Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 sezení bokem ke směru jízdy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

sezení bokem ke směru jízdy

Poslední aktualizace před 12 let
mekiemekieČlen
Přidáno před 12 let
Na letošním Caravaning veletrhu v Brně mě zaujala jedna věc, na kterou současně naráží JoJo v předchozím fóru o koupelnách. Několik obytek, které deklarovaly 6 sedadel+6lůžek, měly sezení do L. Ptal jsem se, kde sedí ti dva, když vidím jen čtyři místa a dealer mi tvrdil, že 2 místa jsou na sezení bokem ke směru jízdy. Když jsem se na to ptal konkrétně, řekl, že to dřív bylo zakázané a teď už je to povolené, ale nebyl schopný uvést nic bližšího. Víte někdo něco k tomuto problému?
Pokud by to byla pravda, některé věci by to usnadnilo. Samozřejmě předpokládám krátkodobé použití, delší trasu bych asi nikomu takhle nepřál.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Je to divné, jízda bokem je povolena jen mimo komunikace (Land rover defender, ARO 240 apod.) a vojenským vozidlům přepravujícím vojáky, navíc dnes musí mít všechna sedadla ve voze 3-bodové pásy jak tě ochrání takový pás v případě nehody(čelní) si moc nedovedu představit. Spíš jak je to dnes zvykem neví prodejce odpověď tak mlží :-)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj kluci,
mám v našem obytném autě(Rapido) oficiálně(již z výroby) zapsané i místo s bočním sezením.
Jinak musím oponovat na 3bodové pásy,zakoupil jsem novou Zafiru (Opel) a ta má v druhé řadě sedadel uprostřed pouze 2bodový pás.
Kdo se má v těch nařízeních a příkazech vyznat. :o
Třeba nám to tady někdo vysvětlí. B)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Jaký rok té zafiry, novější již měly 3 bodový od asi 2003 jinak to neřešíme, ale pokud se kolega baví o funglovkách modely 2012 já bych tedy děti na boční sezení neposadil, kor když obytňák (ne vestavba) zrovna není nic pevného při nárazu, kromě kabiny.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
Máš pravdu,Zafira je z roku 2002.Tak dnes už je to tedy jiné.

Abych pravdu řekl,tak u toho obytnáku není boční jízda ani pohodlná.
Ale to nemění nic na faktu,že legislativa to(zřejmě) povoluje a výrobci toho využívají. :x
mekiemekieČlen
Přidáno před 12 let
mě to taky nepřipadá pohodlné ani bezpečné, ale pokud by to bylo v obytňáku pro dva jako teoretická možnost převést někoho dalšího na kratší vzdálenost, tak by mne to zajímalo. Ale muselo by to být podloženo předpisem. Jinak to při přestavbě samozřejmě neschválí.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 12 let
Sezení bokem je docela normální.
Mrkněte třeba na limuzíny lincoln pro 8 lidí. Sedadla do L.
Sedadla mají pásy. Pohodlný to asi na delší cestu není ale žádný zákon proti tomu nic nemá
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Sezení bokem je nesmysl, v obytkách se sedí buď posměru, nebo proti ale bokem nemá sezení žádná obytka.Co to proboha bylo za prodejce co řekl takovej nesmysl. Navíc to sezení do L se musí při jízdě předělat aby se dalo sedět a připoutat, takže už potom žádné místo bokem není.
simchasimchaČlen
Přidáno před 12 let
Ve starších obytkách, které jsou stále v provozu, bývá sezení bokem zcela běžné.
milan59milan59Člen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
mám Frankii r.v.1991 pro 6 osob na jízdu. Řidič, spolujezdec a čtyři lidi vzadu u stolu na sezení do "U", dva vlevo a dva vpravo bokem ke směru jízdy. Takto je to vyobrazeno v originální dokumentaci k vozu. Ve vyobrazení není osoba za stolem čelem dopředu, i když by bylo možné takto sedět.
U novějších aut je sezení řešeno určitě bezpečněji. Ahoj Milan :_
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

simcha napsal:

Ve starších obytkách, které jsou stále v provozu, bývá sezení bokem zcela běžné.

To musejí být ale hodně staré, to se ještě nepoužívali bezp.pásy. Asi máš na mysli zadní sezení do U. Nevím je to možný že se fakt mohlo sedět "kolem stolu".
Já reagoval na to že u nové obytky, kde jsou bezp. povinné, a každé sedadlo jimi musí být vybaveno tak sezení bokem je nesmysl.
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

simcha napsal:

Ve starších obytkách, které jsou stále v provozu, bývá sezení bokem zcela běžné.

To musejí být ale hodně staré, to se ještě nepoužívali bezp.pásy. Asi máš na mysli zadní sezení do U. Nevím je to možný že se fakt mohlo sedět "kolem stolu".
Já reagoval na to že u nové obytky, kde jsou bezp. povinné, a každé sedadlo jimi musí být vybaveno tak sezení bokem je nesmysl.


zase tak dávno to nebude, já to viděl ted v Brně, jako 5. místo
dotyčný musel sedět napravo kolmo ke stolu kde byla 2 sedačka a opěrka byla vepředu jako nárazník hlavy. kde jsem to viděl už fakt nevím
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Jako 5 místo k sezení se použije podélné sezení na pravo, které se přestaví buď čelem nebo zády ve směru jízdy, nikdy ne bokem. Ono i toto páté sedadlo musí být vybaveno bezpečnostním pásem.
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Jako 5 místo k sezení se použije podélné sezení na pravo, které se přestaví buď čelem nebo zády ve směru jízdy, nikdy ne bokem. Ono i toto páté sedadlo musí být vybaveno bezpečnostním pásem.

pás tam byl vzadu na stěně jestli to bylo otočné fakt nevím, nechtěl jsem to dráždit aby mi nezůstalo něco v ruce
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Ano, tříbodovej pás je na stěně. Jako příkl: třeba Carthago C-tourer T 143 má 5 místo ve směru jízdy, a třeba Adria Matrix M 680 SP má 5 sedadlo zády ke směru jízdy, a proto pouze dvoubodový pás.
ropropČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,

mám Pilota P5 z roku 2004 a sezeni jen bokem pro 2 osoby - homologováno. Ve směru jízdy vedle sedadel je silná vypolstrovaná přepážka, která by měla cestujícího při nárazu zastavit. O pohodlnosti se těžko diskutuje, ale když si sedátko upravíte polštářemi, najdete pohodlnou polohu diky absence bezp.pasů.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
prostě to jsou nouzovky a o delší cestě k čemuž ovšem obytky nejvíc slouží to moc není, akcelerace, brzdění manévry při nenadálé dopravní situaci, lítáš na bočním sezení jak nudle v bandě.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
MTSMTSČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
já mám v TP šest míst k jízdě, kam asi posadím ty zbylý čtyři ?
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
MTS Připojili následující obrazek:
kgrhqzhqe2fkui4jbntq3l11u_27.jpg kgrhqqokkye2kvrgbnbntq2ppjq_27.jpg Obrázek nebyl nalezen
TraperTraperČlen
Přidáno před 12 let
Já to mám podobně v Ducatu 2001. Otypováno pro 6 osob, vpředu tři, vzadu tři. I bokem. Zákaz výslovně je na WC (samolepka se zákazem).
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

MTS napsal:

Ahoj,
já mám v TP šest míst k jízdě, kam asi posadím ty zbylý čtyři ?



Posadit jak posadit ale kam je večer uložit?:D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mekie, Me2d, Habasek, tuareg, jarda77, simcha, milan59, MRAZIRNA, rop, MTS, Traper, lada721, romo, tomasbok, petr a jarka, Fun, Jan Bordovsky, Pepi, ivan64

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,704,858 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.34804 sekund | Průměrně za: 0.34804 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB