nehádejte se. Jeden druhého zřejmě nepřesvědčíte, tak neplýtvejte časem. Nechejte si každý svůj názor. Já mám také svůj.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Traper napsal:

Pánové, nehádejte se. Jeden druhého zřejmě nepřesvědčíte, tak neplýtvejte časem. Nechejte si každý svůj názor. Já mám také svůj.


Tak to teda ne, když mám pravdu, tak si stojím za svým a nenechám si od někoho říkat, že jsem hloupý, tady je fotka jako důkaz.
LAIKA X710R
tomasbok Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
My máme Dethleffse r.1991 sezení do U vzadu bez pásů -6 na jízdu/6 na spaní. A viděla jsem i nové auto , kde bylo sezení bokem. A nemá cenu se o tom dále hádatp), každý má právo na svůj názor i když s ním nemusí ostatní souhlasit:_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let
Přesně to je ono, každý má právo na svůj názor a ani ho nikomu neberu, když je mylný, ale myslím si že toto diskuzní fórum je na jisté úrovni a proto není třeba hned někoumu říkat, že je hlupák, v jiném vlákně zase někdo idiot atd. Vždyť je to diskuze a každý může mít jiný pohled na věc, ale dá se diskutovat myslím i slušně.
LAIKA X710R
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
Tak to jsem rád,že v tom nejsem sám.
Tomasbok,taky mám origo od výrobce v autě sezení na boku.Místo je včetně pásu a označení samolepkou jako plnohodnotné sedadlo.Upozorňuji,že sedadlo nijak na jízdu neupravuji.Do auta bylo sedadlo ve výrobě dodané za příplatek.Auto má 5 let a tudíž jsem již absolvoval i první STK.Vše včetně místa sezení bokem bylo v pořádku.
Nevím,jakou vyhlášku toto místo porušuje.Auto je homologováno, tudíž v tom nevidím žádný problém.
Jelikož mě obytná auta zajímají,tak vím,že opravdu i některé nové modely mají toto boční sezení.Souhlasím s Tomášem.Na tomto foru diskutujeme,chceme se dozvědět nové informace a i ty,které podloženými argumenty změní můj i váš, názor nebo náhled na dannou věc.Zaráží mě,že i když jsou tady přesvědčivé argumenty ohledně sezení bokem,jsou zde jedinci,kteří si budou neustále dokola tvrdit tu svou.A ještě k tomu používá výrazy,které mohou jiné diskutující urážet.
Jediné o čem jsem ochoten diskutovat je,jestli jízda na tomto sedadle je pohodlná.My jezdíme ve dvou,tak tuto sedačku nepoužíváme,proto nemohu hodnotit.
Slunce v duši přeje Habásek
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Tak já si taky stojím za svým, prostě dneska koupené obytné auto nemá homologované sezení bokem k jízdě. To že to dříve bylo možné se nehádám. Ono se dřív mohlo a dělalo věcí, třeba sedadla bez opěrek hlavy, bez pásů, děti se nevozili v dětských sedačkách a podobně.
A zrovna ve specifikacích tý Laiky je krásně vidět pro kolik míst je auto otypované.

http://www.laika....ie-x-laika

P.S.Omlouvat se mi nikdo nemusí :)
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Tak já si taky stojím za svým, prostě dneska koupené obytné auto nemá homologované sezení bokem k jízdě. To že to dříve bylo možné se nehádám. Ono se dřív mohlo a dělalo věcí, třeba sedadla bez opěrek hlavy, bez pásů, děti se nevozili v dětských sedačkách a podobně.
A zrovna ve specifikacích tý Laiky je krásně vidět pro kolik míst je auto otypované.

http://www.laika....ie-x-laika

P.S.Omlouvat se mi nikdo nemusí :)


Německy neumím tak jsem to hodil do překladače a u typu Laika X710 mi to přeložilo toto: Schváleno míst: 5

U typu X710R je míst 4, ale myslím si, že je to z důvodu toho, že X710 mají 5 míst standardně a X710R jen za příplatek, jinak jsou to totožná auta, jen s tím rozdílem, že X710 má alkovnu.

Ale líbíš se mi čím dál víc, i když vidíš fotku sezení bokem, tak tvrdíš, že takové auto neexistuje a neprodává se.

Jardo vidím, že jsi z Prahy, tak jestli budeš mít někdy cestu kolem dodavatele značky Laika firma Donako http://www.donako.cz/index.php?option...;Itemid=92, Zeleneč - Praha východ, tak pan Klímek ti to určitě rád předvede.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 02.12.2011 13:10, před 12 let
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

jarda77 napsal:

Tak já si taky stojím za svým, prostě dneska koupené obytné auto nemá homologované sezení bokem k jízdě. To že to dříve bylo možné se nehádám. Ono se dřív mohlo a dělalo věcí, třeba sedadla bez opěrek hlavy, bez pásů, děti se nevozili v dětských sedačkách a podobně.
A zrovna ve specifikacích tý Laiky je krásně vidět pro kolik míst je auto otypované.

http://www.laika....ie-x-laika

P.S.Omlouvat se mi nikdo nemusí :)


Německy neumím tak jsem to hodil do překladače a u typu Laika X710 mi to přeložilo toto: Schváleno míst: 5

U typu X710R je míst 4, ale myslím si, že je to z důvodu toho, že X710 mají 5 míst standardně a X710R jen za příplatek, jinak jsou to totožná auta, jen s tím rozdílem, že X710 má alkovnu.


Jardo vidím, že jsi z Prahy, tak jestli budeš mít někdy cestu kolem dodavatele značky Laika firma Donako http://www.donako.cz/index.php?option...;Itemid=92, Zeleneč - Praha východ, tak pan Klímek ti to určitě rád předvede.


souhlas já to viděl také na nějaké Laice na veletrhu a byly tam i pásy
simchasimchaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Už nemám sílu, boj proti hlouposti je nekončící, pás je pa poutání, ale u auta vyrobeného v roce 2010 nebo 2011, se prostě nemůže sedět bokem. ........

A mohl by jsi nám to své tvrzení doložit nějakým konkrétním zákonem, nebo alespoň vyhláškou? Jinak je to o ničem a jen urážíš ostatní.
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let
Když už jsem se do této debaty v poněkud odlehčeném stylu zapojil dovolím si ještě připojit maličkost. Nehodlám hledat v tomto sporu pravdu. Ta může být všude. Nehodlám hledat skryté vyjímky ze silničního zákona pro tuto kategorii. Je třeba hodně šetřit podobnými výrazy i když je lze chápat jako řečnický obrat na druhou stranu jsou použita slova, druhou stranou nevyřčená. Hodlám se zeptat majitelů podobných verzí sezení. Posadili byste takto své dítě v sedačce nebo bez sedačky? Nasadili byste mu přilbu lyžařskou nebo by stačila cyklo? A co náloketníky či v létě i nákoleníky? Našli byste pojištovnu, která by taková sedadla pojistila? Dost dobře zde nesedí v dizkuzích často používaný termín, že co není zakázáno je povoleno. Rozum velí, že takto připoutaná přepravovaná osoba ani z daleka nemůže očekávat nějakou ochranu od zabezpečovacího systému při případném čelním nárazu pro který je konstruhován.Přeju všem v tomto případu méně emocí, více rozumu a ještě více faktů:_
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
Jardo 77 : A přesto ,že jsme tedy všichni hlupáci, tak se bokem může sedět, ta auta skutečně existují i fyzicky a jsou nová. Fotka obytky od tomasbok to ukazuje zcela jasně a nemyslím si, že ten pás je tam na okrasu. Pás je na poutání, jak píšeš ale přeci se nebude osoba poutat při jídle, nebo jen na sezení-odpočinek, je to prostě na jízdu. Je už to opravdu debata o ničem a pokud zde nebude podle jaké vyhlášky, zákona je to zakázané-tak je to zcela jasné. Je pak zbytečné se rozčilovat a dá se to vyvrátit jen tak, že sem do vlákna doložíš z čeho čerpáš. Možná že máš Jardo i pravdu ale nemá fakt cenu se hádat. :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mekie, Me2d, Habasek, tuareg, jarda77, simcha, milan59, MRAZIRNA, rop, MTS, Traper, lada721, romo, tomasbok, petr a jarka, Fun, Jan Bordovsky, Pepi, ivan64

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,362,738 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15588 sekund | Průměrně za: 0.15588 (0) sekund | Dotazy: 153 | Použitá paměť: 2.4MB/2MB