Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavena sprcha, sprchovy kout: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavena sprcha, sprchovy kout

Poslední aktualizace před 5 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Zdar vestavbari,

vymyslim jak vyrobit sprchu do auta (Fiat ducato 96). Libi se mi celkem jak to ma chlapik tady:

Polotovar: http://youtu.be/2...LQ?t=3m55s
Mezi stav: http://youtu.be/b...-g?t=7m25s
a finale: http://youtu.be/f...VA?t=5m46s

Ja bych akorat udelal dvere do sprchy i ze zadnich dveri, abych tam mohl hazet v zime lyze/snb a v lete zas mokry neopreny. Tosku se mi jen nezda, jestli ma dvere dost tesne, aby voda necakala ze sprchace ven - co myslite ?

Protoze nemaje penez nazbyt, si to zrejme budu delat sam. Muj plan:
- koupit obyc sprchovou vanu na zem (zatim mam vybranou 75x90: http://www.koupel...-75-90-pu) 3000kc
- udelat tu drevenou bednu kolem vany, vyriznout dvere z OSB - cca 900kc
- osetrit hrany - 200kc
- pak pilkou sukalkou narezat plasty - PVC 3mm nebo plexisklo ? - cca 1500kc (?)
- nalepit plasty do bedny sikaflexem nebo necim takovym - 200kc
- dira do strechy na vetraci houbu a zalepit houbu - 300kc
- zasilikonovat - 300kc
- jo a pridelat tam sprchu - 500kc
- za 6700,- ... A Je To :-) (http://youtu.be/P-7c-qUdTC8)
(+ rozvody vody po aute, ale to uz je jina pohadka..)

A ted me dotazy:

1) Se chci zeptat, jestli s tim nemate nejake zkusenosti ? myslim jako - na co si dat pozor, co mi tam chybi a podobne.

2) Bude stacit 3mm PVC nebo plexi deska ? neni to moc ci malo ? Jaky bude nejvhodnejsi a cenove prijatelny material ?

3) Nemel by jste nekdo tip na levne plasove desky nekde v Praze ci u Prahy ?

4) Dalo by se na necem usetrit ? :-)

5) Nebo by se to dalo naopak nejak vyrazne zjednodusit i za cenu lehkeho zdrazeni ? jestli treba nebude lepsi to udelat nejakou firmou co tu plasovou skorepinu nareze na miru a slepi ?

6) Jakou velikost sprchy clovek tak muze potrebovat bude 75x90 OK ?

7) Predpokladam ze vetraci houba je nutna do sprchy - je nutna s vlastnim vetrakem nebo postaci pasivni ?


Diky moc predem za pripadne namety a pripominky...
jojojojoČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

p0l0us napsal:

1) Se chci zeptat, jestli s tim nemate nejake zkusenosti ? myslim jako - na co si dat pozor, co mi tam chybi a podobne.
6) Jakou velikost sprchy clovek tak muze potrebovat bude 75x90 OK ?
7) Predpokladam ze vetraci houba je nutna do sprchy - je nutna s vlastnim vetrakem nebo postaci pasivni ?

.


k 1/ a 7/
Vylepšit to můžeš hlavně střešním oknem, ale není levné. Přínosů je však vicero.
Vanička s odpadem ti zmenší světlou výšku stropu v koupelně o cca 8cm , takže aby se tam postavil v budoucnu i někdo jiný, třeba i větší než ty - takto získáš tím navíc min 20 cm výšky v místě okna. Budeš mít také víc světla a určitě nebudeš svítit ve dne. Také větrání, zejména v létě, střešním oknem bude určitě lepší. Střešní houby už v dnešních obytných autech téměř nenajdeš.
Vodotěsně se dveře koupelny nedělají, k tomu účelu se osazuje sprchovací závěs.

6/
Velikost sprchy závisí od velikosti a obratnosti či pohyblivosti "nejurostlejšího" člena posádky. Ostatně můžeš si to vyzkoušet - vlez v marketu do sprchovacího koutu (standardní mají 90x90 cm) a z jedné strany uber 15 cm (a domysli si záchod a umyvadélko budeš li je osazovat) a zkus něco zvednout ze země.

Obávám se, že plasty kolem celé koupelny vyjdou v ČR dráž než píšeš, takže je na zváženou, zda nepoužít rovnou vodovzdornou překližku, kterou namoříš na požadovaný odstín nebo necháš přírodní a 3x natřeš kvalitním lakem na dřevěná domovní eurookna.

Myslím že nejdůležitější je méně vymýšlet (přestože právě to je to nejlákavější a nejkrásnější) a inspiraci hledat hlavně u výrobců. Řešení těch nejlepších prošlo letitým vývojem. Vyvaruj se snadných, ale zákonitě nedomyšlených řešení, které jsou často vidět na podobných videích.(tady třeba nepřípustné bezp. pásy šikmo ke směru jízdy)
Aby pak po plánovacím nadšení přišlo co nejmenší realizačních vystřízlivění.


p.s.
Neovládnu se a řeknu to ještě jinak. Myslíte si že inženýři u výrobců vestaveb jsou blbí, nebo že by to nechtěli nebo neuměli udělat levně a uspořádat lépe? Spoustu věcí prostě nemohou, protože jsou tu bezpečnostní předpisy, předpisy pro větrání, předpisy pro únikové východy, elektroinstalaci, plynoinstalaci. Přitom bohužel ještě všechno v tom malém prostoru souvisí navzájem se vším a ještě má se tam dobře "bydlet".
Proto jsem začal čtením norem pro obytná auta a zároveň s okukoval a fotil řešení od výrobců a teprve pak okukoval na netu samodomo fotky a videa.
Normy neobsahují buzerace, ačkolim laikovi se to může tak zdát, ale odstraňují jen to nejnutnější, co v minulosti vedlo k průšvihům. Ostatně proto technické normy vycházejí, jen ty průšvihy se tam jaksi na vysvělenou neuvádějí, což je pro pochopení škoda.
Ale to jsem se rozkecal hodně mimo téma koupelny...
Takže Howg.
.
.
.
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
JanekJanekČlen
Přidáno před 12 let
p.s.
Neovládnu se a řeknu to ještě jinak. Myslíte si že inženýři u výrobců vestaveb jsou blbí, nebo že by to nechtěli nebo neuměli udělat levně a uspořádat lépe? Spoustu věcí prostě nemohou, protože jsou tu bezpečnostní předpisy, předpisy pro větrání, předpisy pro únikové východy, elektroinstalaci, plynoinstalaci. Přitom bohužel ještě všechno v tom malém prostoru souvisí navzájem se vším a ještě má se tam dobře "bydlet".
Proto jsem začal čtením norem pro obytná auta a zároveň s okukoval a fotil řešení od výrobců a teprve pak okukoval na netu samodomo fotky a videa.
Normy neobsahují buzerace, ačkolim laikovi se to může tak zdát, ale odstraňují jen to nejnutnější, co v minulosti vedlo k průšvihům. Ostatně proto technické normy vycházejí, jen ty průšvihy se tam jaksi na vysvělenou neuvádějí, což je pro pochopení škoda.
Ale to jsem se rozkecal hodně mimo téma koupelny...
Takže Howg.
.
.
.[/quote]

:g
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jojo napsal:

k 1/ a 7/
Vylepšit to můžeš hlavně střešním oknem, ale není levné. Přínosů je však vicero.

To by bylo uplne nejlepsi ! Resp. idelani pro ostatni co se tady budou inspirovat. V mem pripade to nejspis nebude mozne, protoze mam strechu pokrytou solary a ty uz neposunu. Stresni okno jsem udelal jedno uprostred a druhe uz se tam nevejde - ale zkusim vymyslet bocni okno.

Citovat

Vanička s odpadem ti zmenší světlou výšku stropu v koupelně o cca 8cm

Pravda, s tim musim zapocitat. Zkusim ji zapustit do podlahy (mam tam 50mm polystyrenu + 18mm OSB ). Zas aby me nezabli v zime nohy !d

Citovat

Střešní houby už v dnešních obytných autech téměř nenajdeš.

Jako ze jsou neefektivni ? Pocital sem s nejakou za tri stovky + dovymyslet vetracek.

Citovat

Obávám se, že plasty kolem celé koupelny vyjdou v ČR dráž než píšeš, takže je na zváženou, zda nepoužít rovnou vodovzdornou překližku, kterou namoříš na požadovaný odstín nebo necháš přírodní a 3x natřeš kvalitním lakem na dřevěná domovní eurookna.

Plasty maji v i hornbachu za 600kus, takze do 2000 se musim vejit i s lepidlem. Koukal sem na preklizky a stoji kolem 200kc/m2 - bylo by treba cca 8m2 a lak taky nebude levnej - natiral sem palubky a lak me tenkrat vysel stejne jako cena tech palubek. Drevo mam samozrejme rad a urcite to stoji za zvazeni. Zvazuju i OSB krabici a na tom tenky pruhledny plexi.

Citovat

Vyvaruj se snadných, ale zákonitě nedomyšlených řešení, které jsou často vidět na podobných videích.(tady třeba nepřípustné bezp. pásy šikmo ke směru jízdy)


Ne pridelavat si tam vlastni pasy a sedacky neplanuji - chystam zimu zas nemecko/rakousko ... to by nebylo rozumne ;-) Zas musime uznat ze to co ten anglican na videu vyrobil je hodne slusna prace.

Citovat

Myslím že nejdůležitější je méně vymýšlet .... a inspiraci hledat hlavně u výrobců.... prošlo letitým vývojem....

Citovat

p.s.

.... ja se ovladnu :-)
Samzorejme ze inzenyri to udelaji lepe... Ale taky si nechaji za sve knowhow zaplatit. Vzhledem k cene auta a stari se snaizm investice i za cenu mensi dokonalosti omezit. Precijen koupelna drazsi, nez stal cely vuz by byla asi dost velky luxus. Kdyby se nasel nejaky vyrobce, ktery nebude za sprchu chtit 20 tisic (auto me stalo 25 ), tak budu uvazovat o koupi hotove... !g
jojojojoČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

p0l0us napsal:
Plasty maji v i hornbachu za 600kus, takze do 2000 se musim vejit i s lepidlem. Koukal sem na preklizky a stoji kolem 200kc/m2 - bylo by treba cca 8m2 a lak taky nebude levnej ...


Připočti ještě desky na které budeš plast lepit a jejich povrchovou úpravu z druhé strany, aby to bylo srovnatelné.
.
.
.
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
mekiemekieČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

ad poznámka:
Neovládnu se a řeknu to ještě jinak. Myslíte si že inženýři u výrobců vestaveb jsou blbí, nebo že by to nechtěli nebo neuměli udělat levně a uspořádat lépe? Spoustu věcí prostě nemohou, protože jsou tu bezpečnostní předpisy, předpisy pro větrání, předpisy pro únikové východy, elektroinstalaci, plynoinstalaci.

Jarku to není o tom, že by byli blbí, ale jsou omezeni výrobní technologií firmy, potřebou unifikace v seriové výrobě a požadavkem co největší jednoduchosti výroby, tak, aby se dalo auto prodat za rozumnou cenu a byla na něm co největší marže. U samovýrobce jednoho kusu je optimální postup daný jeho technickým vybavením, schopnostmi atd., což může někdy znamenat, že zvolí jiný postup nebo technologii. Kdybych já třeba uvažoval jako p0I0us a chtěl to co nejlevnější, tak udělám korpus z obyčejné obalové překližky, kterou někdy seženeš z přepravních beden i zadarmo a celý vnitřek koupelny včetně vaničky bych vylaminoval jako jeden kus. A to bych si tam mohl ještě před vylaminováním vytvořit z překližky nebo polystyrénu libovolné poličky nebo schránky. Zkrátka jenom proto, že to s laminátem umím a můžu ho sehnat za zlomek pořizovací ceny. Což neznamená, že to bude hezčí, kvalitnější nebo lepší, než u velkých výrobců. Zkrátka to bude ta nejlevnější varianta, která bude funkčně vyhovovat. P0I0usova cesta není asi optimální, ale může být pro něho řešením. Hlavně bych se nekoukal v Hornbachu, ale u velkoskladů, kde bývá vše o hodně levnější, než v supermarketu překližky např. www.kili.cz nebo plasty www.vink.cz.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
DannyDannyČlen
Přidáno před 12 let
Mám rozdělanou sprchovou buňku z 3mm bílého plastu, vyšlo to na cca 2400Kč jen plast a to bylo (5m2). Plast se používá na potravinářské sudy a v rozích jsem jej normálně zavařil (jako sud). Nenašel jsem způsob jak jej přilepit k podkladu a taky jsem se hodně mílil, když jsem si myslel že nebude vidět podklad...takže podklad po přiloženi plastu byl matně vidět..(box by byl nevzhledný) to chci řešit podlepením bílou folii(možná i barevnou ať je to zajímavější).. :D... Ortel? Už bych do toho nešel...pracné, drahé a hlavně nesmíme zapomínat, že plasty mají brutální teplotní roztažnost. Už jsem tu u někoho viděl dle mého názoru daleko jednodušší řešení.(olepení sprchového boxu klasickým pvc na podlahy...cena :D zpracovatelnost...a možnost x designu jak se u nas na Moravě řiká...).. :x každopádně držím palec a rád se podívám na výsledek... :) S pozdravem Dan
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
jako ze je ta krabice pokryta zevnitr linem ? to me nenapadlo :-)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
No nevím, myslím, že na svislé ploše se lino bude kroutit a asi to nebude nejhezčí, ale kdo to má ať hodí fotečky, vůbec nějaké fotečky koupelniček a sprch.koutů by se hodily.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
ogarogarČlen
Přidáno před 12 let
Ja to mám ve fotogalerií,sprchový kút mám oblepený makčeným PVC z Baumaxu za pár centov a pekne drží. Len som dlhšie hladal vzor,nech to je jak obklad a ne podlaha!)
Peter a Stanka
ogar Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
jdu do tvé galerie, nevypadá to věru zle, v rozích svařené nebo nějaký sanitární silikon?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

ogar napsal:

Ja to mám ve fotogalerií,sprchový kút mám oblepený makčeným PVC z Baumaxu za pár centov a pekne drží. Len som dlhšie hladal vzor,nech to je jak obklad a ne podlaha!)


Jak mas udelanou vypust ? jenom ven nebo nejakou nadrz ?
calycalyČlen
Přidáno před 12 let
A co to PVC lino dela v rozich kdyz to zmrzne.?
Myslim jestli se to nesmrsti a nerozlezu se ty rohy?
3v1:_
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Ja ted uvazuju o tapete igelitovy. Dela se to v ruznych barvach a vzorech, je umela tedy nepropustna a podajna - narozdil od lina. Mame to v panelaku na sololitu uz nejaky ten rok a zatim drzi.
ogarogarČlen
Přidáno před 12 let
V rohoch mam sanitarny silikon,nevidím na tom zatial ziadne zmeny ani v mraze.Výpust mám do "odpadnej nádrže"pod autom:x.Mám tam zavesenú na plocho 20l plastovú bandasku z prepadom,takže keď niekde stojím,kde je "neprípustné",aby tiekla voda na cestu,tak sa tam zachytáva a za jazdy, sa pekne vyprská ven...tož tak...
Peter a Stanka
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Pokud můžu, použiji toto téma. Použili jste někdo sklápěcí umyvadlo? Jak je u něj řešena baterie a odpad?
VW LT 35 maxi
Cibi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
RobertRobertČlen
Přidáno před 6 let
Měl jsem ve starém karavanu, byl to ale jiný typ. Kohoutek byl nad a odpad vedl z té vaničky pod umyvadlem.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Podobné jsem měl v Ducatu. A odpad jsem zbastlil k obrazu svému. A kohoutek jsem měl bokem zároveň se sprchovou hadicí. Ale do nového dám pevné rohové umyvadlo.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let
Koupelnu budu míc cca 65x80 s vestavěným WC Dometic CTW 4110 s tím, že nádrž na vodu bude v extra výstupku, aby tolik záchod nezasahoval do prostoru. A představa je taková, že nad to bych rád vyklápěcí umyvadlo, abych ušetřil místo. .
VW LT 35 maxi
Gumidek2002Gumidek2002Člen
Přidáno před 6 let
Zajímavé řešení. :-) Je to kolem 8:20
https://www.youtu...ay9BPkBcCU
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: p0l0us, jojo, Janek, mekie, Danny, Me2d, ogar, caly, FruFru, Gumidek2002, Robert, Franta REZAC, Cibi, walibuk, Joza, pe3ik, copy, PetrDubi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,650,078 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27204 sekund | Průměrně za: 0.27204 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB